İçeriğe Yönlendir

Üst Torpido Kapağını Tamir Edelim

Mustafa Yenigün

Recommended Posts

• 2 hafta sonra...
Yasin_On
(düzenlendi)

Kataloğa bakarken farklı bir çıtçıt buldum. Bayramdan sonra Hafele'nin Ankara'daki şubesinde bu modeli bulursam deneyeceğim.

o2TVYw.jpg

tarihinde Yasin_On tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Kabasakal

güzel cıtcıt montajı yapılabılırse özellikle dil kısmı orjinal halt etmiş derim :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kataloğa bakarken farklı bir çıtçıt buldum. Bayramdan sonra Hafele'nin Ankara'daki şubesinde bu modeli bulursam deneyeceğim.

o2TVYw.jpg

Mobilya aksamları satan yerlerde bu tip parçalar bulunabilir bence. Bu arada son isminiz On mu ?
Yorum bağlantısı
Yasin_On

Mobilya aksamları satan yerlerde bu tip parçalar bulunabilir bence. Bu arada son isminiz On mu ?

Resimi Hafele nin(mobilyacı) kataloğundan aldım. Ankara sitelerde bayisi varmış. Bulunduğum konuma göre siteler çok sapak bir yerde kalıyor. Bu hafta sonu zor ama haftaya kesin oradayım. Deneyip bilgi veririm. Soy ismim biraz garip ama evet ÖN :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Resimi Hafele nin(mobilyacı) kataloğundan aldım. Ankara sitelerde bayisi varmış. Bulunduğum konuma göre siteler çok sapak bir yerde kalıyor. Bu hafta sonu zor ama haftaya kesin oradayım. Deneyip bilgi veririm. Soy ismim biraz garip ama evet ÖN :)

Estağfurullah garip olmasından dolayı değil de, forum kuralları gereği gerçek isim ve soyisimle üyelik gerektiği için o yüzden sordum :) İsimden sonra _ olunca kısaltma olabilir diye düşünmüştüm. 

Yorum bağlantısı
Yasin_On

Telefonla aradım Ankara stoklarında gözükmüyor. Sipariş verirseniz getirtiriz diyorlar ama 2 farklı model varmış. Acaba İstanbul'daki arkadaşlar boyut açısından hangi parçanın uyumlu olduğunu kontrol edebilirler mi? 27TL civarında fiyatı var. 

n4K0up.jpg

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bu parçanın güneş dayanımının da yüksek olması lazım bence. Çıt çıtlı kısmın yan tırnakları biraz ince oluyor güneşten kavrulup kırılma riski olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emirhan Akdemir

yasin kardeşim 4 gözle çıt çıt olayını bekliyorum. zira benim kapakta kırıldı, sıkıntılı bir durum

Yorum bağlantısı

yasin kardeşim 4 gözle çıt çıt olayını bekliyorum. zira benim kapakta kırıldı, sıkıntılı bir durum

Abi Ankara'da çok aradım ama hiçbir model yok. Boyutları konusunda fikir edinemedim. Bende konu başındaki dikdörtgen çıtçıtdan aldım. Bu konuda İstanbul'daki arkadaşlardan çalışma bekliyoruz. Hafele nin yeri İstanbul'da... Gelişme olursa bende belirttiğim çıtçıtdan alırım.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tuncay Kiriş

Arkadaşlar merhaba, mesaj sayımdan da belli olacacağı üzere aranıza yeni katıldım. 2009 TitaniumX Sedan aracımı pzartesi itibari ile yeni aldım, benimde herkeste olduğu gibi bu kapak tamamen kırık değil ancak kırılmış ve yapıştırılmış dolayısı ile tam oturmadığı için yamuk duruyor. Bende bu durumu araştırayım dedim sizin gibi bu Hafele ürününü kullanarak güzel bir çalışma yapacağım kısmet olursa. Malzeme tedariği konusunda da İstanbul için konusuyorum benim Hafelede çalışan arkadaşımdan yardım alabiliriz, toptan sipariş veririz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin_On

245.50.301  ve 245.50.310 modelleri iyi aslında. Boyut konusunda hangi modenin uyumlu olduğunu yazarsanız bende hemen siparişi veriyim. Ben şu anda yayı iptal ettim. Açmak için tamir bantından kendime ufak bir tutacak yaptım. Kapağı açıp telefonu araya sıkıştırıyorum  iyi tutuyor  :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 2 yıl sonra...
Cengiz Yılmaz

Aynı sorunu ben toplu iğneyi kızdırıp kırılan tırnak ile kapağa sabitledim. Sorun çözüldü. 

5 Yıldır kullanmaktayım. Yenisini alsam bu kadar sağlam olmazdı.

Bana yenişi ile değişelim deseler değişmem. 

Bidaha böyle sağlam yapabileceğimden emin değilim.

Bu arada toplu iğneye karga burunla tırnağın şeklini vermiştim. Sonra yüksek ısı verip kırılan parçayla kapağa birleştirip soğumasını beklemiştim.

Belki yapmayı denerseniz faydası olabilir.

Bu işlemi yapmadan önce kapağı konsoldan sökmeyi unutmayın.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erkut Şen

sanırım herkesin dili yanmış bu kapak yüzünden. Çözüm başarılı teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz

Üst kapağı baya bir hor kapatıp açmama rağmen hala çok sağlam. :good1:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 2 yıl sonra...
Cengiz Yılmaz
(düzenlendi)
Onur Boga yazdı:

o bölümü nasıl söktünüz vida felan varmı_?

Merhaba,

Kapağı kullanmadığım 8 adet kredi kartları ve muadili kartlar yardımıyla tırnaklarından kurtararak çıkarmıştım.

Bu zaman itibariyle hala sağlam.

tarihinde Cengiz Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...