İçeriğe Yönlendir

Park Sensörü Durmadan Ötüyor.. (06'Corolla)

Yiğitcan Coşar

Recommended Posts

Yiğitcan Coşar

Aracımda dün akşama kadar bir problem yoktu ancak dün akşam garajdan çıkarken geri vitese taktığımda park sensörünün sesinin hiç durmadan ötmesiyle acaba arkada birşey mi var görmediğim diyerek araçtan indim. Baktım hiç birşey yok elimle sensörlerin üzerindeki tozu temizledim ama nafile susmadı.

Acaba ne yapmam gerekiyor sensörlerden birisi mi arızalandı yada su falan kaçmış olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Barış Çelik

Aracımda dün akşama kadar bir problem yoktu ancak dün akşam garajdan çıkarken geri vitese taktığımda park sensörünün sesinin hiç durmadan ötmesiyle acaba arkada birşey mi var görmediğim diyerek araçtan indim. Baktım hiç birşey yok elimle sensörlerin üzerindeki tozu temizledim ama nafile susmadı.

Acaba ne yapmam gerekiyor sensörlerden birisi mi arızalandı yada su falan kaçmış olabilir mi ?

merhaba cenmax park sensörü var benim aracımdada benimkide bazen aynı sorunu yapıyor. Geri vitese takdığımda ekranda p işareti park et ablemi çıkıyor lakin aracın arkasında hiç bir şey bir kaç kere tekrar geri vitese taktığımda düzelmişti.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Sensörlerin bağlantısını tek tek kesip deneme imkanı var mıdır?

Valla hiç bakmadım açıkçası. Sanırım orjinal toyota donanımı bu sensör sesin bile nerden geldiği belli değil :)

merhaba cenmax park sensörü var benim aracımdada benimkide bazen aynı sorunu yapıyor. Geri vitese takdığımda ekranda p işareti park et ablemi çıkıyor lakin aracın arkasında hiç bir şey bir kaç kere tekrar geri vitese taktığımda düzelmişti.

Valla dün akşam ve bu gün geri her geri gitmede ciyak ciyak öttü her seferinde defalarca denedim belki çıkar diye ama işe yaramadı :(

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Aynı sorun bizim fiestada da oluyor bizim sorunumuz park sensörünün kenarı kırılmış yani o sensörleri değişmem gerek ama onlarında tanesi 25-30 liraymış bende 3 tanesi bu şekilde kırılmış kenarından o nedenle komple değişmek daha uygun rakkama gelecektir..

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Sensörün bir tanesi yere bakıyor ise algılama yapıp ötebiliyor. Aklında bulunsun. ayrıca geri vitese taktığında sensörün üzerine parmağını koy ve bak bakalım tık tık hareket ediyor mu ? Etmiyen var ise kuvvetle muhtemel o arızalanmış olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Toyota nın orjinal park sensörü mü?

Sol Hb modellerinin hemen hemen hepsinde var abi bildiğim kadarıyla.

Sensörün bir tanesi yere bakıyor ise algılama yapıp ötebiliyor. Aklında bulunsun. ayrıca geri vitese taktığında sensörün üzerine parmağını koy ve bak bakalım tık tık hareket ediyor mu ? Etmiyen var ise kuvvetle muhtemel o arızalanmış olabilir.

Yere bakma yok abi herhangi bir darbe ve çizik de görünmüyor. Bu tık tık hareket net belli olur mu acaba dışarıdan çıkıp bir deniyim ?

Şimdi çıkıp dediğini yaptım abi parmağımı koydum üzerine hepsi tık tık vurdu bir tanesi hariç... Napıcaz şimdi :)

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Çelik

eger cihazın garantisi varsa götür değiştirsinler benim aracıma arkadan hafif durdugum yerde arkadan hafif vurmuşlardı ondan sonra senin gibi geri vitese taktıgımda devamlı sinyal veriyordu servise götürdüğümde arkadaki gözleri çıkardılar hepsini yenilenmişti

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Cihazı ben taktırmadım ki aracın üzerinde geldi...

Yorum bağlantısı
Barış Çelik

Cihazı ben taktırmadım ki aracın üzerinde geldi...

modeli nedir

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Sol Hb modellerinin hemen hemen hepsinde var abi bildiğim kadarıyla.

Yere bakma yok abi herhangi bir darbe ve çizik de görünmüyor. Bu tık tık hareket net belli olur mu acaba dışarıdan çıkıp bir deniyim ?

Şimdi çıkıp dediğini yaptım abi parmağımı koydum üzerine hepsi tık tık vurdu bir tanesi hariç... Napıcaz şimdi :)

kardeşim %90 o tık tık etmeyen bozulmuştur değiştireceksin :(

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

modeli nedir

Bilmiyorum ki hiç ekranı falan yok büyük ihtimal kendi donanımından bir parça yada serviste takılıyor isteğe göre bu modellerin hemen hemen hepsinde mevcut çünkü.

kardeşim %90 o tık tık etmeyen bozulmuştur değiştireceksin :(

Tek olarak sensör bulmamız mümkün mü ki ?

Sudan etkilenebiliyorlar mı acaba ? Onu değiştirmek ölüm şimdi :) Sensör bulacaz boyatacaz takacaz ohoo...

Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu

Bu sorundan bende muzdaribim serviste hediye takılmıştı sorun yok dediler ama çoğunlukla yapıyor bu kontrol işini bende bir yapayım

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Park sensörüm dün itibarı ile normal çalışma hayatına geri döndü :) Sebebini bilmiyorum herşey birden bire ve ani oldu araba uzun süre güneşte kaldı. Sanırım suyla alakalı birşey :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Park sensörüm dün itibarı ile normal çalışma hayatına geri döndü :) Sebebini bilmiyorum herşey birden bire ve ani oldu araba uzun süre güneşte kaldı. Sanırım suyla alakalı birşey :D

sensörün şimdi şımarık genç kızı oynuyor Yiğitcan ;) bir var birr yok , bir verir ................, bir çalışır bir çalışmaz.

Su kaçmış su komple değiştir 100TL tutar ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Bu gün bir yağmur daha yedi, gene ötüp duruyor :D Kamyon gibi geri geri giderken diiiit diye ses sürekli :D Sesi nasıl kapatabilirim acaba zaten kullandığım yok sensörü de :)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

hoparlör soketi çıkartılır.

Çağlar abi ses göğüsün içinden biyerden geliyor hoparlör'e bağlı değil ki :( Sanırım şurda bulunan delikten geliyor :unknw:

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Ordadır hoparölörü, yanii

He kendi hoparlöründen bahsediyosun abi sen :D Ben oraya nasıl girecem bu soket için pekala alttan açıkmıdır önü ki :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Park etmenin sensörü mü olurmuş? Park sensörü olan araca binince geri geri park edemiyorum ben. Edebileni de tebrik ediyorum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Park etmenin sensörü mü olurmuş? Park sensörü olan araca binince geri geri park edemiyorum ben. Edebileni de tebrik ediyorum. :)

Bende kullanmıyorum zaten :) 30cm'den fazla kala max. düzeyde ötmeye başlıyor 0 mesafe sanıyosun iniyosun 2 kişi yan yana geçer :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Park sensörü olan bir araba parkedene kadar bende aynı şeyleri düşünüyordum ; ama kullandıktan sonra tüm fikirlerim değişti; hele hele iş yerinde arabayı park ederken arabadan 30 cm büyük yerlere girmeye çalışınca park sensörü benim için artık olmassa olmaz.. :f1:

Sedace aynalara bakarak park etmekte ayrı bir kolaylık ;)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

yok canım abartıyorsun. Müthiş bir buluş en profesyonele bile lazım ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...