İçeriğe Yönlendir

Klima Temizlik Spreyi

Ali Emre Arslan

Recommended Posts

Mehmet Pınar

Aracı en çabuk soğutma sistemi ; Aracı çalıştırın camların 4ünüde yarım indirin,Ve klimayı açın En hızlı bu şekilde soğur.

Ayrıca şehiriçi ve çok sıcaksa genelde iç silkülasyonu kullanın...

ben zaten yazın iç sirkülasyonu hiç kapatmıyorum..yoksa tam istediğim soğukluğa gelmiyor bir türlü..Site içinde gölgelik yer olmadığından araç güneş altında kalıyor maalesef..Bu yüzden çok sıkıntı çekiyorum soğutana kadar..Eğerki tam öğlen vakti kullanmak gerekiyorsa ,yandık Allah yandık..

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mehmet Saat

ürünü bugün bende kullandım... tahliye borusundan herhangi bir pislik çıkmadı.. ya çok temizmiş yada tahliye tıkalı olabilme ihtimali varmıdır...

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

bknz:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/223839-klima-dezenfeksiyonu/page__p__1228757#entry1228757

Aracı en çabuk soğutma sistemi ; Aracı çalıştırın camların 4ünüde yarım indirin,Ve klimayı açın En hızlı bu şekilde soğur.

Ayrıca şehiriçi ve çok sıcaksa genelde iç silkülasyonu kullanın...

+ pratik bir bilgi daha ... uzun süre güneş altında yatmış aracınızı en hızlı şekilde soğutmak için ilk başta aracın sağ camını sonuna kadar açın ve şöfor kapısını hızlı hızlı açıp açıp kapatın aracın içindeki sıcak havayı sağ camdan dışarı pompalayacaktır bu işlem ... ardından sizin dediğiniz gibi iç sirkulasyonla soğutmaya başlamalı ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Ersin Özkaya

Benim aracimda klimayi açınca acayip toz kokusu geliyor.çok kötü resmen toz gibi kokuyor.bu klima spreylerini alıp kullansam iş görür mi?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim aracimda klimayi açınca acayip toz kokusu geliyor.çok kötü resmen toz gibi kokuyor.bu klima spreylerini alıp kullansam iş görür mi?

Faydası olur, ben kullandım ilk günlerde parfüm kokusu geliyor sonra koku kalmıyor ama kötü koku da olmuyor..

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Faydası olur, ben kullandım ilk günlerde parfüm kokusu geliyor sonra koku kalmıyor ama kötü koku da olmuyor..

Direkt ızgaralara sıkıp yukarıda denilen işlemleri yapmak yeterli mi? Tahliye borusu felan denmiş onlara gerek yok galiba değil mi?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Direkt ızgaralara sıkıp yukarıda denilen işlemleri yapmak yeterli mi? Tahliye borusu felan denmiş onlara gerek yok galiba değil mi?

Polen filtresini söküp yuvasına sıkmakta etkili olabilir. Ben ızgaralardan sıkmıştım.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ürünü güzelce çalkalayıp hortumunu yan taraflardaki kanallardan sokarak uygulayın, teybin olduğu orta bölümde ızgaraya yakın son 30-40 cm lik bölgeye sıkmayın, derine sıkıp sonlara doğru sıkmayı bırakın. Ürün köpük ancak sıktıktan sonra sıvıya dönüşüp akıyor, teybe damlayıp arıza verme ihtimali var(bütün marka köpüklerde var bu durum). Ayrıca polen filtresini sökün, kutusuna da mümkün olduğunca sıkın. Ayak bölümlerinden de bir miktar sıkıp paspaslar halı ise üzerine bir bez koyun(damlayıp akıyor bir süre). Polen filtrenizi de yenileyin hazır sökmüşken. Ben bu şekilde yıllardır bu ürünleri kullanıyorum, tavsiye ederim. Normalde klima açıkken gelmeyen toz kokusu klima kapalıyken var gücüyle gelir ya, onlara büyük ölçüde çare oluyor. Havalandırma motoru torpidonun arkasında, eski araçlarım hyundai-kia grubu gibi kolay ulaşılabilir olsa onu da söker temizlerdim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...