İçeriğe Yönlendir

Servis Ve Usta Önerileriniz (Ankara)

Orçun Ural

Recommended Posts

Emre Öğüt

benim fordcu tanıdığım yok ama henüz gidemediğim ancak forumda ismi duyulmuş Tuncay usta var forumda arama yapmanızı öneririm 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Emre beyin de dediği gibi Tuncay usta hem misafir perver hemde işini iyi ve durust yapan bi abim. Yerini tarif edeyim isterseniz. Şaşmaz kavşağına gelmeden hemen once ABC Peugeot'nun arkasında 

Yorum bağlantısı
süleyman başol

Tesekkur ederin emeklerinizden. Oto far faruk ustayi ziyaret edicem. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
12 saat önce, süleyman başol yazdı:

Ford mondeo mk2 97 ghia...  Kalorifer dugmesini sazmazda cakir otomotivde buldum galiba insallah sabahdan oraya gidicem.  Yalniz bana elektrikci ve oto tamirci lazim mumkunse ayni dukkanda 2 si beraber..  Tavsiye edebilceginiz usta ve dukkan varmidir..  Helali ile kazanan!  

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet Koçak
Konu yanlış yerdeyse kusura bakmayınız. Ankara bölgesinde fiesta için usta tavsiyesi alabilir miyim?

2008 model Fiesta vardı bende. Şaşmaz sanayide yiğit oto ya götürüyordum. Memnundum. Orayı da deneyebilirsiniz isterseniz.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Murat Mert2

Tuncay ustam mükemmel bir insan, artı tam bir Ford uzmanıdır. 3yıldır Ankaradayım, forumdan tanıdım onu, 4defa bakımını yaptık, güleryüzü ve işçiliği çok güzel. Artı personeli de onun yanında baya deneyim kazanmışlar. Çözülmeyen kroniği kalmadı Fiestamın sağolsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Metin Akbal
VW ustası var mı tavsiye edebileceğiniz Ankara'da?
Necati Kaygusuz Kaygusuz Oto. Ankara ya gidersem muhakkak ugrarim. Kendisi VW donanim ekleme vs konusunda Ender elektronikten bile iyidir o kadar iddiali konusuyorum. İvedik Organize de.Ama forumdan geldim falan demeyin. Bu forumdan dolayi degil baska bir forumdan kizginligi var gider orayi anlar.

Aydogdu servis vardi birde Yahya usta. Oda cok iyi ustadir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
1 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Necati Kaygusuz Kaygusuz Oto. Ankara ya gidersem muhakkak ugrarim. Kendisi VW donanim ekleme vs konusunda Ender elektronikten bile iyidir o kadar iddiali konusuyorum. İvedik Organize de.Ama forumdan geldim falan demeyin. Bu forumdan dolayi degil baska bir forumdan kizginligi var gider orayi anlar.

Aydogdu servis vardi birde Yahya usta. Oda cok iyi ustadir.

Forum olayını anlayamadım, tüm forumlara mı mesafeli ustamız :)

İnşallah sormaz nereden duydun beni diye :D

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
2 dakika önce, Murat Sürücü yazdı:

Forum olayını anlayamadım, tüm forumlara mı mesafeli ustamız :)

İnşallah sormaz nereden duydun beni diye :D

Teşekkürler

Tüm forumlara mesafeli değil de forum deyince bir tane VW forumu aklına gelir onun :) Yoksa Otoclubtr ile bir sorunu yok. Forum ayağı yapıp kullanmaya çalışanlar oldu. Örnek söyleyeyim bir müşterinin arabasını tamir ediyorlar falan. Sonra adam araştırıp forumdan gördüğünü söyleyerek geldiğini aktarınca forumdan geldim deseydiniz arabanızı yapmazdım dedi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Sürmeli

Şaşmazda ford ile ilgili var mı güncel usta tavsiyesi acaba? :)

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
On 10.01.2018 at 11:17, Alptuğ Özcan yazdı:

ABC Peugeot arkasında Öner Otomotiv var Tuncay Usta

Bu öner otomotivle öner oto kurtarma aynı mekanlar mıdır? Google da oto kurtarma gelmekte aradığımda. http://www.oneroto.com/ adresi olan sanıyorum. Aramadan önce emin olayım :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
33 dakika önce, Murat Sürücü yazdı:

Bu öner otomotivle öner oto kurtarma aynı mekanlar mıdır? Google da oto kurtarma gelmekte aradığımda. http://www.oneroto.com/ adresi olan sanıyorum. Aramadan önce emin olayım :)

Abi kardeşler ve yanyana dükkanlar..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Bu usta motor ustaaı mıdır yalnızca? Elektrik işleri gibi konulardan da anlar mı? Araç kamerası takabilir mi? Sen mondeoyu kime götürüyordun?
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
13 saat önce, Murat Sürücü yazdı:
On 12.01.2018 at 14:32, Serkan Toker yazdı:

Bu usta motor ustaaı mıdır yalnızca? Elektrik işleri gibi konulardan da anlar mı? Araç kamerası takabilir mi? Sen mondeoyu kime götürüyordun?

İyi ustadır ama kamera takacağını sanmam. Kamerayı oto elektrikçisi takabilir mesela ben kontakla çalışacak şekilde taktım kamerayı.. Benim ustam Şaşmazda ama Tuncay ustaya çok araba yönlendirdim hiçbirisi de memnuniyetsiz ayrılmadılar, sağolsun Tuncay usta işini gayet güzel yapıyor...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

İyi ustadır ama kamera takacağını sanmam. Kamerayı oto elektrikçisi takabilir mesela ben kontakla çalışacak şekilde taktım kamerayı.. Benim ustam Şaşmazda ama Tuncay ustaya çok araba yönlendirdim hiçbirisi de memnuniyetsiz ayrılmadılar, sağolsun Tuncay usta işini gayet güzel yapıyor...
İyi usta olduğu belli. Dükkanı hep dolu maşallah. Bel fıtığı yüzünden işleri koordine ediyormuş artık ama elemanları da bilgili gibi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Poyraz Kara yazdı:

Önerebileceğim çok güzel bir yer var daha yeni keşfettim bende ama gayet memnun kaldım.

Bu olmadı işte... 

Bu servis sizin.. Neden tanımıyormuş gibi, tesadüfen keşfetmiş gibi bahsediyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Bu olmadı işte... 
Bu servis sizin.. Neden tanımıyormuş gibi, tesadüfen keşfetmiş gibi bahsediyorsunuz.

Abi dedektiflik bürosuda aç, iş verelim sana :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Efe Serhan Oğuz
(düzenlendi)

İyi bir oto elektrikçi bilen Ankara'da var mı? Oto Far Faruk denmiş yeri neresidir işini iyi yapar mı?

tarihinde Efe Serhan Oğuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz

Direksiyonumdaki sona çevrilince gıcırtı sesi ve iki tarafa çevirme sırasında takılma ve ses sorunu

yüzünden gittim ilk Öner otoya. Test sürüşünden sonra ufak bir inceleme sonrasında sorunu tespit etti ve tedavi etti.

Toplam 10 dakika sürmemiştir.

Kayışında eskimiş olduğunu ve yenisini alıp herhangi bi yerde kısa sürede değiştirtebileceğimi söyledi.

Yıldırım oto da parçanın yenisini bulamadım, Otobilya'ya yönlendirdiler ve orada ellerinde varmış aldım.(20TL)

Tuncay ustadan memnun kaldığım için yağ değişimimide orada yaptırma kararı aldım.

5w40 yağ 5,5 litre civarı

hava-yağ-polen filtreleri

değişirken Tuncay usta yağ kaçağı tespit etti.

sol aks keçesi ve kelepçeleri orjinali ile değiştirildi.

birde aldığım hidrolik direksiyon kayışını taktı (ücretsiz) sağolsun.

Fiyat vermek doğru olmaz sanırım.

İlgi alaka güzel tabii ki, sınırsız çay tam bizlik :) 

Öğle yemeği saatine denk geldiğimiz için sofralarına da davet ettiler sağolsunlar orada yedik ki çok lezzetliydi atlamadan söyleyeyim yapanların ellerine sağlık.

Sorulan her soruya cevap alabildiğiniz,

Güler yüzlü ve anlayışlı insanlar hepsi. Bu yüzden özellikle FORD aracınız varsa gidin görün konuşun isterseniz yaptırırsınız. Forumda da bir çok kefil bulabilirsiniz.

Normalde tavsiye edilen bir kaç ustayı gezip aklımın yattığına gitmek gibi bir huyum vardır ama daha ilk karşılaşmamızda ücret almadan sorunumu çözmesi ve aşırı mütevazi olması sebebi ile Tuncay Usta yani Öner Oto kesinlikle tavsiye ettiğim bir yer. Diğer tüm çalışanlarda işlerinde ciddi kişiler.

Ayrıca bahsedelim yapılan işlemler faturalandırılıp kayıt altına alınıyor.

İstanbul Yolu ABC peugeot yanından girilince sağ tarafta kalıyor.

Adres: Ergazi Mahallesi, Yıldırım Pazar Sitesi No:15, 06370 Altındağ/Yenimahalle/Ankara

Telefon: (0312) 278 71 09

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz

Marş basarken sadece tık sesi ve marşın dönmeme sorunu vardı. İkinci ya da üçüncüde alıyordu çarşı ve çalışıyordu. 

Oto Far'a gittim bugün. Kömür zannederken marş otomatiği bozuk çıktı.

Yan sanayi ürün dizel araç olduğu için çok dayanmaz dediler, ellerinde ki orjinal bir parçayı taktılar.

Marş motoru ön motor kulağına bağlıymış. Oradan çıkartıldı ve tamir edildi. Sinyal kolunda temazsızlık gibi bir sorun vardı. O da sinyan dinamosu sanırım kare bir parça o değişti.

Her şey dahil uygun bir fiyata yapıldı. Buraya kadar her şey güzel. Sohbet muhabbet, çay, sorulan her soruya cevap alma ve gayet kibar insanlar.

Ama yaklaşık 1 saat sonra yolda giderken tak diye bir sesten sonra motor aşırı titreme ve ses sorunu ile karşılaştım. Büyük ihtimal kulaktan kaynaklanan bir şey.

Kulaktan marş motorunu çıkartıp takan çıraktı. Usta kontrol etti mi sonradan bilmiyorum.

Kendimi zar zor eve attım, yarın sabahtan Oto Far a gidip kulağı kontrol ettireceğim. Bir sorun olacağını zannetmiyorum ama yarın güncellerim duruma göre yazıyı :)

Birde eski sitenin adı var camda onu yenisi ile değiştirmek lazım. Şöyle güzel bir otoclubturkiye.com yazan bir Sticker istiyorum.

Kısacası Ankara Oto Far geleni çok, memnun kalanı çok, güzel tecrübeli ustalar var. 

Elektrik ile ilgili sorunlarda gidilir güvenle. 

Adres: Bahçekapı Mahallesi, 2535. Sk., 06797 Etimesgut/Ankara

Telefon: (0312) 278 72 25

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...