İçeriğe Yönlendir

Motor Hevesi?

Cem Işık

Recommended Posts

Selçuk Keleş

DSG çift kavrama modeli niyetlendiğim.

Motor tecrübem, Lokman abinin skutere yaklaşık 3-4 dk. binmekten ibaret. Kursa gidip karar vermem şart gibi.

Sen A2'ni al önce. Sonra sana günlük arazi motoru kiralayalım, benim gezdiğim alanlarda kiralamayla tur yaptıran arkadaşlarım var. Bakalım bu tarz hoşuna gidicek mi ?

https://www.facebook.com/yavuzselimyilmaz53/videos/t.1268382058/10205863998734753

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

kim ne derse desin, ne kadar ustayım desenizde!

1- kurs şart

2- küçük motordan başlanmalı

3- hele İstanbul gibi bir yerde kullanılacaksa Trafiğe çıkmadan önce bol, bol  Trafiği az olan yerlerde alıştırma yapılmalı.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

219 kilo ıslak ağırlık olmalı, az değil tabi ki ama olmaz da değil, kullanacak kişinin cüssesi önemli. Otomatik olması ciddi avantaj bir kere, sele yüksekliği de fazla değil. Deposu sele altında olduğu için ağırlık merkezi de düşük.

219 kilo yeni biri için fazla değil mi ? Ne kadar eğitim alınırsa alınsın tecrübesiz ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

219 kilo ıslak ağırlık olmalı, az değil tabi ki ama olmaz da değil, kullanacak kişinin cüssesi önemli. Otomatik olması ciddi avantaj bir kere, sele yüksekliği de fazla değil. Deposu sele altında olduğu için ağırlık merkezi de düşük.

Cüsse deyince orda dur abi :)

Kapı gibiyim. 188 cm, 115 KG :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Tamam işte, o zaman zaten 250'likleri falan pas geçelim :)

Zaten otomatikte alternatif yok, bir de Aprilia Mana var sanırım.

Cüsse deyince orda dur abi :)

Kapı gibiyim. 188 cm, 115 KG :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Her ne olursa olsun başlangıç motoru ufak hacim olmalı, enduro tipinde ve yüksek cc'de makineler bol torklu, anında kafaya çalma durumu olabilir motoru :) yıllarca tecrübesi olan bi abi ile giderken R1200 GS almıştı, yokuş yukarı gaza asıldı bi an takla atacaktı makine,tek tekere anında kalkıyor :) 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Her ne olursa olsun başlangıç motoru ufak hacim olmalı, enduro tipinde ve yüksek cc'de makineler bol torklu, anında kafaya çalma durumu olabilir motoru :) yıllarca tecrübesi olan bi abi ile giderken R1200 GS almıştı, yokuş yukarı gaza asıldı bi an takla atacaktı makine,tek tekere anında kalkıyor :)

Ben ne yapsam teker yapamıyorum aceba bende mi bi sorun var :p

Yorum bağlantısı

Ben ne yapsam teker yapamıyorum aceba bende mi bi sorun var :p

Abi bence yapma zaten ya sakat iş :) gaza ani yüklenip biraz da kendine çekmek lazım sanırım :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...