İçeriğe Yönlendir

Eski Model 6000 Cd Rds'Ye Aux Girişi Yapımı

Cengiz Aratemur

Recommended Posts

Cengiz Aratemur

Merhaba ... Nerede sarı ve beyaz 3.5mm jak yer ile, kırmızı birleştirebilirsiniz?

Pardon,,,,ne demek istediğinizi tam anlamıyla anlayamadım... :(

Bu arada aramıza hoş geldiniz .. :)

Yorum bağlantısı
Dalibor Cvetkovic

plug22.jpg

Türk Poor bilgi :-( ....Sarı ile kırmızı, beyaz ve nereye bağlamak için nerede? teşekkür ederim :-)

Yorum bağlantısı
Dalibor Cvetkovic

Yaptım ... Ben açıklamak için bilmiyorum ... evo dosyaları. Bunu nasıl bağlamak gerekir

earbudstereojackplug.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Enes Pekyurek

Sessiz cd hazırladım Mustafa.o devamlı takılı kalıyor.normal şarkı okuyor gibi ama sessiz :)

radio normal şekilde geçiyor,

Evet Servet abi :) 

Amatör bi vidyo

http://www.youtube.com/watch?v=QpGhTB5D6AU

Güzel Çalışma Bende Focus 2 ye bağladım aux çok işe yarıyor . Yalnız bi sorum olcak arkadaşımın focus 1e bende yapacağım bağlantıyı ama bağladıktan sonra teypin içine cd koyup cdyemi geçiriyoruz yoksa cd koymadan cdye aldığımızdamı aux görevimi görüyor saygılarımla kolay gelsin .

Kablo renklerine göre çizdim o şekilde deneyin...

earbudstereojackplug.jpg

Teypten Bağlantıyı aldıktan sonra  Burada Sarı ile kırmızıyı birbirine bağlarsanız sizin için daha kolay olur . Diğer beyaz ucu da tek başına alının . 

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Güzel Çalışma Bende Focus 2 ye bağladım aux çok işe yarıyor . Yalnız bi sorum olcak arkadaşımın focus 1e bende yapacağım bağlantıyı ama bağladıktan sonra teypin içine cd koyup cdyemi geçiriyoruz yoksa cd koymadan cdye aldığımızdamı aux görevimi görüyor saygılarımla kolay gelsin .

Teypten Bağlantıyı aldıktan sonra  Burada Sarı ile kırmızıyı birbirine bağlarsanız sizin için daha kolay olur . Diğer beyaz ucu da tek başına alının . 

Sessiz cd teyp içerisinde çalışır vaziyette kalıyor...aux kullanıldığında.

Sarı ve kırmızıyı....+   --   olduklarından bağlanamaz....

(örnek verecek olursam)sarı sol ses + beyaz sağ ses + görevi görüyor...kırmızı şase dir.... 

Yorum bağlantısı
Uğur Erkol

Bu kadar uğraşacağınıza yalancı kaset dedikleri malzemeden kullansaydınız ya :) yine de emeğinize sağlık.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Erkan DEMİRKALE

Serkan Alkan arkadaşımızın açmış olduğu konu,yardımıyla yaptım.bu vesileyle'de ona teşekkürler :flowers:

Beni devamlı cd doldurmaktan kurtardı. :)

6000 cd'yi birkaç defe söküp,içerisinde anfi çıkısı denemesi yapmış olmamdan dolayı,pek bi zorluk çekmedim.

resim158k.jpgönce basit usul bi şekilde bağlantı yaptım.çünkü hazırda stereo jaklı kablo olmadığından dolayı.resim162u.jpg

Sessiz cd hazırlayıp araca takmadan telefondan denedim.olur ya seste hışırtı,parazit olur diye,ses gayet güzel çıktı.

resim163p.jpgTekrar temiz bi bağlantı yapmak için işime yarayacak 1 ucu erkek,1,5 metre stereo kablo aldım 2,5 tl güzel bi şekilde bağlantıyı yaptım.teyp'ten dışarı uzattım.resim438.jpgresim440.jpgresim441.jpgAraca bağlantısını yaptım,vites konsolu içinden koltuk yanına kadar gizli bi şekilde çektim.resim448r.jpg

Elimde mevcut olan sony mp3 çaları bağlıyorum.ses süper

resim446.jpg

bende 6000cd rds eon yapmak istiyorum bana acil yardım eder misiniz

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serkan Engin
(düzenlendi)

Serkan Alkan arkadaşımızın açmış olduğu konu,yardımıyla yaptım.bu vesileyle'de ona teşekkürler  :flowers:

Beni devamlı cd doldurmaktan kurtardı.  :)

6000 cd'yi birkaç defe söküp,içerisinde anfi çıkısı denemesi yapmış olmamdan dolayı,pek bi zorluk çekmedim.

resim158k.jpgönce basit usul bi şekilde bağlantı yaptım.çünkü hazırda stereo jaklı kablo olmadığından dolayı.resim162u.jpg

Sessiz cd hazırlayıp araca takmadan telefondan denedim.olur ya seste hışırtı,parazit olur diye,ses gayet güzel çıktı.

resim163p.jpgTekrar temiz bi bağlantı yapmak için işime yarayacak 1 ucu erkek,1,5 metre stereo kablo aldım 2,5 tl güzel bi şekilde bağlantıyı yaptım.teyp'ten dışarı uzattım.resim438.jpgresim440.jpgresim441.jpgAraca bağlantısını yaptım,vites konsolu içinden koltuk yanına kadar gizli bi şekilde çektim.resim448r.jpg

Elimde mevcut olan sony mp3 çaları bağlıyorum.ses süper

resim446.jpg

Cengiz bey merhabalar resimler silinmiş tekrar yükleme şansınız varmıdır.
tarihinde Serkan Engin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
Oğuzhan Acar

Ben bağladım aux girişini ve sessiz cd yi hazırladım ancak cd de volume 10 da çaldığım parçayı bunda 30 da aynı ses düzeyinde veriyor, sizlerde de boyle mi ? Yoksa mono , streo bağlantısını mı yanlış yaptım ?

Ben bağladım aux girişini ve sessiz cd yi hazırladım ancak cd de volume 10 da çaldığım parçayı bunda 30 da aynı ses düzeyinde veriyor, sizlerde de boyle mi ? Yoksa mono , streo bağlantısını mı yanlış yaptım ?

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Serdar Çekiç

z3vjz9.jpg

Bende bu konudan yana dertliyim. focus2 var bende. aux tuşu yok. şu kablo bağlantısını resimli ve detaylı olarak tekrar anlatırmısınız. konudaki resimlerde hep silinmiş. bir çözümü olduğunu duyunca çocuklar gibi sevindim:) o kadar dertliyim. korsancılar gibi track cd hazırlamaktan bıktım:) yardımınızı bekliyorum. özellikle cengiz usta

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
İnan Çınar

Merhaba 6000 cd rds eon için  youtube  da videolar var ama  aynı marka model olmasına rağmen  cd çalar mekanizması üzerindeki bağlantılar farklı.  Cd changer girişindeki erkek sokete  lehim yaparak da aux işini çözemez miyiz? Ya da  kart üzerindeki  bağlantı için yardımcı olabilecek var mı? 

Elimde eski aracımdan  kalma 3000 traffic  kasetçalarlı bir teyp daha var ama kaset adaptörü ile uğraşmak istemiyorum  ayrıca 6000 cd rds   eon  maun  kaplama diğeri siyah. Hoş durmayacak.

Kırmızı ile yuvarlak içine aldığım girişler doğru mudur? Hangi kabloyu nereye lehimleyeceğiz?77abc78d1dd8475d22618471e6605606.jpgd7f8c5d9acc717a05eb83553ffadfc3c.jpg07df9a23f173291315a76868ab90d3b5.jpg

5724985a883cf5296c3d2c409085c96f.jpg

Son foto youtube den aldığım ekran görüntüsü

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Mustafa Yanar yazdı:

U684TF.jpg

İnan Bey belki işinize yarar. Kolay gelsin

Hocam teşekkür ederim. Bir kaç elektronikçiye gittim uğraşmak istemediler. Bu iş deneme yanılmayla teybi yakmaya gidecek:soshelp:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Abi hayırlı olsun [emoji23] bende uzun süredir arıyorum. Takipteyim. Ben bu sorunu şöyle çözdüm ;

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-roidmi-3s-bluetooth-arac-sarj-cihazi-siyah-tum-araclara-uyumlu-fm-transmitter-p-HBV000007HI8L?magaza=Hepsiburada
Aldım bundan bir tane. Telefon Bluetooth bağlanıyorum. Ama kötü tarafı biraz radyo karışınca cizirdiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Oğuzhan Çakır yazdı:

Abi hayırlı olsun emoji23.png bende uzun süredir arıyorum. Takipteyim. Ben bu sorunu şöyle çözdüm ;

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-roidmi-3s-bluetooth-arac-sarj-cihazi-siyah-tum-araclara-uyumlu-fm-transmitter-p-HBV000007HI8L?magaza=Hepsiburada
Aldım bundan bir tane. Telefon Bluetooth bağlanıyorum. Ama kötü tarafı biraz radyo karışınca cizirdiyor.

Hoparlörleri taktın mı sen :D Ben neden görmedim?

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır
Hoparlörleri taktın mı sen [emoji3] Ben neden görmedim?
Şimdi yükledim abi konusuna [emoji23]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...