İçeriğe Yönlendir

LPG'de Buji Tırnak Aralığı Daraltılması ve LPG Bujisi

Zafer Koç

Recommended Posts

Ömer Türkşanlı

O zaman siz öncelikle aynı özellikte başka bir focus sürün.Belki de size öyle geliyor herşey normaldir :D

Aslında abi tam aklımdan geçen noktayı belirtmişsiniz, en azından sedan bir F1 sürmek gerek ki konu anlaşılsın.Şunu da belirteyim acaba Lpg mi etken diye düşündüm fakat benzinle gezdim lpg ile fark yok arada.Hemen bir F1 sedan bulmak gerek ama civarda da yok kimse de .... :i-ih:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aslında abi tam aklımdan geçen noktayı belirtmişsiniz, en azından sedan bir F1 sürmek gerek ki konu anlaşılsın.Şunu da belirteyim acaba Lpg mi etken diye düşündüm fakat benzinle gezdim lpg ile fark yok arada.Hemen bir F1 sedan bulmak gerek ama civarda da yok kimse de .... :i-ih:

Sen Ankara toplantılarına katılmaya bak..Mutlaka denk gelir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Sorma abi gelmeyi çok istiyorum da malum bizimi mesai merhumumuz yok.Yani bugün istirahatlı olmam gerekirken hooop bir telefon direk işe :shok: :Ama ilk buluşmaya gelmeyi çok istiyorum olmazsa ekip otosuyla gelcem valla...O da Ford Connect hemde bol aksesuarlı :p

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Lpg bujisi değil ki bunlar.. Sadece bosch...

Allah Allah :unsure2: Benim LPG bujisi diye aldıklarımda bu kutudaydı ve bunların aynısıydı. ama kutuda bi yerde çok ufakda olsa 0242236574 kodu yazıyordu.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Caner Kırmacı
(düzenlendi)

2001 2.0 focusum var. Bosch sitesi biraz karışık. 2.0 için  bosch lpg bujisinin kodu bu mudur (0242236574=HR7NI332W)

Bir de ngk lpg bujisi var4 tırnaklı onun içinde iyi diyorlar. Onun focus 2.0 için kodu nedir acaba?

tarihinde Caner Kırmacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Benim araç için olanların tanesi 25 TL :shok:  25 x 12 = 300 TL  :vroom:

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Benim araç için olanların tanesi 25 TL :shok: 25 x 12 = 300 TL :vroom:

Abi senin araç 6 silindir ve silindir başına çift buji mi var???:o
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Abi senin araç 6 silindir ve silindir başına çift buji mi var???:o

Evet ya 2 tane var normal bujilerininde teki 13-15 TL gibi

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Evet ya 2 tane var normal bujilerininde teki 13-15 TL gibi

Mercedes de boş bulduğu deliğe buji koymuş...:D
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Mercedes de boş bulduğu deliğe buji koymuş... :D

:D  :D

Yorum bağlantısı
Serkan Coskun

Lpg lı aracıma lpg e bujisi taktırıcam ayrıca buna özel olarak buji kablosuda varmış almalımıyım 2. sorum aracımda orginal buji kablosu takılı hala deşitrimelimiyim ne kadar zamanda değişmesi gerekir

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Lpg lı aracıma lpg e bujisi taktırıcam ayrıca buna özel olarak buji kablosuda varmış almalımıyım 2. sorum aracımda orginal buji kablosu takılı hala deşitrimelimiyim ne kadar zamanda değişmesi gerekir

Konunuz birleştirilmiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Coskun

2003 model mondeo 2.0 chia Lpg lı aracıma lpg e bujisi taktırıcam ayrıca buna özel olarak buji kablosuda varmış almalımıyım 2. sorum aracımda orginal buji kablosu takılı aracım 157,000 km de deşitrimelimiyim ne kadar zamanda değişmesi gerekir 3. sorum  :biggrin: 2003 mondeo otomatik vites lpg takılı yannız 1 km = 60,00 kuruş yakıyo normalmi ne kadar yakmalı veya yardımcı olursanız sevinirim  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  simdiden tekrar teşekkür ederim yazanlarada yazmayanlarada 

Yorum bağlantısı
Serkan Coskun

Konunuz birleştirilmiştir.

teşekkür ederim yeni yeni ögreniyorum siteyi  :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

1-2003 model mondeo 2.0 chia Lpg lı aracıma lpg e bujisi taktırıcam ayrıca buna özel olarak buji kablosuda varmış almalımıyım

2. sorum aracımda orginal buji kablosu takılı aracım 157,000 km de deşitrimelimiyim ne kadar zamanda değişmesi gerekir

3. sorum  :biggrin: 2003 mondeo otomatik vites lpg takılı yannız 1 km = 60,00 kuruş yakıyo normalmi ne kadar yakmalı veya yardımcı olursanız sevinirim  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  simdiden tekrar teşekkür ederim yazanlarada yazmayanlarada 

1-LPG bujisi taktırdık ama hiç özel LPG buji kablosu duymadım. Normal orjinal mondeo buji kablosu kullandım. Forumda da kullananda duymadım.

2-Buji kablosu aracın performansını çalışmasını ve yakıtı etkileyen parçalardan bir tanesi. 60-70 bin km bir değiştirilmesi (orjinali ile yani otosan çıkışlı tek tek poşette olup satılanlardan almanızı öneririm. Fiyatı 250 tl civarı)

3-Aracınızı kullanım şekliniz çok önemli otomatik  araçta. Şayet manuel gibi çok sert kalkışlar yaparsanız 20 litre LPG de yakar. En güzel ölçüm uzun yolda yapılır. MK3 otomatik uzun yolda 120-130 km hızda 10litre kadar lpg yakar. Şehir içi ölçümde net sonuçlar çıkmaz. Çünkü aracın güzergahı sakin olur uzun yol gibi yakar, çok yoğun olur 3 km 20 dakika da ancak gidersiniz ve rampa olur o zaman en fazla yakıtı yakar. Bu yüzden en sağlıklı ölçüm sakin kullanım ve uzun yok depoyu doldurup boşaldıktan sonra tekrar doldurarak kontrol edilmesiyle olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Coskun

1-LPG bujisi taktırdık ama hiç özel LPG buji kablosu duymadım. Normal orjinal mondeo buji kablosu kullandım. Forumda da kullananda duymadım.

2-Buji kablosu aracın performansını çalışmasını ve yakıtı etkileyen parçalardan bir tanesi. 60-70 bin km bir değiştirilmesi (orjinali ile yani otosan çıkışlı tek tek poşette olup satılanlardan almanızı öneririm. Fiyatı 250 tl civarı)

3-Aracınızı kullanım şekliniz çok önemli otomatik  araçta. Şayet manuel gibi çok sert kalkışlar yaparsanız 20 litre LPG de yakar. En güzel ölçüm uzun yolda yapılır. MK3 otomatik uzun yolda 120-130 km hızda 10litre kadar lpg yakar. Şehir içi ölçümde net sonuçlar çıkmaz. Çünkü aracın güzergahı sakin olur uzun yol gibi yakar, çok yoğun olur 3 km 20 dakika da ancak gidersiniz ve rampa olur o zaman en fazla yakıtı yakar. Bu yüzden en sağlıklı ölçüm sakin kullanım ve uzun yok depoyu doldurup boşaldıktan sonra tekrar doldurarak kontrol edilmesiyle olur.

teşekür ederim sagolun biliglendirdiniz

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Süleyman Kaya87

Burdaki önerileri dinleyerek az önce Bosch Lpg Bujisi ile bujilerimi değiştirdim. Önceki fomaco bujileri 40.000 km yi doldutmasına rağmen hâlâ çok iyi durumdaydı.

Fakat dikkatimi çeken ise ; bu bujiyi almak için hangi dükkana girsem kimsenin memnun olmadığını söylemesi oldu. Uzun bir arayıştan sonra bujileri bulup aldım. Aldığım kişi ısrarla memnun kalnayacağımı sonra tekrar gelip orjinal buji alacağımı söyledi.

Neyse öyle ya da böyle değiştirdim. İlk izlenim olarak aracım şaha falan kalkmadı. Zaten beklentim de bu yönde değildi. Alt devirlerde bir canlanma hissettim. Kalkışlarım ve hızlanmam yumuşadı. Şuan için 10 km lik ilk izlenimim böyle. İlerleyen zamanlarda daha fazla fikir sahibi olacağım. Memnun kalacağımı düşünüyorum.

Herkese teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Süleyman Arslan
(düzenlendi)

Merhabalar,

focus 2.5  Tİ-VCT  1.6  115hp LPG'li aracıma orjinal motorcraft buji yerine patinum olan motorcraft marka buji takmak uygun olurmu?

Aracım platinium bujiye uygunmu desteklermi?

Platinium buji takılmasının araca faydaları ve zararları neler olur?

buji tırnak aralığının kaç mm olması gerekir?

herkese teşekkürler

tarihinde Süleyman Arslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...