İçeriğe Yönlendir

Hyundai Yeni I30

Fazlı Özdemir

Recommended Posts

Fatih Bayram
Forumda da görünmedin abi de ondan dikkatimi çekti merso kapının önünde bile yeter abi ya.İlk başta demiştim mersoyla oymana asaletiyle kalsın diye :D Satma abi bence satarsan üzülürsün o arabaya tabi eğer bir sıkıntısı yoksa.

Yok Tahir şimdilik sıkıntı yok...sıkıntı ben de... :D

Foruma aslında hemen hemen her akşam ara ara giriyorum...Okul ben de acayip stres yapıyor,pek aktif değilim o yüzden herhalde... :unsure:

Eee hyundai mı bu... Teneke tabiki :D

:good1: :lol2: :good1:

Mehmet abi sen bu Hyundai'ye acayip taktın... :lol2:

Abi sana da bi Starex alalım,şöyle temizinden...

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar
(düzenlendi)

Konu karşılaştırma değil ama içerik almış başını yürümüş.

Emre Bey ;

Satış rakamları kaliteyi belirleyen bir unsur asla olamaz. Çin çakmaları bütün dünyayı kasıp kavuruyor , kaliteli olduğundan mı ? Taksici örneği yanlış , örnekte de bir hata var sanırım. Taksideki Era'ların bir çoğu lpg'lidir. Kağıt gibi kaportası olan Fiesta'nın çarpışma testlerine göz atın derim. Kazalar tabiki testlerden farklı oluyor , karşıdaki aracın tipi , yolun durumu , vuruş açısı vs. birçok etken var. 10 takla atar burnunuz kanamadan çıkarsınız , olur bunlar.

Marka karşılaştırırken , tarih önemlidir. Birde karşılaştırılan markaların hedef kitleleri de önemlidir. Hyundai sınıf atlayacağım diye fiyatları şişirdi , ama kalitede büyük bir gelişme yok. Saydığınız modellerin hepsini gördük denedik , hiç birinde yok. Hyundai atağa kalkmış , güncel ürün gamı ve çeşitli satış stratejileri ile bir yerlere gelmeye çalışıyor. Özellikle İ-30 bu konuda onlara çok yardımcı oldu. Hakikaten Era'ya falan benzemiyor ama öyle Focus'la falan yanyana koyulacak araba değil. Göz var nizam var.

Burası bir Ford forumu , yani Ford sempatizanlarından oluşan bir grup. Buna karşın belkide bu markaya en sert eleştirileri yapan bir grup. Burada bir marka fanatizminden bahsedemessiniz.

Seçtiğiniz uslup'ta düşüncelerinizin önüne geçmiş. İki mesajınızı okudum , üçüncüde ne yazdığınından çok nasıl yazdığınıza dikkat ettim. Daha hoş bir uslup tercihi yapsaydınız , anlatmak istediklerinizi daha net anlayabilirdim. Keza bir kaç mesajınızda kendi tezinizi çürütüyorsunuz.

Saygı ve sevgilerimle...

tarihinde R?fat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bak yine diyorum. Çok satan kaliteliyse gönderin bana arabalarınızın anahtarını :D Kral Tofaş burada... :(

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Dün akşam yolda tertemiz cillop gibi toplanmış metalik siyah ve son derece sade bir hacı murat 124 gördüm, fiat denen markanın tek sevdiğim modeli, benim olsun istedim vallahi, bu arada kağıt kaporta denmiş, en kağıtları toyota bunların, yoldan sıçrayan mıcır bile nerdeyse sacı delecek, toyota ve honda ultra kağıt kaportada da liderler.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Dün akşam yolda tertemiz cillop gibi toplanmış metalik siyah ve son derece sade bir hacı murat 124 gördüm, fiat denen markanın tek sevdiğim modeli, benim olsun istedim vallahi, bu arada kağıt kaporta denmiş, en kağıtları toyota bunların, yoldan sıçrayan mıcır bile nerdeyse sacı delecek, toyota ve honda ultra kağıt kaportada da liderler.

hondayı biliyorduk da toyota damı böle ? Tüm modeller mi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
hondayı biliyorduk da toyota damı böle ? Tüm modeller mi ?

Evet toyota da öyle..

Ben Hakan Gürsoy'un arabayı görünce şok olmuştum..

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Daha önce de yazdığımı hatırlıyorum.. Bundan 2 yıl kadar önce Hyundai tarafından Türkiye'ye gönderilen finans direktörüyle iş görüşmesine gitmiştim. Epey bi sohbetten sonra ben konuyu araçların malzeme kalitesine getirdim. Bana söylediği aynen şuydu.. "Biz arabaları tüketicinin ihtiyacını 5 yıl karşılayacak şekilde üretiyoruz."

Size ve başka ülkelere göre öyle olabilir ama bu politikayla Türkiye'de büyümeniz zor, herşeyden önce güven vermelisiniz dediğimde, "araçları 5 yıl garantili satıyoruz zaten" dedi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
"Biz arabaları tüketicinin ihtiyacını 5 yıl karşılayacak şekilde üretiyoruz."

Yurdaer, birileri tarafından taşa tutulacaksın.. demedi deme :)

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Yurdaer, birileri tarafından taşa tutulacaksın.. demedi deme :good1:

Abi birinci ağızdan duyduğum cümle, üstelik Koreli.. taşa tutulmak değil de en çok yalancılıkla itham edilirim :)

Ama şu da bir gerçekki Hyundai model olarak kendini geliştirdi.. En azından beğenebileceğim modelleri var. Sonuçta herkesin beklentileri farklı. İsteyen bütçesine göre gider istediği arabayı alır.

Benim için şu sıralar dünyanın en güzel arabası Fiorino mesela :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Dursun bu kardeş kavgası :)

Ne Hyundai, ne Ford ne de Fiat adam akıllı alınacak araba yapabiliyor.

Araba dedin mi OPEL'i TEK geçerim :D :D :D Kıyas kabul etmem Hyundai + Fiat Ford ile. Bu arada alayını da tokatlarım :p

Benim için şu sıralar dünyanın en güzel arabası Fiorino mesela :D

Puu Fiat en dandik arabadır. Hiç sevmem mesela :)

Opel derim başka şey demem :good1:

Hyundainin Forddan daha üstün olması savınıza katılmamakla birlikte...

Katılıyorum :good1:

ESP fordda gereksiz masrafmış fordlar espli araçlardan daha iyi yol tutuyormuş çünki :good1::D

özellikle fiesta!abs yi bile standartlaştığı için takmışlar 2007 den sonra yoksa abs siz bile frenajı en iyiymiş kendi sınıfında.68 hp lik taş motora değinmiyorum bile onu övecek kelimeler daha lügata girmemiş!

Ehü ehü :) :lol2:

Bak yine diyorum. Çok satan kaliteliyse gönderin bana arabalarınızın anahtarını :p Kral Tofaş burada... :p

Ayy ıyy Fiat Tofaş hiç sevmem

Nedense taksilerde hiç S320 mercedes de yok, kötü araba demek ki. :good1:

Bravo gerilla Ahmet kardeşim, olayı çözdün.

Ford kadar çok da satmıyor, demek ki Ford'dan da kötü.

Yok en kötü Ford :) Ama belki Fiat daha kötü olabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Ali abi , hangi arabayı alsan onu met ediyorsun hee :good1::D

Bi ara yokuş yukarı seninle çıkmak istiyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Evren Erakçora

Sahip olduğumuz Getz ve yeni fiesta yı karşılaştırdığımda: Hyundai, gösterişten uzak ancak detaylar incelendiğinde epey dayanıklı yapılmaya çalışılmış olduğunu görüyorum.( Sınıfının en ağır aracıydı 2005 yılı için) Örnek: konsoldaki plastik kötü görünüyor, gri ve zevksiz, ancak ses yapmaması kaliteli bir işçiliğe sahip olduğunu gösteriyor. Motor kısmında bütün kablolar çok temiz bir işçlikle bağlanmış, sarkan kapocak gibi olan bir nokta yok, fiesta da böyle değil. Eğri bir yoldan geçildiğinde bilirsiniz, bir çok araç karoseri gıcırdar, getz de gıcırdama yok gibi, daha tok duruyor. Boya kalitesi çok iyi, önden gelen taşlar boyaya çok az zarar vermiş durumda, fiesta da bir taş geldiğinde hemen boya kalkıyor. Ön cama taş geldi çatladı, ama ilginç bir şekilde ilerlemedi, yani nokta halinde kaldı. Cam da sağlam galiba. :D Orjinal silecek lastiği nasıl olduysa 2-3 yıl dayandı, hala çalışıyor, ses yapmadan. 120bin km olduğu periyodik bakım dışında servise gitmedik gibi. Kısaca sürüş keyfi kısıtlı araçlar olabilir, ancak kesinlikle kaliteliler. Eğer yeni modellerde direksiyon, , denge konularında ileri gittilerse tamamdır. :lol2:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Gerçi fiyatları epey yükseldi , artık rakiplerinden ucuz değil. 2005te getzi 24bin civarına almıştık o zaman benzer donanımda fiesta 30bin liraydı.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bu marka gerçekten hızla gelişiyor, bana göre Kia bir adım önde, adamlar işi daha iyi çözmüşler, yinede hala Ford seviyesinde değiller.

Bana göre araba hala alman olmalı (opel hariç) markalar belli, sonrasında Ford derim, şu sıralar Kia da gözüme fena batmıyor değil, özelliklede magentis modeli :)

2012_model_yeni_kia_magentis_1.jpg

kia-optima-magentis-arka.jpg

2011_kia_optima_magentis_9.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

bence gayet güzel olmuş.kendi sınıfında tutulan bir araç olur bence...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kalite değerlendirmesinde birinci olmuşlar. Tüv, okur mektupları, uzun yol testleri değerlendirmeye alınmış. Diğer 4 ise japonlar.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Çok şaçma,hyundai gibi kore malı basti bir arabanın Alman Malı Ford gibi bir araçla mukayese edilmesi.

Hyundai nin bazı arabaları hiç yabana atılır cinsten değil.

İyi araştırın.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Abdussamed Acar

http://www.honestjohn.co.uk/road-tests/hyundai/hyundai-i30-2012/?

Satışa sunulmuş, yurtdışındaki fiyatları teknik detayları belirtildiği gibi incelemesi bile çıkmış...

Fiyatları yurtdışı ile kıyaslayınca tahminim şu ki; 90 PS 1.4 Litreden başlayan dizel baz donanım seçeneği yaklaşık 45-46 bin liradan başlayacak, 1.6 dizel otomatik en üst donanım paketi ise (seçilebilir opsiyonlar hariç) yaklaşık 59-60 bin lira düzeyinde olacak

Dizeldeki motor/şanzıman bazında ürün gamı;

1,4 Litre 90 PS Düz Vites

1.6 Litre 110 PS Düz/Otomatik Vites

1.6 Litre 128 PS Düz Vites

şeklinde olacağa benziyor...

1,6 Litre 128 PS dizel 6 ileri düz vites seçeneğinin 0-100 Km/h hızlanması 10,9 saniye olarak verilmiş ki, gayet iyi bir değer...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...