İçeriğe Yönlendir

Hyosung Gtr250r Bakıyorum

Armağan Pekatik

Recommended Posts

Armağan Pekatik

Dün motor kursuna yazdım. 2aya kadar Ehliyetimi alacağım. Sonrasında da muhtemelen ileri sürüş teknikleri veren bir motor kursuna gideceğim bir süre. Mağlum bu alet bisiklet değil. Ehliyet kursu sadece 1 defa yarım saat eğitim veririm diyerek 300 lirayı cukkalamayı biliyor sadece.

Şöyle arada gezinme amaçlı 4.000 liraya kadar Honda CBR 125 almak istiyorum. Lakin motordan anlamıyorum. Artık bildiğiniz üzere İstanbul Kartaldayım. Bu aletleri alırken nerelerine bakmak, kimlere bakıtmak uygun olur. Şunu tanıyorum mutlaka bu adama göster diyebileceğiniz kişiler varsa faydalanmak isterim.

Çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

cbr 125 Erkan Uludağ'da var..

ama bence vitesli motor alacağına maxi scooter alman daha keyifli olacaktır.. bu arada kursla pazarlık yapsaydın,250 ye indirseydin fiyatı sağlık raporuna ben 20 lira verdim sana muhtemelen 40 demişlerdir diye düşünüyorum fiyatı?

ekimde sınav kasımda direksiyon sınavı aralık başıda ehliyet gelecek :)

bu arada tavsiye niteliğinde motor alırsan sınava kendi motorunla gir..

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Ben de heb cbr istemişimdir. Bence scooterlar çok güvensiz. Cbr o sınıfta iyi bir motor bence...

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim. Fatih, abi sürücü kursuna çok uyuz oldum. Sitesinde 250 lira yazıyordu gittim son gün diye 300 lira yapmışlar. Çok ısrar ettim "İşine geliyorsa" dediler. Çünkü son gün saat 2 idi. O saatten sonra cesaret edemedim başka yer aramaya. Marmara tıp merkezinden 35 liraya aldım sağlık raporunu. B2ye a2 ekleme için raporu her yer vermiyor. Benim bildiğim 2 yer var. 1. Bahariye, 2. maram tıp. Bahariye 40 lira dedi. Sırf sinir olduğum için Maramara tıp'a gittim. Bir de ehliyet almadan motor sürmem. Çünkü hiç tecrübem yok. Önce eğitim alacağım kısmetse.

Muhlis, abi ben de ilk önce PCX istiyordum ama Türkiye'de ikinci el bulmak zor ve pahalı ucuzlar diye tahmin ediyorum. Bir de scooter ve şu kargocuların kullandığı şu commuter tarzı bağırsakları gözüken aletler hoşuma gitmiyor (CBF ve YBR). Şöyle bir baktım bana en çok hitap edececk bu fiyata CBR var. 125 cc lik bir alet sonuçta başlangıç motoru.

Bir sonraki hedefim ise Hyosung gtr250r. Peki nereye göstermeli alırken? Öğrendiğim kadarıyla ayak koyma yerleri ve şasiye bakmak lazımmış. Aşınma, işlem, kaynak falan varmı diye ama gene de ben anlayamam muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

CBR 125'in yeni kasası tasarım olarak çok etkileyici, ben yeni kasasını öneririm.

Ancak ilk defa motosiklet sürecekseniz 100 150cc "markalı" bir scooter ile başlamanız daha doğru olur.

Bu arada neden scooter güvensiz?

Ben de heb cbr istemişimdir. Bence scooterlar çok güvensiz. Cbr o sınıfta iyi bir motor bence...
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Yanlis bir dusunce.. Her motor fabrikadan guvenli olarak cikar fakat guvenligi surucu belirler..

125 cc yerine 250 cc scooter otobanda daha guvenlidir mesela..

Kaldiki hic motor kullanmamis bir insan icin vites ve surus koordinasyonunu yapmak oldukca zordur.. Dikkat surekli vitesteki ayaga ve debriyajdaki ele kayar.. Yavaslama durumunda ise debriyaj ve vites koordinasyonuna hakim olunamadigindan frenajda gaz acmaya devam edilir bu da buyuk bir sikintidir.. Gordun mu bak cbr daha guvensiz cikti..

Arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim. Fatih, abi sürücü kursuna çok uyuz oldum. Sitesinde 250 lira yazıyordu gittim son gün diye 300 lira yapmışlar. Çok ısrar ettim "İşine geliyorsa" dediler. Çünkü son gün saat 2 idi. O saatten sonra cesaret edemedim başka yer aramaya. Marmara tıp merkezinden 35 liraya aldım sağlık raporunu. B2ye a2 ekleme için raporu her yer vermiyor. Benim bildiğim 2 yer var. 1. Bahariye, 2. maram tıp. Bahariye 40 lira dedi. Sırf sinir olduğum için Maramara tıp'a gittim. Bir de ehliyet almadan motor sürmem. Çünkü hiç tecrübem yok. Önce eğitim alacağım kısmetse.

Muhlis, abi ben de ilk önce PCX istiyordum ama Türkiye'de ikinci el bulmak zor ve pahalı ucuzlar diye tahmin ediyorum. Bir de scooter ve şu kargocuların kullandığı şu commuter tarzı bağırsakları gözüken aletler hoşuma gitmiyor (CBF ve YBR). Şöyle bir baktım bana en çok hitap edececk bu fiyata CBR var. 125 cc lik bir alet sonuçta başlangıç motoru.

Bir sonraki hedefim ise Hyosung gtr250r. Peki nereye göstermeli alırken? Öğrendiğim kadarıyla ayak koyma yerleri ve şasiye bakmak lazımmış. Aşınma, işlem, kaynak falan varmı diye ama gene de ben anlayamam muhtemelen.

Bahariyeden aldim ben 20 lira verdim,kurs 20 tl olacak diye kart verdi bana :nazar: senin kursun ismi ne?

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

1 sene cbr 125 kullandım. sorunsuz, az yakıt tüketimine sahip.. diğer 125lerden farkı 4 zamanlı motora sahip olması. Fakat motoru yatırırsanız biraz masraf açar.. grenajlar pahalı.. sinyaller 600rr veya 1000rr da kullanılanla aynı.

ama şöyle bir soru sormam lazım. boyunuz kaç? cbr125 çok kaslı bir motor değirdir ve 1.75 in üzerinde boy veya biraz cüsseliyseniz altınızda çok komik durur. bu sebeple Yamaha yzf-r125 i veya nasılsa kursuna gideceksiniz 250'lik ninjaları da öneririm. Hyosung konusunu ise tekrar görüşelim :nazar:

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Fatih, sürücü kursu Şaşkın Bakkal sürücü krusu. Bahariyedeki yerde de söyledim 40 liradan aşağı olmaz dediler. Beni sürücü kursu gönderdi dedim. Kabul etmediler. Zaten ordan uyuz oldum.

Oğuz Bey sizle de daha öncede konuşmuştuk bu konuyu sizin 10binliralık canvar scooter bile bana cok itici geliyor. Binmem daha iyi yani ;)

Ümit Beyben zaten uzun süredir araştırma yapan birisiyim. 4 bin TL bütçem var diyorum siz bana Ninja diyorsunuz :). Yarısını alabilirm belki. Ayrıca boyum 1,68 sanırıyorum CBR bana tam oturacaktır :D

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

Benim motorum zaten size fazla hızlı gelir ;)

Mesele itici yada çekici gelmesi değil ama neyse..

Ne demek istediğimi ilk motosiklete binince anlarsınız..

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

CBR125 alacağım.Konu dağılma yolunda ilerliyor. Birazdan scooter mı commetr mı racing mi muhabbetine dönmeden alırken dikkat edilmesi gerekenler ve ve gösterebileceğim yerler kısmında yardımcı olabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

Yöneticiler benim diğer mesajlarımı silebilirler mi?

Armağan beyin istediği soruya cevap verelim:

Kızıltoprak'ta yetkili Honda servisi var orada Ali usta var ona gösterebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Yöneticiler benim diğer mesajlarımı silebilirler mi?

Armağan beyin istediği soruya cevap verelim:

Kızıltoprak'ta yetkili Honda servisi var orada Ali usta var ona gösterebilirsiniz.

Yok silinmesin lütfen. Ben rahatsız olmadın ama her forumda bu konuşulmuş ben de cok okudum. 1 yıldır motor araştırıyorum. Kullanan kişilerle konuşmadım ama Antalyada (trafikte değil) scooter ve eski mopetlerden çok kez kullandım. (Eski Honda beyaz-mavi scooterlar varya Vespa sanıyorum ayrıca beldesanlardan da) Uzun yıllardır bisiklet kullanıyorum. Gaz, kapatma ve fren konusunda sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum.Özel Kursa da trafiği aksatmadan sürebilme, 90-100 km hızda güvende viraj alma teknikleri ve seri akan trafikte kendimi korumak için gitmeyi düşünüyorum.

Israrla vitesli motorsiklet istiyorum. Yoksa şu an motorum olsa trafikte sürebilecek durumdayım yine de vitesli için şu an kendime güvenmiyorum.

Konuya dönersek.

Peki almak istediğimiz motoru oraya nasıl götüreceğiz?Satan kişiye rica etsek götürür mü dersiniz?

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Elbette götürür, götürmezse bi terslik var demektir..

Tamam sağolun. Peki şahsen tanıyor musunuz selamınızı falan iletsek :D

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)
Tamam sağolun. Peki şahsen tanıyor musunuz selamınızı falan iletsek :D

Bizim peder bey ve amcam yakın tanır..

Ama gerek yok gayet ilgilidir gerek kendisi gerekse çalışanları..

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Bizim peder bey ve amcam yakın tanır..

Ama gerek yok gayet ilgilidir gerek kendisi gerekse çalışanları..

Ben incelerken öğrendiğim kadarıyla ayak koyma yerleri ve şasiye bakmak lazımmış. Aşınma, işlem, kaynak falan varmı diye. Bunu ben farkedebilir miyim?

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Ben incelerken öğrendiğim kadarıyla ayak koyma yerleri ve şasiye bakmak lazımmış. Aşınma, işlem, kaynak falan varmı diye. Bunu ben farkedebilir miyim?

Ya kafadan patlamışsa? :blush:

Bence strese gerek yok servise göstermek her zaman doğrudur.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Ya kafadan patlamışsa? :lol2:

Bence strese gerek yok servise göstermek her zaman doğrudur.

Bi de onun kadar motoru da önemli (ciğeri diyorlar :blush:) o sebepten zaten götüreceğim ama gözle eleme yapabilmek için soruyorum.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Bi de onun kadar motoru da önemli (ciğeri diyorlar :blush:) o sebepten zaten götüreceğim ama gözle eleme yapabilmek için soruyorum.

Şimdi bakacağınız motor grenajlı olucak o yüzden boyasına bakın gözle kontrol edin elle kontrol edin..

Sonda bir tur atın sağa sola çekme var mı bakın, jantlarını kontrol edin, sizin gözünüzde bunlardan geçerse servise gösterin.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Şimdi bakacağınız motor grenajlı olucak o yüzden boyasına bakın gözle kontrol edin elle kontrol edin..

Sonda bir tur atın sağa sola çekme var mı bakın, jantlarını kontrol edin, sizin gözünüzde bunlardan geçerse servise gösterin.

Çok teşekkürler sağolun.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Bendeki CBF 150 Fatih.... :D

+1 gezilecek motorsa ideal bence manevra yapmayı daha iyi kavrar....

+1983

İlk başlıyacaksanız çok güzel bir şeçim scooterten inip vitesli motora geçmek zor olur.. bence vitesli motorda öğrenmeniz daha iyi olur...

Ama şunuda belirteyim motoru yatırdığınız zaman masrafı çok olacaktır cbr 125 in yan granajı 500 tl diye bliyorum ama dört dörtlük bi motordur 6 vites sıvı soğutmalı cbf 150 ye göre daha ataktır ve hızlıdır...

Devamlı trafikte ve sain kullanın hırs yapmayın gaza gelmeyin.kendi kendinize daha güzel öğrenirsiniz trafikteki hataları daha iyi kavrarsınız ...

Islak zeminde çok dikkatli kullanmalısınız..alacağınız motoruda yetkili Honda servisine gösterebilirsiniz...km birşey anlaşılmaz sağlam bir usta motorun sesinden anlar motoru... :) not .. cepten yzdığım için detaylı yazamıyorum...

Size katılıyorum lakin İstanbul trafiğinde kendi kendime öğrenemem ancak kursta temeli öğrenip trafikte tecrübe kazanıp e-5 ya da otoyola çıkmaya başlayabilirim. Onun dışında ilk aylar sahil yolunda ve aralarda kullanacağım. Motoru yatırmam diye düşünüyorum. Yatarsa da çıkma 50-60 tl 'ye bile grenajlar mevcut sahibinde.com'da.

Mizaç olarak zaten hız ve ataklık seven bir adam değilim. Öyle olsa otomatik focus almazdım değilmi. Bu motorda beni cezbeden sadece tipi. Kaldı ki yılda kaç km yapacağım, aralarda gezmelik alıyorum.

Dediğim gibi boyum 1,68 motor bana küçük gelmeyecektir. 500 lira kadar kask ve kıyafet için ayırmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Bisikletle giderken bile belaya çatıyordun Armağan, motorla ne yapacaksın merak ediyorum. :D

Abi motor hızlı vur kaç taktiğini uygulacağım. Tabi eğer adam ez kaç taktiği uygulamazsa :)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Kursa gitmeyin demedim ama en güzel eğitimi kendi kendinize alırsınız..

Yatırırsınız bence hiç ummadığınız bi anda oluyor nzaten farkında bile olmuyorsunuz.. :p Çakmaların rengine dikkat edin..

önden görüntüsü güzel ama arkadan mobilete benziyor.. :p

500 TL Ye güzel kask ve elbiseler alabilirsiniz..1,68 Boylada çok rahat binersiniz o motora şimdiden keyifli sürüşler.. :D

Yok yanlış anlamayın ben sizi anladım. Kurstaki teorikle trafikteki pratik aynı olumuyor biliyorum :D

Anladım. Peki dikkatsizlikten mi yatırılıyor genelde dururken tutumayıp falan yoksa giderken kayıp düşmekten mi oluyor.

Arkadan görüntüsü hakkikaten kötü ama o fiyata başka racing öneriniz var mı? :D ama ybr ile cbf'de çok farklı görünmüyoır.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Armağan kask ve kıyafetler için 500 TL demişsin.. bu rakama kaliteli bir kask ve mont alman biraz güç gibi geldi bana.. sakın polis savar kasklardan alıpta takm,motor kazalarındaki baş düşman kırılarak beyine batan dandik kasklardır hatırlatmak isterim..

Ben givi marka kask kullanıyorum,honda mototalda 225 euro.. ama sirkeciye gidersen 350 tlden başlayan fiyatlar ile nolan kasklarada bakabilirsin.. korumalı yazlık montlar 180 tl civarı fiyatlardan başlıyor ama bu başlangıç fiyatı :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Armağan kask ve kıyafetler için 500 TL demişsin.. bu rakama kaliteli bir kask ve mont alman biraz güç gibi geldi bana.. sakın polis savar kasklardan alıpta takm,motor kazalarındaki baş düşman kırılarak beyine batan dandik kasklardır hatırlatmak isterim..

Ben givi marka kask kullanıyorum,honda mototalda 225 euro.. ama sirkeciye gidersen 350 tlden başlayan fiyatlar ile nolan kasklarada bakabilirsin.. korumalı yazlık montlar 180 tl civarı fiyatlardan başlıyor ama bu başlangıç fiyatı :D

Kask için

http://www.motoraksesuarlari.com/product_i...products_id=235

Gövde için

http://urun.gittigidiyor.com/ZANDONA-SIRTL...0QQidZZ19213512

Bacaklar için

http://urun.gittigidiyor.com/ZANDONA-DIZLI...0QQidZZ24062809

Hepsi 500 TL'yi ancak buluyor. Ben kask için AVG longway'i tercih edeceğim.

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...