İçeriğe Yönlendir

Baskı Bilya Sesi

Savaş Değişli

Recommended Posts

Savaş Değişli

Arkadaşlar Selamlar

Aracımda aklıma takılan birşey var,

yolda giderken bilya sesine benzettiğim bir ses geliyor,debriyaja basınca ses kesiliyor.

Baskı balata bilyası aklıma geliyor.

öncelerde düz yolda 3000 devir 5 viteste 120 km yapıyordu geçenlerde dikkat ettim aynı devirde 113 falan yapıyor

Aracı aldığımda 58 binde idi,5 ay falan oldu şimdi 64 bin km de.

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
İlginç Normalde Hidrolik bilya ve siz onun sesini duyamazsınız bence !

Debriyaja basınca kesilmesi sebebi ile bilya diye düşünmüştüm Can hocam

debriyaj sistemi ile alakalı galiba

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sağlıklı ise duyulmaz da ses yapmaya başlamış ise, inleme/uğuldama gibi, debriyaja basınca o ses kesilir. Yenisi takılınca ses de bitecek.

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Sağlıklı ise duyulmaz da ses yapmaya başlamış ise, inleme/uğuldama gibi, debriyaja basınca o ses kesilir. Yenisi takılınca ses de bitecek.

Çağlar abi vıjjjj gibi bir ses :) 60 km hıza kadar çok belirgin ondan sonra cok dikkat etmek gerek sesi duymak için.

sade bilya değişir mi? yoksa komple mi değiştireyim

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Sökülüp karar verilmeli ancak tavsiyem baskı balata bilya değişimi 100 tl orjinal Luk bilya 140 tl Valeo 180 tl Luk baskı balata Fiyatı var .

vayyyy banaaa :) Ağustosta askerlikte var ,para biriktirmek lazım,6,7 ay sonra değiştirsem nasıl olur ?bu yaz bi 5000 km yol yaparım herhalde,bu arıza yolda bırakmaz değilmi?

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
(düzenlendi)

Can kardeş bu iyi olmadı işte,içime kurt düştü şimdi :rolleyes::D

tarihinde Sava? De?i?li tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Aslında olmuşken ikiside olacak,hem kaporta hem mekanik :rolleyes:

Haklısın kardeşim,ertesi gün Konya ya gideceğim 950 km falan,orada baktırayım artık

Yorum bağlantısı
Özay Uçar

bu uğuldama bende de var, baskı balata ve bilya yeni değişti ancak uğuldama kesilmedi... genelde ilk çalıştığı zamanlarda duyuyorum 300-400 m gidince ses kesiliyor... gaza basınca devirle birlikte şiddeti artıyor, gazdan ayağımı çekince veya debriyaja basınca kesiyor.... sesle birlikte sanki gaz pedalında titreşim hissediyorum.... fikri gelen var mı arkadaşlarım.. yolda kalırmıyım bende????

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
bu uğuldama bende de var, baskı balata ve bilya yeni değişti ancak uğuldama kesilmedi... genelde ilk çalıştığı zamanlarda duyuyorum 300-400 m gidince ses kesiliyor... gaza basınca devirle birlikte şiddeti artıyor, gazdan ayağımı çekince veya debriyaja basınca kesiyor.... sesle birlikte sanki gaz pedalında titreşim hissediyorum.... fikri gelen var mı arkadaşlarım.. yolda kalırmıyım bende????

Özay bey maliyet ne tuttu? birde kaçbin kmde değişti baskı balata?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Debriyaja basınca kesiyor hariç olsa, direksiyon pompasına bakılmalı derdim.

Yorum bağlantısı
Özay Uçar

bu focus benim de sabrımı sınamaya başladı... bu gün durup dururken düm düz asfalt yolda aracımın titrediğini farkettim.... gaza yüklenince araç resmen çıldırmış gibi titriyor, gazdan ayağımı çekince titreme kesiliyor.... daha önce 4-5 kişi varken çok hafif benzer tavırlar sergiliyordu ancak hafif olduğu için pek önemsememiştim....

Yorum bağlantısı
Özay Uçar
Özay bey maliyet ne tuttu? birde kaçbin kmde değişti baskı balata?

benim balata ile ilgili pek bir sıkıntım yoktu... üstten kavramaya başlayınca keyfe keder değiştirdim... aracım 130.000 de...

luk baskı balata

luk baskı balata bilyası

dayco triger

dayco triger gergisi

dayco v kayışı

motorcraft arka kampanalı tip balata

motorcraft buji

motorcraft 5 lt yağ

motorcraft 1 lt yağ

otosan hava filtresi

otosan yağ filtresi

polen filtresi

benzin filtresi

malzeme toplam toplam:586,17

işçilik:200 tl

baskı balata:159,30

debriyaj rulmanı :106,20

Yorum bağlantısı
Özay Uçar
bu focus benim de sabrımı sınamaya başladı... bu gün durup dururken düm düz asfalt yolda aracımın titrediğini farkettim.... gaza yüklenince araç resmen çıldırmış gibi titriyor, gazdan ayağımı çekince titreme kesiliyor.... daha önce 4-5 kişi varken çok hafif benzer tavırlar sergiliyordu ancak hafif olduğu için pek önemsememiştim....

bugün yol testi yapıldı, sağ aksın problemli olduğuna karar verildi... yarın sökülüp bakılacak durum nedir? ustam boşluk falan varsa almaya çalışırız dedi..

Yorum bağlantısı
Özay Uçar

bu gün akslar söküldü, kontrol edildi.. her iki aks bilyasının dağıldığı görüldü ve bilyalar değiştirilerek sorun çözüldü.... bilyaların tanesi 50 tl den 100 tl. 30 tl işçilik toplam 130 tl....

araç sanayiden çıktıktan sonra direksiyonu hafif hafif sağa sola oynatınca küt küt ses gelmeye başladı şimdide... :lol2: sesle birlikte ayaklarımda vuruntu hissediyorum... usta direksiyon kutusundandır bir şey olmaz dedi... :unsure: bu ses neden ola ki?

Yorum bağlantısı
Abdullah Barutcu

bende de başlamıştı aynı uğuldama bende çözememiştim ne olduğunu yetkili servise gittim geçen gün benimde sağ aks bilyası dağılmış ondan yapıyormuş uğultuyu ,sağ taraf z rot da gitmiş onuda değiştirdiler

aks bilyası

z rot

işçilik kdv dahil 110 lira verdim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...