İçeriğe Yönlendir

Tank Değişimi Yapmayı Düşünüyorum.

Faruk Durmuş

Recommended Posts

Faruk Durmuş

Aracım 2011 HB Focus. Aldığımda taktırdığım 37 lik (BRC) LPG tanktın bagajı kapatmasından dolayı çok pişmanım. Geçen gün bebek arabasını bile bağaja göre aldım. Onuda bağaja zoraki sığdırdım. Şuan araçta takılı olan 37 lik tankı orjinal BRC simit tankla değişim yapsam ne yapmam gerekir? Kaskoyu etkiliyormu? 2012 Kasım ayında muayenesi var. Şimdi taktırsam işletmesem ne olur? veee maliyet ne olur????

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Maliyetinize cevap vereyim; 20 tl sızdırmazlık + 135 tl muayene ücreti + 10 tl gibi ek-2 belgesi vardı galiba + ruhsat değişecek( 30 - 50 tl arası takip ücreti) + ruhsat sayfası da değişecek o da sayfa başı 60 tl yanlış hatırlamıyorsam..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Süleyman Çetin

Merak ettim bi konu var. Konu kirliliği yapmadan burdan sorayım. Focus II'lere stepne yerine en uygun(bombe yaptırmadan) lpg tankı en fazla kaç litrelik taktırılabilir? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

32'liği denemek lazım..

Yani tank olarak 40'lık oluyor değil mi abi? Eski Fiesta'da da 40 litrelik vardı. Ama ben biraz daha büyüğü olsa daha iyi olurdu diyordum.

Fiesta'nın stepne derinliği ile Focus'un ki aynı değildir değil mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yani tank olarak 40'lık oluyor değil mi abi? Eski Fiesta'da da 40 litrelik vardı. Ama ben biraz daha büyüğü olsa daha iyi olurdu diyordum.

Fiesta'nın stepne derinliği ile Focus'un ki aynı değildir değil mi?

40'lık yükseklik yapacaktır...

Bence büyük taktır ve etrafına strafor kes.. Hatırlatırsanız benim bagajın resmini pazar günü çekerim..

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Aracım 2011 HB Focus. Aldığımda taktırdığım 37 lik (BRC) LPG tanktın bagajı kapatmasından dolayı çok pişmanım. Geçen gün bebek arabasını bile bağaja göre aldım. Onuda bağaja zoraki sığdırdım. Şuan araçta takılı olan 37 lik tankı orjinal BRC simit tankla değişim yapsam ne yapmam gerekir? Kaskoyu etkiliyormu? 2012 Kasım ayında muayenesi var. Şimdi taktırsam işletmesem ne olur? veee maliyet ne olur????

Maliyetinize cevap vereyim; 20 tl sızdırmazlık + 135 tl muayene ücreti + 10 tl gibi ek-2 belgesi vardı galiba + ruhsat değişecek( 30 - 50 tl arası takip ücreti) + ruhsat sayfası da değişecek o da sayfa başı 60 tl yanlış hatırlamıyorsam..

Anladığım kadarıyla halihazırdaki lpg sistemi ruhsata işli ve sadece tank değişimi yapılacak, ruhsatta sadece lpg işleniyor tank tipi yazmıyor bildiğim kadarıyla (en azından benimki öyle) bence bir sonraki muayeneye kadar sadece sızdırmazlık yeterli olacaktır, belki ona bile ihtiyaç yoktur.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bendeki de 40 lık biraz yükseklik yapıyor bende kalın süngerlerden döşedim komple gayet güzel oldu

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
(düzenlendi)

Benimki 52'lik... Depoyu doldur 600 km git.. mis gibi :)

Ahanda işte bana ondan lazım abi. :D

Bir yerden şöyle bir bilgi buldum.

35lt----çap---550mm yükselik----180mm

40lt " 580mm " 190mm

45lt " 600mm " 200mm

55lt " 630mm " 220mm

60lt " 650mm " 240mm

Şimdi bunlardan 45 ve 55'lik olanlar Focus HB'ye olur mu? veya taktıran var mı?

tarihinde Süleyman Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ya benim tüpçü doğru mu diyor ki... Ben 52'lik bu depo 52 litre gazı nasıl bastın dedim de.. Abi 52 lik depo yok 55 liktir o demişti..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

üreticiye göre değişiyor depo kapasitesi benim daha önceki 41lt di galiba 32 litre alırdı. sonra şamandıra ile depo değişti garantiden 45 lik taktık. bu arada ben depoyu değiştimdiye muayeneye vs girmedim :blink:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
(düzenlendi)

Bu konudan bende muzdaribim. Şimdi muayene oldu. LPG işlenecek. Ben silindir tankı simit tankı ile değiştirsem, 2 sene sonra sızdırmazlık alsam bana birader bu simit olmamalı diyebilirler mi ?

tarihinde Necati Öner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Crv dekini benzine kendiliğinden atıncaya kadar bitirdim, 30 lt aldı en fazla, şimdi benim depo 35 lt olan mı???

Yorum bağlantısı

Genelde tankların yüzde 80 i lpg alacak şekilde tasarlanır. Geri kalanı emniyet açısından... Özellikle yaz aylarında genleşip patlamasın diye. Ama bazı istasyonlar basıncı arttırarak (daha fazla lpg satmak için) kalan %20 lik kısmıda doldurabiliyor. Bazen 35 litrelik tankın 35 litreden fazla aldığına bile şahit olabilirsiniz :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Arkadaşlar

Bu konudan bende muzdaribim. Şimdi muayene oldu. LPG işlenecek. Ben silindir tankı simit tankı ile değiştirsem, 2 sene sonra sızdırmazlık alsam bana birader bu simit olmamalı diyebilirler mi ?

şu soruma cevap verecek yok mu acaba. Simit tank ile değişim olursa bi sonraki muayenede farkederler mi. yani gene proje, fatura falan götürmiycez sanırım. Ama sistemden felan görürlermi ki ???

Yokmu hiç yaptırannn...

tarihinde Necati Öner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Arkadaşlar hala cevap bekliyorum bilen varsa tabi. Bagajdaki silindir tankı iptal edip simit tank taktırmak istiyorum. Muayene yeni oldu. Bi dahaki muayenede sorun olurmu, anlarlar mı...

Yorum bağlantısı

Teşekkürler bende bunu duymak istiyodum zaten :).. Tank değişimi pahalı olurmu acaba ? Kazan değişecek birazda işçilik ne olur acaba ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Muayenede aracın trafikteki teknik belgelerini istemiyorlar...

Bence hem sızdırmazlıktan hem de tüv'den rahatlıkla geçersin..

Yorum bağlantısı
Misafir

Eski tankı kabul etmedi, 300 lira fiyat çıkardılar...Oha dedim kalsın....

Yorum bağlantısı
Misafir

Zaten aracı Kütahya'dan aldım, Bandırma'da sordum. Adam gibi esnaf yok zaten doğru dürüst.... 150 lira şamandıra, 150 lira tank ücreti...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Enver Çatak

Benim tank bagajı küçülttüğünden, dışarıdaki stepne yerine simit tank taktırmayı düşünüyorum. Eskiden yasaktı, şimdi serbestmiş. Boş iken yerden 25 cm, doluyken 20 cm yükseklik şartı varmış. Bu konuda bilgisi olan var mı, serbest olmasına karşın güvenli mi acaba?

Örnek montaj resimleri:

429145_252027441538235_156493984424915_578420_713004895_n.jpg431754_252591061481873_156493984424915_579673_776695964_n.jpg

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ben bir tüpsever olarak arabanın burasına tank mank koydurmam. Görüntüsü bile ürküttü beni :nea:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...