İçeriğe Yönlendir

LPG'de Buji Tırnak Aralığı Daraltılması ve LPG Bujisi

Zafer Koç

Recommended Posts

Zafer Koç

Selamlar.lpg li ghıa focusumda lpg de oluşan titremelere karşı buji tırnak aralığının daraltılması fikri verildi.bujileri söküp baktığımda aralıkların biraz fazla olduğu dikkatimi çekti,aralıkları daraltıp tekrar taktım,arabada bariz bir canlanma oldu,daha rahat ivmelenme gözledim.Sizlerle paylaşmak istedim,aynı sorunu yaşayanlara belki faydalı olur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bosch un, lpg için çıkardığı bujiye geçin, farkı hissedin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bosch.. Kanatlandırır... :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Neemiş ki o? Bende de işe yarar mı? :fisir:

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Bosch.. Kanatlandırır... :)

Mehmet Bey bu Bosch bujiler benzinde sıkıntı çıkartmıyor değil mi? Siz epey uzun süredir test ettiniz sanırım. Son söz olarak bu bujiler hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyiz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet Bey bu Bosch bujiler benzinde sıkıntı çıkartmıyor değil mi? Siz epey uzun süredir test ettiniz sanırım. Son söz olarak bu bujiler hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyiz?

Benzinde hiç bir sorunu yok.. Ben benzini düzgün yakamadığını bu sebeple çok yaktığını hala düşünmekteyim ama somut bir delilim yok, bu kış sökmedim boschları.. Uzun yolum çok oluyor..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bosch un sitesinde , benzin kullanımı için ayrı bir buji numarası veriyor, ve tırnak aralğı farklı

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

25 bin kmdir bosch lpg bujisi kullanıyorum. Motorun çalışmasından, çekişinden ve tüketimden memnunum.

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Bilgiler için teşekkürler ilk fırsatta alıp denemeyi düşünüyorum bu LPG bujilerinden. aslında normal bujilerden şu an için bir şikayetim yok ama eğer LPG bujileri daha iyi olacaksa denemekte fayda var.

25 bin kmdir bosch lpg bujisi kullanıyorum. Motorun çalışmasından, çekişinden ve tüketimden memnunum.

Mahmut Bey bu bujileri Kayseri'de nereden satın aldınız acaba?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

Mehmet abi bizim araca uygun olan sende de takılı olan buji bumudur : http://www.otomobily...oduct&pid=12955

Evet bu buji. Ancak fiyatı fazla. 5 euro olması lazım.

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mahmut Bey bu bujileri Kayseri'de nereden satın aldınız acaba?

Sanayiye gir, Ihlamur köprüsünü geçmeden ışıklardan sola gir, 200-300 metre ilerde bir bosch bayisi var.. Ben oradan bir tane almıştım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Bana da fazla geldi yarın buradaki bosch servise gidip bir sorayım, uygun fiyata var ise bende değiştireyim yakıt tüketimi çoşmuş durumda zaten hali hazırda belki faydası dokunur.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Sanayiye gir, Ihlamur köprüsünü geçmeden ışıklardan sola gir, 200-300 metre ilerde bir bosch bayisi var.. Ben oradan bir tane almıştım..

Ben internetten almıştım.

Yorum bağlantısı
Sinan Göçmen

99 Mondeo 2.0 Ghia araç için Bosch'un hangi model bujilerini kullanabiliriz, Mersin'de temin edebileceğimiz yer var mıdır acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben ilk aldığımda da bunlardan almıştım galiba..

Sonra takarken veya sökerken birisni çatlattığımız için sonradan bir tek daha aldım..

Yaşar'ın dükkana giderken sağda..

99 Mondeo 2.0 Ghia araç için Bosch'un hangi model bujilerini kullanabiliriz, Mersin'de temin edebileceğimiz yer var mıdır acaba?

11. mesajda linki var Sinan Bey..

Yorum bağlantısı
Guest Levent Akg&#246z

Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum çok memnunum..Parasını hakediyor bence.

Yorum bağlantısı
Sinan Göçmen

Ben ilk aldığımda da bunlardan almıştım galiba..

Sonra takarken veya sökerken birisni çatlattığımız için sonradan bir tek daha aldım..

Yaşar'ın dükkana giderken sağda..

11. mesajda linki var Sinan Bey..

Teşekkür ederim, bujinin model no.'yu kaydederim. Yaşar'ın dükkanını anlayamadım ama, sağolun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yaşar'ın dükkanını anlayamadım ama, sağolun.

Mahmut'lar anladı :)

Yaşar'ın dükkan Kayseri'de.. Mahmut'lar da Kayseri'de..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Coşgun Demirci
(düzenlendi)

Mahmut'lar anladı :)

Yaşar'ın dükkan Kayseri'de.. Mahmut'lar da Kayseri'de..

Benim 2010 115 ps focus için bu bosch bujileri nerden bulurum ve gerçekten işe yarıyor mu merak ettim.

Benim 2010 115 ps focus için bu bosch bujileri nerden bulurum ve gerçekten işe yarıyor mu merak ettim.

tarihinde Coşgun Demirci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Aytan

Lpg bujisiyle ilgili şunu söyleyeyim.

Yaklaşık 26bin km önce aracın bobin(motocraft), buji kablosu(fomoco) ve buji(motocraft) setini komple değiştirmiştim.

Önceden de 30bin km kadar lpg bujisi deneyimime dayanaraktan en fazla 500 km sonra lpg bujileriyle tekrar değiştirdim.

Bu arada lpg bujisi kendini şehir içi kullanımında belli ediyor. Uzun yolda yüksek süratte fark edilmiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İnternetten alabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Mehmet bey,

İnternette bosch lpg bujisi yazınca bu buji çıkıyor.

http://www.oto-parca...0653,PR-58.html

Bu bujiler bütün araçlara uyumlu mudur? Uyumlu değilse mesela benim aracım için uygun olan lpg bujisini nereden nasıl öğrenebilirim?

Verdiğiniz likt üstte "ARACIMA UYGUN PARÇAYI NASIL BULABİLİRİM?" diye bir link var, oradan bulabilirsiniz. Ya da telefonla iletişime geçin onlar size söyler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet bey,

İnternette bosch lpg bujisi yazınca bu buji çıkıyor.

http://www.oto-parca...0653,PR-58.html

Bu bujiler bütün araçlara uyumlu mudur? Uyumlu değilse mesela benim aracım için uygun olan lpg bujisini nereden nasıl öğrenebilirim?

Bence bu..

http://www.oto-parca.net/CNGLPG-Buji-0242236574,PR-67.html

Siz yine de telefonla irtibata geçin..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...