İçeriğe Yönlendir

Audi A6 - Quattro Mu, Fiyasko Mu?

Rıdvan Ergün

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

evet Servet Hocam, gaza basmadığı için düşük gazda arka salınım yaparken önde de o güçle eşikten kurtaracak bir tork alamıyor. Aynen öyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

ESP nin açık veya kapalı olmasının da bir etkisi var sanırım

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Scorpio da kullanmıştım 4 çeker sistemini. Tecer dağının tepesine kadar çıkardı kışın ancak bu tip bir problem ile karşılaşmamıştım. Mehmet Hoca' nın ve Servet n de dediği gibi yeteri derecede pedala yüklenmediği için çekiş ön tekerlere aktarılmıyor.

Bu arada mehmet hocam video lar gerçekten güzelmiş.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Çekiş sistemi AWD değil ise ve yere tutunacak lastik yoksa iş zora giriyor.

Sattığım Chrysler Voyager awd idi. ( önden çekiyor, patinaja geçiyor, arka devreye giriyor, yine mi patinaj devam ediyor, arka kilitleniyor. ) Quattro'da bunu gibi çalışıyor. Yolda kalması çok zor.

Mevcut Honda %80 ön, %20 arka takrikli. Eğer ön kaymaya başlarsa ön arka eşitleniyor. Awd veya Quarttro gibi değil.

Audi ve Subaru sistemde birbirlerine yakınlar.

Rıdvan bey Audi'ni tekerlere dikkat edin yavaşlayıp hızlanıyor. Sürücü rölanti devrinde yapıyor testi ve büyük ihtimalle ayağı frende. Gaz verdiği anda araç yürüyecek.

Honda'nın arkasıda bu sistemin aynısı

Mehmet Bey çok teşekkür ederim.

AUDI forumunda 30 sayfa yazı yazılmış,. aylarca tartışılmış. Bu kadar aydınlatıcı bir cevap yok.

Gerçekten aydınlattınız beni.

Kendi aracımla da deneme yapıp sonucu buraya yazarım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

OOOO forumuna selam söyleyelim o zaman, vesile ile kıyamet gibi oto dergileri test yaparlar, hiçbiri 4x4 bir otomobilde, çekiş detayını yazmaz, satıcıya sorarsın bilmez, servis ömründe görmemiştir, üreticilerin buraya bir el atması lazım. Torpidodaki mp3 player girişi, beni hiç ilgilendirmiyor, onun nerede olduğunu ben de bulurum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Göktürk

x-drice>4matic>quattro

Diye sanırım iyiden kötüye göre :)

Bu test için böyle. Audi enayi değil, onun da iyi olduğu bir test vardır.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Şu makaralardan bir türlü bulup deneyemedim. Gerçi çok ağır geçen kış şartlarında bol bol deneme fırsatım oldu. Arabamdan çok memnun kaldım. Ama makara testini illa yapıp buraya koyma niyetindeyim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Rıdvan Ergün
Şu makaralardan bir türlü bulup deneyemedim. Gerçi çok ağır geçen kış şartlarında bol bol deneme fırsatım oldu. Arabamdan çok memnun kaldım. Ama makara testini illa yapıp buraya koyma niyetindeyim.

İstanbul Maslak Atatürk Sanayi Sitesinde test yapacak makara sustemi bulamadım.

Nerede bulabileceğim konusunda fikri olan var mı?

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Güvenç Terzierol

Ben eskisinden daha çok kendi bildiklerimin doğruluğunu kabullenmeye başladım, insanların bilmiş cahilliğine şahit olmaya başladıkça...

ne kadar da doğru demişsiniz gayet net özetleyen bir cümle aynı şeyleri bende fark ediyorum ne yazık ki etrafımda.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

İstanbul Maslak Atatürk Sanayi Sitesinde test yapacak makara sustemi bulamadım.

Nerede bulabileceğim konusunda fikri olan var mı?

dyno ya çıkmayı deneyin derim onun üzerinde olabilir.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

dyno ya çıkmayı deneyin derim onun üzerinde olabilir.

Maslak Sanayi sitesinde dyno olan bir yere gittik. Ü>zerine çıkıp deneme yapmak için 20 TL istedi. Kabul ettim, çekim için telefonu hazırlamaya falan başladımdı, fakat senin deney bunda olmaz, makara gibi tam boşa dönmez ağırlığı var bunun gibi bir şey söyledi. Vazgeçtik.

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Maslak Sanayi sitesinde dyno olan bir yere gittik. Ü>zerine çıkıp deneme yapmak için 20 TL istedi. Kabul ettim, çekim için telefonu hazırlamaya falan başladımdı, fakat senin deney bunda olmaz, makara gibi tam boşa dönmez ağırlığı var bunun gibi bir şey söyledi. Vazgeçtik.

Boş dyno ya çıkmanız gerekli. Çıkım ücreti olarak da 50tl ödenir hazır çıkmışken aracınızın gücünü de ölçmüş olursunuz. Paşaoğlunda ki dyno boş dyno bence olur

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Boş dyno ya çıkmanız gerekli. Çıkım ücreti olarak da 50tl ödenir hazır çıkmışken aracınızın gücünü de ölçmüş olursunuz. Paşaoğlunda ki dyno boş dyno bence olur

Paşaoğlu nerede?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sonuç olarak Audi de tırt mı çıktı arkadaşlar :D

En kralı Fun abi gerisi komple tırt :p:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Sonuç olarak Audi de tırt mı çıktı arkadaşlar :D

Yukarıdaki videoda izah ediyor. TCS nin kapatılması gerekiyormuş. O zaman AUDİ de takır takır çıkıyor. Neyse, dynoya çıkınca size haber veririm :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...