İçeriğe Yönlendir

Bilgisayar Temizliği Ve Soğutulması

Sani Gerşon
Çözüme git Sani Gerşon tarafından,

Recommended Posts

Biraz yüksek, kablolaman ne alemde, çok mu dağınık?

i5 ve i7'lere standart işlemci fanları yetmiyor. Benim i7 950'de standart 58-60 derecelerde geziyor. OC yapmıyorum ama oyunlarda 65-70'leri gördüğüm oluyor.

Fanın hızını düşürürsem 80'lere kadar fırlıyor.

HP ve Dell kasalar mesela kendi soğutucularını kullanıyor ve bayağı büyükler.

Kasa AOPEN NAGAS G6 oyuncu kasası sözde, kablolama dediğin içince bişey yok ki. Tek hdd, bir dvd writer o kadar. Valla bende anlamadım, güncel intel fanlar yetmiyor. Zalman vs. alıcam bişey standart çalışan bir bilgisayar sadece nette dolaşırken 58 derecelerde olması bana mantıklı gelmiyor. Fanı değiştiricem bir de kasaya bir fan daha takmayı düşünüyorum. Önde altta bir 12lik arkada üstte yani eski powersuply yerinde 12lik bir fan daha var. Bunlarda orj.de power yerde. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Power'ın aşağıda olması daha iyi.

Kasaya takacağın fanlara dikkat et, önden alıp arkadan vermeli. Kapaktan veren, tepeden çıkaran fanlar iç düzeni bozduğundan olmamaları daha doğru olabiliyor zaman zaman.

Tahir bey, disk normal gözüküyor. İşlemci yüzde 67 kullanımda ama arkada çalışan uygulama var demişsiniz. AMD ısılarını pek bilmem ama anormal bir değer gözükmüyor. Disk ısıları, kasa ısısı gayet normal.

Yorum bağlantısı
Ali Şendur

zaman zaman bimeks de temizlik kampanyası oluyor. 10 -15 TL arası

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Power'ın aşağıda olması daha iyi.

Kasaya takacağın fanlara dikkat et, önden alıp arkadan vermeli. Kapaktan veren, tepeden çıkaran fanlar iç düzeni bozduğundan olmamaları daha doğru olabiliyor zaman zaman.

Tahir bey, disk normal gözüküyor. İşlemci yüzde 67 kullanımda ama arkada çalışan uygulama var demişsiniz. AMD ısılarını pek bilmem ama anormal bir değer gözükmüyor. Disk ısıları, kasa ısısı gayet normal.

Fanı normal taktım, öndeki zaten orj, yani dışarıdan soğuk havayı alıyor altta. Bende üste taktığımda sıcak havayı tahliye ediyor. Sanırım orj. işlemci fanım yetersiz, OC yapmıyorum normal kullanımda 60 dereceleri görmek, bir Thermaltake CL-P0575 vs. değişimi yakındır. :D

tarihinde Burak Erdin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çok pahalı ya. Bi ara benimkine de operasyon düzenlemem lazım :lol2:

İyi mal iyi para, ben bahaneyle işlemciyi de i7 880le değiştirirm de ondan. :rolleyes:

Zeytinyağı tenekesinin içinde soğutun, nasıl olsa yalıtkan bir madde :good1:

Hakan abi:

Teneke deyince aklıma tenekete tavuk geldi, şölye ters kaparsın etrafına ateşi yakarsın miss miss açıktım mı ne. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
İyi mal iyi para, ben bahaneyle işlemciyi de i7 880le değiştirirm de ondan. :rolleyes:

Hakan abi:

Teneke deyince aklıma tenekete tavuk geldi, şölye ters kaparsın etrafına ateşi yakarsın miss miss açıktım mı ne. :good1:

O çingene tavuğu değil mi?

1156'ya yatırım yapma artık. Gittiği yere kadar...

Yorum bağlantısı
O çingene tavuğu değil mi?

1156'ya yatırım yapma artık. Gittiği yere kadar...

Aynen öyle çingene tavuğu. :good1:

Olurmu sani daha anakartı yeni aldım. Asus P7H55/USB3 şimdi değiştireyim mi? Daha 3ay olmadı alalı yani ondan ileriye doğru işlemci değişimi vs. mantıklı geliyor. :rolleyes:

Yorum bağlantısı

Harbi mi :D

Bu birden mi söylenir, bahaneyle anakart değişikliği yaparız napalım. :D

İnsanlarda dürüstlük kalmamış, hayır suç bende acele ettim. Neyse artık yapacak bişey yok.

Yorum bağlantısı
Sen böyle devam et. Değiştirme, bozulduğu zaman artık.

Neyse yapacak bişey yok artık gittiği yere kadar kullanıcaz. Zaten 5-6 ay içerisinde yeni bir kasa toplayacağım.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır
(düzenlendi)

Intel Core 2 Duo

tarihinde O?uzhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Speed Fan'da E8400 yazıyor Sani abi. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evet görmemişim :unsure:

Isılar fena değil Oğuzhan, temizlik bayağı işe yaramış olmalı :D

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Sıcak değil mi bu işlemci. Bende E7600 var 45'C yi hiç geçmedi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

7000 le 8000 serisi farklı işlemciler. Anakart frekansları dahi farklı.

8000'in biraz daha yüksek olması normal. Zaten speedfan'da da gözüken 50'li değerler çekirdek iç ısıları, 45'lik değer işlemci ısısı.

Yorum bağlantısı
Sıcak değil mi bu işlemci. Bende E7600 var 45'C yi hiç geçmedi.

8400 için iyi ısı derecesi yer konum her şeyi farkettirir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...