İçeriğe Yönlendir

Arkadaşlar Merhaba Deyin

Armağan Pekatik

Recommended Posts

Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Çok sağolun arkadaşlar. Tam korumasız + kasksız asla binip korumasız kalmıyacağım ve üşütmeyeceğim.

Fakat kimliğini belirleyemediğim bir takım yaratıklar motorumum etrafını sarmışlar ve beni ona yaklaştırmıyorlar. Sanıyorum amaçları motorumu kemirmek :). (Tabi ki bu tür kemirgen değildir ve kemirmez, bi kaç arkadaş arabasının bunlar tarafından kemirildiğini söylemişti de :) ). Ben de delil olması açısından fotoğraflarını çektim. Bu işi tatlı yolla çözemezsek Polis, Çevik Kuvvet, Bordo Bereli ne gerekiyorsa araya sokacağım :)

İşte o resimler

3291.jpg

3297.jpg

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Abi sen ekipleri buraya yönlendir. Pazarlığa yanaşmıyorlar :)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Bu akşam bizim mahalle aralarında gezerken. Ara sokaktan bayır aşağı yola bağlanan bir yolda çarpraz durdum araba geçti. Bayır aşağı olan taraftaki ayağım motoru taşıyamadım ve olduğu yerde bayır aşağı yatırdım.. Tam kaldırdım ayağımı üstüme attım gene taşıyamayıp yatırdım. gene güç bela kaldırdım. Grenajlar çizilmedi ama sinyalim kırıldı. Bayır yukarı kalça usulu kaldırmam zor oldu bayağı. Yere biraz benzin akmış. Nerden aktı bulamadım.

Sanırım bayır aşağı olan ayağımı kullanmaya çalıştığım için motor çok yattı. Tüm çabama rağmen bacaklarımın arasında yattı.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Bu arada Motor iyi güzel motoru korumayı düşünüyorsunuz ama kendi kıyafetiniz ve Kaskınız tammı ?

Eğer mont ihtiyacınız varsa Motomax Hollanda Malı Difi bullet montu 229 tl yerine 70 tl ye satıyor bilginize .

nerde satıyo onu?

Armağan hayırlı olsun.. ayrıca birde geçmiş olsun..

kedilere gelince motorun baş düşmanı onlar :) her gece motorumun üstüne zıplayan kedilerden illallah ediyor insan.. benim brandayı paramparça ettiler.. kedi kovucu spreylerden alıp motorun etrafına sıkabilirsin.. 20-25 tl civarı..

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Sağol abi Motomax'ın sitesinde ya da Hasanpaşada bulabilirsin.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Abi daha o kadar olamadım :D

Yokuşlarda döndürme olayı gözümü çok korkuttu özellikle. Motoru meyilde dengede tutamadığımı fark ettim. Gerçi benim denediğim yokuşlarda maşşallah 20-25 derecelik yokuşlar.

Yani özellikle yokuşta geri geri nasıl gideceğim konusunda bir fikrim yok. Ayaklık üzerinde döndürmekten başka. Malum benim motor 130 kilo.

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Elin her zaman frende duracak.. dönüş yaparken iki ayağın yerde ve topuklar yerde olacak. hatta mümkünse düz zeminde pratik yap dönüş ile ilgili..
yokuşta geri geri giderken arkana kolaltından yada aynadan bak,vücudunu döndürme dengeni bozar.. kısa manevralar ile dön dengeni stabil tutarsın böylelikle..

ve motoru kendi gücünle değil fren ile tutmayı tercih et..

zamanla alışırsın zaten.. benim motorun seninkinden 55 kg fazlası var :)

bu arada motoru ne ile kilitliyorsun?

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Ne miş? Yokuşta geri geri giderken mi miş? Abicim nasıl itiyorsun yokuşta geri geri 180 kglik aleti. Ben ittim ı ıh kımıldamıyor.
Meyilli yolda yan duruyorken iki ayağını da yere koyabilme ihtimalin var mı acaba?
Düz zeminde zaten ağlatıyorum motoru :) amacım meyilli şehir içi tatbikatı yapmak abicim.
Kısa manevralarla dönemezsin daracık yol sağda araba park etmiş tek manevra şansın var. Sonuna kadar gidonu döndürmek. O da yetmiyor durup bayır yukarı itmen lazım. Heh işte onu yapmak için ayaklarımı yere koyarken yatırdım.

Motorun alarmı var. Ayrıca kapımın önünde üstü kapalı garajda duruyor.

geçmiş olsun ve güle güle kullanın.

Teşekkürler.
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Nasıl yani? sen motoru çalıştırmadan mı döndürmeye çalışıyorsun? e o zaman yatırman normal :)
motorunu yokuşta bırakacaksan arkası her zaman aşağıda olsun,itmek yerine motora gaz verme yoluna gidersin :)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Çalıştırmadan olur mu?
Hafız yokuş aşağı durduğunda yokuş yukarı geri geri itmekten bahsediyorum ne gazı yahu :)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Abi ben bi intihar edip geliyorum sana sonra anlatacağım :)

Geldim. Vazgeçtim abi öyle bi çabam yok :biggrin:

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Rabbim Armağan Motoru yere bıraktığında kendinide yere bırak bidahakine one yaa Motoru rampada geri geri ayakların ile itmeyemi çalıştın :) ahaha gece gece çok güldüm Fatih sende konuya tuz biber ekmişsin .

Armağan Bir ara avrupa yakasına gelde hyosung gt 250 R nasıl kullanılır artçılı şekilde göztereyim Nasıl dönülür ;) Vallaha çok özledim hyosung u inanılmaz bir 2 silindirli makina .

Abi o ne biçim beddua. Ooo ağır oldu ama. İtmeye çalışmadım ki.Olayı Fatih cozuttu (bknz: http://www.otoclubturkiye.com/forum/Arkadalar-...6#entry1217646) öyle bir durumda (Yokuş aşağı çok yavaş gidiyoruz arabanın arkasında önde ki araç birden durdu. Trafik tıkalı. Taktı geri vitese. O sırada öne manevra payım az mesela.) ne yapmalı? Tüm merak ettiğim bu. Öyle ağım şağım bir şey değil.

Motoru ayak üzerinde döndürme yanıtını geçiniz. motordan inmeden nasıl diye soruyorum :)

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

1- Öndeki taşıtlar ile mesafeyi olabildiğince fazla tutarak bu tarz zor durumlara maruz kalmamak.

2- Olabildiğince kornaya basarak öndeki adam geri gelmesini durdurmak ve adamı sağlamak yada sollamak.

3- Şehir içinde scooter veya kullanımı daha basit motosiklet kullanmak ;)

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Tamam arkadaş kullanmıyorum bundan sonra motoru bıraktım. Var mı satın almak isteyen?.

kıyafetlerle 5500 liraya satıyorum

- Nitro aikido Kask http://www.motomaxonlineshop.com/main/nitr...sk-pmu1442.html
- Ceket http://www.motomaxonlineshop.com/main/difi...et-pmu1718.html
- Dizlik http://www.motomaxonlineshop.com/main/4rid...ma-pmu1729.html
- Eldiven http://www.motomaxonlineshop.com/main/beri...en-pmu1096.html

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Motorumu satmak zorunda kaldım. İleriye dönük amaçlarıma hizmet etmek için...

Çok mutsuzum :( offff

tarihinde Armağan Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Sağ olun arkadaşlar.

İşler yüzünden yetişemiyorum. Çiçeksepeti yedi beni :(

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Arkadaşlar yeni motoruma da merhaba deyin :D

Bu sefer düşük bütçeli aldım :D. Ayrıca 75 liralık benzinle 1000 km gidiyor :D

cflpf.jpg

cflpk.jpg

tarihinde Armağan Pekatik tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Benim arkadaşda mavisi var söyle bir tur attım. Motordan anlamam ama çok hoşuma gitti. Çok çok az yakıyor. Hayırlısı olsun

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Arkadaşlar yeni motoruma da merhaba deyin :D

Bu sefer düşük bütçeli aldım :D. Ayrıca 75 liralık benzinle 1000 km gidiyor :D

Hayırlı olsun Armağan arkadaşımın uzun süredir araştırdığı bir model çok olumlu incelemeler var hakkında.Senin görüşün nedir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...