İçeriğe Yönlendir

Volvo S60 1.6 D Powershift Hk.

Enis Sever

Recommended Posts

Enis Sever

S60 1.6 dizel otomatiklerde indirim var 23 Nisan'da 106.500 TL olan 1.6 dizel otomatik advance paket+deri döşeme+17 inch jant donanım dün sorduğumda 95 bin lira olduğunu söylediler. Sunroof takıntınız yoksa kaçırmayın derim.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

volkswagen-passat-cc_189882.jpg

Hayallerimin arabası. :wub:

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Tatminkar donanımla bir 1.4 TSI 160 Hp VW CC ye 90-95 bin civarı ödeyip gerekirse 4-5 yılda 10-15 bin lira yakıt farkı ödemeyi yeğlerdim şahsen... 3-4 yıl sonra yine değer kaybı her ikisinden az olacağı kesin...

Ben böyle deyince;

VW yi seçenek listeme hiç almadım. Sanırım giremeyecek te.

böyle düşünüp...

Fatih abi, sözüne uyup CC baktım bu gün. Gayet hoş bir araba. Çerçevesiz kapıları o kadar spor olmuş ki, çok beğendim. VW'ye hayatta binmem demiştim. Büyük konuşmamak lazımmış. CC'ye artık daha sıcağım.

Ardından VW alırsan,

Gürsoy'un Honda'sına takıldığım gibi çok takılırım demedi deme :D

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

CC yi araştırırken 1.4 TSI seçeneğini düşüneceksen yeni yeni Polo GTI lardaki gibi aşırı yağ yakma şikayetleri dillenmeye başladı şu günlerde, biraz araştır istersen... Polo GTI da iadeler bile var, zaten tüm istanbul ekibi Vw servislerinden şikayet ediyor, böyle kronik bi problem tuz biber olmasın :)

Ee bunu da demiştim dimi... :)

Karart gözünü 2.0 TDI olanını al dicemde o kadar para etcek makina değil işte :) 1.4 TSI makul ama dikkate değer oranda riskli şimdilik... Yılbaşından sonra yeni Golf ile birlikte motor versiyonlarında revizyonlar başlayacağını düşünüyorum, o vakte kadar da sen beklemezsin... Titiz adam için araba almak zor iş vesselam :D

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Al bir DSG 1.4 122 HP highline üstünü de bezin parası yap. Neymiş efendim 95 bin liralık 1.6D az yakıyormuş. :)

1.4 160 Hp yağ yakma hadiseleri genellikler galeriden çıkıp "kaç basıyor acaba" ya da "motor sağır olmasın" diye allah ne verdi ise basanlarda oluyor. Kitabında ilk 3bin km nasıl kullanılacağı açık açık yazıyor oysa. Okur yazar olmayanların başına böyle şeyler gelir. Yoksa mevcut 160 HP ler sıkıntı çıkarmaz.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

1.4 160 Hp yağ yakma hadiseleri genellikler galeriden çıkıp "kaç basıyor acaba" ya da "motor sağır olmasın" diye allah ne verdi ise basanlarda oluyor. Kitabında ilk 3bin km nasıl kullanılacağı açık açık yazıyor oysa. Okur yazar olmayanların başına böyle şeyler gelir. Yoksa mevcut 160 HP ler sıkıntı çıkarmaz.

Bana da öyle geliyor... ama işin açığı o kadar para verdikten sonra ihtimali bile can sıkmaya yetiyor :)

Fatih abi, sözüne uyup CC baktım bu gün. Gayet hoş bir araba. Çerçevesiz kapıları o kadar spor olmuş ki, çok beğendim. VW'ye hayatta binmem demiştim. Büyük konuşmamak lazımmış. CC'ye artık daha sıcağım.

Sefa sana bişey söyleyeyim sen DSG şanzımanlı bu araçla birde teste çık nasıl gidiyor diye... Kesin alırsın, şuraya çiziyorum... Bak bunu da demedi deme sonra :D

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bana da öyle geliyor... ama işin açığı o kadar para verdikten sonra ihtimali bile can sıkmaya yetiyor :)

Sefa sana bişey söyleyeyim sen DSG şanzımanlı bu araçla birde teste çık nasıl gidiyor diye... Kesin alırsın, şuraya çiziyorum... Bak bunu da demedi deme sonra :D

benim araç 45 binde. Gram eksilme yok. Hızlı da giderim yani öldürmem arabayı :) Sadece aşırı sıkıştırmam.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Al bir DSG 1.4 122 HP highline üstünü de bezin parası yap. Neymiş efendim 95 bin liralık 1.6D az yakıyormuş. :)

+1

Benim arkadaş polo Gti aldı. Dün kendisi ile karşılaştığımda benzinmi yoksa yağımı fazla kullanıyorsun diye dalga geçtim. Oda 3,000 km oldu daha yağ ilave etmedim dedi.

Milletin çoğu sıfır Gti 180 hp arabam var deyip arabaya binip kontağı açtıktan sonra motor ısınmadan 0-100 denemesi yapar gibi devamlı kullanıyor onların arabaları yağda yakar şanzımanda bozar dedi.

Araba kullanmak biraz sanat biraz bilgi birazda beceri istiyorda milletimiz henüz bunun farkında değil sanırım. Dünyanın en çok satan motoru şu anda 1,4 tsi herhelde Almanlar birşeyler bilerek üretmiştir bu motoru...

Sanırım seneye golf 7 1,4 160 hp de benim 2.ci arabam olacak gibi...

Yorum bağlantısı
Bora Kılıçoğlu

Bence yeni çıkacak olan mondeo passat'dan çok çok daha iyi bir araç olacak kaldı ki powershift otomatik vites dsg den çok daha iyi. Bir çok kullanıcı dsg den şikayetçi ve Almanyada vw'nin dsg ile ilgili çalışmaları sürüyor. Yeni mondeo çok satacak 1.6 dizel powershift

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

kaldı ki powershift otomatik vites dsg den çok daha iyi...

Kesinlikle katılmıyorum...

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Yeni Ford Mondeo 1.6 dizel powershiftle gelme ihtimalini zor görüyorum (şu anki mevcut durumda zor). Artı Almanya'da olsa bile Koç Grubu buraya getirmez çünkü S60 da dizel otomatik var diyecekler

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Neye göre?

Birisi 2006'dan beri polo'dan a6'ya tüm araçlarda kullanılan ve halen de en çok tercih edilen bir şanzıman.

Diğerini uzun dönem kullanıp yorum yapan bile yok aramızda.

Bırak vw forumunu Ford forumunda bile daha çok DSG kullanıcısı vardır :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1.4tsi 180 Ps i , noktasına vürgülüne kitapçık yönergelerine bakarak kullandığımız ilk 5000km içinde, saalam yağ ekledik, bakalım 10.000km de hadise ne olacak?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

DSG nin sıkıntılarını sağdan soldan okuyoruz, aklımızda hep acaba var ama powershift için (2.0 dizel motordakileri kastediyorum) problem yaşayan var mı? 4-5 senedir sorunsuz piyasada. 1.6 powershiftlerde de sorun olacağını hiç sanmıyorum. Eğer sıkıntı olasılığı olsaydı Volvo gibi daha yeni el değiştirmiş ve büyüme trendine girmiş bir premium marka bence böyle bir hata yapmazdı.

fsi motor da yıllarca üretimde kaldı, yani bazen yaparlar

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Sefa böyle mi oldu yoksa? :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...