İçeriğe Yönlendir

34 Gt 5364 Modifiyelerim Sürekli Güncellenecek

Ercan Palabıyık

Recommended Posts

Süha Demirtaş

Abi L7 ler yalan oldu artık. CVX 15" yeterli titreşimleri çok daha kuvvetli frekanslara sahip bir üründür. Siparişini verdim ürün geldi 4+4ohm ama almaktan vazgeçtim yatırımı başka şeylere yaptım. istersen alalım sana iyi fiyata

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

biliyorum dandik ötesi xpload lara devam :) Focalleri vereyim artık sana abi para lazım bana biliyorsun, sahibinden GET açayım sana :D

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Abi o el freninin arkasındaki düğmeleri hala anlayamadım ben :D Ayrıca bende aracıma subwoofer+anfi takımı. İlerleyen zamandada kapı içlerindeki hoparlörleri+teybi değiştirmeyi düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim :lol2: Elinde ikinci el kabinli woofer bulunanlarda iletişime geçebilirse memnun olurum .

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Abi o el freninin arkasındaki düğmeleri hala anlayamadım ben :D Ayrıca bende aracıma subwoofer+anfi takımı. İlerleyen zamandada kapı içlerindeki hoparlörleri+teybi değiştirmeyi düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim :lol2: Elinde ikinci el kabinli woofer bulunanlarda iletişime geçebilirse memnun olurum .

Ergin bey bunlara baktınız mı?Erkan'a ö.m gönderip görüşebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
biliyorum dandik ötesi xpload lara devam :p Focalleri vereyim artık sana abi para lazım bana biliyorsun, sahibinden GET açayım sana :D

O dandik ötesi xplodlarla alınabilecek en iyi durumu alabilmek önemli :) RE var mı RE? 2x12" :p

Yorum bağlantısı
Ercan Palabıyık
Sub içeride çalıştıkça, camlar esner, çatlak yoksa sorun çıkacağını sanmam, cam çatlatmışlığım vardır ama hiç patlamadı. Hoparlör rms ölçümünü çok merak ettim, kapasitör ile entegre bir cihaz mı?

Aldığımız yer ölçmüştü 2 sene önce... bende askerden geleli 7 ay oluyor durum bu birde focusun tavanı ince galiba vede tavanla cam bağlantısının olduğu yer çok esniyor,cam yerinden çıkacaktı kıstık kicker l7 2+2 bobinli kullandınızmı acaba

Araç içi ses sistemlerinden çok fazla anlamam pek ilgilenmediğim için. Cama bişey olmaz belki ama sağlık programında izlediğim kadarıyla sub un oluşturduğu titreşim kalp krizini tetikliyebiliyormuş ayrıca akciğer zarı yırtılmasına sebep olabiliyormuş kulaklara verdiği zararı tartışmaya bile gerek yok zaten.

Hayatı önlemlerle yaşasak hayat yaşanmaz gençlik bir kere geliyor :wub:

O küçük bagaja 2 L7 için yapılacak kabin yetmez diye düşünüyorum.

Zaten 2 tanesi ancak sıfırlıyor özel kabin yapılacak port ve litre belki tutmayacak ama yinede 2 tane vermese bile özelliğini 18 araba yankı alırım

Yorum bağlantısı
Ercan Palabıyık
Abi o el freninin arkasındaki düğmeleri hala anlayamadım ben :kihkih: Ayrıca bende aracıma subwoofer+anfi takımı. İlerleyen zamandada kapı içlerindeki hoparlörleri+teybi değiştirmeyi düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim :hahahoho: Elinde ikinci el kabinli woofer bulunanlarda iletişime geçebilirse memnun olurum .

sen alıcağında yardımcı oluruz

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)
El fren civarındaki düğmeleri şahsen çok severim, 79 Celica :D da da aynıları var (fan için) , bence tüm bu tesisata optima akü çok yakışırdı.

Kesinlikle....

2 Akü öngörülemeyen sıkıntılar yaratır, zira şarj, beynin kontrolünde.

+1 :

1 ohm demek kalite demek asla değildir. ohm azaldıkça güç artar kalite düşer, ohm arttıkça güç düşer kalite artar :kihkih: 2 ohm da da l7 tam performansta çalışır yeter ki beslenebilsin :D RMS ölçü aletinide halen merak ediyorum umarım görmek nasip olur , değerini ölçmek istediğim oldukça fazla cihazlar var. :hahahoho:

+1. Olsada 8 ohm ses dinlesek :rolleyes:

Süha desibel olarak değil anca ses kw cincisden ölçmek istersen AC pens amper metre ile hoparlörün çektiği akımı ölçebilirsin ( 100hz'i geçmemek koşulu ile)

EDİT: Bu kadar çalışmaya alternatör güçlendirilmez ise işe yaramaz. Akü amperini arttırmak sadece şarjın geç oluşmasına neden olur. Kaliteli ses sistemlerinde akü kapasitesi yükseltilmez, şarj akımı yükseltilir...Kondansatör denilen zımbırtının içini açmayı öneririm. İçinden 12 volt 7 amper akü çıkma olasılığı yüksek :D

tarihinde Servet Ayd?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
zaten 2 tanesi anca sıfırlıyo özel kabin yapılacak port ve litre belki tutmayacak ama yinede 2 tane vermese bile özelliğini 18 araba yankı alırım

Tek L7 kullanıp hacim bol tutup portu da geniş kullanıp daha fazla titreşim alınabilir, bunu da unutmamak lazım. 1 tane sundown 18" ile 160 desibel alan rus tanıyorum :kihkih:

Kondansatör denilen zımbırtının içini açmayı öneririm. İçinden 12 volt 7 amper akü çıkma olasılığı yüksek :rolleyes:

Kapasitör kapasitör :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Ercan Palabıyık

Diğer yazıları okuduysanız yazmıştım 2 sene önce diye birde ses sistemimizden istediğimiz şeyde çok farklıdır bazı arkadaşlar ufaktan bas tımbırdasınder fazlasına gerek yok der az para verir bizim gibilerde verdiğinin hakkını almak ister 1 ohmda ötüyorsa bas 1 ohm çalısacak benim için içersi önemli değil zaten ben gezerken yankı olayında ben gelmeden yankım geliyorsa ki en az 5 araba farkıyla dolu dolu o bana yeter nasıl yaşantılarımız farklıysa isteklerde farklı

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Run & Run (çalıştır ve koştur) misali bunlar abi :hahahoho: Yeni nesil kapasitör diyorsa kapasitördür o hem de hibrit 20 farad :rolleyes:

diğer yazıları okuduysanız yazmıstım 2 sene önce diye birde ses sistemimizden istediğimiz seyde çok farklıdırbazı arkadaslar ufaktan bas tımbırdasınder fazlasına gerek yok der az para verir bizim gibilerde verdiğinin hakkını almak ister 1 ohmda ötüyosa bas 1 ohm calısıacak benim için içersi önemli değil zaten ben gezerken yankı olayında ben gelmeden yankım geliyosaki en az 5 araba farkıyla dolu dolu o bana yeter nasıl yaşantılarınımız farklıysa isteklerde farklı

Yankıyı ne yapar? Hava akımı :kihkih: Siz öttürün ozaman kolay gele :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hakan 90 lı yılların sonunda 500 watt Kenwood bandpass ile 200 metre önceden 20-30 hz'ler ile mahalle camcısına sesleniyordum Kapasitörde yoktu :kihkih:

Yorum bağlantısı
Ercan Palabıyık

Run & Run (çalıştır ve koştur) misali bunlar abi tongue.png Yeni nesil kapasitör diyorsa kapasitördür o hem de hibrit 20 farad tongue.png

Yankıyı ne yapar? Hava akımı :) Siz öttürün ozaman kolay gele tongue.png

:) jenerasyon farkı var

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Hakan 90 lı yılların sonunda 500 watt Kenwood bandpass ile 200 metre önceden 20-30 hz'ler ile mahalle camcısına sesleniyordum Kapasitörde yoktu :hahahoho:

Wuwww bandpass zor bir olaydır. Şaheserler çıkarır :kihkih: Tabiki sizinki fabrikasyon alan takar :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hooyyt haddi oradan el emeği göz nuru canım benim....

Kabin içi spikırımız kenvuddu sadecene :) Bende sipıkıra uygun kutu yapmış idim, ahh gençlik yılları..

Yorum bağlantısı
Ercan Palabıyık
(düzenlendi)

2s7uwja.jpg

5041ar.jpg

2610vnr.jpg

tarihinde Ercan Palab?y?k tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul
sen alıcağında yardımcı oluruz

1. sorumu atlamışsınız galiba :blink: Erkan beye mesaj attım hoparlörlerle ilgili.

Yorum bağlantısı
Ercan Palabıyık
(düzenlendi)
Çok hoş. Ürünün markası ve maliyeti hakkında bilgi alabilirmiyiz.

Orjinal Ford oem dvd,cd,usb,navi,tv,sub çıkışları olan bir teyp çoğu önceki arabamdan sökme cihazlar ama şuanlık 5.5 falan civarı olacak

k0hykj.jpg

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...