İçeriğe Yönlendir

1,6 Sport Trend Ile 1,6 Darkline Arasında Ne Fark Vardır ?

Şerafettin Tuncer

Recommended Posts

Şerafettin Tuncer

Merhaba arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. 2005 modele kadar olan focuslardaki 1,6 Sport Trend modeli ile 1,6 Darkline modeli arasında, motor ve diğer görünüm özellikleri vs vs. gibi bu iki versiyon arasındaki farklar nelerdir ? Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Biri makyajlı diğeri değil. Biri trend(sport ama yine de trend) donanımda, diğerininse darkline,collection,gold collection(bundan burada var mı bilmiyorum) gibi donanımları mevcut. Motor şanzıman aynı. Ses yalıtımları,amortisörleri ve kapı fitilleri farklı.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Evet biri (sport trend) focus 1, diğeri (darkline) makyajlı kasanın sport trend versiyonu gibi.

Yorum bağlantısı
Şerafettin Tuncer

Sport Trend daha eski versiyon, Darkline daha yeni versiyon öyle mi yani.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

darkline ilke sport trend aynı sayılır jant vs farkı var. biri 2002-2003 de varsa diğeri 2004 de var gibi bir şeydi.

sunroof cd çalar sis farı alaşımlı jant var göstergeleri genelde grimsi

Yorum bağlantısı
Şerafettin Tuncer
darkline ilke sport trend aynı sayılır jant vs farkı var. biri 2002-2003 de varsa diğeri 2004 de var gibi bir şeydi.

sunroof cd çalar sis farı alaşımlı jant var göstergeleri genelde grimsi

Benim de kafam orada karışıyor. Sport Trend 2000-2004 arası var, Darkline 2003-2005. Yani ikisi model olarak iç içe girmiş durumda. Dediğin gibi görünüm itibariyle jantlar farklı birtek benim görebildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Ya ST130 vardır, darkline vardır Benim bildiğim. ST dediğiniz 2.0 olur. Darkline tek kapı 1.6dır.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
Ya ST130 vardır, darkline vardır Benim bildiğim. ST dediğiniz 2.0 olur. Darkline tek kapı 1.6dır.

Sport trend ST130 değildir. 1.6 sport trend de var yani. :)Mesela?..

Yorum bağlantısı
Şerafettin Tuncer

ST 130 dediğiniz yeni kasada sanırım. Benim dediğim 2000-2005 yılları arasında çıkan 1,6 HB 3 Kapı olan modeller.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
ST 130 dediğiniz yeni kasada sanırım. Benim dediğim 2000-2005 yılları arasında çıkan 1,6 HB 3 Kapı olan modeller.

Hayır ST 130 ilk çıkan kasada var zaten.

ST130;

(bu isim sadece U.S market için geçerlidir aslında) Türkiyedekiler Sport Trend adı ile anılır. Kısaca ST der geçeriz. 1.6 sı nadirdir. Olduğunu çoğu kişi bilmez bile. 2.0 130 hp likleri meşhurdur. :)

1109091057041875.jpeg

Darkline;sadece 1.6 motor ile üretildiler. Makyajlı kasa collection ile 3 kapı olması dışında hiç bir farkı yoktur. Bazılarında nadiren 2 şer palli,3 kol jant bulunur.

57739662j8a.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Sport trend ST130 değildir. 1.6 sport trend de var yani. :spiteful:Mesela?..

ST 130 diye bir donanım vs yok :rolleyes:

1999-2001

focus ambiante 1,6

focus ghia 1,6 -2,0

focus sport trend 2,0

2002-2004

focus comfort 1,4-1,6 benzinli1,8 tdci

focus sport trend 1,6

focus darkline 1,6

focus collection 1,6benzinli 1,8tdci

focus gold collection 1,6

focus ghia 1,6

focus ST170 2,0 ( tr de 1-2 adet var )

makyajlı kasa 2002-2004 olanlarda yıla göre 2002-2003 lerde sport trend var yıla göre 2003-2005 de darkline diye var tek kapı yine collection olarak da focusun üretiminin durmasına yakın 2004-2005 model diye çıkıyor çok nadir de gold collection var. collectionda comfort üstüne sis farı abs alaşaımlı jant arka cam otomatiği ( yıla göre arka camlar comforttada otomatik ) gold collectionda ise collection üstüne cd çalar yol bilgisayarı ve collection jantını az değişik tiplis var vs vs vs.

ST170 e gelince bir tane canlısı var bolca fantazi kaza vs geçirdi forumda çok kez konusu açıldı. bir de otosanın elinde olduğunu duydum. ayrıca bir adet focus I RS var o da ford garajında 2.0 turbo bir araba. başka da donanım yok. arada avrupadan gelen gümrükten çıkma 1.8 benzinli makyajsız kasa gördüm yine 1.8 tddi ve tdci ler var. ama estiyüzotuz diye bir araba yok. 130 ps sport trend var sadece :) ha arabası lakap takan olur st130 diye ama o da benim ghia x im gibi dir yani kişisel :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hayır ST 130 ilk çıkan kasada var zaten.

Bunun tam adı da; Focus 2.0i Sport Trend'dir..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Cihan aga google da bile st130 diyince ne coniler ne de dingilizler bişi yazmamış zaten :) anca st 130 ps felan yazınca bişi çıkar :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

amerikalılar da zx3 zx4 zx5 svt zts felan diyolar arabalara.

bizim sport trendler orda genelde zx3 gibi geçiyor. ghialar da zts diye yine avrupa pazarı ST170 ise orada svt

Yorum bağlantısı
Şerafettin Tuncer

Amerika'lılarıın ZX dediği seri zaten ayrı bir klasman sanki :)

ZX 3 hakkında fikir vermesi açısından :):spiteful:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
focus ST170 2,0 ( tr de 1-2 adet var )

Guugıl'da bu araba olarak gözüküyor. Doğru mu? :)

prD35.jpg

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Cihan verdiğin ilanda adam 1.6sport demiş ama altta 130hp yazmış :flowers: o araba bence 2.0 :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Cihan verdiğin ilanda adam 1.6sport demiş ama altta 130hp yazmış :) o araba bence 2.0 :)

o araç 2.0 1.6 sport o kasada yok.

Guugıl'da bu araba olarak gözüküyor. Doğru mu? :)

prD35.jpg

evet hastasıyım. Para bulunca fordun yapmadığını ben yapacam :p bu modelde sedan yok çünkü. 3kapı 5 kapı ve sw var ama sedan yok. bu hakısızlık :flowers:

746878643_054cda00b0.jpg

ford_focus_2_0_st170_92986075452631032.jpg

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Makyajsız 1.6 sport trend ben de görmedim hiç. 1.6'lara zaten sport trend denmesin yahu. Onlar 2 kapılı focus hb.

Yorum bağlantısı
Şerafettin Tuncer
Makyajsız 1.6 sport trend ben de görmedim hiç. 1.6'lara zaten sport trend denmesin yahu. Onlar 2 kapılı focus hb.

Makyajsız kasada 1,6 Sport var 3 kapılı, makyajlı kasa da var

Yorum bağlantısı
Şerafettin Tuncer

Ben de bilmiyordum. Gerçi ilanlara bakarak söylüyorum, reelde görmedim hiç.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...