İçeriğe Yönlendir

Mondeo Ghiax Park Sensör Hoparlör Yeri

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Serkan Danış

Fotoğraftan çok anlayamadım nerede tam olarak resimde işaretleyebilir misin Mehmet Hocam :)

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

3-Orjinal derken Ghia-X lerde park sensörü orjinal olduğundan senin toplamayla aynı yerde değil :D

Hocalar yatıyorlar deyince kızıyonuz. Accık araştır efendi :D

2007model, catkolu, en ghiasından (tavanında sanruf da vardı), türünün son örneği (2006 11 ay bant çıkışı) olan aracımda da park sensörü oricinaldir. Hatta bir kısım parçları sizin tırtların parçalarının modernize edilmişidir.

sana bir tane :p hatta bir kaç tane :p :p :p (senkronizasyo9n olsun aralarında :) )

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2. Toplama diyenlerin arabasını da gördük, adamın jant göbeğindeki logoları bile toplama, daha far yıkamalarından bahsetmiyorum bile. Forumdaki en oricinal mk3 tü o :p

3.Oricinal Dİ :D her tarafını ellemişsin kalmış mı oricinalliği :D

2- Her parçası orjinal çok şükür..

3- Ve hiç bir yerinde direnç yok :p

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Niye üstüne aldın abi :p

dikkatini çekerim benim aracımda da yoktu son demlerinde. Hatta fazlalık bile vardı. şiför koltuğunun kemeri de ikaz tertibatı olanlardandı :biggrin:(Mondeolarda bir ilktir ve ingilizlerin hediyesidir :) )

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Anlamadım desem :)

Şiför koltuğunun kemeri de ikaz tertibatı olanlardandı :biggrin:(Mondeolarda bir ilktir ve ingilizlerin hediyesidir :) )

Sürücü diyecektin galiba. Çünkü benimkindede ikaz tertibatı var.

Tırt mırt en temiz benimki. İçini dışını iyice temizledim daha ne olsun :D

Fotoğraftan çok anlayamadım nerede tam olarak resimde işaretleyebilir misin Mehmet Hocam :)

Komutanım resim çekemedim. Sürücü tarafının sol tarafında bir cep var. Orada sigorta tablası var. onun üzerindeymiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Anlamadım desem :)

Sürücü diyecektin galiba. Çünkü benimkindede ikaz tertibatı var.

Tırt mırt en temiz benimki. İçini dışını iyice temizledim daha ne olsun :D

Komutanım resim çekemedim. Sürücü tarafının sol tarafında bir cep var. Orada sigorta tablası var. onun üzerindeymiş.

Yok onun yanındaki koltuk :D

muavin diyelim :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yok onun yanındaki koltuk :D

muavin diyelim :p

Nebileyim yukarda şiför falan demişsin :D

Bu arada bu arabayı fabrikaya sen siparişmi verdin şahsa özel :D

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Nebileyim yukarda şiför falan demişsin :D

Bu arada bu arabayı fabrikaya sen siparişmi verdin şahsa özel :D

Yok

Aracı şahsa münhasır ben yaptım. teybimin panel renklerini bile değiştirmiştim. Melahatin gazinosu gibi olmuştu :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yok

Aracı şahsa münhasır ben yaptım. teybimin panel renklerini bile değiştirmiştim. Melahatin gazinosu gibi olmuştu :D

:D :D :D :D :D Birde taverna müzikleri çaldınmı oh oh

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Engin Bilen

Merhabalar, birebir ayni sorunu yasamaktayim. Park sensoru arizali diye geldik ama arizali olan hoparlormus. Aracta sokmedik yer birakmiyorlar su an. Aracim 2011 model Mondeo, bu hoparlorun nerede oldugu hakkinda bilgisi olan var mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Merhabalar, birebir ayni sorunu yasamaktayim. Park sensoru arizali diye geldik ama arizali olan hoparlormus. Aracta sokmedik yer birakmiyorlar su an. Aracim 2011 model Mondeo, bu hoparlorun nerede oldugu hakkinda bilgisi olan var mi?

Engin bey bagaja yakın yerde oluyor veya fabrika çıkışlıysa bizimki gibi içerdeki sigorta kutusunun üstüne sağına soluna bakın derim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Bilen

Engin bey bagaja yakın yerde oluyor veya fabrika çıkışlıysa bizimki gibi içerdeki sigorta kutusunun üstüne sağına soluna bakın derim.

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Sensorler fabrika cikisli, sigorta kutusunun ustune bakmislardi ama goremediler, simdi tekrar kontrol etmelerini rica ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ahmed Kilinc

İyi akşamlar arkadaşlar. Bugün park sensörünün hoparlörünü bulmak için tam 2 saat araçta sökülmedik yer bırakmadılar neredeyse. Sizin başınıza gelirse yeri sigorta tablasının üzerinde yapışmış vaziyetteymiş ben göremedim. Ghia-X Mondeolarda park sensörü orjinal olduğu için yerini bulmakta baya zorlandılar. Olaki başınıza gelirse aracınızı aşağıdaki gibi dağıttırmayın. İçim parçalandı. Telefonla desteklerinden dolayı Serkan TOKER abime ve Evren Bey'e (Çok başını ağrıtıyorum ama) çok teşekkür ediyorum.

Aracın dağılmış hali http://www.otoclubturkiye.com/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/sad.png

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Merhabalar... 2011 mondeo 1.6 ecoboost kullanicisiyim. Aracın arka park sensor hoparlörü arızalandı ancak nereye monte edildiğini bulamadık.yardımlarınızı bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Semih Usluer
(düzenlendi)

Merhabalar... 2011 mondeo 1.6 ecoboost kullanicisiyim. Aracın arka park sensor hoparlörü arızalandı ancak nereye monte edildiğini bulamadık.yardımlarınızı bekliyorum...

Mk4 lerde tavan lambasının orada olması lazım .. Kolay gelsin.. tarihinde Semih Usluer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mk3 orjinalinde sol taraftaki sigorta tablasının üstündeydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmed Kilinc
(düzenlendi)

Mk4 lerde tavan lambasının orada olması lazım .. Kolay gelsin..

Arka ve ön olmak üzere iki tanemis arka lambayi çıkarıp baktım yok on tavan lambasına bakacağım teşekkürler

Teşekkürler

Teşekkürler

tarihinde Ahmed Kilinc tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmed Kilinc

Tavan arasında da yok yani her iki lambanin etrafında yok ya da varsa bile ortalarda şimdi tavan tüm mü sökülecek park sensörünü kullanamıyorum anlamadım gitti...

Yorum bağlantısı
Misafir

2011'de sensör yön ayırd ediyor mu? Mesela sağda bir cisim algılandığında sağ taraftan yükselen ses gibi. Böyleyse tek bir yerde değildir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ahmed Kilinc

2011'de sensör yön ayırd ediyor mu? Mesela sağda bir cisim algılandığında sağ taraftan yükselen ses gibi. Böyleyse tek bir yerde değildir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ahmed Kilinc

En azından arka ve ön olmak üzere iki tane olduğunu öğrendim ama kimse bilmiyor yerini artik olmadi kullananlardan soracağım geri geri giderken sesin hangi yerden geldiğini saygılar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...