İçeriğe Yönlendir

Sonax Vs 3m

Çağdaş Hatırnaz

Recommended Posts

Çağdaş Hatırnaz

Herkese merhabalar.

Bugün boya koruma yaptırmak için fiyat almaya gittim 2 farklı yere. Bir tanesi İzmir Çiğli Kipa'nın altında olan 3m firması. Adamların kullandıkları bütün malzeme 3m miş. Boya koruma için 200 TL istediler. Daha sonra Çınarlıdaki Sonax'a gittim. Bu Sonax şubesi 2009-2010 yılın en başarılı, en iyi, harika, en muhteşem şubesi falan seçilmiş. :lol2: İşçilikleri iyiymiş. Boya koruma 300 TL istediler birde nano boya koruma varmış onada 400 TL istediler. Son olarakta araca, lastiğinden egzosuna, anteninde davlumbazına klimasından camlarına kadar olna bir koruma paketinden bahsettiler onada 600 TL istediler. Bu son şık zaten beni aştığı için elendi. Bilgi olsun diye yazmak istedim. :D

Sonuç olarak 3M ile arasında 100 tl fark olmasına rağmen Sonax'ta boya koruma yaptırmalımıyım? Bir diğer sorum 300 TL'lik koruma ile 400 TL'lik nano koruma arasında 100 TL hakedecek bir fak varmıdır? Bir el atında yarın şu işi halledeyim :D hepinize teşekkürler şimdiden.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

3M in resmi olarak uygulama merkezi yoktur, malzemesi 3M dir bu ayrı konu. 400 TL ye Sonax nano yaptırın, veya 500e Zİebart Diamond Gloss derim.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Hatırnaz

Birde bugun adam dediki önce ince pasta yapılcak sonra kalın pasta yapılacak sonra cila wax diye sıraladı gitti. Bunların yapılmasına gerek varmıdır?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Birde bugun adam dediki önce ince pasta yapılcak sonra kalın pasta yapılacak sonra cila wax diye sıraladı gitti. Bunların yapılmasına gerek varmıdır?

2011 model arabaya kalın pasta yapmak bence gereksiz.. :lol2:

Yorum bağlantısı
Çağdaş Hatırnaz

Banada biraz garip geldi araba daha 20 günlük falan. Adamada dedim böyle olduğunu farketmez yinede yapılır dedi. Bu muhabbet 3M kullanan yerde oldu. Sonaxtaki adamla ne yapılacağını konuşmadım. Eğer gereksiz birşey ise yaptırmayayım bu kalın pastayı boş yere.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Hatırnaz

O zaman ben yarın konuşayım randevumu alıp gideyim Sonaxa 400 TL bayılayım rahatlayıp geleyim :unsure2:

Yorum bağlantısı
Yusuf Çayır

İzmirdeki tek yetkili bayii olan gaziemirdeki honda çamkıranlar meguiars den fiyat alın derim,, benim aracıma sadece boya koruma için 250 tl fiyat vermişlerdi,,

Sizin aracınız yeni, bence 20 günlük araca pastayada gerek olduğunu düşünmüyorum,, sadece koruma işlemi yaparlarsa daha düşük fiyat verebilirler...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Dönmez

bide ziebarttan fiyat alın derim arada nekadar fark olurki.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sadece koruma yaparız diyenlere inanmayın, temel cam gibi olmadıkça işe yaramaz.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Hatırnaz
İzmirdeki tek yetkili bayii olan gaziemirdeki honda çamkıranlar meguiars den fiyat alın derim,, benim aracıma sadece boya koruma için 250 tl fiyat vermişlerdi,,

Sizin aracınız yeni, bence 20 günlük araca pastayada gerek olduğunu düşünmüyorum,, sadece koruma işlemi yaparlarsa daha düşük fiyat verebilirler...

Yarın sabah ararım. Siz yaptırdınızmı burada? yaptırdıysanız eğer memnun kaldınızmı?

bide ziebarttan fiyat alın derim arada nekadar fark olurki.

100-150 lira oynuyor Sonaxla arasında.

Yorum bağlantısı
Yusuf Çayır

Çağdaş ben yaptırmadım ama yapmış oldukları siyah honda aracı öncesini fotolarla sonrasını kendim inceliyerek gördüm. İşçilikleri beni tatmin etti zaten kullanılan malzeme markası tartışılmaz; bende en yakın zamanda yaptırıcam.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Hatırnaz

Ben yarın konuşayım bi Honda servisiyle.

Birde arabanın kapılarının arası piano black ve buralar yıkamacı sağolsun çizik içinde bunlar için yapılabilecek birşey varmı? gitmişken halledeyim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...