İçeriğe Yönlendir

Orjinal Teybe Uyumlu Usb Sd Aux Aparat Montajı

Erhan Eken

Recommended Posts

Mustafa Yanar

Konu dağıldı.Üzerinde durmamız gereken bu dönüştürücü ile  focusların aux girişinden bağlantı yaparak flash bellekteki mp3 leri dinleyip dinleyemeyeceğimiz.Çok pahalı bir aparat değil.Yurtdışında olan arkadaşlar veya bağlantısı olanlar deneyebilir.Bu teypler cd de olsa hafıza kartı da olsa verileri müziğe dönüştürüyor.Sonuçta flash bellekten veri alıp bunları müziğe dönüştürecek.Bu iş olmaz deyip kesip atmak en kolayı zor olanı denemek lazım.

Teybinize göre bu tarz bir ürün işinizi görecektir.

LİNK

Bu eski kasalara ait.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Konu dağıldı.Üzerinde durmamız gereken bu dönüştürücü ile focusların aux girişinden bağlantı yaparak flash bellekteki mp3 leri dinleyip dinleyemeyeceğimiz.Çok pahalı bir aparat değil.Yurtdışında olan arkadaşlar veya bağlantısı olanlar deneyebilir.Bu teypler cd de olsa hafıza kartı da olsa verileri müziğe dönüştürüyor.Sonuçta flash bellekten veri alıp bunları müziğe dönüştürecek.Bu iş olmaz deyip kesip atmak en kolayı zor olanı denemek lazım.

Bu eski kasalara ait.

Fakat olması mümkün değil.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Konu dağıldı.Üzerinde durmamız gereken bu dönüştürücü ile  focusların aux girişinden bağlantı yaparak flash bellekteki mp3 leri dinleyip dinleyemeyeceğimiz.Çok pahalı bir aparat değil.Yurtdışında olan arkadaşlar veya bağlantısı olanlar deneyebilir.Bu teypler cd de olsa hafıza kartı da olsa verileri müziğe dönüştürüyor.Sonuçta flash bellekten veri alıp bunları müziğe dönüştürecek.Bu iş olmaz deyip kesip atmak en kolayı zor olanı denemek lazım.

Bu eski kasalara ait.

13. mesajda Çağlar abi diyor ki, cd çaların buna uygun olsa bile bu kablo 4 pinli Fordların aux girişi 3 pinli.

Yani olmaz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

some car AUX without decoding function, can only use MP3 device, (must be car AUX interface has read U disk function can be used to this kind of line), please buyers to look at the car manual car AUX interface have a decoding function. Call 4 s shops or on its own for good.

demiş satıcı

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

ben yapıyım aynısını isteyene gönderiyim denesin ama böyle bir mantık yok abiler . resimleri yükledim . şimdi bu satılan kablonun aux girişine takınca usb deki müziği dinlettiğini açıklayacak arkadaşım varmı ? mantık hatası var . çinden bir sürü ürün geldi bana açıklamaları yanlış yaptıkları için 3-4 satıcıya olumsuz oy verdim .bir yerde hata var .

aux girişler 3 pindir . 2 ucu sesin sağ sol uçları 3. uç ise ortak şase . 

teypdeki dişi soket bunun aynısı 

devrim_auxproject_25.jpg

buda aux girişine takılan erkek jak 

891_img_0176_large_1.jpg

usb bellekler 4 pindir . (+) ,(-) , (data+ ) ve (data-) ucu . 

usb1ft.gif

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Yav şu başlığa hep bi hevesle giriyorum 'aha şimdi oldu' diyerekten; ama netice yok hala arkadaş :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Usb bellekten veya hafıza kartından müzik dinleyebilmek için xcarlink tarzı bir cihaz lazım diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Tahir ARIT
(düzenlendi)

Aux girişinden usb alabilmek için yapmadığım şey kalmadı. Teybin içinden usb için ayrılmış olan pin inputlarından tek tek lehim yapıp dişi usb bağlamam rağmen çalışmadı. Sonucunda flash diskler yandı. 2012 son çıkan kasa ranger aracıma yine yeni kasa ford focus style plus un teybini taktım. Bu sefer direksiyon kumanları problem çıkardı. Sesi açıyor fakat kapamıyor gibi. Tuşların yarısı çalıştı yarısı çalışmadı. Mertol abimle yaptığımız araştırma sonucunda, yeni kasa ford focusların usb veri alışverişini, anaüniteye bağlı olan bluetooth kiti üzerinden aldığını gördük. Yeni kasa ford focus teybin anakartında usb pin input ları olmasına rağmen ve buralara kabloları doğru şekilde lehimlememize rağmen usb çalışmadı. Kısacası, yapılabilecek her türlü işlemi yaptık ama sonuç olumsuz.

Sonuç olarak, Parrot Asteroid Mini diye bir cihaz keşfettim ve satın aldım. Aracıma bağladım. Şuanda USB, ipod girişi, gps, vınn... kısacası usb den bağlanabilecek hertürlü aparatı çalıştırabiliyorum. Asteroid Mini ile aracın teybinide kontrol edebiliyorum. Teybi devre dışı bırakıp multimedia yı kullanabiliyorum. Bunların hepsini Parrot Asteroid Mini cihazı kontrol ediyor. Cihazda yeni kasa focuslarda olan bluetooth sistemini ve sesli kontrol sisteminin daha gelişmiş versiyonu bulunmakta. Konuşarak usb nin içindeki klasörlere ve müziklere erişim sağlayabiliyorsunuz. Telefonu dilediğiniz gibi kontrol edebiliyorsunuz. Navigasyon ve internet baglantısıda mevcut. Parrot 'un beyninin üzerinde anfi çıkışlarıda buluyor. Aracınızda ses sistemi var ise bağlayabiliyorsunuz. 4*40 W mofset çıkışları ile aracınızın kolonlarını verebileceği en yüksek performansta çalıştırıyor. Ses kalitesi çok iyi...

Bana sorarsanız bu tür aldatıcı ürünlere bakmayın bile... Biz ne yapatıksak usb yi çalıştıramadık. Araçlarında benim sistemim gibi bir sistem olmasını isteyen arkadaşlarıma Parrot Asteroid Mini yi şiddetle tavsiye ederim. Gözü kapalı alabilirler. BMW ve Mercedeslerki vitesin yanında duran TOP şeklindeki tuş gibi kumandası var. Araçta çok şık duruyor.

Bunun için yapmanız gereken, Parrot Asteroid Mini cihazını ve bununla birlikte aracınıza uygun kablo demetini almak. Kablo demeti şu şekilde...

Teyp ana ünitesine giren kabloyu demetin A ucuna takıyorsunuz. B Ucunu kendi aracınızın ana ünitesine, C Ucunuda Parrotun beynine bağlıyorsunuz. Bu şekilde Parrot cihaz ile dilediğiniz zaman Teybi devreye sokabiliyorsunuz. USB den yada SD Karttan müzik dinleyebiliyorsunuz. Aynı anda Navigasyon 'dan yönünüzü ister internet bağlantısı aracılığı ile isterseniz Parrot a bağlı olan ve cihazın kutusundan çıkan GPS antenle bulabiliyorsunuz. İnternet bağlantısını isterseniz 3g vınn bağlayarak yapabiliyorsunuz. Yada Bluetooth dan bağladığınız telefonunuz ile gerçekleştirebiliyorsunuz.

Fiyatı hepsiburadada 699 TL. Eger düşünürseniz hemen alın derim. Ben çok memnunum. Bende 2012 Style Plus focusda var. Ondaki sistemden daha iyi oldu diyebilirim. Şuanda 32 GB SD Kart ve yanında 16 GB Usb Disk takılı... Cihazda Android işletim sistemi var ve hızlı... Hesabını siz yapın.

tarihinde Tahir ARIT tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

some car AUX without decoding function, can only use MP3 device, (must be car AUX interface has read U disk function can be used to this kind of line), please buyers to look at the car manual car AUX interface have a decoding function. Call 4 s shops or on its own for good.

demiş satıcı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

focus 2 aux 3 pin diyenler için resim ekledim.Resimdeki sokette 4 giriş var ve ben focus aux un dört pin olduğunu söylüyorum.Bahsettiğim kablo da aux erkek uç da 4 pinli

v1mbp.jpg

Yorum bağlantısı
Tahir ARIT
(düzenlendi)

usb soketlerde 4 pin girişi var.

tarihinde Tahir ARIT tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sedat Ünsal

focus 2 aux 3 pin diyenler için resim ekledim.Resimdeki sokette 4 giriş var ve ben focus aux un dört pin olduğunu söylüyorum.Bahsettiğim kablo da aux erkek uç da 4 pinli

v1mbp.jpg

bu kablo ne işe yarıyor?

Yorum bağlantısı
Cem Yilmaz
(düzenlendi)

(L+) (L-) (R+) (R-)

olarak dizayn edilmiş olabilir.

Erkek fişte (L- ve R-) eksiler ortaktır ama, arabadaki dişi soket çıkışında verimli olması için bu şekilde ayrı olarak kullanılmış olabilir.

tarihinde Cem Yilmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu
(düzenlendi)

bu kablo ne işe yarıyor?

Sağdaki soket galiba bluetooth bağlantısı.

tarihinde Fedai Özoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Burak Altmışoğlu

Olumsuz bir yanı olur mu bilemiyeceğim ama bence çok iyi kolaylık olur :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Özkan CİNDEMİR

Olmaz arkadaslar mp3 player olur ancak cunku kablonun ucuna taktiginiz aletten muzigi oynatmaniz ya da degistirmeniz gerekir teypten sadece ses acabilirsiniz ve oynatamazsiniz

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Başka konuda da geçti ancak bizim araçlarımızda mümkün değil. O şekilde çalışan bir mantık var doğru fakat bu şekilde değil.

Adına DAC deniyor, açılımı digital to analog converter.

Bu arabirim olmadan bu iş mümkün değil. Bu aparatın grnel kullanım alanı hifi audio olduğundan fiyatlar çok uçuk ve gereksiz bir araç için..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...