İçeriğe Yönlendir

Eski Model 6000 Cd Rds'Ye Aux Girişi Yapımı

Cengiz Aratemur

Recommended Posts

Cengiz Aratemur

Serkan Alkan arkadaşımızın açmış olduğu konu,yardımıyla yaptım.bu vesileyle'de ona teşekkürler :flowers:

Beni devamlı cd doldurmaktan kurtardı. :)

6000 cd'yi birkaç defe söküp,içerisinde anfi çıkısı denemesi yapmış olmamdan dolayı,pek bi zorluk çekmedim.

resim158k.jpgönce basit usul bi şekilde bağlantı yaptım.çünkü hazırda stereo jaklı kablo olmadığından dolayı.resim162u.jpg

Sessiz cd hazırlayıp araca takmadan telefondan denedim.olur ya seste hışırtı,parazit olur diye,ses gayet güzel çıktı.

resim163p.jpgTekrar temiz bi bağlantı yapmak için işime yarayacak 1 ucu erkek,1,5 metre stereo kablo aldım 2,5 tl güzel bi şekilde bağlantıyı yaptım.teyp'ten dışarı uzattım.resim438.jpgresim440.jpgresim441.jpgAraca bağlantısını yaptım,vites konsolu içinden koltuk yanına kadar gizli bi şekilde çektim.resim448r.jpg

Elimde mevcut olan sony mp3 çaları bağlıyorum.ses süper

resim446.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

abi peki radio aux- cd geçişini nasıl yapıyorsun?

Sessiz cd hazırladım Mustafa.o devamlı takılı kalıyor.normal şarkı okuyor gibi ama sessiz :)

radio normal şekilde geçiyor,

Cd okuyucusunun ses çıkışına bağlanmış sanki.

Evet Servet abi :)

Amatör bi vidyo

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Şarkı çok güzel :good1: Emeğe saygı :bravo:

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Güzel çalışma. Esnaf olduğun belli. Bir sürü 5 -10 krş bozukları koymuşsun.

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Aynı işi kasetçalar için yapmıştım :)

Güzel çalışma güle güle kullanın,

Teşekkürler :)

Şarkı çok güzel :good1: Emeğe saygı :bravo:

Güzel çalışma olmuş,iyi günlerde kullanın.

Güzel çalışma. Esnaf olduğun belli. Bir sürü 5 -10 krş bozukları koymuşsun.

Oldum olası üzerimde bozukluk,anahtar taşımayı sevmem.o nedenle aracımda bozukluk devamlı bulunur.hiç beklemediğim bi anda bozukluğa ihtiyacım oldu'mu imdadıma yetişiyor :)

Cengiz, aferim.. güle güle kullan.

Teşekkürler,Emmi.... :)

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Güzel olmuş. Ama benim gibi sık sık dinledigi müzigi değiştiren veya ileri geri alan biri için pek kullanışlı değil. Cd çalar üzerindende konturol etmem lazım...

Kargocu aldıgım ürünü getirsin(dagıtıma çıkmış şuan) bende bugün aux. usb ve hafıza kartı okuyucusunu takıcam. İnsanla montajında bi aksilik çıkmaz...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Eeee budur :bravo:

Ufak bir nokta: önce teybin sesini nerede ise sona kadar açın, mesela 24-26 ya kadar sonra mp3 çaların sesinin yavaş yavaş açmaya başlayın, sesin kırılma noktasına kadar gelince bir tık geri kısın, mp3 çaların max. sesi bu olsun, yoksa teybin çıkış katı yanabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Güzel olmuş. Ama benim gibi sık sık dinledigi müzigi değiştiren veya ileri geri alan biri için pek kullanışlı değil. Cd çalar üzerindende konturol etmem lazım...

Kargocu aldıgım ürünü getirsin(dagıtıma çıkmış şuan) bende bugün aux. usb ve hafıza kartı okuyucusunu takıcam. İnsanla montajında bi aksilik çıkmaz...

Benim işimi baya bi kolaylaştırdı diyebilirim :)

Eeee budur :bravo:

Ufak bir nokta: önce teybin sesini nerede ise sona kadar açın, mesela 24-26 ya kadar sonra mp3 çaların sesinin yavaş yavaş açmaya başlayın, sesin kırılma noktasına kadar gelince bir tık geri kısın, mp3 çaların max. sesi bu olsun, yoksa teybin çıkış katı yanabilir.

Teşekkürler,Çağlar abi :)

Bilgilendirme için saol

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Tüfekçi

abi bu sessiz cd takılı olmazsa devreye girmiyor mu aux.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gökmen Ceylan

merhaba cengiz abi. kabloyu nereye bağladığını biraz daha anlatırmısın ? aynı arabadan bizde de var bende yapmak istiyorum artık cd doldurmaktan bıktım yani.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Cengiiiiiiiizzzzz bende istiyorum ...Ellerine sağlık kardeşim.Bunu kaset çalara nasıl yapacağız...Yardımcı olursan sevinirim.Hatta havalara uçarım sevincimden... :ohooh:

Yorum bağlantısı
Gökmen Ceylan

Unutmadan bişey daha sormak istiyorum kabloları rastgele lehimliyoruz dimi cengiz abi ?

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

merhaba cengiz abi. kabloyu nereye bağladığını biraz daha anlatırmısın ? aynı arabadan bizde de var bende yapmak istiyorum artık cd doldurmaktan bıktım yani.

Bu konuyu bi incele Gökmen :)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/223415-eski-model-6000-cd-rdsye-aux-girisi-yapimi/

Cengiiiiiiiizzzzz bende istiyorum ...Ellerine sağlık kardeşim.Bunu kaset çalara nasıl yapacağız...Yardımcı olursan sevinirim.Hatta havalara uçarım sevincimden... :ohooh:

Şahin abi... dediğim konuyu biraz araştırdım,lakin bulamadım :unsure2: üyeliği silindiği için konu da silinmiş olmalı.

Yorum bağlantısı
Gökmen Ceylan

cengiz abi konuyu sonradan farkettim inceledim onu da. Kabloları rastgele bağlıyoruz dimi abi ? Ben daha önce hiç 3 lu jack görmemiştim :) elektronik bilgim var ama görmedim :) yarın kablo alıp yapmayı planlıyorum abi.

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur
(düzenlendi)

Kesinlikle kablolar rasgele bağlanmıyor Gökmen !!! linkini verdiğim konuda detaylı anlatım var,hangi pinlerden giriş alınacağı yazıyor.tekrardan konuyu detaylı gözden geçir derim.

Birde teybin iç mekanizmasını sökmek ve kalem lehim ile kabloları pinlere lehimlemek kolay dil,baya bi hassas

çalışmak gerekiyor bilgin olsun.teybi ziyan etmeni istemem :)

tarihinde Cengiz Aratemur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökmen Ceylan

cengiz abi kusura bakma senin de durduk yere başını ağrıttım :) abi inan bana linkte yazanlardan hiç bişey anlamadım :) daha önceden deneyimim var ama anlamadım bi türlü :) 3 kablo çektikten sonrasını bi daha anlatır mısın sana zahmet :)

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Kabloları lehimledikten sonrasını diyorsan....araca bağlamak kalıyor,ve sessis cd hazırlıyorsun.

Yorum bağlantısı
Gökmen Ceylan

cengiz abi demek istediğim 3 tane kabloyu karta lehimledikten sonra neler yapıyoruz ?

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Gökmen cep numaranı, burdan yada ö.m den gönder :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...