İçeriğe Yönlendir

Hgs Ve Ogs Hakkında Herşey

Can Karacaer

Recommended Posts

Can Karacaer

Bugün işimi son güne bırakmayarak OGS cihazımı aldım...(Demekki almak için devlet zoru gerekiyormuş)

Aynanın arkasında kalan en üstteki siyah noktalı yere yapıştıracaktım. Acaba okunmasında bir problem olur mu orada. Başka bir focus'a baktım bu siyah noktaların altına, çıplak yere yapıştırmış...

Deneyen var mı, siyah noktalı kısma yapıştırabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

Bugün işimi son güne bırakmayarak OGS cihazımı aldım...(Demekki almak için devlet zoru gerekiyormuş)

Aynanın arkasında kalan en üstteki siyah noktalı yere yapıştıracaktım. Acaba okunmasında bir problem olur mu orada. Başka bir focus'a baktım bu siyah noktaların altına, çıplak yere yapıştırmış...

Deneyen var mı, siyah noktalı kısma yapıştırabilir miyim?

Ben denemedim ama, OGS gişesinden geçerken cihazı camın o bölümünde tutarak geçebilirsin. Problem olmuyorsa emin olmak için bir kaç defa daha geç. Yine prb yoksa yapıştır gitsin. B)
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bende hem bora da hem sattığım KA da hem de yeni fusion a sağ üst köşede. Yolcu tarafının köşesinde. Siyah noktalar boya. Metal değil. Zaten OGS nin vericisi normalde çok güçlü. Torpidonun ütünde bile alıyor. Bazıları ise bozuk olabiliyor.

iyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Ben yapıştırma alanını siyah noktalara denk getirerek aynanın sağ arka üst bölümüne taktım. Orda güneşlikler açısından kör bir nokta var. Onu kapatmak için kullanmış oldum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
(düzenlendi)

KGS göster geç :)

Yapıştırmaya bile gerek yok.

tarihinde Mehmet Taner Kadak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Siyah ksıma yapıştırıp, bugün köprüden geçtim...

Olurmuş...

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

ben senede 10 defa geçmiyorum köprüden KGS daha mantıklı değilmi ... birde bu KGS nerden alınıyor ... İşbankası diye duymuştum ... 3-4 ytl civarındaymış galiba kart ...

Evet abi iş bankasından alınıyor. Ama fiyatını bilmiyorum. Babamda var. Kart boşaldıkça kredi kartı puanlarının bir kısmı otomatik olarak kgs'ye yükleniyor. (diye biliyorum) Böylelikle karta para yatırcam diye uğraşmamış oluyorsunuz.
Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

Kart boşaldıkça kredi kartı puanlarının bir kısmı otomatik olarak kgs'ye yükleniyor. (diye biliyorum) Böylelikle karta para yatırcam diye uğraşmamış oluyorsunuz.

OGS de bu mantıkla çalışıyor. Bence OGS. (İbo'dan esinlenmedim, yanlış anlaşılmasın. :D )

Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

2 senedir OGS kullanıyoruz, şimdiye kadar gişede bekleme yaşamadım OGS kaynaklı olarak. Ancak OGS olmayan araçların, OGS şeridini ihlal edip daha sağ taraftaki gişelere geçiş çabaları nedeniyle yavaşlamalar yaşadık. <_<

Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan

Benim bildiğim, kaçak geçişlerde, araç OGS yada KGS kayıtlıysa ücret, hesabından kesiliyor. Ama indirimsiz olarak.

KGSyi bilmem ama OGS yi girişte okumadıysa çıkışta en uzun mesafe ücreti yazıyor.

Cihaz veya gişe, size o gün gıcıksa bedel Kartal-Kozyatağı arası 4.5 milyon . <_<

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Adnan Çakır

Ogs cihazınızı bir başkasına kullandıra bilirmisiniz.Yani sizin cihazınız la başka bir araç geçiş yapabilir mi?Ben cihazımı bi arkadaşa verdim 2,köprüden geçiş yaptı hesap dökümünde 52 ytl ceza gözüküyo bu normal mi?Sonuçta parasını ben ödüyorum,Kgs kartınızı bir başkasına verebiliyosanız ogs yide verebilmeniz gerek miyo mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

veremiyorsunuz. ceza ona gelir size geliyorsa başka bişey var. saati tutuyor mu cezanın?

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

evet ceza size gelmez ogs cihazı verdiğiniz arkadaşınıza gelir.

başka bir cezayi durumunuz mevcut sanırım

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Eğer geçişte etiket problem çıkarmazsa hiçbir cezası yok, ancak okumama gibi bir problem olursa geçen aracın plakasına ceza kesilir. Sizin cezanızın konuyla alakası yoktur muhtemelen...

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
(düzenlendi)

Kredi kartının hesap dökümünde (ogs tck ankara ) bilgisi harici bir bilgi yok 52 ytl hesaptan çekilmiş.Bunun ne olduğunu öğrenebileceğim bir yer varmıdır. Bu olay 27 nisanda oldu 26 nisanda 2.köprüden paralı gecişler kaldırıldığı için iki araba karşıdan geliyorduk ben geçtim durdum cihazı arkamdaki araca götürüp verdim oda geçti ama cihazı okumadı hatalı geçiş yazdı.Şimdi 5ytl lik köprüden 102 ytl ye mi geçtik :nazar:

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tabi bu cihazlar "olanaksız" geçişleri anlıyorlar. Sizin üçkağıt yaptığınız anlaşılmış. Arka arkaya köprüden geçmeniz olanaksız olduğundan ceza yemişsiniz. Yaptığınız zaten yanlış birşeydi dolayısı ile cezaya da uygun.

Benzer şekilde otoyola iki kez girmek, iki kez çıkmak (maks yazar) bir saat arayla bir ankara bir istanbul'dan geçmek gibi durumlarda da ceza yeniliyor. Listesi sitesinde var.

Yani ""okumadı" demek doğru değil. Okumuş ve üçkağıdı anlamış. Aselsan...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Tayyar Karahan

Arkadaşlar benim ogs hakkında bilgiye ihtiyacım var .

ziraat bankasında 40 & diğerlerindede 40 tl civarı aletin fiatı,

bazı bankalar ücretsiz yada indirimli veriyormuş,

birde 2005 connect imde nereye (herhalde aynanın altı olur) monte etmem gerekiyor?

bilgisi olan arkadaşların bilgisine ihtiyacım var. :)

Yorum bağlantısı
Fırat Tarman
Arkadaşlar benim ogs hakkında bilgiye ihtiyacım var .

ziraat bankasında 40 & diğerlerindede 40 tl civarı aletin fiatı,

bazı bankalar ücretsiz yada indirimli veriyormuş,

birde 2005 connect imde nereye (herhalde aynanın altı olur) monte etmem gerekiyor?

bilgisi olan arkadaşların bilgisine ihtiyacım var. :)

Ben yakın zamanda İş Bankasından iki adet aynı fiyata aldım. İki cihaz birbirinden çok farklı geldi. Biri küçük ve ince, diğeri tuğla kadar. Aralarında 3 ay kadar var. Hangi kritere göre gönderdiler anlamadım. Ama sonuçta hepsi aynı işi görüyor. Kolayınıza hangisi geliyorsa onu alın. Ben İş Bankası hesabımdan otomatik ödemeye bağladım, hiç sorun çıkmıyor.

Monte ederken camın üst tarafındaki siyah bölge dışında her yere monte edebilirsiniz, siyah bölgenin arkasında kalırsa sorun çıkarabileceği söyleniyor. Aynanın arkasına buna dikkat ederek cama yapıştırmak en uygunu...

Yorum bağlantısı
Ahmet Kalkan
cihazı torpido gözüne koyup gişeden 60 70 le geçen tanıdığım var. hiç sorun olmuyormuş :)

Ben denedim kaçak geçiş uyarısı verdi

Yorum bağlantısı
Fırat Tarman
Ben Is Bankasindan kampanya ile aldim. Kredi kartimdan aylik 400 TL'lik alisverisi 12 ay boyunca yapacagimi taahhut edince, bedavaya geldi. Normalde aynanin hemen arkasina yapistirilmasi gerek. Torpido'da okumayabiliyor.

Hakikaten ya, aldığım 2 OGS'den birini ben de böyle almıştım. Unutmuşum :)

Yorum bağlantısı
Tayyar Karahan

Benim işbankası kredi kartım yok amma garantiden var en iyisi garantiden alıp otomatik ödeme talimatı vermek.

belki bedava ya yada indirimli alabilirim.harcama sözü filan veririm. :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

kredi kartını kullananlar için iş bankası avantajlı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yalçın

Ziraat Bankasından aldım.

Ayda 1 TL Kredi kartınızdan çekiliyor(Devamlı olarak).

Depozito ücreti yok..

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Ben Is Bankasindan kampanya ile aldim. Kredi kartimdan aylik 400 TL'lik alisverisi 12 ay boyunca yapacagimi taahhut edince, bedavaya geldi. Normalde aynanin hemen arkasina yapistirilmasi gerek. Torpido'da okumayabiliyor.

+ 1000 iş bankası çok avantajlı 20 tl nin altına düştümü otomatik yükleme yapıyor dolum için sıra bekleme derdi de yok hatta aldıktan sonra bilgisayar aldım ogs cihazı bedavaya gelmiş oldu.

şimdi yeni bişey çıktı mesela bank asyanın kredi kartı var bende dıt kart onun kgs özelliği var ogs almadıysanız bu şekilde bi kart la da işinizi hallede bilirsiniz

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz
(düzenlendi)
cihazı torpido gözüne koyup gişeden 60 70 le geçen tanıdığım var. hiç sorun olmuyormuş :D

bizim fiestayla, aynanın altında tuttum elimle, kaçak dedi :blink:

bidaha öyle olursa durup ogs elimde arabanın tavanına çıkıcam :p

Bu arada sadece köprü için alıyorsanız ve yoğun saatlerde geçiyorsanız kgs yi öneririm :D ogs de anlamsız bir kuyruk oluyor ne zamandır. (yoğun saatlerde tem çamlıca gişelerindede benzer durum var)

tarihinde Burak Karadeniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...