İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Hoparlör Ses Problemi

Cüneyt Gülmeriç

Recommended Posts

Cüneyt Gülmeriç

Arkadaşlar forumda aradım ama AUX girişiyle ilgili sorunlar yazılmıştı.Benim ise sorunum şu ;arka iki hoparlörden ses gelmiyor.Ya bana öyle geliyor ya da bozulmuş.Ama her iki hoparlörün aynı anda bozulması normal midir?Ayrıca araç daha yeni bu erken gelen bir arıza değilmi sizce.Ya da bunun bir ayarı falan mı var menüde.Aynı sorunla karşılaşan yada bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar cevaplayabilir mi?Tşk.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Trend donanımlarda yoktu benimde bildiğim.. :nazar:

Arıza olmadığına sevinirmisiniz üzülürmüsünüz bilemedim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Arkada hoparlörünüz yok maalesef, ayrıca taksanız bile teybinizde arka hoparlör çıkışı olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Cüneyt Gülmeriç

Vallahi arkada hoparlör olmadığına sevindim desem bana kızmazsınız inşallah.Benim araç 1.25 trend serisi.Biraz titiz birisi olduğumdan dolayı aracı servise götürmekten korkuyorum.Bir genç delikanlının eline verip aracı hırpalıyorlar başka bir tarafını yapacağız diye.Daha 10.000 bakımına götürdüm,bir sürü fırça çiziği,önde ford ambleminin ortasında bir tornavida eziği ve aracın motor kaputu alev alev yanıyordu araç hararet yapmışcasına .Özel servisler bile daha yi hizmet veriyor

Yorum bağlantısı
Cüneyt Gülmeriç

Arkadaşlar bu arada bu jantları çelik jantla değiştirmek istiyorum.Fakat bizi internetten bakıp beğeniyoruz ama bu jant ölçülerinin dışında bazı ölçülerde var.Örneğin bijon ölçüsü gibi 4x108 mesela.Benim araçtaki ölçü 175/65/14 şeklinde.Ben bunu 195/45/16 ölçüsündeki çelik jantla değiştirmek istesem acaba daha başka hangi ölçüleri göz önünde bulundurmalıyım.Bijon ölçüsü vs....

Yorum bağlantısı
Hüseyin Şancı

Aracınızda 2 hoparlör var teyip 4 çıkışı destekliyor 4x108 gene değişmez bendeki 16 inc 195/45/16 4 x108

Yorum bağlantısı
Cüneyt Gülmeriç

RONAL R52 BLACK model bir jant buldum ve çok beğendim fakat ürün türkiye de yok.Sanırım getirtmem de mümkün değil.Ölçülerinde şu ifadeler var ya da bu ifadeler ölçülerin dışında başka anlamlar içeriyor.(Ronal R52 Black

6x16 ET42)jant için yukarıdaki gibi 16 inc 195/45/16 4 x108 yeterli midir?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Arkadaşlar bu arada bu jantları çelik jantla değiştirmek istiyorum.Fakat bizi internetten bakıp beğeniyoruz ama bu jant ölçülerinin dışında bazı ölçülerde var.Örneğin bijon ölçüsü gibi 4x108 mesela.Benim araçtaki ölçü 175/65/14 şeklinde.Ben bunu 195/45/16 ölçüsündeki çelik jantla değiştirmek istesem acaba daha başka hangi ölçüleri göz önünde bulundurmalıyım.Bijon ölçüsü vs....

kısa sürede balon yapar, yazık olur

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Jant olarak 15" öneririm , 195 x 50 x 15 lastik ile birlikte, Sıkıntısız olur.

Arka kapıdaki hoperlör olayına gelin ce arka Trend modellerde kesinlik le arka kapı içlerinde hoperlör yada tesisat kablosu vs herhangi bir şey yok.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Şefik Yazıcı

aracına jant takmayı düşünen arkadaşlar için kesinlikle önermiyorum, orijinalini değiştirmek aklnızdan bile geçmesin, bu yazın başında almış olduğum jantlara ancak 2000 km. binebildim daha sonra dreksiyonda sürekli titreme yapmaya başladı, git gide sinir bozucu bir hal aldı bu durum. defalarca balansa götürdüm, ön takımları kontrol ettirdim bir şey değişmedi, en sonunda gittim bir lastikçiye eski jantları taktırdım ve almış olsuğum çelik jantları satılmak üzere bıraktım....

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Adem Güler

Bu yazıyı okuyunca bayağı üzülmüştüm.Dun 1.25 trend aracımı teslim aldım ve bugun bu hoparlöer meselesini test ettim.ön kapılar 2 tane arka kapılar 2 tane hoparlör ve ön kapılar 2 tane tweeter var araçta.ve hepsinide dinledim tek tek teyp den ayar yaparak da dinledim hepsi çalışıyor.2012 araçlara koymuşlardır belkide.Usb girişide var.Bunların olmasını uuyordum forum yazılarından sevindim valla ses sistemi gayet yeterli geldi :)

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

Benimde sol kapıdaki hoparlörden bir cızırtı geliyor epeydir, çok önemsemiyordum ama bu aralar kulağımı tırmalamaya başladı. aux tan dinlediğimde birşey yok ama radyo dinlerken çok net farkediliyor. aux ta bass ı en yükseğede ayarlasam sorun yok ama radyoda 2. seviyede başlıyor. hoparlörden mi kaynaklı acaba benden mi?

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik
(düzenlendi)

aracına jant takmayı düşünen arkadaşlar için kesinlikle önermiyorum, orijinalini değiştirmek aklnızdan bile geçmesin, bu yazın başında almış olduğum jantlara ancak 2000 km. binebildim daha sonra dreksiyonda sürekli titreme yapmaya başladı, git gide sinir bozucu bir hal aldı bu durum. defalarca balansa götürdüm, ön takımları kontrol ettirdim bir şey değişmedi, en sonunda gittim bir lastikçiye eski jantları taktırdım ve almış olsuğum çelik jantları satılmak üzere bıraktım....

Şefik Bey almış olduğunuz jantlar replika mı? eğer replika ise balans ve balans tutmama gibi sorunlarla çok sık karşılaşılıyor

tarihinde Doğu Kemik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Şafak

arkadaşlar benimde bir sorum olacak.benim aracım 2009 stil paket.lakin benimde arka kapıda haporlör yok :angry: stil paket te tesisat varmıdır acaba.sökmeye kıyamıyorum.dübeller kırılır dıye.sonra ses yapıyor... :unsure2: bosuna sökmeyeyim..

söktür gitsin hiç bi ses cıkmıyor 3 dkkada sökülüyor zaten 2 tanemi ne vidası var

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

arkadaşlar benimde bir sorum olacak.benim aracım 2009 stil paket.lakin benimde arka kapıda haporlör yok :angry: stil paket te tesisat varmıdır acaba.sökmeye kıyamıyorum.dübeller kırılır dıye.sonra ses yapıyor... :unsure2: bosuna sökmeyeyim..

İyi bir teypçi iki dakika da halleder hiçbir sıkıntı olmaz.

Size sadece ve sadece Fiesta Titanium 16" jant tavsiye ederim.

Çıkma olarak uygun fiyata bulunur gerekirse yardımcıda olurum.

Hem orjinal olması yani balans, uyum vs. gibi sorunlarınız olmaz.

Hemde görüntüsü bence 10 numara.

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

konu başlığına baktım ses sorunu gibi ama içeriği jant muhabbeti olmuş. yanlış yere yazmışım galiba pardon

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

sağ kapı hoparlöründeki uğultu/cızırtı nedeni ile bugün servise gitti. sesi dinleyen usta bir şey duyamadı. daha önce hiç değiştirmedik, hiç sorun olmamıştı, dedi.

yarın bırakacağım döşemeyi açıp kontrol edecekler, patlak varmı diye. Bu ustaları anlamıyorum ses bariz belli, daha önce olmamış olması şimdi olmayacağı anlamına mı geliyor. :angry: Yarın anlayacağız bakalım.

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

sağ kapı hoparlöründeki uğultu/cızırtı nedeni ile bugün servise gitti. sesi dinleyen usta bir şey duyamadı. daha önce hiç değiştirmedik, hiç sorun olmamıştı, dedi.

yarın bırakacağım döşemeyi açıp kontrol edecekler, patlak varmı diye. Bu ustaları anlamıyorum ses bariz belli, daha önce olmamış olması şimdi olmayacağı anlamına mı geliyor. :angry: Yarın anlayacağız bakalım.

Çızırtı genelde kapının yalımının eksikliğinden kaynaklanıyordu...

Aracı CD veya auxtan değilde radyo açıkken ustaya dinletin genelde radyoda daha çok oluyor çızırtı..

ustanın dediği gibi genelde hoparlör değil eksiklik kapı yalıtımından kaynaklı...benim servisim iki kapımın döşemesini söküp yalıtım yaptı ve çızırtı kesildi...Sizde de yalıtım kaynaklı olup olmadığı cızırtı yaparken kapı cebini biraz kendinize çekerek test edilebilir.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Fatih Aldemir

Bugün farkettim benim aracın arka hoparlörlerden de ses gelmiyor. Önceden geliyordu. İkisinden de ses gelmiyor. Bu navimex teyp var. Ayarlardan sesi arkaya vererek falan denedim yine ses yok. Ayrı olarak hoparlör sigortası göremedim kitapçıkta. Müzik sistemi modülleri yazan bi sigorta var sadece. Neyi ya da nereyi kontrol etmeliyim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ya hoparlörler yandı ya da arka çıkış. Teybi söküp test etmeli ayrı harici dahili bir sigortası yoktur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...