İçeriğe Yönlendir

Android Uygulamaları Ve Diğer Gelişmeler

Misafir

Recommended Posts

Önder Kuru
(düzenlendi)

Ben prism rom (s4) 5.0.2 kurdum. Samsung uygulamları çıkartılmış. Şarj biraz daha iyi. Fakat memnun değilim. Kitkata geçiş baseband değiştiği için sorunlu. Bi çok uygulama desteklenmiyor şu anda. en önemlisi benim için olmazsa olmaz xposed. Mesaj engellemeler çalışmıyor. Bilgisayarlarda sorun çıkabiliyor.

Xposed candır. tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Ben prism rom (s4) 5.0.2 kurdum. Samsung uygulamları çıkartılmış. Şarj biraz daha iyi. Fakat memnun değilim. Kitkata geçiş baseband değiştiği için sorunlu. Bi çok uygulama desteklenmiyor şu anda. en önemlisi benim için olmazsa olmaz xposed. Mesaj engellemeler çalışmıyor. Bilgisayarlarda sorun çıkabiliyor.

1 aya kalamaz uygulamaların hepsi lolipop uygun olur

Yorum bağlantısı
Misafir

1 aya kalamaz uygulamaların hepsi lolipop uygun olur

Lollipop çıkalı çok oldu. E millet uygulama geliştirdikçe zamzung,google duruyo mu ? Onlarda kendi güvenliklerini artırıyor. Hem açık kaynaklı yazılım kullanıyoruz, herşeye müsaade ediyorlar hemde önlem artırıyorlar. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Xposed uygulamasını beceremediler bi türlü, En azından bazı telefonlar için. Bu arada 16 gb lık s4 8 gb ayırıyor sistem dosyalarına. Zamzungun bi oyunu daha. 16 gb diye sattığı telefonda boş 8 gb hafıza var.

Yorum bağlantısı
Murat_Güneş

Necati bey.

3 parcali 4.4.2 stok rom kurarsaniz en son sürüm.

Sıkıntı olmaz.

Daha sonra root ve recovery kurun.

Xposed calisacaktir.

Yorum bağlantısı
Misafir

İşlemleri iyi biliyorum. Yıllardır android ile uğraşırım. 4.4.2 ye dönen var ama riskli. Ses cızırtılı çıkıyormuş. Değmez

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

Yeni şeyler geliyor gibi, Elephone andro5 ve win10 u beraber kullanıyormuş :)

elephone-dual-boot.jpg

birazda gülelim  :D

google-maps-andorid-apple.jpg

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...

66d19325d3927a8451f26d01ded7aaa1.jpg

Burak göncü kendisi general mobile da yazılımcı, kendisini takip edin genel olarak Android gelişmeleri hakkında da bilgi veriyor. Şu paylaşımı komik geldi :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Oktay Demirağ

Merhabalar,

Android'de her sabah 08:20 e alarm kuruyorum, Alarm Tipi olarak - Bilgi Verme'yi seçiyorum.  Bilgilendirme içeriği olarakta, Hava Durumu - Bugünün Programı - Haberler'i seçiyorum. Her sabah vakti geldiğinde günün havasının nasıl olacağını, Takvimdeki bugün yapılacaklarımı sesli olarak güzel güzel söylüyor ancak haberleri ( ana başlıkları ) okumuyor. Daha doğrusu içeri görüntülenemiyor yazıyor Haberler kısmında.

Bunun için hangi haber uygulamasının yüklü olması gerekiyor, bilgisi olan var mı acaba ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Zafer Ayvacı

Merhabalar,

Android'de her sabah 08:20 e alarm kuruyorum, Alarm Tipi olarak - Bilgi Verme'yi seçiyorum.  Bilgilendirme içeriği olarakta, Hava Durumu - Bugünün Programı - Haberler'i seçiyorum. Her sabah vakti geldiğinde günün havasının nasıl olacağını, Takvimdeki bugün yapılacaklarımı sesli olarak güzel güzel söylüyor ancak haberleri ( ana başlıkları ) okumuyor. Daha doğrusu içeri görüntülenemiyor yazıyor Haberler kısmında.

Bunun için hangi haber uygulamasının yüklü olması gerekiyor, bilgisi olan var mı acaba ?

Çoook geç bir alıntı olacak ama hangi telefonun hangi alarm uygulaması bu böyle?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Özvarlık
(düzenlendi)

Android işletim sistemi üzerinde, saldırganların kilit ekranını etkisiz hale getirip kilitli bir cihazın tüm kontrolünü ele geçirebilecekleri bir güvenlik açığı keşfedilmiş durumda.

Android güvenlik ekibi, Texas Üniversitesi tarafından ortaya çıkarılan problemi, bu ay gelecek bir güncelleme ile ortadan kaldıracağını bildirdi. Güvenlik açığı Android 5.0 ve 5.1.1 sürümleri etkilemiş görünüyor. Saldırı, cihaza fiziksel olarak erişim sağlayabilen saldırgan tarafından gerçekleştirilebiliyor.

KİLİT EKRAN ÇÖKÜYOR

Ayrıca cihazın şifre korumalı olması gerek. Kamera uygulaması etkinken parola alanına uzun bir dize girilerek kilit ekranının çökmesi sağlanıyor.

Bu aşamadan sonra cihaza tam erişim sağlayan saldırganların tüm kişisel bilgilere ulaşabilmeleri mümkün hale geliyor. Henüz düzeltme almayan kullanıcılar geçici çözüm olarak PIN veya desen tabanlı kilit kullanabilirler.

kaynak:http://www.ensonhaber.com/android-telefonlarin-ekrani-kilitliyken-de-hacklenebilir-2015-09-18.html

tarihinde Sinan Özvarlık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Çoook geç bir alıntı olacak ama hangi telefonun hangi alarm uygulaması bu böyle?

Normal telefonun kendi alarmı.  ( Android 4.4.2 )

Screenshot_2015_09_18_11_31_34.png

Screenshot_2015_09_18_11_31_39.png
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Başka bir konuda belirtmiştim ama burayada ekleyelim,

Arkadaşlar android cihazlar ile alakalı bana gelen bir bilgiyi iletiyorum sizlere...

Kırmızı çıkarsa açık var güncelleme yapılmalı, yeşil çıkarsa sıkıntı yoktur.

Açık varsa MMS gmail hangouts gibi programlarda ki ekli dosyalara tiklamamaniz lazım.

"Merhaba,

Birkaç hafta önce bir güvenlik araştırma şirketi tarafından anons edilen "Stagefright" açığı, Android telefonlarda şu ana kadar bulunan en önemli

açık olarak belirtilmektedir. Güvenlik açığı istismar edilerek kullanıcıların kişisel verilerine ulaşılabildiği raporlanmış durumdadır.

Henüz açığın tamamen tüm cihazlarda kapatılmasını sağlayacak güvenlik güncellemeleri yayınlanmamış olması nedeniyle, Android cihazlarda

aşağıdaki kontrollerin yapılması ve önlemlerin alınması gerekmektedir.

- Güvenlik açığını bulan firma tarafından Google Play üzerinde yayınlanan "Stagefright Detector" uygulamasını indirerek telefonunuzda açık olup

olmadığını kontrol ediniz. Uygulamayı indirmek için;https://play.google....etector linkine

tıklayınız veya Google Play Market üzerinden Stagefright Detector'ı kurunuz.

- Uygulama kurulduktan sonra "Begin Analysis" butonuna basarak cihazınızda açık olup olmadığını kontrol ediniz."

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu

Yeni telefonumu buldum sanırım, çıksada detaylı baksak, buda beni 3-4 sene götürür artık :)

nexus 6p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu tip haberlere inanmayınız. Reklam amaçlı. Zaten play store linki de uçmuş.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bu tip haberlere inanmayınız. Reklam amaçlı. Zaten play store linki de uçmuş.

Bu bize şirket iç kanallarından bilgi işlem birimimiz tarafından gönderildi, TURKCELL...
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yani? Turkcell en iyisini mi biliyor simdi [emoji14]

Şimdi ne desem ki [emoji16] [emoji16] [emoji2] o link çalışmıyor da program ismi ile indirince çalışıyor.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yok öyle açık arama, Anrdo 6 gelince yapın bunu, uygulama izinlerini tamamen kapatın, bakalım ne yapacak  :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yok öyle açık arama, Anrdo 6 gelince yapın bunu, uygulama izinlerini tamamen kapatın, bakalım ne yapacak :rolleyes:

Bendeki de nexus 4, açık yok ki zaten Ali Abi [emoji2] güncelleme olmayanlarda varmış bu durum.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bendeki de nexus 4, açık yok ki zaten Ali Abi [emoji2] güncelleme olmayanlarda varmış bu durum.

Ooo nexus  :good1:  yakında bende senin nexus klübe katılacağım  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

tüm os ların dönüp dolaşıp geleceği yer Andro dur  :D  bazılarına duyrulur  :tongue:

hey gidi blackberry hey, sonunda sende doğru yolu buldun...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

tüm os ların dönüp dolaşıp geleceği yer Andro dur  :D  bazılarına duyrulur  :tongue:

hey gidi blackberry hey, sonunda sende doğru yolu buldun...

,

Batmamak için son çırpınışı. Tuşlu telefona artık talep yok. Enteresan şekilde araç kullanırken dokunmatik ekranla mesaj yazabilen evrimleşmiş bir insanoğlu var artık. Tuşa ihtiyaç duymuyor. Öyle ki sesli mesajı bile kullanan yok. Ekrana dokunmanın yerini hiçbir şey tutmuyor. Mail desen BB'nin tercih nedeni olan mail hizmetini diğerleri bedavaya daha hızlı ve mailin formatını değiştirmeden exchange ile veriyor. 

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

telefonda ofis kullanmak istiyorum arkadaslar ,daha dogrusu egzel .dosyayi acan degil uzerinde oynama yapabilecegim bi program bilenimiz varmi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...