İçeriğe Yönlendir

Focus III - Motor Isınana Kadar Hava Izgarası Otomatik Kapanıyor mu?

Enis Sever

Recommended Posts

Enis Sever
(düzenlendi)

Focus 3 kasa TDCI'larda motoru çalıştırdıktan sonra motorun hava aldığı ızgarının olduğu yerde motor soğuksa ısınan kadar ızgarının orası otomatik olarak kapandığını okumuştum. Acaba bu özellik Türkiye'ye gelen araçlarda var mı yoksa Otosan bu özellikte çalmış mıdır? Eğer bu özellik varsa dizeller benzin kadar çabuk ısınır diye düşünüyorum.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Boyacı

benim aldığım araçta bu özellik var ve bu sayede motor eskisine oranla daha çabuk ısınıyor..

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Kaç km sonra ısınıyor motor benim ölçtüğüm kadarı ile F2,5 Tdci 4-5 km sonunda anca ısınıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Zaten termostad kapalı olmuyormu, ısınma süresini etkilemezki bu, mesela bizde Mack kamyonlar var, aynı ızgaralar bunlardada var, fakat dış hava sıcaklığı çok düşük olduğunda kapanarak su ısısının fazla düşmesini engelliyor bu sistem, F3 tede aynı maksatla olabilir, yani ilk ısınma değilde ısındıktan sonra çok soğuk havada ısıyı muhafaza etmek için olabilir, ama iyi bir sistem, Ford yavaş yavaş kendini aşıyor artık.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Perde, hem daha çabuk ısınmayı sağlar hem de motor ısndıktan sonra radyatörün rüzgar almasını engelleyerek ısı kaybını azaltır. Perde olmayan bir araçta, termostat kapalı olsa bile, radyatörün hava kanallarından geçeçek soğuk hava motora çarpacağı için ısınma geciktirir. Perde, hava akışını engelleyeceği için ısınma süresi kısalır.

Yorum bağlantısı
Mutlu Kanter

Benim aracımda F3 benimkidede vamış ama kontrol etmek kısmet olmadı

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bu sistem bazı model f3 lerde, tam olarak hangisi idi hatırlamıyorum. Yanılmıyorsam araç yüksek hızlara çıkıncada ayrodinamik için tasarlanmıştı. Hatta bizde aman tamponu çarpmayın bu sistem 2 milyar tutar şimdi demiştik :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ama güzel bir özellik, baba markaların bazılarında bile olmayan birşey, bence harika olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

motorun çabuk ısınması emisyon limitlerini karşılamak için çok önemli. bu olayda amaç emisyondur.

Yorum bağlantısı
Hakan Boyacı

Kaç km sonra ısınıyor motor benim ölçtüğüm kadarı ile F2,5 Tdci 4-5 km sonunda anca ısınıyor.

yaklaşık olarak 2 km sonra ısınmış oluyor hele ki şuanda hava sıcaklıkları göz önüne alınınca bence çok iyi bir değer...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serdar Temiz

Benim aracım ortalama 5 km sonra ısı ibresini yavaş yavaş kaldırmaya başlıyor. Sizinki sahiden iyi bir değermiş..

Yorum bağlantısı
Serdar Temiz

Bu sistemin var olup olmadığını ve çalışıp çalışmadığını nasıl anlarız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dizeller daha geç ısınır.. Manisa iklimi nasıldır bilmiyorum ama, bizim buralarda 4-5 km normal..

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

harita.jpg%20%20Uploaded%20with%20ImageShack.us"]http://harita.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

Resimde evim ile işyerim arasındaki mesafe gözükmekte. İşyerine geldiğimde çoktan ısınmış oluyor ya da en azından ısıtmaya başlayor arabayı -11 derecede bile :)

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

genede evinizin açık adresini bu şekilde paylaşmayın isterseniz ...

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Valla buyrun gelin ev öğrenci evi zaten :) hırsız mırsız gelse kendi acır alışveriş yapar getirir bidahakine :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Engin Özarı

Arkadaşlar

Yeni dizel focuslarda, motorun ilk çalıştırıldığında , kolay ısınması için ön panjur arkasında rüzgarı kesici veya kapatıcı klemp kapak varmış, Motor ısındığına kapak açılarak radytöre havanın çapması sağlanıyormuş onu hakkında bilgisi olan varmı ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aynen yazdığınız gibi, hava direncini düşürecek, faydası olacak diyorlar

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

2012 F3'lerde mi? Eğer öyleyse aktif ön ızgara dedikleri bu olmuyor mu o zaman?

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Ta kendisi.

2012 F3'lerde mi? Eğer öyleyse aktif ön ızgara dedikleri bu olmuyor mu o zaman?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...