İçeriğe Yönlendir

2005 Bmw X5 Aydınlatma Çalışması.

Misafir

Recommended Posts

İbrahim Maden arkadaşımızın dayısının yeni sahip olduğu x5 aracın aydınlatmalarını komple led olarak yeniden yapılandırdım.Tam bir aydınlatma canavarı araç diyebilirim gece araç bembeyaz oluyor.Önceki hali oldukca soluk ampul ışığı mevcuttu.

Tavan lambası uğraştırdı çok şeffaf üst cam kullanılmış içi tamamen görünüyor yaptıgım ledin pleksisini siyaha boyayarak görünümdeki çirkinliği biraz aştım,ledler içinide iyice doldurunca siyah renk gayette hoş durdu üst plastiğin siyahıyla uyum sağladı.3çeşitten oluşan ledler kullandım bazılarını mecburen seri bağladım bazılarınıda tek led tek direnç olarak bağladım.Buğün beraberdik bu x5 ile araç içi tv anten sorunu için gittiğimiz modifiye firmasındaki çalışanlar oldukca olumlu izlenimlerde bulundular.

Bütün aydınlatmalar bitmiş olarak toplu halde.

x520.jpg

Arka koltuk altı aydınlatması

x51.jpg

x518.jpg

Güneşlik arkasındaki aydınlatma Ledler açıkken resim çekememiştim.(Telefona kızım el koydu o ara zar zor alıyordum şimdi hiç alamıyorum zordayım :biggrin::unsure2: )

x52.jpg

Bagaj içi aydınlatması.Güneşlik arkası aydınlatmasındaki ledler ile yer değişti,Ledler 50miliamperlik 2 chipli ledler.Arka kaput yukarı dogru açılıyor olmasına ragmen bagaj içi yönlendirmesi çok iyi ve ışık her yere rahatca ulaşabiliyor.

x53.jpg

x516.jpg

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Yan ayna altında bulunan aydınlatma sadece kapılar açılınca yaklaşık 15 saniye falan yanıyor ve yavaşca sönüyor o nedenle yanarken resmi yok.

x58.jpg

Arka tavn aydınlatması.Üst cam çok şeffaf ve iç led pleksisini mecburen siyaha boyadım.

x59.jpg

x512.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Tavan aydınlatması.Harita lambalarına 4 tane 2chipli led kullanıldı.

x55.jpg

x513.jpg

Ön ve arka tavan aydınlatması boyalı hali.

x57.jpg

Kapı altı ve ayak altı aydınlatmaları bagaj aydınlatmasında kullanılan ile aynı tipteler fakat toplu resimlerdekinde göründüğü gibi.Kapı altlarına 8 erli ledler ve ayak altında ise 6 şarlı smd led kullanıldı.

x514.jpg

x517.jpg

Plakalık aydınlatmasında 2cihpli 4tane led kullanıldı.

x515.jpg

Aynı tip aydınlatma torpidoyada yapıldı fakat resim çekemedim.

Ledler istenildiği an sökülüp orjinal ampule çevrilebilir.Ampul takılan duyu yerine uyum sağlayacak her tipte elde yapma duyu konusunda epey yol aldım. :tongue:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi hakikaten duy işinide çözmüşsün ya tamamdır olay. Ellerine kollarına sağlık.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Sanat :flowers:

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Seni bir sivas a düşürmek lazım ama nasıl ? :D

Valla bi kandırıp getirsek buraya. :)

Yorum bağlantısı

Hepinize ayrı ayrı yürekten teşekkür ediyorum.Bu işlem sonucunda arıza ışığı hatası olmadı.En geç baharda kısmet olursa BMW X5 A'dan Z'ye bütün turuncu olan göstergeler kırmızı olacak.

Ben şu an için ilerde bilmem ama her yerdeyim. :good1:

Bu hafta sonu yada hafta başı arda arda bomba patlayabilir. :biggrin::tongue:

Yorum bağlantısı

Bence BMW'de iç aydınlatma sarı olmalı. Beyaz olmamış.

Sahibide sarıyı sevmiyor. :(

Göstergeleride bundan dolayı değiştirecek.Zevk işte. :yes:

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bizde diyoruz Oktay usta işleri sallıyor ;) Saman altından su yürütüp koca X5'i aydınlatmışta haberimiz yok. :bravo::good1: Eline sağlık ustam

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Breh breh maşallah Oktay kardeşimize.Hem işi bilen hem de temiz işçiliğe sahip insanları saygı ile karışık gıpta etmişimdir.Tebrikler...

Yorum bağlantısı

Hepinize ayrı ayrı Teşekkür ederim.İşlemi bitireli 2 hafta oldu gibi bir şey ve hala arıza lambası yanmıyor :good1:

Yorum bağlantısı

Geceuçuşu sitemizin altını üstüne getirip incelemin faydasını çok gördüm sonraki işlerimdede göreceğime inanıyorum ve kendi çabalarımında sonuçlarının bu yönde iyi olmasını sağlıyor.Çok özel sebeblerimden dolayıda işlerimi çok yavaş yapsamda sonuçlar iyi oluyor ve biraz olsun moralim düzeliyor.Övünmek için yazmıyorum yanlış anlaşılmasın,İşimi gerçekten severek yapıyorum yaparken zevk alıyorum ve buda işlere yansıyor bunları Onur,Honda'nın son kalan işleri ve apaçi modumuzun işilerini sundugumdada göreceksiniz.Bu arkadaşlarıma sabırlarından dolayı sonsuz minnettarım.Kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...