İçeriğe Yönlendir

Bilgisayar Temizliği Ve Soğutulması

Sani Gerşon
Çözüme git Sani Gerşon tarafından,

Recommended Posts

Sani Gerşon

Mx5 çıkmış.
Ancak Türkiye deki bir çok mx4 sahte maalesef. Simdi birinden aldim, gelsin kontrol sonrasi link veririm.
Dip not: arctic le gorustum, turkiye de resmi satışları yokmus.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Aşırı ısınıyor şikayeti ile akdeniz bölgesinden çok fazla şikayet alıyoruz :D Niye acaba :D

Dell şırınga şeklinde gönderiyor. Bir damlacık sürüyoruz. Termal bakımdan sonra  İşlemci sıcaklığı -40 derece düşüyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sani Gerşon yazdı:

Mx5 çıkmış.
Ancak Türkiye deki bir çok mx4 sahte maalesef. Simdi birinden aldim, gelsin kontrol sonrasi link veririm.
Dip not: arctic le gorustum, turkiye de resmi satışları yokmus.

Şuradan (teknobiyotik) aldım ve ürün orjinal. Arctic'in sitesinden kontrol ettim.

https://urun.n11.com/overclock-urunleri/arctic-mx-4-en-yuksek-performansli-termal-macun-4grar-actcp000-P448276114

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Osman Karasu

Masaüstü bilgisayarlarda işlemci - ekran kartı (DDR3 altı ekran kartlarında macun taşırıldığında ekran kartı yanabilir) işlemcisi temizliği ve macun sürümü sonrası stok fanlarında (Demir 220V) değişmesi ile kasa içerisinde maximum soğutluk alınabilir.

https://www.ciceksepeti.com/220v-kulucka-fan-12cm-metal-demir-fan-120x120x38mm-kc3179762

Özellikle linkteki gibi iki adet fan (biri içerdeki havayı dışarı atacak arka fan, diğeri ekran kartının karşınına yerleştirilecek havayı içeri çekecek fan) kasanın genel sıcaklığını bu aylarda maximum 40-41 derece seviyelerde tutar.Tek dezavantajı normalin üstünde ses çıkarması ve faturaya aylık 7-8 TL gibi ek maliyetinin olmasıdır.

Aynı sistemi notebook ve laptoplar içinde kurabilirsiniz.Yatay mdf içerisine yan yana iki adet fanı gömebilir laptopların altında kullanabilirsiniz.Yalnız böyle bir sistemde kullanmak için fanları alırken koruma ızgalarınıda almanız gerekir.Allah muhafaza 3000 lere varan rpm hızıyla denk gelen parmağı koparabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...