İçeriğe Yönlendir

Ka - Hakkında Herşey

Bekir Polat

Recommended Posts

Gurur Aytekin

Musa abi sağolasın bizde öyle dedik cana geleceğine mala gelsin dedik. Ka ailesinden ayrılmak üzdü beni sadece. Halil hocam sağolun dediğiniz gibi beterinden saklasın.

Yorum bağlantısı
Ozan Dural

Gurur çok geçmiş olsun kardeşim, 

Prosedür nasıl işliyor burada peki,,  senin zararını kim karşıladı, meblağ nasıl belirlendi. Süreci öğrenmek için soruyorum,, zira ne zaman hangimizn başına geleceğini bilemeyiz. 

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Hocam öncelikle sağol geçmiş olsun dileklerin için öncelikle kusur oranları belirleniyor. Ardından benim kaza için karşı taraf %100 suçlu çıktı arabanın pertemi çıkıcağı yoksa yapılcağınamı karar verildi ve perte çıkartıldı araç. Sonrasında fiyat sigortayla pazarlık halinde yürüyor. Önce 9.500 verdiler 11.000 tl istedim 10.000 verdiler 11 istedim piyasanın 12-13 den başladığını söyledim. 10.500 verdiler. O fiyatta anlaştık. Araç ihaleye çıkartıldı 5.200 tl ye alıcı bulmuş istanbulda bir firma satın almış 5.200ü alıcı taraf 5.300üde sigorta ödeyecek. Gerisi evrak işi hocam öyle özetleyim.

Yorum bağlantısı
Ozan Dural
20 saat önce, Gurur Aytekin yazdı:

Hocam öncelikle sağol geçmiş olsun dileklerin için öncelikle kusur oranları belirleniyor. Ardından benim kaza için karşı taraf %100 suçlu çıktı arabanın pertemi çıkıcağı yoksa yapılcağınamı karar verildi ve perte çıkartıldı araç. Sonrasında fiyat sigortayla pazarlık halinde yürüyor. Önce 9.500 verdiler 11.000 tl istedim 10.000 verdiler 11 istedim piyasanın 12-13 den başladığını söyledim. 10.500 verdiler. O fiyatta anlaştık. Araç ihaleye çıkartıldı 5.200 tl ye alıcı bulmuş istanbulda bir firma satın almış 5.200ü alıcı taraf 5.300üde sigorta ödeyecek. Gerisi evrak işi hocam öyle özetleyim.

Bilgi için teşekkürler.. Umarım başka hiçbirimizin başına gelmez 

Yorum bağlantısı
Ergin Özgür
On 24.10.2017 at 23:49, Gurur Aytekin yazdı:

Umarım hocam

Çok geçmiş olsun, tek iyi yanı içindekilerin sağlam çıkması. Bu ilk ve son olur umarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Azad Mirzade

Gurur kardeşim, çok geçmiş olsun, üzüldüm ama size bir şey olmamış bu sevindirici. Ben de aracı tercih ederken bu detayları da göz önünde bulundurmuştum. Güvende hissettiriyor.

Arkadaşlar bagaj kilidim biraz sıkıntılı ben açabiliyorum ama başkaları zorlanıyor o kilidi nerde değiştirtebilirim?

Ve bana bir adet yedek anahtar lazım şu an aracın 1 tane anahtarı var, kaybolursa yandık.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
11 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

Gurur kardeşim, çok geçmiş olsun, üzüldüm ama size bir şey olmamış bu sevindirici. Ben de aracı tercih ederken bu detayları da göz önünde bulundurmuştum. Güvende hissettiriyor.

Arkadaşlar bagaj kilidim biraz sıkıntılı ben açabiliyorum ama başkaları zorlanıyor o kilidi nerde değiştirtebilirim?

Ve bana bir adet yedek anahtar lazım şu an aracın 1 tane anahtarı var, kaybolursa yandık.

Anahtarınızı herhangi bi oto anahtarcısında çoğaltabilirsiniz. Bagaj için kapak ayarı veya kilit ayarı gerekebilir. Ustanızın görmesinde fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
13 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

arka kilit genelde bakım yapılarak düzelir, sökülerek . anahtarı hemen her oto anahtarıca çoğaltabilirisinz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Merhaba arkadaşlar,

Aracın km başına yakma hesabına dair aracı alıp Karabükten gelirken 7 lt hesaplamıştım.

Ama depoyu fulleyip şehiriçi 366 km yaptım gidip tekrar doldurduğumda 30,940 lt aldı benim acemi kullanmam mı alakalı bu  değer acaba?  12lt filan denk geliyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

Aracın km başına yakma hesabına dair aracı alıp Karabükten gelirken 7 lt hesaplamıştım.

Ama depoyu fulleyip şehiriçi 366 km yaptım gidip tekrar doldurduğumda 30,940 lt aldı benim acemi kullanmam mı alakalı bu  değer acaba?  12lt filan denk geliyor. 

Yaptığım hesapta 8.45LT'ye geliyor 100km'de. Bence gayet normal. Yanlış hesap yapıyorsunuz sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
18 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Yaptığım hesapta 8.45LT'ye geliyor 100km'de. Bence gayet normal. Yanlış hesap yapıyorsunuz sanırım.

Verdiğim bilgiler doğru, bu bilgilere göre 8,45 lt denk geliyorsa tamamdır, içim ferahladı benim hesabım yanlıştır muhtemelen. :)

12 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

subap ayarı ne durumda? şehir içi ev/iş arası kaç km ?

subap ayarını bilmiyorum pek, aracı işe gidip gelmede kullanmıyorum, akşamları haftasonları bir çıkıyorum üsküdardan başakşehire mesela, 40km gidiyorum. Diğer ziyaret ettiğim yerler hep 10km mesafede. Ama Sani beyin hesabı gibi 8,5lt ise gayet normal, çünkü hem araca yeni alışıyorum hem de hatalı kullanımlarım var, trafik olmayan saatlerde çıksam bile 8.5 normal geldi, karabükten babamla geldiğimizde 7 lt yakmıştık ki babam şoförlükte master yapmıştır, eski iett şoförüdür. :) onun 7 si benim 8.5 ise çok çok iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Azad Mirzade

Arkadaşlar selamlar,

Moralim biraz bozuk, başıma gelene değil de aracın başına gelen soruna üzülüyorum, biraz duygusalımdır üstünüze afiyet.

Aracı evin yanında kaldırıma park edip işe gittim sabah, tek ayağı yolda tek ayağı kaldırımda herhangi bir engel teşkil etmiyor, kapının önü.

Ancak belediye büyük iş makinasıyla gelmiş geçememiş bir işleri varmış, izgüzar komşular bizim evi göstermiş, gelip aracı çekmemizi istemişler.

Eşim de şoförü yok deyip anahtarı vermiş siz çekin demiş. Adamlar aracı alıp yolun başında boş bir alana bırakmışlar.

Akşam aracı tekrar evin yanındaki boş bir alana çekeyim gözümün önünde dursun dedim, bu aşamada iki şeyi fark ettim.

*Geri vitese takıp park etmeye çalışırken, ayağımı gazdan çekip debriyaja ve frene bastığım esnada araç stop edecek gibi oluyor ama etmiyor böyle kıyısından dönüyor, tıs tıs yapıp toparlıyor tekrar. Bu sorun belki de vardı, ben kullandıkça farkediyorum diyelim. Çok ciddi bir sıkıntı gibi de gelmedi bana.

Asıl canımı sıkan şey şu oldu.

*Direksiyonu çevirdiğimde böyle kademeli yükselen bir sürtme sesi duyuyorum. Tam yerini kestiremedim moral bozukluğundan ama ön tekerlerin olduğu yerden geliyor sanıyorum. Böyle bir ses yoktu yeni çıktı bu. Biraz internetten baktım kronik bir yağ kaçağı sorunu varmış direksiyonlarda, eski sahibi vardı yaptırdım demişti gerçi. Düz yolda ilerlerken hız yaptığımda vs böyle bir ses yok, sadece direksiyonu çevirirken, hareket halinde de çok sırıtmıyor dönerken vs ama araç yavaşlayınca sanki boğazına çökmüşsünüz gibi böğürüyor, üzüntüden ses kaydı bile yapamadım. Şüphelerim aracı kaldırımdan indirip boş alana park eden belediye çalışanının kaldırımdan inerken araca bir zarar verdiği yönünde, ya sert indi ya başka bir şeye sebebiyet verdi, bilemiyorum.

Ustaya cumartesiden önce gidemeceğim, tecrübeli arkadaşlardan bu konuda beni yönlendirmelerini rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet direksiyon pompası sorununa kronik deniyor ama ben sorunun o olduğunu zannetmiyorum. 

Havaların soğumasına bağlı hareketli parçalarda oluşan bir sertleşmedir. 

Çok kafaya takıyorsanız, bir rot balansçı basitçe kaynağını tespit eder. Rölanti düşmesi sorununu takip edin bakalım. 

Bu araca, aracın çekilmesi ile alakası olduğunu düşünmüyorum. tesadüftür. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Direksiyon kutusunu tamire götürdüğümde 2013 clio 2012 2011 di galiba Accent v.s v.s görünce demiştim bizdeki kronikse bunlardaki trajik :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

Arkadaşlar selamlar,

Moralim biraz bozuk, başıma gelene değil de aracın başına gelen soruna üzülüyorum, biraz duygusalımdır üstünüze afiyet.

Aracı evin yanında kaldırıma park edip işe gittim sabah, tek ayağı yolda tek ayağı kaldırımda herhangi bir engel teşkil etmiyor, kapının önü.

Ancak belediye büyük iş makinasıyla gelmiş geçememiş bir işleri varmış, izgüzar komşular bizim evi göstermiş, gelip aracı çekmemizi istemişler.

Eşim de şoförü yok deyip anahtarı vermiş siz çekin demiş. Adamlar aracı alıp yolun başında boş bir alana bırakmışlar.

Akşam aracı tekrar evin yanındaki boş bir alana çekeyim gözümün önünde dursun dedim, bu aşamada iki şeyi fark ettim.

*Geri vitese takıp park etmeye çalışırken, ayağımı gazdan çekip debriyaja ve frene bastığım esnada araç stop edecek gibi oluyor ama etmiyor böyle kıyısından dönüyor, tıs tıs yapıp toparlıyor tekrar. Bu sorun belki de vardı, ben kullandıkça farkediyorum diyelim. Çok ciddi bir sıkıntı gibi de gelmedi bana.

Asıl canımı sıkan şey şu oldu.

*Direksiyonu çevirdiğimde böyle kademeli yükselen bir sürtme sesi duyuyorum. Tam yerini kestiremedim moral bozukluğundan ama ön tekerlerin olduğu yerden geliyor sanıyorum. Böyle bir ses yoktu yeni çıktı bu. Biraz internetten baktım kronik bir yağ kaçağı sorunu varmış direksiyonlarda, eski sahibi vardı yaptırdım demişti gerçi. Düz yolda ilerlerken hız yaptığımda vs böyle bir ses yok, sadece direksiyonu çevirirken, hareket halinde de çok sırıtmıyor dönerken vs ama araç yavaşlayınca sanki boğazına çökmüşsünüz gibi böğürüyor, üzüntüden ses kaydı bile yapamadım. Şüphelerim aracı kaldırımdan indirip boş alana park eden belediye çalışanının kaldırımdan inerken araca bir zarar verdiği yönünde, ya sert indi ya başka bir şeye sebebiyet verdi, bilemiyorum.

Ustaya cumartesiden önce gidemeceğim, tecrübeli arkadaşlardan bu konuda beni yönlendirmelerini rica ediyorum.

Direksiyon pompası kontrol edilecek. O kronik. 10 KA'dan rahat 8'inde görülür bu sorun.

Stop etme durumu için rölanti valfi kontrol edilecek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Direksiyon yağı ekledik babamla ses mes kalmadı.

Ama şıpır şıpır yağ damlıyor.

Cumartesi usta yolları görünüyor.

Yorumlarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
12 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Direksiyon yağı ekledik babamla ses mes kalmadı.

Ama şıpır şıpır yağ damlıyor.

Cumartesi usta yolları görünüyor.

Yorumlarınız için teşekkürler.

Damlayan yağa dikkat, dinamoya gelirse dinamo da sizinle vedalaşır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Şimdi, Sani Gerşon yazdı:

Damlayan yağa dikkat, dinamoya gelirse dinamo da sizinle vedalaşır.

Valla ustad ustaya gidene kadar yapacak bir sey yok. Nasip insallah dinamoya gelmez :) 16km daha dayanmasi lazim ustadan evvel :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...