İçeriğe Yönlendir

Yeni Yol Arkadaşım

Oğuz Altınada

Recommended Posts

Oğuz Altınada

Kısa süren (3000km) Mart ayında almış olduğum Aprilia Scarebeo200 Motosikletimi satıp en başından beri düşündüğüm SH300'ü aldım.

Aprilia'yı alırken de aklımda SH300 vardı ancak aradaki fiyat farkından dolayı tercih etmemiştim. Ancak şuanda daha 300km olmasına rağmen şunu söyleyebilirim en az 2-3gömlek daha üstün.

Bu tarz bi scooter düşünenlere tavsiye ederim, sessiz, yumuşak, akıcı ve dengeli bir sürüşü var.

e72b2b86.jpg

63a1182f.jpg

8a0299b6.jpg

c9b5f719.jpg

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç

Güle güle kazasız günlerde kullanın. İstememe rağmen ben hiç iki tekere alışamadım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Kaliteli marka kaliteli motor. Hayırlı olsun kazasız belasız..

Fiyatı ne kadar? 300 cc mi?

Edit: İmla..

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Motordan hep korkarım :unsure2: Bu bendeki fobi gibi bir şey sanırım. :nazar:

Bizde aileden geliyor genlerimiz de var sanırım :flowers:

Maşallah , kardeşim hayırlı olsun . Allah kaza bela vermesin inşallah .

Sağol abi, inşallah sende kazasız belasız kullanırsın.

Hayirlisi olsun, gule gule kullan, tekerler buyuk, rahat edersin kesinlikle.

Teşekkürler, ufak tekerleklerden hiç keyif alamıyorum, el arabası gibi geliyor :flowers:

Güle güle kazasız günlerde kullanın. İstememe rağmen ben hiç iki tekere alışamadım.

Teşekkür ederim, bi kere alışıldımı bi daha bırakamıyor insan.

hayırlı olsun eminim uzun kmler sıkıntısız binersiniz mahsuru yoksa bunu kaça aldınız?

Sağolun, 11.500'e aldım.

Hacim olarak 250cc üstü olduğu için ÖTV oranından dolayı fiyatı yüksekte kalıyor diğer 300cc altı motorlara göre.

Hayat h-onda :nazar:

:rolleyes:

Kaliteli marka kaliteli motor. Hayırlı olsun kazasız belasız..

Fiyatı ne kadar? 300 cc mi?

Edit: İmla..

Evet 300cc fiyatı 11.500

güzel motor,arkadaki C4 dikkatimi çekti :D ,onlara takmış durumdayım :D

C4 çok ilginç bir araç, bazen robota dönüşecek zannediyorum, otomatik vitesin vites kolu var ufacık :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
güzel motor,arkadaki C4 dikkatimi çekti :) ,onlara takmış durumdayım :p

hb içinde tasarımı en hoş bu yeni kasalarda. :( bu arada garajda hep beyaz araba var. moda takip ediliyor belliki :p motorda hayırlı olsun. bisikletten sonra 2 tekere tövbeliyim

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
:) son 5 yılda muhteşem pahalandı bu eksiktekerler.

Bence de pahalılar.

hb içinde tasarımı en hoş bu yeni kasalarda. :D

bu arada garajda hep beyaz araba var. moda takip ediliyor belliki :D

motorda hayırlı olsun. bisikletten sonra 2 teke tövbeliyim

Beyaz akınını ben başlattım :)

Ecnebi memleketlerinde artık beyaz out, bordo in olacakmış

Bence her arabaya yakışan renkler belli..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ecnebi memleketlerinde artık beyaz out, bordo in olacakmış

ahanda araç prim yaptı :)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Öncelikle hayırlı olsun.

Ben de motorlara çok özenen birisiyim. Ben de tutku değil ama çok ergonomik ve ekonomik geliyor.

Kusura bakmazsan biraz soru soracağım. Şimdi 300cc motor olmasına rağmen bu alet çok vahşi durmuyor. Scooter izlerinden olsa gerek. Peki 300cc motorun bu alete getirisi ne? Hızlanmalarda artısı vardır elbette ama bu motor uzun yolda kullanılabiliyor mu? Sonuçta scooter. Ayrıca yüksek hıza çıkıyorsa (120 üstü) denge sorunu olmaz mı? Çünkü aerodinamiği (aerodynamic) hiç rüzgar direncini kıracak gibi durmuyor. Ayrıca o hızda yatarak viraj alma işi bu motorla yapılamaz gibi geliyor. Mesala CBF (biraz basit kaldı) tarzı ya da CBR (biraz yarış tarzı) tarzlarında motorlarla kıyasla. Sanıyorum tek getirisi otomatik vites olması bu aletin

Ya tekrar özür diliyorum elli tane soru sordum ama cesaret edebilirsem ben de alacağım lakin CBF 150, YBR 125 ya da PCX 125 arasında karar veremiyorum.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı

1- vahşi görünmesi için naked tarzı öneririm

2- 300 cc'nin bu alete getirisi trafikte arabalara çerez olmamak , sıkıştırılmamak , trafiğin akış hızına çok rahat ayak uydurabilmek

3- uzun yolda sandığınızdan çok daha rahat , benim motor da tarz olarak bunun aynısı , artçıyla beraber 350 km yol yaptım , tekrar aynı mesafeyi yapabilirdim dinlenmeden

4- ben 140 a kadar denedim yol tutuş inanılmaz iyi , ip gibi gider bunlar . sağlam lastikle virajda da en rahat scooter bu tarzdır .

5- cbf bunun yanında motor değil , sadece vitesli öğrenmek için bir basamak benim gözümde , ve iyi bir işçi .

6- cbr zaten hikaye ( her ikisininde en düşük silindir hacimlileri için konuşuyorum)

7- otomatik vites Scooter'a alışıp , büyük motorunu satan çok arkadaşım var .

8- karar verecek birşey yok bu 3'ü arasından pcx alınır !

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

bu motor tr ye geldi , super sport falan da değil tipi kayık uyduruk bir çizim

bu tarz scooter olmayan otomatik vites motosiklet düşünenlere Aprilia Mana 850 öneririm

sh ise sınıfının en iyisi, parasını hak eden bir scooter kullanmayan bilemez .

Aprilia-Mana-static.jpg

tarihinde Okyay Pay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yamaha nın otomatik vitesli motoru var galiba gerçi sitesine baktım bulamadım belki yurt dışında satılıyordur sadece.

Yorum bağlantısı

Aprilia-Mana-7.jpg

Yamaha nın otomatik vitesli motoru var galiba gerçi sitesine baktım bulamadım belki yurt dışında satılıyordur sadece.

henüz yok , geliştiriyorlar.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

Genel olarak cevap veriyim:

Öncelikle iyi dilekleri için herkese teşekkür ederim.

Ben Enduro'cu aileden geldiğim için benim için scooterdaki en önemli unsur jant büyüklüğüdür.

El arabası tekerleri olan scooter isterse 200km hıza çıksın ister full donanımlı olsun benim için bir önemi yok.

Bundan 3 sene önce babam 10 senedir kullandığı Transalp'ini satıp en yüksek donanıma ve modele sahip Burgman 650'i aldı.

fakat 1 sene anca kullandı, çünkü ufak tekerlek ona göre değildi, bana göre de değildi kısacası bize göre değildi, çünkü biz sürekli caddede kaymak asfaltta gezen motorcular değiliz :)

Şimdi o 1150GS kullanıyor halinden memnun..

Ben de SH300 ilk Türkiye'ye geldiği zaman pahalı olduğu için ve o zamanlar yeni çıkan 250cc altı motosikletler için çıkan ötv indirimi ile Scarebeo 200 aldım.

Fakat aradığım konforu dengeyi o motosiklette bulamadım o yüzden hep kafamda olan SH'ı aldım, 400km oldu memnunum, düşünenlere de tekrar tavsiye ederim.

Yamaha'da yarı otomatik şanzımanlı FJR modeli var

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağdaş Hatırnaz
bir ara honda 600 cc tam otomatik bir motor yaptı ama sanırım türkiyeye gelmedi o zamanki fiyatı ile 54 milyar civarı idi gelse satarmıydı o ayrı mevzu ama motor düşünen insanların benim gibi en büyük tedirginliği şu ayaktan debriaj ve vites değiştirme meselesi biraz sıkıntılı bir mevzu hep merak etmişimdir caddedeki super suportlar hayabusalar o 300 km hızlarda nasıl hem yola odaklanıp hemde vites değiştiriyorlar hayret ediyorum müthiş bir refleks olsa gerek. bu motorun yani sizin aldığını motorun liste fiyatına baktım 11 milyar felan bence hak etmiyor üstüne 5 milyar daha konarak en baba scooterler alınabilirdiki uzun yolda bundan on kat daha fazla rahatlık sağlardı ama zaten bu motorda uzun yoldan ziyade şehir içi için ve tam bir şehrin haylazı modunda 300 cc ile. aşağıda super suport CVT şanzuman

Siz arabayla 150 ile giderken nasıl vites değiştiriyorsanız buda öyle. Size garip gelebilir ama bir zorluğu falan yok hemen alışıyor insan. :)

Yorum bağlantısı
Murat Güçlü Toy

Bir Endurocu olarak scooter lara bir türlü alışamadım. Bana şehir içinde bile çok kıvrak gelmiyor. Tabi bu bir alışkanlık meselesi. Bir Honda kullanıcısı olarak markanın en doğru seçim olduğunu söyleyebilirim. Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız binersin inşallah. Bu arada umarım ekipman tamdır

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Bir Endurocu olarak scooter lara bir türlü alışamadım. Bana şehir içinde bile çok kıvrak gelmiyor. Tabi bu bir alışkanlık meselesi. Bir Honda kullanıcısı olarak markanın en doğru seçim olduğunu söyleyebilirim. Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız binersin inşallah. Bu arada umarım ekipman tamdır

Abi işte aynı sorun. Kesinlikle iki motoru kıyaslamyıorum ama 4 bin liraya alabileceğin şunun tipine bak.

i568891p1020073.jpg

Bunun yanında sanki bu cılız kalıyor. Motor gücü ve konforu konuşmuyorum. Biraz daha kaslı bir tip veremezler mi diyorum?

8a0299b6.jpg

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

Tamamen farklı sınıflar, o yüzden estetik olarak ikisini karşılaştırmak anlamsız olmuş, benim bu scooter tercih etmemim sebebi, hergün iki kıta arasında geçiş yapmam, bu yüzden alacağım motor pratik olmalı, beni yormamalı ve seri olmalı..

yoksa 1150GS aşağıda kuzu kuzu yatıyor :good1:

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...