İçeriğe Yönlendir

Mondeo Ghiax Park Sensör Hoparlör Yeri

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Mehmet Kaya

İyi akşamlar arkadaşlar. Bugün park sensörünün hoparlörünü bulmak için tam 2 saat araçta sökülmedik yer bırakmadılar neredeyse. Sizin başınıza gelirse yeri sigorta tablasının üzerinde yapışmış vaziyetteymiş ben göremedim. Ghia-X Mondeolarda park sensörü orjinal olduğu için yerini bulmakta baya zorlandılar. Olaki başınıza gelirse aracınızı aşağıdaki gibi dağıttırmayın. İçim parçalandı. Telefonla desteklerinden dolayı Serkan TOKER abime ve Evren Bey'e (Çok başını ağrıtıyorum ama) çok teşekkür ediyorum.

Aracın dağılmış hali :(

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Söktüğün her yer, sana sitemlerini özellikle soğuk havalarda cızırtı olarak bildirecek :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Söktüğün her yer, sana sitemlerini özellikle soğuk havalarda cızırtı olarak bildirecek :D

Mehmet Abi hiç sorma varya kafayı yedim. Ben düştüm başkaları düşmesin diye burada paylaştım.

Neyse amcam döşemeci. Daha önce ses yalıtımı yapmak istediğimi dile getirmiştim. O da oralara keçe koymayı düşünüyordu. Cızırtı olursa ses yalıtımına bahane olur :)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet Abi telefon numaran yanımda olsa seni arayacaktım abi kurtar beni nerede şu hoparlör diye. Ama telefonun yanımda değildi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. Mk2 değil bu 3 :p

2. Sn. Toker, cep telefonunu fotoğraf çekme yerine, asıl işlevi olan iletişim için kullansaydı, ciğerler sökülmeden bu bilgiye ulaşabilirdi

3. Nesi vardı hoparlörün?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

1. Mk2 değil bu 3 :p

2. Sn. Toker, cep telefonunu fotoğraf çekme yerine, asıl işlevi olan iletişim için kullansaydı, ciğerler sökülmeden bu bilgiye ulaşabilirdi

3. Nesi vardı hoparlörün?

1- Evet MK3

2-Çağlar Abi aracı sökmeye başladılar burdamı burdamı derken baya bir dağıldı.Baktım bulamıyorlar bende Evren Bey'i aradım aracının yakınındaysa sesi bir dinleyip sesin nereden geldiğini bulmadı için.Araç evde deyince Serkan Abi'yi aradım belki bilir diye.Oda tam olarak bilemediğini söyledi.

3-Sensör çalışmıyordu. Kontrol sonunda sensör çalışıyor ancak seste sorun olduğu anlaşıldı. Hoparlör bulunup söküldü ve başka bir araçtan takıldı ve park sensörü çalıştı.Sipariş verdik pazartesi gelecekmiş.Ama bulana kadar araba bu hale geldi :(

Ben düştüm başkaları düşmesin dedim :(

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Geçmiş olsun :flowers: , Sn. Toker önce ileriye gidişi öğrensin, geri vitesten ne anlar

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok yanlış kişileri düşünmüşsün.. Sadece Evren Bey ismi bana mantıklı geldi..

Hadi beni geç, Ne anlar Serkan mondeodan.. :D

Yorum bağlantısı

Biz de yurtdışı sitelere güvenerek yanlış yer tarif ettik araç içi aydınlatma ışığının oralarda diye:) Mehmet Bey bugün sorana kadar dikkat etmemiştim ses nerden geliyor diye ama öğrenmiş oldum. Arabada donanım varsa dert var demektir. 2 kere koltuk ısıtma, 2 kere koltuk motoru yaptırma, bir de koltuk oynama sorununu çözmek için 5 kere şöför koltuğu söküldü. Şöyle kadife koltuk olup, manuel yükselmeli olsaydı hiç bu dertler olmazdı. Konfor istedin mi, ikinci el araçta sabrın da olması gerekiyor.

Mehmet Bey ile epeyce görüştük bugün, araç otoparkta olsa gidecektim ama evde kuzu kuzu yatıyordu bu aylık istikhakını tamamladığı için. Bir dahakine(innşallah ihtiyaç olmaz ama) sorular bildiğim yerden gelirse, sevinirim Mehmet Bey:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Yanii Serkan ne anlar mondeodan... :tongue:

bende yardımcı olabilirim...ne zaman isterseniz... ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Mehmet Abi arama sıralaması aslında Evren Beyden sonra aklıma ilk gelen için Çağlar abi -Sen-sonra Serkan abiydi. Ancak Tek telefonu olak kişi Serkan abiydi. Sıralama tersten işledi.

Biz de yurtdışı sitelere güvenerek yanlış yer tarif ettik araç içi aydınlatma ışığının oralarda diye:) Mehmet Bey bugün sorana kadar dikkat etmemiştim ses nerden geliyor diye ama öğrenmiş oldum. Arabada donanım varsa dert var demektir. 2 kere koltuk ısıtma, 2 kere koltuk motoru yaptırma, bir de koltuk oynama sorununu çözmek için 5 kere şöför koltuğu söküldü. Şöyle kadife koltuk olup, manuel yükselmeli olsaydı hiç bu dertler olmazdı. Konfor istedin mi, ikinci el araçta sabrın da olması gerekiyor.

Mehmet Bey ile epeyce görüştük bugün, araç otoparkta olsa gidecektim ama evde kuzu kuzu yatıyordu bu aylık istikhakını tamamladığı için. Bir dahakine(innşallah ihtiyaç olmaz ama) sorular bildiğim yerden gelirse, sevinirim Mehmet Bey:)

Saygılarımla.

Evren bey verdiğinizi bilgi doğruymuş. Ancak o MK4 ler için tavan lambasının yanıymış.Sizin sorunlarınızda koltuk ve şarj dinamosuyla kalsın gerisi olmaın. :) Ne olursa olsun arabamı seviyorum. Opel gibi haftada 3-4 kez sanayiye girmiyordum. Gerçi onun nerede ne var ben bile yapabiliyordum. Sanayide onu yapamayaca adam nerdeyse yoktu. Herkes opel vectra ustası olmuş :)

Valla Evren Bey açıkçası burası kimsenin çalıştığı yer olacağını sanmam :) Çünkü nadir bozulan bir parça. O yüzden yerini bulmak zor. Birde orjinal olmasından dolayı.

Yanii Serkan ne anlar mondeodan... :tongue:

bende yardımcı olabilirim...ne zaman isterseniz... ;)

Teşekkürler Hasan Bey inşallah ihtiyaç duymam birdaha.Valla şefkatli admini yerden yere vurdunuz.Tamam 90 geçimiyor ama bu kadar yapmayın ya. :)

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

geçmiş olsun, inşallah bir daha sorun çıkarmaz, ahmet konuyu okuyor beni niye aramadınız diyecek :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

geçmiş olsun, inşallah bir daha sorun çıkarmaz, ahmet konuyu okuyor beni niye aramadınız diyecek :biggrin:

Süleyman Bey Ahmet Abi'nin aracı Ghia olduğu için aramadım. Yoksa o kesin bilirdi. O kadar sökmüş takmış biri olarak.

O Ahmet ben miyim Süleyman Abi. :)

Beni arasaydı yardımcı olamazdım, iyiki aramamış. :biggrin:

Ghia-X'imiz yok ki bizim. :D

Geçmiş olsun Mehmet hocam. Sökülen yerleri düzgün sökmüşlerse birşey olmaz. Çağlar Abi'nin dediği gibi, MK2 mi bu? :fiuw:

Benim ustalar gibi sökmesinler yeter ki.

Sağol Ahmet Abi. Seninki Ghia olduğunu bildiğim için aramadım.Valla sökme şekilleri pek hoşuma gitmedi açıkcası. Ama sabah 4 derecede araç her zamanki köstebek çukurlu yoldan gitti bir takırtı gıcırtı olmadı. İnşallah olmazda.

Yorum bağlantısı

O Ahmet ben miyim Süleyman Abi. :)

Beni arasaydı yardımcı olamazdım, iyiki aramamış. :biggrin:

Ghia-X'imiz yok ki bizim. :D

Geçmiş olsun Mehmet hocam. Sökülen yerleri düzgün sökmüşlerse birşey olmaz. Çağlar Abi'nin dediği gibi, MK2 mi bu? :fiuw:

Benim ustalar gibi sökmesinler yeter ki.

evet ahmet, seni kastetmişdim, ama x farkı aklıma gelmemişdi, birdaha tekrarlamaz inşallah mehmet, sayende bunuda ögrendik, senin için can sıkıcı olsada.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

evet ahmet, seni kastetmişdim, ama x farkı aklıma gelmemişdi, birdaha tekrarlamaz inşallah mehmet, sayende bunuda ögrendik, senin için can sıkıcı olsada.

İnşallah Süleyman Bey inşallah. Ama siz dün beni göreceksiniz içim gidiyor. Belki telefonda bile ses tonum çok iyi değildi Evren Bey ve Serkan Abi farketmişlerdir. Ama mecbur sökeceklerdi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bugün servisten aradılar. Aldığınız hizmetten memnun kaldınızmı diye sordular. Bende memnun kaldım dedim. 10 üzerinden kaç puan verirsiniz dedi aklımda 9 geçerken 8 dedim sonra yok ya 9 olsun dedim. 8 verseydiniz bizim için olumlu olmayacaktı dedi. Peki niye böyle düşündünüz dedi. Dedim Harun usta,Barış ve Fatih ustalar iyiler çok ilgililer. Tek sıkındı parçanın yerini bulmak için arabayı parçaladılar nerdeyse dedim. Yoksa çok memnun kaldım arkadaşlardan dedim.Çünkü adamların Alper Koçbıyık Beyin aracı için yaptıkları çalışmayı gördüm.Hakıkaten adamlar ilgililer. Ama servis dediğinde para tuzağı aklıma geliyor.

Zaten bu aralar arayan arayana. :)

Geçen hafta burger king şikayet ettim.Servis yavaşlığından.

Daha önceki hafta sonu Arçelik servisine işim düştü. merkezi aradım servis gönderdiler. Adamlar gerçekten 10 numaraydı. Genel merkez aradı şube aradı sordular ben teşekkür mesajı gönderdim servis aradım onlar bir teşekkür ediyor görseniz.

Lassaya lastikler garantiye gitti bayinin tutumunu sordular.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Mehmet Kaya

Abi aynen dediğin gibi oldu. :) Tırnakların bazı kırık ve ses yapıyor :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu ne be, Döşeme değişiyor sandım :p

Adam bu ikinci Ghia-x park sensörü bızırı söküşüm. Birincisi çoook eskiden olduğu için hatırlayamadım dedi. Bende konuyu buraya bu yüzden açtım. Şu anda o açılan yerlerde bazı tırnaklar kırık :( Sonradan fark ettik :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Benim numaram var ya sende canı sağolasıca. arasaydın derdim yerini :D

1-O zaman seni tanımıyordum :(

2-Seninki toplamaydı yeri arka tarafta muhtemelen :D

3-Bu ghia-X seninkinden değil orjinal :D

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

1-O zaman seni tanımıyordum :(

2-Seninki toplamaydı yeri arka tarafta muhtemelen :D

3-Bu ghia-X seninkinden değil orjinal :D

1. Tarihe bakmamışım, direk konuya dalmışım :D

2. Toplama diyenlerin arabasını da gördük, adamın jant göbeğindeki logoları bile toplama, daha far yıkamalarından bahsetmiyorum bile. Forumdaki en oricinal mk3 tü o :p

3.Oricinal Dİ :D her tarafını ellemişsin kalmış mı oricinalliği :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

3.Oricinal Dİ :D her tarafını ellemişsin kalmış mı oricinalliği :D

3-Orjinal derken Ghia-X lerde park sensörü orjinal olduğundan senin toplamayla aynı yerde değil :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...