İçeriğe Yönlendir

Ka - Hakkında Herşey

Bekir Polat

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Kalibrasyon bozuluyor abi? Emin misin?

Bozulmaz.. 

Bozulan şey araçtaki loglardır. O da adı üstünde log zaten.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bozulmaz.. 

Bozulan şey araçtaki loglardır. O da adı üstünde log zaten.. 

Kalibrasyon nereye yazılıyor peki?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Kalibrasyon nereye yazılıyor peki?

Lpg ecuya... 

Şöyle düşün.. Bilgisayarın fişini çekince yaptığımız ayarlar uçuyor mu ? 

Bios bile uçsa yine de ayarlarımız kalıyor.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Iyi de bios ucunca saat ve tarih giriyoruz ama :)
Rom mu var bu ecu larda?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Rom iyidir vardır

Püskürtme saate vakte bakmaz gece gündüz aynı onun için :)

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
10 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Kalibrasyon bozuluyor abi? Emin misin?

kalibrasyon bozulmuş 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Gurur Aytekin
(düzenlendi)

Herkese merhaba. 25 litre benzinle 200km şehir içi yol yaptım. Aracımda aşırı bir yakıt tüketimi olduğunu düşünüyorum. 10.000km bakımı yapılalı 5.000km olmadı 5-30 yağ kullanıyorum rolanti valfi,oksijen sensörü,maf sensörü değişti. Buji buji kablolaro değişeli 4 ay oldu. Subap ayarı bir yıl önce yapıldı. Siyah duman,çekişte düşüş yok. Ateşleme bobini sağlam. Aracım 98 model üzerinde 2001 modelin emme manifoldu takılı.Değiştirilen bütün parçalar ve sensörleri orjinali ile değiştirdim. Lastik olarak kışlık lastik var. Sadece egzoza çok yaklaştığımda yoğun bir benzin kokusu geliyor. Ne olduğunu neden olduğunu hala çözemedim...  Bilgisayara bağlandığında Aşırı Yakıt Tüketimi yazıyor.Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

tarihinde Gurur Aytekin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
8 saat önce, Gurur Aytekin yazdı:

Herkese merhaba. 25 litre benzinle 200km şehir içi yol yaptım. Aracımda aşırı bir yakıt tüketimi olduğunu düşünüyorum. 10.000km bakımı yapılalı 5.000km olmadı 5-30 yağ kullanıyorum rolanti valfi,oksijen sensörü,maf sensörü değişti. Buji buji kablolaro değişeli 4 ay oldu. Subap ayarı bir yıl önce yapıldı. Siyah duman,çekişte düşüş yok. Ateşleme bobini sağlam. Aracım 98 model üzerinde 2001 modelin emme manifoldu takılı.Değiştirilen bütün parçalar ve sensörleri orjinali ile değiştirdim. Lastik olarak kışlık lastik var. Sadece egzoza çok yaklaştığımda yoğun bir benzin kokusu geliyor. Ne olduğunu neden olduğunu hala çözemedim...  Bilgisayara bağlandığında Aşırı Yakıt Tüketimi yazıyor.Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Cam açıkken içeri koku vs giriyor mu ?yada kontağı kapattığında keskin benzin kokusu alıyor musun ?kapıdan çıktığın anda olabilir..bu arada 25 litreye 200 km az ,19 küsür(100tl lik)  litre benzine yaklaşık 260 km  (şehir içi)  yapıyor benim araba,

Bu arada yolda giderken camı açtığında,kumbaranın içindeki bozuk paraları sallarsın :) hafif hafif ses geliyor mu alttan?genelde sol tarafında duvar araç vs olur sesi sana yankılanır öyle tarif edeyim :) koku egzoz katalizörü tıkanmış yada yada başka bişi ben temizlettim egzozuda değiştirdim koku gitti o yüzden söyledim..

Yorum bağlantısı
Bahadır Tan
9 saat önce, Gurur Aytekin yazdı:

Benzin kokusu bende de vardı. Dün lifte kaldırdık, benzin deposunun oradan dolum yerine çıkan boruda damlatma yapıyor. Tam depo girişinde borunun kelepçelendiği yerden ufak ufak damlatıyor. Benzin uçucu olduğu için şimdiye kadar arabanın altında ıslaklık olmadığı için fark etmemiştim. Depo kenarlarındaki çıkıntı üzerinde kalıyor, oradan da buharlaşıyor. Sende bir baktır derim. 

Ayrıca Pazar günü piknik amaçlı dağlara çıktım. Yaklaşık 30 km. lik tırmanış yaptım. Arabada bayılma ayılma olmadı. Ama dönüşte yokuş aşağı 3 - 4. viteste gaz vermeden indim. Bir ara debraja bastım araba stop etti. Tekrar çalıştırınca arka taraf belediyenin sokaklara böcek ilacı sıkan arabaları gibi oldu. Bembeyaz bir duman çıkardı egsoz. Arkamda bir motorsikletli vardı. Yazık oldu çocuğa :)  İlk gördüğümde korktum, yanıyor sandım :) Düz yola çıkınca biraz zorladım, sıkıştırdım. Duman atmayı kesti. 

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Barış hocam dedikleriniz hiç birisi yok sadece egzoza çok yaklaşınca boğucu bi koku oluyor.Bahadır hocam dediğinz gibi onada bir baktırıyım. Sani hocam Çağlar hocam bir ara ford servise gittiğimde bilgisayara bağlatmıştım Aşırı Yakıt Tüketimi yazısı çıktı. Araçda tüp varmı dedi usta yok dedim. O sıra başka bişeyle ilgilendiğimiz için bende üstüne düşmedim. Birde şu var IAT sensörüm boşta ondan kaynaklanıyor olabilirmi. ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Belli oldu. Zengin yakit karisimi hatasi çıkmış muhtemelen. Iat için daha evvel gorusmustuk diye hatırlıyorum, olmadigi icin olcemiyor emilen havanin isisini, zengin yakit karisimi veriyor beyinden. Iat acil takilmali.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin
(düzenlendi)

Tamamdır Sani hocam bende iat den ve kışlık lastiklerdendir diye düşünüyodum muhtemeşen ondan dolayı. Teşekkür ederim yorumlarınız için.

tarihinde Gurur Aytekin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
(düzenlendi)

merhabalar, bugün motora bi bakayım dedim direksiyon hidrolik sıvısı minimum un çok az altında olduğunu gördüm, ka nın kılavuzunda max da olması gerekiyor muş Ford şartnamesine yazan standartta uygun olarak http://www.turkoilmarket.com/Castrol-ATF-Dex-II-1-Lt,PR-251.html?gclid=CjwKEAjw387JBRDPtJePvOej8kASJADkV9TLy7tOf1Dm-uHgKk5w2bjZW8iQkao94ypRBEpKGeTMfxoCs8Hw_wcB yağı alabilir miyim? birde kapağını açmaya kalktım tam tur dönüyor ama çıkartamadım :) bi şekli varmı  açmamın ?son olarakta mevcut yağın üstüne eklenir mi?

tarihinde Barış Özarslan tarafından düzenlendi
düzeltme
Yorum bağlantısı
Burak Kara
2 saat önce, Barış Özarslan yazdı:

merhabalar, bugün motora bi bakayım dedim direksiyon hidrolik sıvısı minimum un çok az altında olduğunu gördüm, ka nın kılavuzunda max da olması gerekiyor muş Ford şartnamesine yazan standartta uygun olarak http://www.turkoilmarket.com/Castrol-ATF-Dex-II-1-Lt,PR-251.html?gclid=CjwKEAjw387JBRDPtJePvOej8kASJADkV9TLy7tOf1Dm-uHgKk5w2bjZW8iQkao94ypRBEpKGeTMfxoCs8Hw_wcB yağı alabilir miyim? birde kapağını açmaya kalktım tam tur dönüyor ama çıkartamadım :) bi şekli varmı  açmamın ?son olarakta mevcut yağın üstüne eklenir mi?

Normal kapaklar gibi çevirdikten sonra yukarı çekin kapak öyle gelir. Devamlı dönen bir kapak değil. Yağ uygun, ben o yağla değişim yaptırmıştım.

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan

peki minimum olmasının bir zararı olur mu acaba? sonuçta hidrolik var mı var :)siparişi verdim yağ için  6 aydır aynı seviyede, kafama takılan ekleme yapmanın bir zararı olur  mu dahada şu an için masraf yapmak istemiyorum satmaktan zor Vazgeçtim

Yorum bağlantısı
Burak Kara
2 saat önce, Barış Özarslan yazdı:

peki minimum olmasının bir zararı olur mu acaba? sonuçta hidrolik var mı var :)siparişi verdim yağ için  6 aydır aynı seviyede, kafama takılan ekleme yapmanın bir zararı olur  mu dahada şu an için masraf yapmak istemiyorum satmaktan zor Vazgeçtim

6 ayda değişiklik olmadıysa direksiyonda arıza yoktur tahminimce ama o seviyeye nasıl geldi bilemedim. Sadece komple değişimde bir yerde kaçak varsa daha da arttıracağı gibi şeyler okumuştum. O kadar eklemenin zararı olmaz ama takip edin gene de eksilme olacak mı diye.

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

İnternette dolaşırken böyle bir videoya denk geldim ve sizinle paylaşmak istedim. Herkese iyi akşamlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gurur Aytekin

Herkese tekrardan merhaba. Kontak termiği tamiri değişimi ücret olarak ne kadar tutar bir bilginiz varmı ? Başıma gelen olayıda kısaca özetleyim aracımın aküsü sağlam marş dinomasu sağlam kontağı açınca elektrik geliyo ancak marş basmıyor.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Aracın hava ile ilgili hortumlarını değiştirirken şanzımandan çıkan ince bir boru var.Borunun halinden belli olduğu kadarıyla yıllardır hiçbiryere monte olmadan yerinde sallanıp durmuş.Bunun bir yeri varmıdır ? Bu arada hortumların yenilenmesi arabaya resmen can verdi kendi kendine gazlama sıfır.En küçük vınlama sesi yok vites atarken

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 saat önce, Musa Değerli yazdı:

Aracın hava ile ilgili hortumlarını değiştirirken şanzımandan çıkan ince bir boru var.Borunun halinden belli olduğu kadarıyla yıllardır hiçbiryere monte olmadan yerinde sallanıp durmuş.Bunun bir yeri varmıdır ? Bu arada hortumların yenilenmesi arabaya resmen can verdi kendi kendine gazlama sıfır.En küçük vınlama sesi yok vites atarken

Şanzıman havalandırma borusu o yüksek ihtimalle. Bir yere girmeyecek.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...