İçeriğe Yönlendir

Hyundai Getz Turbo Değişimi

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Ben: Baba, bu arabadan bi ses geliyor duyuyor musun?

Babam: Yok oğlum ne sesi?

Ben: Baba motor ötüyor resmen, vınlama uğuldama gibi bi ses var, gaz verdikçe artıyor duymuyor musun? Muhtemelen turbon bitmiş, nasıl duymuyorsun ya?

Babam: Yoo?

Ben: Neyse yarın servise gidecektin göster bari.

Babam gittiğinde söylemiş servise, servis turbonun öldüğünü değişmesi gerektiğini söylemiş. Şimdi sıkı durun! Garantiden değiştiriyorlar!

Babam her bindiğinde daha yağ lambası sönmeden gaz veren adamdır. Tam 60bin km oldu araç alınalı. Servis gıkını bile çıkarmamış, hemen değişiyorlar. Çarşamba geliyormuş yeni turbo, değişimi yapacaklar.

Sizin de düşünceleriniz, değişim anı için önerileriniz varsa dinlemek isterim.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Turbo değişiminin standart prosedürü var onu uygulamak zorundalar zaten.. yağ filitreler falan değişiyordu galiba..

Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

Ee hayırlı olsun diyelim o zaman. Sani Bey babamız 60.000 km'de turboyu mu bitirdi şimdi. Kaç modeldi araç?

tarihinde Ali Sat?lm?? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Turbo değişiminin standart prosedürü var onu uygulamak zorundalar zaten.. yağ filitreler falan değişiyordu galiba..

Yağ değişeli 300km anca olmuştur, yine de gerekli mi?

Ee hayırlı olsun diyelim o zaman. Sani Bey babamız 60.000 km'de turboyu mu bitirdi şimdi. Kaç modeldi araç?

Valla öyle oldu. 2009 ya da 2010 olmalı araç.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kanatçıklarda kopma falan varsa ; şüphesi varsa değişmeli; ama yoksa öyle bir durum gerek yoktur sanırım..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sadece ötüyor, kanatlar kopsa sanıyorum ki hiç sesi çıkamazdı, motor çalışmazdı? :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Babam'dan kazasız araba alabilirsin, karbüratörlü araba alabilirsin, enjeksiyonlu benzinli de alabilirsin ama dizel kullanmayı kesinlikle bilmiyor.

İlk dizele bindiğinde "bu ne ya, gitmiyor bu, çokta sesliymiş" demişti :D

Peder sağolsun 1900devire daha erişmeden vites değiştirebilme kapasitesine sahip. Ben bir iki kere denedim, küt stop etti :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi BB için kesinlikle bulamadım.

Symbian'lı telefon al, altını üstüne getireyim ama BB, cıks.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bulamazsan programı, hallederiz, Çağlar abi'ye de kurduk.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hyundai servisleri genelde iyidir pek sorun çıkarmazlar ama turbo çabuk gitmiş. :bravo: Belki amortisör rot falan gibi aşınan malzemeyi bile değiştirirler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Garantiden turbomu değişiyor ? km fazla değil diyemi acaba.

Araç garantili hala da, ben başka markada garantiden sorunsuz değişen turbo ilk defa duydum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ford almasam Hyundai alırdım, 5 yıl arkana bakmazsın. Aynaya bakarım o ayrı. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Garantideki motora parça değişiyor, nesi garip?

Hani kullanıcı hatası, bu modeller böylesi, yan yattısı, çamura battısı :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Eee sürücüye bakarlar sorun çıkarmazlar, bir de sen götür bakalım servise :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Eee sürücüye bakarlar sorun çıkarmazlar, bir de sen götür bakalım servise ;)

Ben gitsem, beni de değiştirirler mi garantiden ;)

Hyundai markasına karşı hala bir güvensizlik var Sani.

Adamlar niye 5 yıl garanti veriyor? Güveni tazelemek için.

Bu şekilde davranarak güçsüz marka imajına rağmen, garantiden yapılır nasıl olsa diye müşterilerine güven aşılıyorlar.

Tebrik ettim kendilerini. :D

2006-2007 eski kasa accent'lerden sonra çok zor. Kağıt gibi kaportaya 10 sene garanti verse, milletin gözünde bitti. Accent Era ile daha düzelmeye başladılar...

Ben götürsem Zaten servis müdürü Kapıdan girmeme izin vermez mesela :D

Örnek : Beyoğlu Öğretmen evi Açık büfe kahvaltı salonu Güvenlik dikkat Şişman açık büfeye doğru geliyor :D Çabuk güvenlik yetiş yetiş Bitti bitti Açmalar poğaçalar börekler bitti Hepsi benim tabakta :D Şef garson gelir Hocam biz masalara servis etmiştik Açık büfe değilmi yetmedi devamını götürüyorum :D Tabi hocam afiyet olsun saol .

Yarasıııın :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Yeni turbo hayırlı olsun. Eskisini alabilseydin keşke. Clio 1,5 adana gibi 1,5 turbolu olurdu. :)

Arka cama bence şunu yazdırın. Turbo canavarı :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Garanti kapsamındaki bir araç parça değişimi banada normal geldi. Bizim megane 2'nin de 175binde turbosu bitti + garanti almıştık, onu da garanti kapsamında sorgusuz sualsiz değiştirdiler. Meslektaşım hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
Yeni turbonuz hayırlı olsun Sani. 50-60bin dolaylarında, benim de triger garantiden değişmişti.

Teşekkürler, sen nasıl anladın?

Hala bekliyoruz, ulaşmadı turbo servise...

tarihinde Sani Ger?on tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Rölantide ciyk ciyk diye kayış sesi geliyordu. Usta sesi dinledi, trigerden dedi. Garantiden değiştirdiler. Zaten 90binde triger değişecekti. Beleşe geldi yani :postaci:

K

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Teşekkürler, sen nasıl anladın?

Hala bekliyoruz, ulaşmadı turbo servise...

Hımm demek parça sıkıntısı var Hyundai de

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yok yahu :unsure2:

Değişim yapıldı. Ancak bütün baskılarıma rağmen Hyundai yağ ve filtresini değiştirmedi. Bizim prosedürümüzde yok dedi. Bir şey olursa biz buradayız dedi...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...