İçeriğe Yönlendir

Mercedes Benz C180 Kompressor Modeli Nasıldır?

Ali Fuat Alagöz

Recommended Posts

Ali Fuat Alagöz

Arkadaşlar merhaba,

Yakın zamanda Mercedes C180 almak üzere karar vermek üzereyim. Bir zamandır araştırma yapıyorum. Benz' in en ucuz araçlarından birisi olduğunu, donanımının diğer serilere göre zayıf, motorunun küçük olduğunu biliyorum. Esasen aracı test etmişliğim de var.

Ancak kendi kanaatime göre 70-80bin TL' ye 2008-2009 model daha iyi bir araç bulabileceğimi düşünmüyorum. Kimileri Audi A6, Passat gibi önerilerde bulundu ama, bendeki eski kafa; Mercedes oldu mu akan sular duruyor. Zaten herhangi bir Volkswagen ile Mercedes' i kıyaslamak durumunda değilim, Audi biraz kafamı karıştırsa da motorları çok büyük olduğu için bu fikrimden vazgeçtim. Bmw 5.20 düşünülebilir ama zannediyorum 2009 model bir 5.20 bu fiyata bu kondüsyonda bulunmaz.

Ancak denediğim ve gördüğüm kadarıyla, c180 kompressor 1.6 benzinli motorlar hayli güçlü, yani yeterli. Komfor ise Mercedes klasına uygun. Yakıt sarfiaytı konusunda deneyimim olmadı ama 8litre civarında karma sarfiyattan söz ediliyor. Malum Mercedes olduğundan yedek parça ve servis fiyatlarından haberdarım.

Komşumun sahip olduğu ve hiç kullanmadığı ;2009 Model, 22.000 Km, 1.6 Kompressor araca acaba 80.000TL (pazarlıkla 75 yapacağımı umuyorum) verilir mi?

Aracın sicilinden eminim, araç kapalı garajda duruyor, yılda 1-2 defa şehir dışına gidip geliyor. Hepsi o, çiziği bırakın üzerine su damladığından şüpheliyim (mübala ediyorum elbette)

Bu aracın artıları eksileri nelerdir.

Görüşlerinizi rica ediyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

iç hacim focus kadar. sürüş dinamikleri güzel D segmenti olarak görmüyorum lüks C yada Ç segmenti diye bir ara model. C180 lerde motor olarak farklı versiyonlar var siz 1.6 turbo olanı düşünüyorsunuz galiba. bir iki yerde 156 beygir gibi hissetmediği yazıyordu. sanırım o da eski mercedesler gibi supercharger yerine turbocharger olmasından.

75 bin Tl ye güzel araba denebilir.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

dolu dolu bir arabadır ama performans pek yoktur yada hissiz bir motor u var diyeyim.. Focus tdci den sonra herşeyi ile size mükemmel gelecektir. Çok fazla km yapmıyorsanız neden omasınki? Yıllarca kullanılabilecek keyifli bir arabanız olur.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Alınabilir bir araç. Donanım seviyesi nedir? Amg paket, cam tavan vs... var mı?

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Bu yaz bir tanıdığım aldı sıfır km AMG paket beyaz C serisi.Kendisinin bir de ilk el 2001 otomatik Focus GHIA'sı var ve tam bir focus manyağı. Mercedesi aldığı ilk gün aramızda geçen muhabbet, mercedes nasıl dedim, kalabalık bir yerdeydik kulağıma eğildi, Focusun verdiği tadı vermedi,mercedesi satarım focusu satmam dedi. :) Tabi sonradan da konuştuk alıştıkça çok beğenmiş.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşımda var. 1.6 160 beygir. Çok keyifli. Ben de kullandım, gayet memnun kaldım.

Ancaaaak :)

Şanzuman problemli çıktı, garantiden 0 şanzıman taktılar.

Amortisörler iki defa 10bin km de bir patladı, 2 defa değiştirdiler.

100km'de 10lt'den aşağı yakmıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ben de c220 sürdüm. araç diğer mercedes serileri gibi değil. çok dar. ama fren-gaz-direksiyon tepkileri harika. sadece otomatik vitesi çözemedim :p beni pek iplemedi

dış tasarımı önceki C serilerinden güzel ama içi benim sevdiğim klasik mercedes havasında değil diye hoşuma gitmedi.

makul bir değer :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

bende focusla 11 litre yakıyorum makul dir değer bence benzinli bi araç için

c serisini bende beğeniyorum ama sırf önünde yıldız var diye o fiyat bence biraz fazla. bahsettiğiniz fiyatllara

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-opel-ekcanda-2011-insignia-2-0-cdti-otomatik-sunrooflu-67299780/detay/

böyle bir araçta düşünebilirsiniz hem gercek d segmentinde olan bir araç olmuş olur.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Opel de iyidir hoştur da "Mercedes'in ismi yeter" derler ya Opel'in de ismi yetmiyor işte.

Hem tasarım olarak 10 numara 5 yıldız hemde kendisi yıldız. Gerisi teferruat.

Yorum bağlantısı
Erdinç Sefer

Opelin reklamında diyor ya şimdiye kadar yaptığımız en iyi araba diye en iyisi bu ise bir daha yapmasınlar diyoırumm.

mercedes c 180 Ankara yı bilmem ama İstanbulda peynir ekmek gibi sattı ve satıyorda

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Mercedes alacaksanız adam gibi baba modellerini alacaksınız, lüks araba tam alınır, yok alamıyorsanız hiç bulaşmayacaksınız ki üzülmeyin, bence Audi falan bakın, merso nun alt serileri kaliteli falan tamam, ama o parayı haketmeyen alt modeller, sadece ekonomik amaçlı üretimler.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Mercedes alacaksanız adam gibi baba modellerini alacaksınız, lüks araba tam alınır, yok alamıyorsanız hiç bulaşmayacaksınız ki üzülmeyin, bence Audi falan bakın, merso nun alt serileri kaliteli falan tamam, ama o parayı haketmeyen alt modeller, sadece ekonomik amaçlı üretimler.

Alakası bile yok. Üstüne o logoyu koyabilmek için bile en kral ford'dan 8-10 kat daha fazla son kontrole maruz kalır bir mercedes.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Opel de iyidir hoştur da "Mercedes'in ismi yeter" derler ya Opel'in de ismi yetmiyor işte.

Hem tasarım olarak 10 numara 5 yıldız hemde kendisi yıldız. Gerisi teferruat.

isim yetme olayına gelirsek kesinlikle sana katılırım opeli pek sevmesemde insigna ayrı benim gözümde spor ve sw gerçekten güzel görüntüsü çok güzel ve ürkütücü

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Alakası bile yok. Üstüne o logoyu koyabilmek için bile en kral ford'dan 8-10 kat daha fazla son kontrole maruz kalır bir mercedes.

Anlatamadım, elbette Ford dan iyi, onu tartışmıyorum, Merso kaliteli arabalar yapar tamam, ama gerçekten bu markanın arabasını alacaksan güçlü büyük donanımlısını alacaksın, merso olsun taştan olsun diyip basit modelini o paraları vermek gereksiz demek istiyorum, arıza olur falanda demiyorum, mesela bu c180 i aldın, ee gitmiyor kardeşim, başka bir merso tokatı basar geçer, merso aldım ama gitmiyor, param yetmedi güçsüzünü aldım, benim işim olmaz bu modelle, Mersoyu sıfır alacak gücü olanda gider kuvvetlisini alır, daha zengin olan gider E 63 AMG alır gibi, c180 e o paraları vereceğine git aynı paraya Volvo falan al, ikisininde servisi kazık, ikiside iyi, ama Volvoda daha kuvvetli model alınır mesela, anlatmak istediğm buydu, sadece mersom olsun diye kasıp en alt modelini almak yanlış, markaya para vermeyelim.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Ya amaç giden arabaysa,o paraya alınır bi İmpi Sti,benim diyen mersonun kafasına kafasına çakılır. Volvo ile edilecek orta/uzun dönem zararı mercedesle etmezsiniz ama o var işte. Ben olsam merso alırım,C 180 alırım,ağır ağır takılırım. Kaldı ki ben daha gitmeyen C180 kompressor görmedim. Deli fişek gibi de giden arabalar. Hele bi ışıklardan fırlayanını görmüştüm ilk çıktıklarında,ağzım açık kalmıştı. :) Aynı paraya ancak S60 alınırı ki,merso üstünden geçer performans olarak.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ya amaç giden arabaysa,o paraya alınır bi İmpi Sti,benim diyen mersonun kafasına kafasına çakılır. Volvo ile edilecek orta/uzun dönem zararı mercedesle etmezsiniz ama o var işte. Ben olsam merso alırım,C 180 alırım,ağır ağır takılırım. Kaldı ki ben daha gitmeyen C180 kompressor görmedim. Deli fişek gibi de giden arabalar. Hele bi ışıklardan fırlayanını görmüştüm ilk çıktıklarında,ağzım açık kalmıştı. :) Aynı paraya ancak S60 alınırı ki,merso üstünden geçer performans olarak.

Evet benimde yanımdan öyle bir kalkmıştıki bir anda arabaya değilde el arabasına bindiğimi sanmıştım, ah ahh paranın gözü kör olsun.

Yinede kendim için konuşayım, ben olsam almazdım, alcaksam gerçekten işte bu demem lazım, olmuyorsa bir alt markanın güçlüsüne bakarım, zaten 2. eli değer kaybetmesi benim umrumda değil, arabayı uzun süre kullanıyorum, değiştiğimde parada birikmiş oluyor, o yüzden Volvo da alırım, bakımda yaparım 10 sene banamısın demez, birde doğuştan hasta çıkmadıysa değme keyfime. :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Güç konusunda sıkıntı pek yok. İç mekan kalitesi iyice. Bence biraz alçak bir araç.

Önündeki amblem radyatörün önünde yuvarlak ise iyi üstünde ise kötü.

turbo değil kompresör var bunlarda. ortalama 8.5 litre yakıyor.

Aşırı yüksek hızlarda (150 felan) tüm diğer araçlardan daha az yakıyor. (grafiklerini gördüm, donanımhaberde galiba).

Bence tek eksisi "ucuz mersedes" olarak bilinmesi. Alabiliyorsanız alın derim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Şehiriçi tüketimini 11-12lt/100km olarak hesapladığınızda sorun olmayacak ise alınır tabii.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

mercedes e araba demek bile ayıp tır...

hepsine araba diyoruz 124'te ford'ta opel'de araba...

mercedes in adı vardır...

hayalimdir mercedes ancak yinede E200 tercih ederim..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...