İçeriğe Yönlendir

LPG'de Buji Tırnak Aralığı Daraltılması ve LPG Bujisi

Zafer Koç

Recommended Posts

Semih İzgi

Bosch un, lpg için çıkardığı bujiye geçin, farkı hissedin.

Ya F1'de kullanan birini görsem,bulsam direk soracağım izlenimlerini. :( F1 için mondi bujisi veriyorlar. Mustafa ile konuşmuştuk, bizim F1ler 1.3mm açıklıktaydı galiba. Mondi için satılanlar ise 0.9. Hala içimden geçen ama hala kararsız kaldığım bir değişim. Bilen duyan varsa anlatsında şu LPG bujilerinden bende alayım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

2.0 zetecler için aralık çok düşmüyor ama 1.6 lar için bence aşırı bi düşüş var orjinal motorcraft bujiden şaşmam. fomoco bile tavsiye etmem.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1,6 Focus : 0 242 236 574

2,0 Mondeo 0 242 236 574

Evet Aynı görünüyor...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ya F1'de kullanan birini görsem,bulsam direk soracağım izlenimlerini. :( F1 için mondi bujisi veriyorlar. Mustafa ile konuşmuştuk, bizim F1ler 1.3mm açıklıktaydı galiba. Mondi için satılanlar ise 0.9. Hala içimden geçen ama hala kararsız kaldığım bir değişim. Bilen duyan varsa anlatsında şu LPG bujilerinden bende alayım

bosch un sitesinden bakılır, linki çıkmıyor bir şekilde, gugle amcaya sor

Yorum bağlantısı
Onur Serbest
1,6 Focus : 0 242 236 574 2,0 Mondeo 0 242 236 574 Evet Aynı görünüyor...

sanırım buji bu

http://www.otomobilyedekparcalari.com/BOSCH-CNGLPG-GAZLI-ARAC-ICIN-BUJI-0242236574HR7NI332W-DOUBLE-PLATINUM-FIYATLARI,PR-12955.html

ama bosch un sitesinde bu buji platin-iridium gözüküyor, bu sitede çift taraf da platin diye yazmışlar heralde aynı buji veya zamanla üretim farkından kaynaklanan bir durumdur.

peki sizce bu bujileri internetten satın alıp uygulatmaya mı çalışmalıyım yoksa ankardaki bir bosch car service e gidip oradan satın alıp mı uygulatmaya çalışmalıyım?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Haydar Bakırcı-2

bende aracımın alt devirlerine can katmak için lpg bujisi araştırıyorum,sanırım bosh ta var ama benim sorunum şu gazdan benzine alıp mesela sıkı bi gazlamak istedim eksisi varmı yoksa lpg deki verimin aynısını benzindede verirmi.focus mk1 ambiante aracım için

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Orjinallerini daraltınca olmuyormu ? Oluyorsa orjinal aralık kaç , daraltınca kaça getireceğiz ?

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Orjinallerini daraltınca olmuyormu ? Oluyorsa orjinal aralık kaç , daraltınca kaça getireceğiz ?

Orjinali daraltmaktan kaçının. Bobini yakarsınız.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Daraltma işine girmeyin, ya olduğu gibi kullanın ya da lpg bujilerinden.

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

arkadaşlar orjinal motocraft takılı şuan bosh un lpg bujileri varmış sanırım kullananlar memnun alt devrlerinin canlandığını söylemişler.alıp takarsak benzindede aynı performansı yakalarmıyız yoksa benzinde bir değişme olmazmı?ona göre almayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzinde olumsuz etki yaptığını hep düşünüyorum ama hiç bir şey hissetmiyorum...

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

peki lpg deti alt devirlerin canlılığı benzindede varmı

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

benzinde farkı anlamıyorum. zaten benzinde çalıştığı devirler genelde motorun soğuk olduğu devirler. Bu nedenle yorum yapılmaz ancak sıcak motorda benzinle sürmek lazım. Ben bunu denedim, bir fark görmedim. Bu bujide ateşleme daha iyi oluyor ama benzinle çalışınca bir sıkıntısı olur mu derseniz bence olmaz. Ben normal bir lpg kullanıcı olarak, aracımı %90 ve üzerinde lpg ile kullanıyorum ve lpg bujisinden memnunum. Hatta bendekiler 30 bin km'ye yaklaştı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

peki lpg deti alt devirlerin canlılığı benzindede varmı

Var tabiki.. Ben sıkıntı yaşamıyorum ve şaşırıyorum... Mantığıma göre sorun yaşamalıyım ama yok :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Daha önce lpg bujisi kullanmamış birisi için farkı anlamak zor. Mutlaka denemek lazım. Sonra görecek ki yol bilgisayarı bozulmuş ya da 1 litre az göstermeye başlamış.

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

ya yakitin düsmesi önemli degil ben gazdan benzine alip söyle rolling,drag falan yapmak istesem arkadasla zevkine bi artisi veya eksisi olurmu ani benzinde gazlamada

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ya yakitin düsmesi önemli degil ben gazdan benzine alip söyle rolling,drag falan yapmak istesem arkadasla zevkine bi artisi veya eksisi olurmu ani benzinde gazlamada

Lpg'de yapabilirsiniz bunu.. :)

Lpg kitinizin markası ne ?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yakup Kadri Kuşcu

Mk3 Mondeoda son durum nedir? Kullanan var mı acaba? Tavsiye eder misiniz?

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Var tabiki.. Ben sıkıntı yaşamıyorum ve şaşırıyorum... Mantığıma göre sorun yaşamalıyım ama yok :)

Mehmet Abi, bu bujiyi 1.6 Ti-vct için nasıl temin edebilirim ?

Ordu da yok böyle şeyler :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mahmut Yıldız

Mahmut Abi, bosch'un sitesindeki focus seçeneklerinden bi halt anlamadım, 2009 model ti-vct hangi kategoriye giriyor, burda turnier filan yazıyor abi.

Sitedeki telefonu ara, yardımcı olacaklardır. En azından benden çabuk yardım ederler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...