İçeriğe Yönlendir

Laptop Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Özgen Acar

Recommended Posts

Özgen Acar

Merhabalar,

öğrencilik hayatı bittiği için masaüstünden notebooka geçmek durumundayım şöyle ucuz yollu bi notebook baktım yardımlarınızla son kararımı şekillendirip almayı düşünüyorum..

sony vaio daha önce kullanan varsa düşüncelerini paylaşırsa sevinirim

http://www.sadecenotebook.com/Sony-Vaio-EH2F1EB-Core-i3-2330M-22-Ghz-4-GB-320-GB-155-Win-7-Premium,PR-47668.html

http://www.sadecenotebook.com/Sony-Vaio-EH1L9EB-Core-i3-2310-21-Ghz-4-GB-320-GB-1-GB-VGA-155-Win-7-Pro,PR-44152.html

http://www.sadecenotebook.com/Lenovo-G570-59-301351-Core-i5-2410-23-Ghz-4-GB-500-GB-1-GB-VGA-156-Win-7-Basic,PR-48194.html bu daha düşük fiyata i5 işlemcili

sizce hangisi mantıklı olur,daha yüksek fiyatlara çıkmak istemiyorum notebook için yeterli bi para bence

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Lenovalar cidden sağlam laptoplar ama Sony de saatlerce(yaklaşık 5 saat aralıksız COD oynamıştık) oyun altında ezmiştik tık dememişti.İkiside alınabilir tabi burada sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilirliği önemli.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

2. linkiniz http://www.sadecenot...o,PR-44152.html

de hiç ekran çözünürlüğüne baktınız mı? Gerçekten çok etkileyici. Sonydeki 2 makine de oyun oynamaya eleverişli değil. Lenovo oyun için daha etkili.

Eğer 2. linkteki Sony'nin ekran kartı Intel olmasaydı kesinlikle o derdim. Lakin masaüstü uygulamaları için kullanacaksanız. 2. linkteki Sony'yi tercih edebilirsiniz. Ben de bi ara o çözünürlükte ekran aradım ama bulamadım. Yine de almadan önce stokta olduğunu ve çözünürlüğü FULL HD (1920*1200) olarak doğru yazıldığından emin olun.

Ekleme : Bir kaç siteden daha baktım ekran çözünürlüğünden emin olun

SONY : http://www.sony.com.tr/product/vn-e-series/vpceh1l9e 1920 * 1200

İstanbul Bilişim : http://www.istanbulbilisim.com.tr/vpc-eh1l9e-b-,25223.html 1366 * 768

Sanıyorum varyasyonları var. Almadan önce mutlaka emin olur. Bu çözünürlükteki cihazla çalışmak gerçekten son derece zevkli oluyor. Ben de almayı düşünüyorum.

tarihinde Armağan Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Oyun falan oynarım diyorsanız Lenovo alabilirsiniz.Hatta bu parayı vermişken az biraz daha çıkarsanız LENOVO Z570 59-311142 var .Kampanyalarda fiyatı 1400-1500 lere kadar inebiliyor.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Tabiiki i5 işlemcili lenovo.

Sani ekrana ne diyorsun. 1366 * 768 taki piksel pikseller mi? Diğer tarafta Full HD Sony var. Kristal gibi görüntü. Ben çok beğeniyorum.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Armağan bu full hd'yi sorabilir miyim sana? 1920x1200 mü? 1920x1080 mi? Aralarındaki fark ne ki? Ben full hd deyince 1920x1080 anlıyorum, daha üstü yoktur diye düşünüyordum, 1200'lük ne oluyor? Çok Full HD mi? :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani ekrana ne diyorsun. 1366 * 768 taki piksel pikseller mi? Diğer tarafta Full HD Sony var. Kristal gibi görüntü. Ben çok beğeniyorum.

200tl'ye ekran alırım 1900px. 200tl farkla i5 işlemci ve external kart alamıyorum sonuçta :)

onboard ekran kartı ile 1900px görsem ne olur, görmesem ne olur :)

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

Lenovalar cidden sağlam laptoplar ama Sony de saatlerce(yaklaşık 5 saat aralıksız COD oynamıştık) oyun altında ezmiştik tık dememişti.İkiside alınabilir tabi burada sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilirliği önemli.

artık fazla oyun oynamıyorum sanırım sony yeterli olabilir

2. linkiniz http://www.sadecenot...o,PR-44152.html

de hiç ekran çözünürlüğüne baktınız mı? Gerçekten çok etkileyici. Sonydeki 2 makine de oyun oynamaya eleverişli değil. Lenovo oyun için daha etkili.

Eğer 2. linkteki Sony'nin ekran kartı Intel olmasaydı kesinlikle o derdim. Lakin masaüstü uygulamaları için kullanacaksanız. 2. linkteki Sony'yi tercih edebilirsiniz. Ben de bi ara o çözünürlükte ekran aradım ama bulamadım. Yine de almadan önce stokta olduğunu ve çözünürlüğü FULL HD (1920*1200) olarak doğru yazıldığından emin olun.

Ekleme : Bir kaç siteden daha baktım ekran çözünürlüğünden emin olun

SONY : http://www.sony.com....eries/vpceh1l9e 1920 * 1200

İstanbul Bilişim : http://www.istanbulb...e-b-,25223.html 1366 * 768

Sanıyorum varyasyonları var. Almadan önce mutlaka emin olur. Bu çözünürlükteki cihazla çalışmak gerçekten son derece zevkli oluyor. Ben de almayı düşünüyorum.

çözünürlüğü şimdi farkettim gerçekten şahane bi değer,satın alcağım zaman iyice araştırmak lazım teşekkür ederim

Oyun falan oynarım diyorsanız Lenovo alabilirsiniz.Hatta bu parayı vermişken az biraz daha çıkarsanız LENOVO Z570 59-311142 var .Kampanyalarda fiyatı 1400-1500 lere kadar inebiliyor.

oyun olayı artık sarmıyo birden soğudum anlamadım :)

Tabiiki i5 işlemcili lenovo.

ama abi hani sony kalitesi filan ne bilim,havası da var :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

200tl'ye ekran alırım 1900px. 200tl farkla i5 işlemci ve external kart alamıyorum sonuçta :)

Bence de..onboard ekranda hd mi olurmuş...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sony'nin kullanıcı ürünleri üretmesi bence saçma. Ekranları kırılsa 500$'dan başlıyor.

Oyun illa oynamak isteyeceksiniz, i5'i alın kafanız rahat etsin.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Lenovo Y570 al, oyunda oyna keyfine bak, tamam kaliteli ama markaya para bayılacağına lenovo al rahat et, yok ben abartırım dersen Monster lar var, sony yanında psp gibi kalır :)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Armağan bu full hd'yi sorabilir miyim sana? 1920x1200 mü? 1920x1080 mi? Aralarındaki fark ne ki? Ben full hd deyince 1920x1080 anlıyorum, daha üstü yoktur diye düşünüyordum, 1200'lük ne oluyor? Çok Full HD mi? :)

Ekran oranı 16:9 değil de 16:10 olunca öyle oluyor. Sıkışıp bozulmasın diye. Çıkış gene 1080p

1) Nereden alıyorsun HDMI girişli 1080p monitörü 200 liraya? Bi örnek versen süper olur.

2) Aynı şey değil. Ipad'in ekranıyla benim 5800'ın ekranını karşılaştırıyorsunuz şu an.

Ayrıca HD 3000 masaüstü işlemlerinde gayet yeterli performans verir. Photoshop, Corel Draw, Illustrator, Fireworks ve Hatta Flash, Dreamweaver, Visual Studio gibi programlar kullanıyorsanız, bu çözünürlüğe süper derim. İlla oyun da oynarım (kimi insanlar oyun deyince tavla, okey, facebook oyunları sanıyor. 3 boyutlu PC oyunları demek istiyorum) diyorsanız. Tatmin etmeyeceği kesin.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1) Nereden alıyorsun HDMI girişli 1080p monitörü 200 liraya? Bi örnek versen süper olur.

2) Aynı şey değil. Ipad'in ekranıyla benim 5800'ın ekranını karşılaştırıyorsunuz şu an.

Ayrıca HD 3000 masaüstü işlemlerinde gayet yeterli performans verir. Photoshop, Corel Draw, Illustrator, Fireworks ve Hatta Flash, Dreamweaver, Visual Studio gibi programlar kullanıyorsanız, bu çözünürlüğe süper derim. İlla oyun da oynarım (kimi insanlar oyun deyince tavla, okey, facebook oyunları sanıyor. 3 boyutlu PC oyunları demek istiyorum) diyorsanız. Tatmin etmeyeceği kesin.

HDMI olsa ne olur, olmasa ne olur. Kaç kişi HDMI ile VGA'nın çıkışını anlıyor oyunlarda? 200tl'ye DVI'lı 18.5" full hd al, yeterde artar bile. 15.6'dan da büyük, tepe tepe kullan :)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

HDMI olsa ne olur, olmasa ne olur. Kaç kişi HDMI ile VGA'nın çıkışını anlıyor oyunlarda? 200tl'ye DVI'lı 18.5" full hd al, yeterde artar bile. 15.6'dan da büyük, tepe tepe kullan :)

Kaç notebookta DVI çıkışı var peki. Birazdan size resimlerle notebook ekranları arasındaki farkı anlatacağım. Bekleyin :D

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

İlk resim soldaki 1440*900 olan benim 19" monitörüm. (15.4", 1377 * 768 olanla aynı piksel oranına sahip) Sağdaki Sony 1900*1200, 1080p 15.4" notebook (2. linkteki yani). Resim ise windows7 nin klasik 1024*768 lik krizantem.jpg resmi. 1-1 oranda iki monitörde nasıl gözüktüğü. Alttaki ise aynı uzaklıkta 2 monitördeki piksel büyüklüklerini ne kadar net gösteriyor.

12nds.jpg

En son resimde ise bu ekrana ne kadar çok şey sığdırabileceğiniz gözüküyor. Bunu sizin 1377 * 768 ile deneyin bakalım olacak mı?

12ndz.jpg

Alıntı değildir. Az önce kendim yaptım.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sevgili Armağan,

Sence ekranın pixel'i mi, external ekran kartı mı?

Yani ben yarın öbür gün bu pc'de bi Bf3 oynamak istesem, pixel'de mi oynarım, ekran kartında mı?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Sevgili Armağan,

Yani ben yarın öbür gün bu pc'de bi Bf3 oynamak istesem, pixel'de mi oynarım, ekran kartında mı?

Oyun oynamak için Laptop mı alıyorsun Sani ? :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayır ama laptop alıyorsam, oyun da oynamalıyım.

Yok sürekli gezdireceksem, zaten gider netbook falan alırım...

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ne bilim bana çok saçma geliyor. Oyun oynayacaksam gider PS3 alırım ne bilim canavar bi masaüstü dizerim :) Ama laptop böyle pijamalarla evde otururken nette takılmak film izlemek için filan yani :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ne bilim bana çok saçma geliyor. Oyun oynayacaksam gider PS3 alırım ne bilim canavar bi masaüstü dizerim :)Ama laptop böyle pijamalarla evde otururken nette takılmak film izlemek için filan yani :)

O zaman en ucuzuna bakarım. 490$+KDV'ye laptop'lar var...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Sevgili Armağan,

Değişir Sani dediğin gibi oyun istiyorsam gerek yok ama kod yazıyorsam ve baktığım zaman aynı anda 50 satır kod görmek istiyorsam. Tasarım yaptığım zaman ekrana sığsın istiyorsam. Bir yazıyı okumak için (ufaltınca kırılır) deli dana gibi ekranı sağa sola kaydırmıyayım istiyorsam Full HD olmasını isterin. Oyun işini ciddiye alıyorsam zaten dediğiniz lenovalarda oyun oynayacağıma hiç oynamam daha iyi. Oyunu bir masaüstümü ya da PS3'ü en az 32" LCD ye bağlayarak oynarım.

O zaman en ucuzuna bakarım. 490$+KDV'ye laptop'lar var...

O fiyata bu çözünürlükte laptop olsa... (Bu arada 1.100 lira para yapar. Sony'de 1.300 lira. 200 lira da o ekrana verilir)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Armağan, şu ülkede kaç kişi kod yazıyor allaaaasen :D

Ben +1 , Carputerci bir kamyoncu vardı, 2 etti. Daha sayayım mı?

Tamam abi sustum. :s

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...