İçeriğe Yönlendir

Focus III - Motor Isınana Kadar Hava Izgarası Otomatik Kapanıyor mu?

Enis Sever

Recommended Posts

Süha Demirtaş

şehir içi çarpma önlemi var, bişeycik olmaz

Hani kışın radyatör önüne konan karton sisteminin otomatik hali değil mi :D Abi o esppirin süperdi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Hani kışın radyatör önüne konan karton sisteminin otomatik hali değil mi :D Abi o esppirin süperdi :D

Aynen o. Adamlar bizi düşünmüş yapmışlar. Bu devirde karton mu kaldı :p

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Aynen o. Adamlar bizi düşünmüş yapmışlar. Bu devirde karton mu kaldı :p

Bu devirde radyatör soğutma fanı otomatik olan araçlarda ön panjur otomatik olsa ne olur olmasa ne olur. Boşuna ilave maliyet...

Panjura hala karton takan adamın dünyadan haberi yok. İsveç'te yada sibiryada yaşayanların hiç kafası çalışmıyor demekki ? Faydası olsa onlarda kullanırdı...

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Sistem sabah bozulur veya çalışmaz veya takılı kalırsa , kapalı konumdayken kötü.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bence bunu yapacağına araç ısınana kadar devirdaim pompasını çalıştırmasın budaha iyi.

ne içtin, bize de ısmarla

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Abi ekstra bi su hattı su dönsun dolaşsın boşa sonra sisteme dahil et hattı 2 tane seloid vana ile iyi fikir hea patent başvurusumu yapsam:)

Lazer kullanmalısın daha basit. :p

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Bu konu ile ilgili size bugün yaşadığımız, bir olayı anlatayım.

Bizim fabrikada araçlar kiralık, 22 tane kiralık çeşitli araç var, Bugün sabah 8.30 gibi Eskişehir'den, Ford Otosan İnönü kamyon fabrikasına (45 km) gitmek üzere tek başına yola çıktım. Bizde tüm araçları gece güvenlikciler sabaha karşı yıkarlar kurularlar sabah hazır hale gelir. Yola çıktığım araba, yeni focus 2012 model dizel style model . Hava sıcaklığı -11 gösteriyordu.

Çukurhisar ilçesine geldiğimde, arabanın arıza ışığı yandı ve haraket sona doğru yükselmeye başladı. Hemen sağda durdum ve fabrikaya haber verdim. yarım saat sonra Otokoç acil sevisi geldi. Baktı incelediler , Laptop'a bağladılar falan. En sonunda ön hava açma kapama klepesi donmuş. Kapalı kalmış Camsil gibi sıvı dökerek çözdüler. Kötü bir deneyim oldu.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Can yakacak bir sistem bence taş gelir kuş gelir hiç olmadı biri gelir vurur sonra ki servis maceralarını hayal bile etmek istemiyorum :s

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Çok kötü olmuş. Erzurum da -25-30 lar görülüyor. Araçların kapıları, kilitleri donuyor, açılmıyor. Açılıyor kapanmıyor. Bence, F3 teki bu sistem soğuk yerler için çok sakıncalı...

Bu konu ile ilgili size bugün yaşadığımız, bir olayı anlatayım.

Bizim fabrikada araçlar kiralık, 22 tane kiralık çeşitli araç var, Bugün sabah 8.30 gibi Eskişehir'den, Ford Otosan İnönü kamyon fabrikasına (45 km) gitmek üzere tek başına yola çıktım. Bizde tüm araçları gece güvenlikciler sabaha karşı yıkarlar kurularlar sabah hazır hale gelir. Yola çıktığım araba, yeni focus 2012 model dizel style model . Hava sıcaklığı -11 gösteriyordu.

Çukurhisar ilçesine geldiğimde, arabanın arıza ışığı yandı ve haraket sona doğru yükselmeye başladı. Hemen sağda durdum ve fabrikaya haber verdim. yarım saat sonra Otokoç acil sevisi geldi. Baktı incelediler , Laptop'a bağladılar falan. En sonunda ön hava açma kapama klepesi donmuş. Kapalı kalmış Camsil gibi sıvı dökerek çözdüler. Kötü bir deneyim oldu.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Kiralama sirketine 2012 dizel focus araçlar geri veriliyor bizde , Ön radyatörde açma kapama sistemi olmayan araçlar istenmiş.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Karmaşık sistemler , her zaman risklere açıktır.

Yorum bağlantısı
Coşkun Filiz

Bence bunu yapacağına araç ısınana kadar devirdaim pompasını çalıştırmasın budaha iyi.

yeni motorlarla ilgli bir belgede yazıyordu bu sanırım termal yönetim sistemi ile bunu yapıyorlar, Reno 130 bg yeni 1.6 dci sinde var videolarınada gösteriyor.

Şu anda ağrıdayım geçen ay -35 leri gördük araba 5-6 km de ibreyi bile oynatamıyordu. 70-80 le giderken motor ısısı düşüyordu. yani burada işe yaradı by sistem. kartonda yarıyor ama ben yapmadım. Sürekli soğuk çalıştığından yakıt tüketimi 8,5 ortalamadan 15 lt yükseldi. Bu sistem standar emisyon ve yakıt tüketimi ölçümlerinde daha iyi sonuç vermke için de yapılmış gibi geliyor bana.

http://c-max.fordmedia.eu/documents/FordC-MAX_EU.pdf

bu pdf te aracın şasi sinde kullanılan çelikten turbo nun markasına kullanılan elektronik güvenlik sistemlerinden (ESP, ARP, EBD, BLD....vs vs) donanım detaylarına kadar tüm bilgiler var. Focus içinde olması lazım aynı sitede.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İsmail Üstün

bence fazla temkinli davranmaya lüzum yok. aracın herhangi bir parçası gayet tabi olarak donabilir. disable olabilir. özellik hoş bence

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Engin Özarı

Açma kapama sıkıntısı olan kullanıcılar duymaya başladım. Havalar ısındı. Açmayan radyatör havalandırma ızgarası olanlar çıkmış.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sevgin Yılmaz

yeni motorlarla ilgli bir belgede yazıyordu bu sanırım termal yönetim sistemi ile bunu yapıyorlar, Reno 130 bg yeni 1.6 dci sinde var videolarınada gösteriyor.

Şu anda ağrıdayım geçen ay -35 leri gördük araba 5-6 km de ibreyi bile oynatamıyordu. 70-80 le giderken motor ısısı düşüyordu. yani burada işe yaradı by sistem. kartonda yarıyor ama ben yapmadım. Sürekli soğuk çalıştığından yakıt tüketimi 8,5 ortalamadan 15 lt yükseldi. Bu sistem standar emisyon ve yakıt tüketimi ölçümlerinde daha iyi sonuç vermke için de yapılmış gibi geliyor bana.

http://c-max.fordmed...ordC-MAX_EU.pdf

bu pdf te aracın şasi sinde kullanılan çelikten turbo nun markasına kullanılan elektronik güvenlik sistemlerinden (ESP, ARP, EBD, BLD....vs vs) donanım detaylarına kadar tüm bilgiler var. Focus içinde olması lazım aynı sitede.

Dediğiniz gibi motorda ısı kontrolu sağlamışlar.Motor soğuk iken su devir daimi olmuyor.İstenilen ısınma olduktan sonra soğutma devir daimine yol veriliyor.Anladığım kadarıyla böyle videosunda.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Fevzi Göktaş

Bu özellik 2015 dizel style modellerinde de var mı acaba

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...