İçeriğe Yönlendir

Audi A6 - Quattro Mu, Fiyasko Mu?

Rıdvan Ergün

Recommended Posts

Osman Bilgin
(düzenlendi)
40 dakika önce, Deniz Öztürk yazdı:

2003 model bmw x5 3.0ia aracım da oldu 2006 model A6 2.7tdi quattro aracımda,çekiş sistemi audinin daha iyiydi audi taksi olmasına rağmen 

kullandığınız bmw xdirve değil bildiğim kadarı ile..

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Necdet Tuzkan

Yukarıda paylaştığım videonun profesyonel kişiler tarafından test edildiğini varsayarak Quattro nun karlı kaygan zeminde bariz üstünlüğünü görüyoruz demekki mekanik sistem elektronik sisteme göre daha başarılı gözüküyor :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
8 saat önce, Necdet Tuzkan yazdı:

Yukarıda paylaştığım videonun profesyonel kişiler tarafından test edildiğini varsayarak Quattro nun karlı kaygan zeminde bariz üstünlüğünü görüyoruz demekki mekanik sistem elektronik sisteme göre daha başarılı gözüküyor :)

peki sizin videonuzdan sonraki videodaki q7 x6 testi doğru varsayarak bakarsak? :=) 

kar buz testi hileye daha uygun testler, birine eski kış lastiği, diğerine 4 mevsim, birine yaz, birine baba bir kış lastiği takarsak ne sistem kalır ne araba.. 

markaya meyil olmadan prof. mana da eşit şartlarda adil bir test yapılması lazım.

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici
16 dakika önce, Osman Bilgin yazdı:

peki sizin videonuzdan sonraki videodaki q7 x6 testi doğru varsayarak bakarsak? :=) 

kar buz testi hileye daha uygun testler, birine eski kış lastiği, diğerine 4 mevsim, birine yaz, birine baba bir kış lastiği takarsak ne sistem kalır ne araba.. 

markaya meyil olmadan prof. mana da eşit şartlarda adil bir test yapılması lazım.

2015 525 Xdrive aracımızda,Michelin Crossclimate ,A5 Quattro aracımızda da Marshal kış lastikleri mevcuttu.İki aracı da karda düzenli kullandım,Xdrive lastiklere rağmen dibi buzlu rampada sendeledi A5 patinaj bile çekmedi..Şahsen ben böyle videolardansa bilinçli kullanıcıların yorumlarını ve deneyimlerini almayı tercih ediyorum.Çoğu video reklam amaçlı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

eşit şart lazım işte; aynı sürücü, aynı lastik, aynı zemin, aynı düzenek/platform vb. gibi..  yoksa hem reklam hem de "benim aracım daha iyi" videoları, anlatımları ile bir yere varılamaz gibi görünüyor.. benim anladığım (video, yorum, tecrübeler) akıllı 4x4 sistemler extreme faaliyetler harici bariz olarak birbirine üstünlükleri yok gibi..  en kötüsünü beğenmediğinizi bana verin :blush: :=)

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici
(düzenlendi)
28 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Marshall lastik kışın daha üstün. 

Michelin in fiyatına bakılırsa gören aracı kanat takıp uçuruyo sancak ama malesef beklediğimiz performansı vermedi kış lastiğinde markaya para vermeye gerek yokmuş..

17 dakika önce, Osman Bilgin yazdı:

eşit şart lazım işte; aynı sürücü, aynı lastik, aynı zemin, aynı düzenek/platform vb. gibi..  yoksa hem reklam hem de "benim aracım daha iyi" videoları, anlatımları ile bir yere varılamaz gibi görünüyor.. benim anladığım (video, yorum, tecrübeler) akıllı 4x4 sistemler extreme faaliyetler harici bariz olarak birbirine üstünlükleri yok gibi..  en kötüsünü beğenmediğinizi bana verin :blush: :=)

Ben de Bir Bmw hayranı ve sürücüsü olarak sürüş keyfini performansını diğer markalarla aynı kefeye bile koymuyorum,hepsinin de kendine göre üstünlükleri var fakat iş Audi Bmw Mercedes arasındaki dört çeker kapışmasına gelince Quattro bariz önde.

tarihinde Ali Yasir Bilici tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necdet Tuzkan

Yanlışım varsa düzeltin 4x4 ün babası Subaru dur sonrasında Audi ve diğerleri gelir ancak bu teknolojiyi Subaru yada Audi buldu diye diğerlerinden daha başarılı anlamına gelmez konunun başında da yazmıştım bu testlerin eşit şartlarda olmasının çok önemi var en azından aynı kullanıcı aynı lastikler hatta ağırlıklarının bile çok önemi var.
Binek 4x4 lere bakıldığında daha çok kış şartlarına yani karlı buzlu zeminlerde test edildiğini görüyoruz bu şartlarda ise Quattro nun daha başarılı olduğu gözüküyor.
Engebeli zor arazi şartlarında ise x5 q7 gibi arazi modelleri arasında bineklerden ayrı bir katagori de değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum.
İşin aslı şu ki Quattro Xdriwe ve 4Matic kullanıcıları illaki kullandıkları markaları övmeleri kadar doğal bişey olamaz zaten üçüde Alman ve enler arasında en iyi değillermi? :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Necdet Tuzkan
Mazda 4x4 ve diğerleri der kenarda çayımı içer bakarım konuya [emoji4]

Afiyet olsun ancak şu söz verdiğin çaydan ise hala beklemedeyim. :)

Yorum bağlantısı
Necdet Tuzkan

Geç kaldın dostum maalesef Kafeyi devrettik inşallah başka bir zaman yinede düşündüğün için tşk ederim.[emoji106]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)
20 dakika önce, Necdet Tuzkan yazdı:

Yanlışım varsa düzeltin 4x4 ün babası Subaru dur sonrasında Audi ve diğerleri gelir ancak bu teknolojiyi Subaru yada Audi buldu diye diğerlerinden daha başarılı anlamına gelmez konunun başında da yazmıştım bu testlerin eşit şartlarda olmasının çok önemi var en azından aynı kullanıcı aynı lastikler hatta ağırlıklarının bile çok önemi var.
Binek 4x4 lere bakıldığında daha çok kış şartlarına yani karlı buzlu zeminlerde test edildiğini görüyoruz bu şartlarda ise Quattro nun daha başarılı olduğu gözüküyor.
Engebeli zor arazi şartlarında ise x5 q7 gibi arazi modelleri arasında bineklerden ayrı bir katagori de değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum.
İşin aslı şu ki Quattro Xdriwe ve 4Matic kullanıcıları illaki kullandıkları markaları övmeleri kadar doğal bişey olamaz zaten üçüde Alman ve enler arasında en iyi değillermi? :)

evet benim bildiğim de seri üretim olarak babalar onlar..  eşitlik konusunda da evet, benimde sadece bu konuda bile iki üç mesajımda bahsettim. 

quatro efsane hatta bir mesajımda ben de quatroya diğerlerinden daha hayran olduğumu bahsettim, benim ki sadece merak inceliyorum, lakin xdrive quatroyu baya zorlamış gibi görünüyor, ama daha başarılı olduğu kısmı işte tartışma konusu:=) o yüzden bu konu var ve adil testler diyoruz.. 
 üstteki videoları izlemediyseniz, öneririm teknik olarak baya açıklayıcı..
son olarak da tabi ki kimsenin yoğurdu ekşi değildir, en iyisidir.. :=)

(bence bunun sonu yok, eminim ki testler de biri başarılı olsun, diğer araç sahibi hile var şu bu der) 

8 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Anammm. Unuttum ya ben. Adres alayım özelden :)

ben de çay içebiliyorum

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Geç kaldın dostum maalesef Kafeyi devrettik inşallah başka bir zaman yinede düşündüğün için tşk ederim.[emoji106]

Evde çay düşmanlığı varsa bilelim :D
ben de çay içebiliyorum

Heh bi sen eksiktin şimdi diğerleri de üşüşür buraya
Yorum bağlantısı
Necdet Tuzkan

Ozaman yapacak bişey yok adresi yolluyorum:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
On ‎10‎.‎4‎.‎2017 at 00:39, Osman Bilgin yazdı:

bir de bu gençleri dinleyelim, ezber bozduruyorlar.

Çok teşekkürler. Videolar çok aydınlatıcı olmuş. Youtube kanalına da abone oldum bu sayede. Oldukça kaliteli bilgilendirme yapan videolar var.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
1 saat önce, Rıdvan Ergün yazdı:

Çok teşekkürler. Videolar çok aydınlatıcı olmuş. Youtube kanalına da abone oldum bu sayede. Oldukça kaliteli bilgilendirme yapan videolar var.

rica ederim, bende aboneyim..

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
11 saat önce, Osman Bilgin yazdı:

quatrosu, symmetricalı, xdrive vs bir 4x2+2 toros değil..

Ağızda sigara olmazsa olmaz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci
12 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Ağızda sigara olmazsa olmaz :D

İlk benimde dikkatimi çeken sigaraydı işte bizim millet dedim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Necdet Tuzkan

Aradığım torsen test videosunu buldum arkadaşlar buyurun... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Aradığım torsen test videosunu buldum arkadaşlar buyurun... [emoji4]

tapatalk görülmüyor
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...