İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

İnan Çınar

Örnek 1:

Araç benim,HGS kardeşimin üzerine... 1999 fiesta

Örnek 2:Araç eşimin,HGS benim üzerime... 2013 c max

Biraz karışık ama gerçektir..

Ziraat bankası memuru sallamış...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serkan Aktay

Diyelim ki hgs'nizde 15 TL'lik bir bakiye var ve siz 16 TL'lik bir yoldan geçtiniz. Hgs 15 TL'yi çekip 1 TL mi borçlu kalacaksınız yoksa yüklenince tamamınımı çekecek? Neden sorduğuma gelince fiestamda hiç bilmediğim bir hgs cezam var. En son 200 Tl olmuştu. 18 TL lik bir yoldan geçilmiş ancak 13-15 lira içinde mevcut. 10 a katlamış sonra geçikme falan filan.En son 1,5 yıl önce bakmıştım :D şimdi ne olmuş bilmiyorum. Araç benim adıma ama hgs eniştenin adına. Ceza benim mi onun mu :D arabayı satsam hgs yi ödemek zorunda mıyım yoksa enişteyemi yollarlar :biggrin:

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Aracınızın plakasını verirseniz bakıp size bilgi vereyim Serkan  :good1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol
21 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

06 AG 6872

Serkan bey, 

Bu plakaya ait Özgür Başaran adına kayıtlı HGS hesabı var en son geçiş 07.07.2013 de olmuş ve 156.75 TL borç kalmış görünüyor fakat 2013 yılındaki cezaların iptal olması sebebi ile sizin cezanızda af'fa uğramış ve şu an için borcunuz görünmüyor. Hesabınız kara listede görünüyor müsait bir zamanda PTT şubelerinden bir miktar para yatırıp borcunuzun olmadığını da teyit ettirebilirsiniz  :good1:

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
5 dakika önce, Serhan Gürbüzol yazdı:

Serkan bey, 

Bu plakaya ait Özgür Başaran adına kayıtlı HGS hesabı var en son geçiş 07.07.2013 de olmuş ve 156.75 TL borç kalmış görünüyor fakat 2013 yılındaki cezaların iptal olması sebebi ile sizin cezanızda af'fa uğramış ve şu an için borcunuz görünmüyor. Hesabınız kara listede görünüyor müsait bir zamanda PTT şubelerinden bir miktar para yatırıp borcunuzun olmadığını da teyit ettirebilirsiniz  :good1:

işte budur ya, ben bu forumu seviyorum arkadaş.Nokta atışı cevap alınmış 

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
On 22.02.2017 at 16:49, Serhan Gürbüzol yazdı:

Serkan bey, 

Abiciğim çok teşekkür ederim:flowers:. Ben bir ara e devletten bakıpgörmüştüm aklıma tkılmıştı. PTT ye gidip hgs hesabınamı para yatıracağım? ne yatıracağımı onlar mı söyleyecek yoksa miktarı bilmem mi gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

Diyelim ki hgs'nizde 15 TL'lik bir bakiye var ve siz 16 TL'lik bir yoldan geçtiniz. Hgs 15 TL'yi çekip 1 TL mi borçlu kalacaksınız yoksa yüklenince tamamınımı çekecek? Neden sorduğuma gelince fiestamda hiç bilmediğim bir hgs cezam var. En son 200 Tl olmuştu. 18 TL lik bir yoldan geçilmiş ancak 13-15 lira içinde mevcut. 10 a katlamış sonra geçikme falan filan.En son 1,5 yıl önce bakmıştım :D şimdi ne olmuş bilmiyorum. Araç benim adıma ama hgs eniştenin adına. Ceza benim mi onun mu :D arabayı satsam hgs yi ödemek zorunda mıyım yoksa enişteyemi yollarlar :biggrin:

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol
15 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

Abiciğim çok teşekkür ederim:flowers:. Ben bir ara e devletten bakıpgörmüştüm aklıma tkılmıştı. PTT ye gidip hgs hesabınamı para yatıracağım? ne yatıracağımı onlar mı söyleyecek yoksa miktarı bilmem mi gerekiyor?

Otoyolu sık kullanmıyorsanız 20 TL yatırın kalsın :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Bekir Çelik

Aracımı satıp, HGS'mi motosikletimin üzerine aldım. Yedek HGS etiketim de yok. HGS'mi yeni alacağım arabanın plakasına geçirsem ve hiç HGS etiketi yapıştırmasam, maaş hesabıma tanımlı HGS bakiyemden cezasız olarak düşer mi? Plakadan okunuyor artık diye biliyorum.

Özetle: Yeni aracıma HGS etiketi yapıştırmasam, sadece plakadan okur mu? Mutlu mesut yaşar mıyız?

Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
Şimdi, Sani Gerşon yazdı:

HGS taşınamıyor diye biliyorum ama? @Serhan Gürbüzol abi en iyi yanıtı verir.

Broadway'i sattım, Vakıfbank'a gidip plaka değişikliği yaptım, motosikletimin üzerine aldım. Nasipse Cuma araç alınca da onun plakasına geçirmek istiyorum. Bu şekilde taşımayı mı kastettiniz hocam?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aynen. HGS kullanmıyorum ama hatırladığım kadarı ile plaka değişikliği mümkün değildi.

Şöyle de olabilir sanki: Eski etiket sökülemediği için iptal oluyor, yeni etiket yeni plaka veriliyor.

Dediğim gibi, tam hatırlamıyorum. En doğrusunu Serhan abi verir şimdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

arkadaşlar yarın bir yolculuğum olacak Akyazı otobandan Sarıyer e geçeceğim. şehitler köprüsü geçişi kaç TL acaba ona göre epttavm den bakiye yükleyeyeyim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Anadolu'dan Avrupa'ya köprü geçişleri ücretsiz. Otoban ücretini bilemiyorum maalesef.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hgs de plaka değiştirmek mümkün.
Eski hesaba yeni etiket verip yeni plakayı sisteme giriyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ön camda hem ogs hem de hgs yapışık ise. Serbest geçiş sistemimde ikisinden de mi tahsil edilir?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

İçinde yeterli bakiyesi olmayan ama k kartına bağlı hgs ile osmangazi köprüsünden geçebiliyormuyuz ? Yoksa limitini arttırmamız mı gerekiyor ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bankaya Göre değişmekle beraber işi bilen bı banka ise hgsnin bağlı oldugu hesap yada kart müsait ise geçim ücretini çeker

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
6 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bankaya Göre değişmekle beraber işi bilen bı banka ise hgsnin bağlı oldugu hesap yada kart müsait ise geçim ücretini çeker

Köprü ilk açıldığında ona benzer bir mesaj gelmişti , demekki sorunsuz geçilebilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
3 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Ön camda hem ogs hem de hgs yapışık ise. Serbest geçiş sistemimde ikisinden de mi tahsil edilir?

Sıkıntılı bı durum  çift çektiğini görmüşlugum var. Biri yoksa birini kontrol ediyor. İkisi varsa ikisi de çekip diğerini kontrol etmiyor gibi gibi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İçinde yeterli bakiyesi olmayan ama k kartına bağlı hgs ile osmangazi köprüsünden geçebiliyormuyuz ? Yoksa limitini arttırmamız mı gerekiyor ?

Kgs den geçme de.. Okumuyor peşin vezne sırasına sokuyor. Ogs okuyor bipleyidiği için herhalde

Limit te yoksa aynen peşin veznesine

Hgs de

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

3. köprü'den gelirken OGS öttü, yine de bariyer kalkmadı. Çekmemiş. Peşin ödedim. Sonra kontrol de ettim, hesaptan da çekmemiş. E niye öttü bu meret :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Osmangazi köprüsünden geçtim 83 lira aldı ama hgs internet sitesinde görünmüyor nerden geçtim  vs. ama para olarak düşmüş neden osmangazi görünmüyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...