İçeriğe Yönlendir

Mercedes Benz C180 Kompressor Modeli Nasıldır?

Ali Fuat Alagöz

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

İşte benim dediğime yakın, alacaksam en aşşağı E200 ve üstü olmalıki tam merso olsun, ucuzunu mersom var demek için almazdım şahsen.

Yorum bağlantısı
Ali Fuat Alagöz

almayı düşündüğüm araç amg değil. 2010 Şubat trafik çıkışlı (mengerler) . yani 2009 değilmiş. hala garantisi devam etmekte. +2 yıl uzatılabiliyor (bir rivayet 10 yıl diyor). Amg değil ama donanım seviyesi o yıl üretilenlerin en dolusuymuş. Bayi çıkış formunda tüm donanımların eklendiğini, hatta bir takım ek özelliklerinde eklendini gördüm. Ama aracın tüm detaylarını hatırlamıyorum şu an. Ama deri kaplı ısıtmalı, elektrikli hafızalı vs. özellikleri olan koltukları. Abs, Esp (ve ne olduğu bilmediğim pek çok üç harfli donanımı). Multimedia ve teknoloji paketi, Sunroof uygulaması, adaptif farları ve cruise kontrol sistemi, lastik basınç uyarısı, park asistanı, yağmur sesnörü, far sensörü vs vs. (plus deniyor sanırım, o paketten mevcut)

Focus veya daha önceden kullandığım pek çok araçtan çok çok farklı olduğu tartışılmaz. Bir kere arac yolda yürürken sınıfındaki pek çok araçtan çok daha sessiz. Başka forumlarda Bmw ile kıyaslayanlar olmuş. Ben 3.16 kullanmış birisi olarak bu aracın 3.16 dan daha sessiz olduğuna şahidim. Ancak 5.20 ile kıyaslanmaz elbette. Ama 5.20 nin dengi de e220 olmalı zaten.

Ben bu aracı çok fazla şehir dışı yol yaptığım ve artık kafam Ford sesini kaldırmadığı için almak istiyorum. Bizim şirket arabalarımız Mondeo, Focus. Benim kendi arabam da focus, bazen eşimin auris i ile gidiyorum şehir dışına o bile daha sessiz. Mondeo neyse de, focus'un sesi artık beni mahvediyor. Bir de günübirlik Ankara-İstanbul-Ankara yapacak olursam mahvoluyorum.

E serisi bir Mercedes almayı elbette isterim ama, malum o parayı veremem. Maksadım ucuz mercedes'im olması değil. Maksadım Mercedes'im olması. Mercedes pek çok araçtan çok farklı, adamlar cruise control özelliğini donanım listesinde belirtmeye gerek bile duymuyor. Kafama takılan sorular esasında büyük ölçüde gün be gün yanıtını buluyor. Sağolun sayenizde sizden de çok fikir alıyorum.

Opel konusunda ise bende genel bir güvensizlik var. Çevremde son zamanda Opel kullanan herkeste bir şikayet durumu mevcut. Örneğin bir yakın arkadaşım satın aldığı aracı her 15 günde bir bir başka mesele için servise bırakıyor. Ben korkarım öyle işten. Zaten Ford tercih etmemin sebebi de buydu. "sağlam". İşimiz ustaya kaldıysa yandık demek. Önemli olan o servisi mümkün olduğunca az görmek.

Bu araç 160 Bg' lik 1.6 Kompressor motora sahip. Anladığım kadarıyla kompressor de bir çeşit Turbo teknolojisine tekabül ediyor. Ben zaten sakin araç kullanan bir karaktere sahibim, dolayısıyla "canavar" bir motor istediğim yok. Ancak; bu araba da hiç hafife alınmayacak bir güce sahip. Arkadan itiş konusu uzun zamandır sahip olduğum alışkanlıklarımıza belki ters olacak ama, alışırız sanırım.

İlanihayet; zannediyorum ki, bu aracı alacağım. Fiyat konusu halyoluna koyulur gibi. Formalite icabı bir mengerler ziyareti yapıp aracı üzerimize alacağız inşallah. Aracı satın alacağım arkadaşım, satın aldığı günkü döviz kuruyla hesaplanmış faturayı dikkate aldığı için çok zarar etmediğini düşünüyor. Zaten bu sefer 4x4 alacakmış.

Bana bu başlıkta cevap yazan bir arkadaşın da dediği gibi, beğenmezsek satarız. Ne yapalım, 3-5 zarar etmiş oluruz, öğreniriz bu sayede.

İlginize teşekkür ederim.

Sağolasınız.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sen karar verdiysen al gitsin, bak keyfine, araba donanım zengini, 2. elide iyi, hadi hayırlı olsun diyeyim :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

amg işi kolay, replica jantları 1000TL civarı, çin malı ön arka tampon ve sisfarları vs. 2000TL ye bulunuyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Güç konusunda sıkıntı pek yok. İç mekan kalitesi iyice. Bence biraz alçak bir araç.

Önündeki amblem radyatörün önünde yuvarlak ise iyi üstünde ise kötü.

turbo değil kompresör var bunlarda. ortalama 8.5 litre yakıyor.

Aşırı yüksek hızlarda (150 felan) tüm diğer araçlardan daha az yakıyor. (grafiklerini gördüm, donanımhaberde galiba).

Bence tek eksisi "ucuz mersedes" olarak bilinmesi. Alabiliyorsanız alın derim.

1.6 turbo diye biliyorum :) supercharger değil. nette öyle okumuştum

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Arkadaşımda var. 1.6 160 beygir. Çok keyifli. Ben de kullandım, gayet memnun kaldım.

Ancaaaak :)

Şanzuman problemli çıktı, garantiden 0 şanzıman taktılar.

Amortisörler iki defa 10bin km de bir patladı, 2 defa değiştirdiler.

100km'de 10lt'den aşağı yakmıyor.

Sani Arabadan çok arkadaşında problem olmasın :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Amortisörler için gittiğinde serviste aynısını ima etmiş. Arkadaş amortisörü indiriyordu kafalarına :D

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Bize hayırlı olsun demek kalmış,bence iyi bir tercih 68.000 Focus a verene kadar 75.000 e bu araba çok iyi.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

Yok ucuz Mercedesmiş yok buna binilmezmiş yok illa E olucamış bırakın Allah aşkına ya..

Bunu diyenler E serisinin fiyatı ile C serisinin fiyatı arasındaki farkı biliyormusunuz acaba?

İnşallah siz Mercedes'e binmeye direk E serisinden başlarsınız.

Focus'tan hatta Ford'dan sonra yeni kasa C serisi alan hiçte pişman olmaz.

Size ikitane anahtar uzatsalar biri D sınıfı (Ford, Vw, Skoda, Opel)'lerden biri olsa diğeri de Merdeces olsa hangisini seçeceksiniz?

Asıl konuya dönersek piyasasını bilmiyorum ama fiyatı uygunsa bence alın pişman olmazsınız.

Ama aynı meblağlara düşük km 3.20d 'de alınabiliyor mu? Bence bir de ona bakın..

tarihinde Oğuz Altınada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Fuat Alagöz

prensipte anlaştık.

aracı alıyorum. Yarın devir yapacağız inşallah.

Yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

3.20d alınabiliyor o fiyatlara, ama kliometre ve model yılı farklı oluyor.

Benim bu aracı tercih etme sebebim aracı alındığı günden beri tanıyorum.

Çok çok temiz, neredeyse sıfır.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Hayırlı olsun en iyi tercihi yaptığınıza inanıyorum. Yıldızı yeter. Aracı aldıktan sonra Arabam bölümünde resimlerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Geçmişini bilmeniz bence şu durumda en önemli şeylerden biri ikinci el bir araç alırken. Bu yüzden hayırlı olsun güle güle kullanın :)

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Uzun seneler gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz sınıfına göre vergisi ve tüketimi hesaplı oldukça güzel bie araba almışsınız. Güle güle kullanın İnşaallah umduğunuz gibi çıkar zevkle kullanırsınız. Amg olup olmamasıda çok önemli değil zaten bir kaç süs püs aradaki fark o kadar.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Arslan 2

Bu yaz bir tanıdığım aldı sıfır km AMG paket beyaz C serisi.Kendisinin bir de ilk el 2001 otomatik Focus GHIA'sı var ve tam bir focus manyağı. Mercedesi aldığı ilk gün aramızda geçen muhabbet, mercedes nasıl dedim, kalabalık bir yerdeydik kulağıma eğildi, Focusun verdiği tadı vermedi,mercedesi satarım focusu satmam dedi. :) Tabi sonradan da konuştuk alıştıkça çok beğenmiş.

Arkadaşınız sanırım fanatik düşündüğü için böyle söylemiş. yoksa Focus ve Mercedesin aynı cümlede kullanılması bile komik :biggrin:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Arkadaşınız sanırım fanatik düşündüğü için böyle söylemiş. yoksa Focus ve Mercedesin aynı cümlede kullanılması bile komik :biggrin:

Üzgünüm ama bence de haklı.

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

şimdi arabamın fanatikliğini yapıyor gibi anlaşılmak istemem. inanın mersedes firması ile uzaktan yakından bir ilgimde yok. sadece 96 model w210 kasa e200 mersedes kullanıcısı olarak birkaç şeyde ben yazmak istedim.

insan bilmediğinin düşmanıdır. bende önceden mersedes mersedes deyip duruyorlar ama bu kadar da olmaz abartılıyordur derdim. ama bugün bende mersedes diyorum. çünkü kullandığım 96 model mersedesin kusura bakmayın ama sıfır fokustanda, renonun fluensinden de, hondanın civicinden de ne bileyim artık o klasmandaki pek çok arabadan daha sessiz ve konforlu olduğundan eminim. şimdi diyeceksiniz ki o saydığın arabalar e serisi mersedesin muadili değiller. biliyorum e serisi mersedesin muadili değiller ama benim arabamda müsade edinki, 96 model ve tamı tamına 290.000 km. yol tepmiş. fokusu uzun süre deneme şansım olmadı ama mersedesimin kaza vs. dışında kullandığım 2011 fluense artık kimsenin yüzünü dönüp bakmayacağı günü görebileceğinden adım gibi eminim.

bir arkadaşımızın çok paran yoksa mersedes alma, alıyorsan en donanımlısını al şeklindeki tavsiyelerini ise pek doğru bulmuyorum. zaten doğru böyle bir tavsiyeyi doğru buluyor olsaydım bugün mersedese biniyor olmazdım.

herkesin arabası elbetteki kendi gözünde güzeldir. benim arabamda bana güzel. kesinlikle ikinci el bir mersedes almanın doğru bir tercih olmayacağını söyleyen birininde haklı sebepleri vardır elbetteki ona da katılıyorum. ancak otomobilde konu mersedes ise fazlaca polemiklere girmeyi de yersiz görüyorum. çünkü dünyanın neresinde olursa olsun otomobil görmüş her kime kaliteli bir araba markası söyler misin? diye sorarsanız ; ezici bir çoğunluğun mersedes diyeceğini tahmin etmek büyük bir kehanet olmamalı. farzedelimki mersedes kullananların hepsi marka fanatiği, peki bir mersedes sahibi olmadığı halde dahi sorulduğunda mersedes diyen binlerce insanda mı fanatik sizce? herkesin birden aynı konu üzerinde yanılma ihtimali nedir?

biraz uzattım sanırım. özür dilerim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

bir arrkadaşım 2000 model focus a binerken

bacanağının 90 model mercedes ine bir kaçgün bindiğinde

biz arabaya biniyor sanıyormuşuz gerçek arabayı mercedeste tanıdım demişti.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

Mercedesi olupta focus daha iyi diyen varsa hemen takasa hazırım ben bizim focusla :)

aynı model olursa bende hazırım...

hatta 2 model aşağısına da razıyım :tongue:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mercedesi olupta focus daha iyi diyen varsa hemen takasa hazırım ben bizim focusla :)

konumuz araba, traktör değil, bence: mercedese verilen 100 Tl ile focusa verilen 20TL kadar fayda farklı fayda alınmıyor zamane arabalarında. Yurt dışından bir makale vardı, artık markalar arasında uçurum farklar kalmadığı ve pahalı marka satıcılarının zorlandığı yönünde....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kriz döneminde, istatistikler dedmiş ki: yüzde bazında pahalı marka satışları artıyor, yani total rakam düşse de, diğer kitlenin alım gücü sabit hatta rtıyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bence de hayırlı olsun.

İmkanım olsa bende C230 CDI alırdım :wub:

c 220 :p:wub:

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

Kriz döneminde, istatistikler dedmiş ki: yüzde bazında pahalı marka satışları artıyor, yani total rakam düşse de, diğer kitlenin alım gücü sabit hatta rtıyor

Yani özetle kriz zengine yarıyor diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...