İçeriğe Yönlendir

Klima Temizlik Spreyi

Ali Emre Arslan

Recommended Posts

Ali Emre Arslan

Merhaba arkadaşlar kardeşimin ve benim araca klima temizleme spreylerinden uygulama istiyoruz araştırmalarıma göre teybin üzerindeki havalandırmalara sıkmanın sakıncalı olduğunu belirtmişler mk2 mondeolarda böyle bir sorun varmı yani ince hortumu ile teyp üzerindeki kanallara bu sıvıyı basarsak bir şey olurmu yoksa alakası yokmu birbiri ile şimdiden sağolun birde tavsiye edeceğiniz bir sprey varmı

Yorum bağlantısı
Ali Emre Arslan

Sağolun Can Bey inşallah işe yarar yoksa sonax yolları taştan olacak:)

Yorum bağlantısı
Ali Emre Arslan

würth ün ürünü herkes tavsiye ediyor ama bunu aracın altından tahliye hortumuna bağlayarak sıkınız diyor bu şekilde değilde içeriden peteklere sıksak aynı olmazmı şartmı aracı lifte aldırmak ve su tahliye borusuna bağlamak

Yorum bağlantısı
Ali Emre Arslan

bende aldım yusuf hocam 2 güne elimde olur çocuklu ailelere tavsiye etmeleri içime sindirdi ürünü bakalım sonuç ne olacak sağolun.

Yorum bağlantısı
Ali Emre Arslan
(düzenlendi)

Peki klimayı son ayar açtık araç içi döndürmeyide açtık klimanın hangi peteklerden üflemesi lazım yani üfleme konumu fark ediyormu ayaklara ve göğüsemi sadece göğüsemi o konuda bilgi yok yani tam sirkülasyonu hangi petek seçiminde alırız

tarihinde Ali Emre Arslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

würth ün ürünü herkes tavsiye ediyor ama bunu aracın altından tahliye hortumuna bağlayarak sıkınız diyor bu şekilde değilde içeriden peteklere sıksak aynı olmazmı şartmı aracı lifte aldırmak ve su tahliye borusuna bağlamak

hangi ürün bilmiyorum ama kullanma tarifine bakınca, buna mutlaka uymalısınız, zira her ikisi de apayrı yerler, şuna benzedi: motor yağ doldurma kapağını açarak içine antifriz koymak gibi, yani kesinlikle böyle birşey yapılmamalı.

Tahliyeden içeri verdiğiniz sıvı, kalorifer kazanı içindeki klima sisteminin evaparatörünün kanllarını temizler, havalandırmadan içeri sıkarsanız, kalorifer motoruna giderse hiç iyi olmaz.

Yorum bağlantısı
Ali Emre Arslan

uyarınız için teşekkür ederim zaten würth ürünü değil yusuf beyin önerdiği ürünü sipariş ettim araç içine buhar salarak temizlik oluyormuş daha risksiz bir uygulama yani dediğiniz gibi hiç risk almaya değmez araçlarımız zaten yaşlı araçlar parça ha deyince bulunmuyor

Yorum bağlantısı
Yusuf Çayır

Evet koku vardı Çağlar bey,, en son 15 bin bakımı yetkili serviste yapıldı..polen filtreside bakımda değişen malzemelerden bir tanesiydi.

Yorum bağlantısı
Ali Emre Arslan
http://www.hepsibura...goryId=20035744 bu ürün yarın elimde kullanımı kolay bir şey ama danışmak istediğim konu şu.Araç içi hava devir daimini açtık ama petekleri hangi konumda üfleteceğimiz yazmıyor yani ön cam ayaklarmı sadece göğüsmü , ayaklar göğüsmü yoksa fark etmezmi her kanala açık olduğu için ilaç etki edermi vfarmı fikri olan ?
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

zaten kullanımını anlatmış.şişe üzerindede kullanım talimatı vardır..Ekstra olarak forumda kullanan bir arkadaş vardı,aradım bulamadım ama tüm klima kanallarını açıyosunuz.sonra fanı son ayara getirip şişeyi dik konumda olucak şekilde yönü pedallara bakıcak şekilde düğmesine basıp tüm kapıları ve camları kapatıyorsunuz..Zaten şişe kendiliğinden boşalıyor.sadece ayak veya ayak ve göğüs konumunda çalıştırırsanız daha verimli olur..Uygulamadan sonra havalandırmayı unutmayın...Nemli kalırsa bir müddet sonra eskisinden daha kötü olur..Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Gerekli birşey mi polen filtresi değiştirmek çok daha ucuz kağıt filtre 10 lira ?

Yorum bağlantısı
Ali Emre Arslan

tarifi yazıyor beyfendi satış sayfasında

tarifi yazıyorda ben nasıl kullanacağımı sormadım ercan bey benim soruma cevabı mehmet bey vermi ama sizde sağolun .

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Gerekli birşey mi polen filtresi değiştirmek çok daha ucuz kağıt filtre 10 lira ?

Bence çok önemli sıradan filtre taktırmayın karbonlu olan filtre taktırın.İçeriye daha temiz ve kokusuz hava girer

Yorum bağlantısı
Ali Emre Arslan

Arkadaşlar polen filtresi de çok önemli ama bunun işlevi farklı havalandırma kanallarında üreyen bakterileri çözüp tahliye borusundan atıyor istediğimiz kadar polen filtrelerini aksatmadan değiştirelim zaman içinde o klima kanalları af edersiniz lağımdan farkı kalmıyor ufak çocuğum olmasa bu kadar takmam ama evlat her şeye bedel

Mehmet Pınar bey teşekkür ederim demekki ayak ve göğüs bölgesinde daha fazla kanala etki eder acaba şişenin bitmesine yakın petek switchini bide ön cama versek nasıl olur anlık kapı açma kapama ilacın etkisini bozarmı

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Ali Emre bey şunu yazmayı unutmuşum..Araç içi sirkülasyon düğmesi var onuda açık tutun..Bu şekilde zaten dışarıdan gelen havayı engeller..içerideki havayıda sürekli sirküle eder.diğer tüm kanallarda sıkıntı olmadan ürün içeriğini kullanır.şişenin bitmesine yakın başka yere uygulamaya gerek yok yani..Zaten bunu yapmanızda zor görünüyor.Keza şişe boşalırken kapıları açarsanız uygulamanın pek anlamı kalmaz.Hem içerdeki ürün içeriği dışarı çıkar,hemde acele yapayım bu işi diyerek şişenin ucunu plastik aksama veya cama denk getiriseniz içeriğini bilmediğiniz kimyasallar zarar verebilir..Zaten o yüzdende zarar vermeyecek şekilde boşlukta pedallara doğru uygulamayı öneriyorlar..

Yorum bağlantısı
Ali Emre Arslan
(düzenlendi)

Bu gün uyguladım gerçekten baya bir fark etti içeride hoş bir bebek pudrası kokusu salıyor parfüm içeriği çok yok tamamen kanallardaki pislikleri söküp atmaya yönelik güzel bir ürün yapmış adamlar.tahliyeden çıkan pislik anlatılmaz iğrenç neyse buralara fazla girmeyelim hatırladıkça midem bulanıyor insanlar neden böyle bilinçsizce araç kullanır anlamam bu havayı solumuş yıllardır yazık yahu

tarihinde Ali Emre Arslan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

böyle söylediniz ,şimdi bunu almak farz oldu..O kadar pislik benim aracımdanda çıkar kesin.içinize sinmesi güzel..Temiz temiz kullanın.

Yorum bağlantısı

bunu biz serviste genelde astım hastası ve bebeği ile araçlarını çok kullananlara uygularız...

Tabiki hoş kokmasını isteyenlerde var...

Uygulamayı şöyle anlatayım ;

Evaporatör'den hortumu sokarak Tüpe basıyoruz Yarım şişeye yakın boşaltıyoruz (600ml) Komple şişesi.

Sıktıktan sonra öncelikle klimayı sıcakta açıyoruz Son ayarda,2dakika o şekilde çalışıyor Yön düğmesini 30 saniye aralıklarla her tarafa çeviriyoruz...

Daha sonrada soğuğa alıp aynen son ayarda(yüksek üfleme kademede) 10 dakika kadar çalıştırıyoruz.(sıcakta yaptığımız tüm işlemleri soğuktada yapıyoruz.

Aracın camları açık olsun yoksa koku çok rahatsız eder.(ilk kullanımda)

Bu işlemler sırasında Mutlaka bi bez bulundurun yanınızda çünkü ızgaralardan çıkan pisliği almanız gerekecek köpükle beraber çıkacaktır Simsiyah bi pislik :)

Önemli bir not yazayım. Direk ızgaralardan yapmayın bu işlemi Teyp bölümüne akabilir(teybe zarar verebilir) Fan motoruna gidip akabilir(motora zarar verir) Poleni nerde bilmiyorum ama polene gelirse İŞTE O AN BİTTİĞİNİZ ANDIR. koku poleni söküp attıktan 2gün sonra ancak çıkar.

umarım yardımcı olabilişimdir...

Kullandığımız markanın adı aklımda değil fakat isteyen olursa yarın işyerine gidince yazarım...

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

bunu biz serviste genelde astım hastası ve bebeği ile araçlarını çok kullananlara uygularız...

Tabiki hoş kokmasını isteyenlerde var...

Uygulamayı şöyle anlatayım ;

Evaporatör'den hortumu sokarak Tüpe basıyoruz Yarım şişeye yakın boşaltıyoruz (600ml) Komple şişesi.

Sıktıktan sonra öncelikle klimayı sıcakta açıyoruz Son ayarda,2dakika o şekilde çalışıyor Yön düğmesini 30 saniye aralıklarla her tarafa çeviriyoruz...

Daha sonrada soğuğa alıp aynen son ayarda(yüksek üfleme kademede) 10 dakika kadar çalıştırıyoruz.(sıcakta yaptığımız tüm işlemleri soğuktada yapıyoruz.

Aracın camları açık olsun yoksa koku çok rahatsız eder.(ilk kullanımda)

Bu işlemler sırasında Mutlaka bi bez bulundurun yanınızda çünkü ızgaralardan çıkan pisliği almanız gerekecek köpükle beraber çıkacaktır Simsiyah bi pislik :)

Önemli bir not yazayım. Direk ızgaralardan yapmayın bu işlemi Teyp bölümüne akabilir(teybe zarar verebilir) Fan motoruna gidip akabilir(motora zarar verir) Poleni nerde bilmiyorum ama polene gelirse İŞTE O AN BİTTİĞİNİZ ANDIR. koku poleni söküp attıktan 2gün sonra ancak çıkar.

umarım yardımcı olabilişimdir...

Kullandığımız markanın adı aklımda değil fakat isteyen olursa yarın işyerine gidince yazarım...

sizin işlem biraz daha profesyonel olmuşş.Açıklama güzel..Teşekkürler.Siz serviste hangi bölümdesiniz.İşe gelip giderken uğrar çayınızı içeriz belki .Birde Çarşamba günki balık ziyafetine katılmayı düşünüyormusunuz.?

Yorum bağlantısı

Bora hondada Yedek parça bölümündeyim.

Yarınki etkinliğe mutlaka katılacam bi aksilik olmazsa Bu hafta kampanya var çünkü 7den önce çıkamıyorum Ama geçte olsa gelicem ;)

Ne zaman isterseniz buyrun... (kampanya olmadığında gelin)

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Arkadaşlar, + bilgi vermek istiyorum,

Bbilenleriniz muhakkak vardır , ama bilmeyenler için faydalı olacağını düşünüyorum.

Klima çalışır durumda iken motoru stop etmeyin, önce klimayı devreden çıkartıp, normal fan konumunda 1 dakikaya yakın çalıştırıp, daha sonra klimayı ve arabayı stop ettirin ki, içindeki dolaşan soğutucu gazı veya kimyasalı geri çeksin.

Ayrıca, çok sıcak havalarada arabaya biner binmez klimayı çalıştırmayın, önce camları açıp, arabayı havalandırın ve daha sonra klimayı açın.

Böylece sonradan oluşabilecek kokuları önlemiş olursunuz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Aracı en çabuk soğutma sistemi ; Aracı çalıştırın camların 4ünüde yarım indirin,Ve klimayı açın En hızlı bu şekilde soğur.

Ayrıca şehiriçi ve çok sıcaksa genelde iç silkülasyonu kullanın...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...