İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Hareket Halinde Motor Arıza Lambası Yandı

Murat Bozkurt

Recommended Posts

Uğur Çimen

peki çağlar bey lpg ile ilgili bi fikriniz varmı.birde sormak istediğim izmirde tavsiye edebileceginiz bi ford ustası varmı.bu gun gittiğim usta yol bilgisayarının dilinin değişmesini bakmasına ragmen fark edemdi ben söyledim napcaz die bana sordu :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Erkan Dal

Arkadaşlar sizin karşılaştığınız sorunlardan biraz farklısı şuan benim başımda yarın servise gideceğim ama sizinle paylaşmak istedim Aracım 09 tdci 1.6 mt 109 bg focus. iki hafta önce servise 60 000 km bakımına götürdüm ve bakımdan 3 gün sonra araba tek marşta almamayla başladı ve sık sık tekrarladı peşinden çalışırken birden stop etti veya yolda giderken Motor Arızası uyarısı verdi gaza yüklendim 3000 deviri geçmedi araçı durdurup stop ettim 30 sn sonra çalıştırdım normale döndü servisi aradım klasik olarak getirin bakalım dediler yarın kısmetse gideceğim bakalım ne çıkacak? sizce ne olabilir? filtreleri değiştirdiğinde mi iyi takamadılar yada farklı bir son mu var bilemiyorum. Şİmdiden teşk.

Yorum bağlantısı
Harun Cömert

aynı sorunu 10.000 km deki 2011 tdci de yaşadım fren müşürü arızalanmış dediler önce tamir yoluna gittik sonra tekrardan aynı sorunla karşılaşınca fren müşürünü degiştirdiler sanırım sizdede aynı sorun var.

Yorum bağlantısı
Erdal Akay

Aynı sorun bendede oluştu; aracım 2009 focus titanium bosh car serviste baktırdım kötü yakıttan ve karışımından dolayı olduğunu söylediler ayar yaptılar düzeldi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aynı sorun bendede oluştu; aracım 2009 focus titanium bosh car serviste baktırdım kötü yakıttan ve karışımından dolayı olduğunu söylediler ayar yaptılar düzeldi.

herhangi bir ayar yoktur, arızalı sensör olmadığı için geçici arıza kaydı oluşmuştur, sıfırlanınca da silinmiştir.

Yorum bağlantısı
Erkan Dal

Arkadaşlar cumartesi servise gittim ve dedikleri Turbo Selenoit arızası varmış maliyeti de 500 tl civarındaymış

Erdal bey siz hangi Bosh Car a gittiniz telefonu var mı?

Yorum bağlantısı
Kamil Özyurt

arıza kodlarının anlamlarını http://www.teknomatikoto.com/ariza.html adresinden bulabilirsiniz. Tabi önce arıza kodunu tanımlamanız lazım. Hazır link vermişken yazayım, motor, mekanik konularında Teknomatik otoyu tavsiye ederim. Seyit usta işinin ehlidir.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

hayır mehmet abi araba daha 20000 km de

hayır mehmet abi araçta lpğ mevcut değil.zaten arabam 20.000'de.benzin aldım bi 20 km sonra yandı ışığı bugune kadar böle hiç yapmamıştı...

Benzinde su vardır kesin. :(

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mertgün Gazozcu

Arkadaşlar merhaba,

2007 fiesta sahibiyim, son zamanlarda aracı çalıştırıken bişey farkettim, kontağı ilk çevirdiğimde gösterge panelinde ki tüm ışıklar yanıyo fakat daha önce hepsi sönerken şimdi yağ basıncı uyarı lambası-motor uyarı lambası yanık kalıyor ancak motor çalıştığında ikisi de sönüyor ve seyir halinde ikiside kesinlikle yanmıyor, benim bildiğim sürüş esnasında yanarsa sıkıntı olduğu ancak önceden kontağı ilk çevirdiğmde hepsi sönüyordu diye hatırlıyorum yanlışım olabilr mi? bu arada yağ değişimine en az 1000 km var.

yardımlarınız için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mertgün Gazozcu
(düzenlendi)

Sorun yok herşey normal ;)

çok teşekkür ederim evhamlı olunca sıkıntı yapmıştım.

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Tükçemizde W harfi ve tşkkür diye birer kelime yok. Lütfen dikkate delim.
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Nail çolak

2010 ford focus. lpg. bujileri değiştirdim sorun kalmadı.(bosh 60tl)

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Adem Yılmazer

Merhaba Arkadaşlar,

Hatcback Benzinli 1.6 Focus 2 Comfort aracımın, yaklaşık 1 ay önce motor uyarı ışığı yandı.

Hemen bir ustaya götürdük ve bilgisayar bağladık.

Aracı kontrol eden usta, hata açıklamasında "oksijen sensörü" vb bir hata olduğunu, benzin firmalarının kullanmış olduğu benzinlerin içeriklerindeki "oktan" farklılığından kaynaklanabileceğini, korkulacak birşeyin olmadığını belirtti.

Bilgisayardan hata kodunu sildi.

Bu olaydan 2 hafta sonra aracımız, "motor arıza lambasını" tekrar yaktı.

3-4 gün böyle kullandıktan sonra, aracın yağ değişimi ve hava filtresinin değişimi için gittiğim aynı usta, aracı tekrar cihaza bağladı ve aynı hatanın olduğunu belirterek tekrar silme işlemini gerçekleştirdi.

10 gün sonra yine motor arıza uyarı lambası yanmaya başladı.

Benim dikkatimi çeken şu oldu:

Normalde sürekli olarak OPET, Petrol Ofisi'nden yakıt alırken, ilk defa TOTAL'den benzin aldım ve aradan 2 gün geçtikten sonra ilk defa "motor arıza lambasını yaktı.

Aracımın devirinde, gücünde ve performansında herhangi bir değişiklik olmuyor. Normal koşullardaki performansı ile aynı.

Aracıma LPG yok.

27.500 km'de ve çok titiz kullanmaya özen gösteriyorum.

Sizce bu arızanın sebebi ne olabilir?

Ustanın dile getirdiği gibi korkmamak mı gerekir?

Bu konuda ki görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Şengül Eliş

Yaklaşık 3 haftadır araç bilgi ekranında "motor yağı değiştirme zamanı" ikazı çıkıyordu ekranda ilk çalıştırdığımda, bugün birde motor ışığı sarı ve sürekli yanıyor, burdan anladığım kadarıyla genelde lpg li araçlarda olan bi sorun galiba bu ışığın yanması ama aracım dizel. Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Şengül Eliş yazdı:

Yaklaşık 3 haftadır araç bilgi ekranında "motor yağı değiştirme zamanı" ikazı çıkıyordu ekranda ilk çalıştırdığımda, bugün birde motor ışığı sarı ve sürekli yanıyor, burdan anladığım kadarıyla genelde lpg li araçlarda olan bi sorun galiba bu ışığın yanması ama aracım dizel. Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Sarı lambanın yağ değişimi ile alakası yoktur.. 

Muhtemelen farklı bir arıza vardır. Zaman kaybetmeden arıza koduna baktırmalı ve gereğini yapmalısınız.. 

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Mustafa Şimşek
On 15.01.2012 at 22:36, Mehmet Ozyurek yazdı:

O motor sarı lamba yandığı için bozulmamıştır, motor bozulduğu için sarı lamba yanmıştır.

Yani olan olmuştur bence ama tabiki bir taraftan da haklısın...

Sarı uyarı ışığı, Bir an önce servise git ama çekiciyle gitmene gerek yok demektir..

Lpg yok değil mi bu araçta ?

Bahsettim konu bu,

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...