İçeriğe Yönlendir

34 Gt 5364 Modifiyelerim Sürekli Güncellenecek

Ercan Palabıyık

Recommended Posts

Ercan Palabıyık

merhaba arkadaslar sıfır aldığım 18 günlük aracına kendi tasarımlarımda olan modifiyeleri yavaş yavaş ekleyeceğim umarım sizin düşüncelerinizle emeklerime değecekmi.... bütün montajlarınıda ben yapıyorum

authnc.jpg

bip4lc.jpg

2m4ofna.jpg

2nv49op.jpg

Yorum bağlantısı
Ercan Palabıyık

Konuyu açalı 3 dk falan oluyor ama resim yükleyemiyorum bir türlü boyutları düşüremediğim için haliyle sizde birşey göremiyorsunuz bir yardımcı olurmusunuz

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
(düzenlendi)

Yapılanları biraz açıklar mısınız.

tarihinde Fatih Bayram tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercan Palabıyık
3. resimdeki cihaz nedir?

Hüseyin bey cam filimlerini çekmiştim onu diyorsunuz galiba

peki bunlar fırlatma düğmeleri midir? :)

Hüseyin bey aracıma 2 adet kicker l7 4 anfi 2 kapasitör koltuk başlıkları ve güneşlik lcd geri vites kamera tv anteni döşemek için bu tuş takımını yaptım ve bu cihazlar elimde mevcut gerçekten çok faydalı aracıma zamanım olmadığı için ramazan ayı girdiği için anca bunları döşeyebildim :)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Foruma-Res...me-t219182.html

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Foruma-Res...te-t219199.html Bu linkler size yardımcı olacaktır,resimleri 800X600 formatında yüklerseniz sevinirim

teşekkürler

Yapılanları biraz açıklar mısınız.

Ford oem double din tv anteni 1 adet kicker l7 1000 rms m.acustic 1500,1 bas anfisi soun magus c90 cros anfi 1 çift forx 85 daha 3 çift daha takılıcak akiden + koblosu çekimi dahada takılcak çok şey elimde mevcut

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Aracınız hayırlı olsun fakat L7 eski tip ve uzun zamandır kullanıyor olmalısın ama port seçimi o basın karakterine aykırı, peki ya performansı nasıl?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ercan Bey belliki uğraşıyorsunuz ama eğer ki yapılan işlemleri resimlerle daha net destekleyerek ve anlatarak yazarsanız daha iyi olacağı kanaatindeyim.Açıkçası ben fazla birşey anlayamadım.Sizin için çok basit olabilir ama bilmeyenler için anlamak zor olabiliyor. :bedevi:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)
hüseyin bey cam flimlerini çekmiştim onu diyorsunuz galiba

Motor kaputunun altındaki dijital göstergeli cihazdan bahsetmiştim, pardon 2. resim.

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Güzel uğraşılar. Montajda size aitse, ses sistemi vb. için yaptığınız tüm montajlarda her parçayı sabitleyin, sabitlediğiniz yer de de güvenliği ön planda tutun, kablo uçlarını ısıtılan makaron ile korumaya alın, izole bant sarılmış yerler zamanla gevşer ve yerinden ayrılır, mesela sigortadan çıkan bir şase kablosu görüyorum onun ucundaki izole bant ortam sıcaklığına çok dayanamaz, el freni civarındaki düğmeler nereye bağlı acaba?

Yorum bağlantısı
Ercan Palabıyık
Aracınız hayılrlı olsun fakat L7 eski tip ve uzun zamandır kullanıyor olmalısın ama port seçimi o bassın karakterine aykırı, peki ya performansı nasıl?

Bu tip l7 kullanmamdaki amacım 2+2 bobini olmasıdır değerlerini ölçtüğümde 1042 rms verebiliyor 2 tane takacağım zaten kabin meselesine gelince 2 tane takacağım için eski kabinimi kullanıyorum 2 li yaptıracağım performansa gelince şuan l7 yi açamıyorum ayarı çok kısıkta neden derseniz dün ayarı tutturduğumda ön camı atıcaktı nerdeyse onun için kısmak zorunda kaldım tavan ve ön cam 2 cm gidip gelmeye başladı ford bayindeki arkadaşımla görüştüm bana izalasyon yaptır biraz keser dedi

Ercan Bey belliki uğraşıyorsunuz ama eğer ki yapılan işlemleri resimlerle daha net destekleyerek ve anlatarak yazarsanız daha iyi olacağı kanaatindeyim.Açıkçası ben fazla birşey anlayamadım.Sizin için çok basit olabilir ama bilmeyenler için anlamaz zor olabiliyor. :bedevi:

çok haklısınız Akan bey ben diğer çekimler elimde toplayıp eklerim paylaşırım

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
(düzenlendi)
ford oem double din tv anteni 1 adet kicker l7 1000 rms m.austic 1500,1 bas anfisi soun magus c90 cros anfi 1 çift forx 85 daha 3 çift daha takılıcak akiden + koblosu çekimi dahada takılcak çoy elimde mevcut

:D:D

Çok iyi anladım,teşekkür ederim :bedevi:

tarihinde Onur Berkta? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercan Palabıyık
Güzel uğraşılar. Montajda size aitse, ses sistemi vb. için yaptığınız tüm montajlarda her parçayı sabitleyin, sabitlediğinz yer de de güvenliği ön planda tutun, kablo uçlarını ısıtılan makeron ile korumaya alın, izole bant sarılmış yerler zamanla gevşer ve yerinden ayrılır, mesela sigortadan çıkan bir şase kablosu görüyorum onun ucundaki izole bant ortam sıcaklığına çok dayanamaz, el freni civarındaki düğmeler nereye bağlı acaba?

Çağlar bey bu 3.ü arabam oluyor zamanla yaptığım bant için sadece akünün şasesi değil + ucuna pul yaptım koruma amaçlı da bant çektim hiç bir yerinde bant yoktur şaseyi sadece arka koltuktaki emniyet kemerinden aldım aracımdaki herşeye pul yaptım kapasitör girişleride dahil tuş takımının altı tamamen makaronla yakılarak yaptım tuş takımındaki amaç ise park halindeyden kitliyken tamamen aküyü rahatlatmak ve enerji çekmemesini sağlamak 2.ci neden ise polisler eğer anfi açıcıya direk girseydim ben sesi kısana kadar polis tepeme biner bunun için 1. 2. 3.4. anfilere bağımsız açıp kapatmak güneşlik dvd ve camerayı açıp kapatmak koltuk başlıkları için açıp kapatmak double oem anteni açıp kapatmak birde çok güzel bir görünüm tabii ki farklılık

ford oem double din tv anteni 1 adet kicker l7 1000 rms m.austic 1500,1 bas anfisi soun magus c90 cros anfi 1 çift forx 85 daha 3 çift daha takılıcak akiden + koblosu çekimi dahada takılcak çoy elimde mevcut

:):D

Çok iyi anladım,teşekkür ederim :bedevi:

:D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

El fren civarındaki düğmeleri şahsen çok severim, 79 Celica :bedevi: da da aynıları var (fan için) , bence tüm bu tesisata optima akü çok yakışırdı.

Yorum bağlantısı
Ercan Palabıyık

Daha tam istediğim gibi olmadı açıkcası 2 akü olacak arabada daha çoookkkk işim var çoookk :bedevi:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
bu tip l7 kullanmamdaki amacım 2+2 bobini olmasıdır değerlerini ölçtüğümde 1042 rms verebiliyor 2 tane takıcam zaten kabin meselesine gelince 2 tane takıcağım için eski kabinimi kullanıyorum 2 li yaptırıcam performansa gelince suan l7 yi acamıyorum ayarı cok kısıkta neden derseniz dün ayarı tutturduğumda ön camı atıcaktı nerdeyse onun için kısmak zorunda kladım tavan ve acam 2 cm gidip gelmeye basldı ford bayindeki arkadasımla görüstüm bana izalsyon yaptır biraz keser dedi

çok haklısınız akan bey ben diğer cekimler elimde toplayıp eklerim paylaşırım

2+2 veya 4+4 ohm da olsa ayarlama formulü değişmez sanırım ufak güçte aşırı zorlama var galiba. Bakınız

1042 rms'i nasıl ölçtünüz beni de aydınlatırsanız sevinirim, bu zamana kadar anfinin kaç watt harcadığını bulabildim ama sub.ın rms hesabını hiç yapamamıştım. Teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Palabıyık

Hikayesi çok farklı Çapa Eresin otelin arkasında füze çarsısı var bilirmisiniz l7 le anfiyi almaya ilk gittiğimizde adamda 4+4 vardı biz 2+2 istiyorduk neden derseniz 4+4 bobin l7 yi istenizde 1 ohm a düşüremessiniz ama 2+2 l7 1 ohm düşüyor şimdi arasındaki fark diyeceksiniz bas anfilerinin sağlam kalitedekiler üstünde 1000 watt rms der onu alabilmek içinde 1 ohm da çalısması lazımdır ve onun özelliklerini sağlayan bas almanız lazımdır benim l7 4 senelik o zaman öyle bir teknoloji siz düşünün :) size kısaca 1 ohm demek yarmak demek kalite demek milletle yarışmak demek bunun için aldığım 2 farad kapasitörle bağla ölçü aletinde gördük max ses 1042 diye

bu arada zorlama yok zaten l7 yi yüzde 20 performansla çalışıtırabiliyorum açamıyorum yani ön camı elime almadan izalasyon yaptırmam lazım

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

1 ohm demek kalite demek asla değildir. ohm azaldıkça güç artar kalite düşer, ohm arttıkça güç düşer kalite artar :friends: 2 ohm da da l7 tam performansta çalışır yeter ki beslenebilsin :flowers: RMS ölçü aletinide halen merak ediyorum umarım görmek nasip olur , değerini ölçmek istediğim oldukça fazla cihazlar var. :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sub içeride çalıştıkça, camlar esner, çatlak yoksa sorun çıkacağını sanmam, cam çatlatmışlığım vardır ama hiç patlamadı. Hoparlör rms ölçümünü çok merak ettim, kapasitör ile entegre bir cihaz mı?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Araç içi ses sistemlerinden çok fazla anlamam pek ilgilenmediğim için. Cama bişey olmaz belki ama sağlık programında izlediğim kadarıyla sub un oluşturduğu titreşim kalp krizini tetikliyebiliyormuş ayrıca akciğer zarı yırtılmasına sebep olabiliyormuş kulaklara verdiği zararı tartışmaya bile gerek yok zaten.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...