İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Benzinli Yakıt Tüketimi

Mehmet Keskin2

Recommended Posts

Aydın Perçem

Lovato var bende. 2006 ghia da şimdiye kadar sorunsuz. Uzun yol, şehir içi, klima, yolcu, yük, sıcak, kar, bana mıson demedi maaşallah. Bir kere filtre değiştirdim.

Uzun yolda 7 küsürlere düştü, klima açık, araç yüklü, 2,5 kişi ile..

Yorum bağlantısı

En kötüsü olmuş malesef. Dağ başında, otoyolda, köyde vb araç bozuldu mu yandık gitti. :(

Herkes subap sorunu çıkacak diyor ama sizinki bobin sorunu çıkarmış. Neden kaynaklanıyor bu bobin sorunu acaba? Subapları anlamıştım. Bobine ne oluyor?

Motorların her ikisinde de ti-vct olup olmaması anlamında sormuştum. Şu değişken zamanlı çalışma olayından dolayı kesin zarar görecek diyorlar ya sizinkine birşey olmamış maşallah.

Artık olayı çözdüm ben de parçayı getirp kendim değiştirebiliyorum :)

Ben şu ana kadar subaplar ile ilgili sorun yaşamadım.Sorun çıksa dahi tamir maliyetleri yaptığınız tasarruf yanında çok küçük değerler.

Tvct değil benim araç o yüzden değişken subap zamanlaması yok.

Lovato var bende. 2006 ghia da şimdiye kadar sorunsuz. Uzun yol, şehir içi, klima, yolcu, yük, sıcak, kar, bana mıson demedi maaşallah. Bir kere filtre değiştirdim.

Uzun yolda 7 küsürlere düştü, klima açık, araç yüklü, 2,5 kişi ile..

Güzel ortalama abi :bravo:  Sırf ekonomi olsun diye ayağımı gazdan çekerek kullanmam ona rağmen 7.6lt ile gittim tatile.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Dönüş yolu rakamları beni daha da mutlu etti :)

Toplam da 41.7litre lpg ile 600km yol yapmışım.Bu da yaklaşık 7lt/100km ortalamaya denk geliyor.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Turgay parmaksız

arkadaslar bende 2009 c max trent var benzinli 280 km yol yaptım uzun yol 72 tl yaktı sizce normalmi.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
ALİ ERHAN ŞEN

2005 cmax ghia aracıma bir ay önce zavoli lpg taktırdım. 35 litre lpg  ile şehirçi 280 km. gitti. tabi havalar malum çok soğuk, aracın ısınması bile 10 dk'yı buluyor nerdeyse. sizce  bu değer fazlamı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...