İçeriğe Yönlendir

Focus I - Silecek Fasıla Ayarı

Engin Ünal

Recommended Posts

Engin Ünal

Öncelikle merhabalar , forumda silecek fasıla ayarı ile ilgili konulara baktım denilenleri yaptım ancak olmuyor.Gene sileceklerim fasılada çok geç çalışıyor.

Aracım 2005 f1 collection , Silecekler tamamen kapalı iken 1. kademe yani fasılaya alıp 1-2 sn sonra kapatıyorum , aç kapa aç kapa bir kaç defa yapıyorum ama , sileceklerim yine 10-15 sn aralığında çalışıyor.bizim araçlarda bu ayar yokmu yoksa benmi yapamadım. Bu ayarı bilenler detaylıca anlatırda sevinirim. Teşkkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fasılalı silecek kolu aracınıza uyar, muhtemelen de tesisat vardır ve kolu değiştirerek fasılalı sileceğe sahip olabilirsiniz..

Denemekte fayda var..

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

cevaplar için teşekkürler.artık fasıla ayarlı kol alıcam.

Yorum bağlantısı
Semih Saner

o yöntem focus I için geçerli değil.

bende focus 1 var ..ve bu ayar var. :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

bende focus 1 var ..ve bu ayar var. :)

Sizdeki araç Ghia..

F1 Collection modellerinde yok

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

FI de fasıla öyle 10 sn bekle aç kapa vs ile değil silecek kolundaki fasıla ayarı ile yapılıyor :)

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

fasılalı silecek koluda Maşallah 250 TL civarıvdaymış galiba :D ben elimle açar kapatırım :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Fasıla kolunda ayar varsa oradan yoksa denilen şekilde oluyor diye aklımda kalmış..

Yorum bağlantısı
Çağrı Kalyon

2005 f1 collection var bende de fasıla ayarlı kol taktım çalışmadı tesisat yok.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

2005 f1 collection var bende de fasıla ayarlı kol taktım çalışmadı tesisat yok.

bir adet kablo çekmek gerekiyor fasıla ayarı için. forumda halleden vardı sanki.

alamanın teki yapmış ama o teknik adam olduğu için bayağı bi kablolama yapmış. normalde bu kadar kablo çekilmiyordu sanki.

http://foka24.de/Focus/selfmades.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Ünal

En iyisi satıp Ghia almak , hem aracı her görenin ilk sorduğu Ghia'mı sorusunada artık hayır collection demekten bıktım.:D Adam hayatında focus'a binmemiş hemen Ghia'mı diyor :D

Yorum bağlantısı
Çağrı Kalyon

bir adet kablo çekmek gerekiyor fasıla ayarı için. forumda halleden vardı sanki.

alamanın teki yapmış ama o teknik adam olduğu için bayağı bi kablolama yapmış. normalde bu kadar kablo çekilmiyordu sanki.

Kabloyla falan uğraşmayım dedim vazgeçtim geri. orjinalinden almıştım bitane 130 TL ye.

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Sezgin Yılmaz
Kocaeli tarafında yapabilecek elektirikçi varmıdır?
Yorum bağlantısı
Ali Ünal
On 29.01.2012 at 14:43, Engin Ünal yazdı:

Öncelikle merhabalar , forumda silecek fasıla ayarı ile ilgili konulara baktım denilenleri yaptım ancak olmuyor.Gene sileceklerim fasılada çok geç çalışıyor.

Aracım 2005 f1 collection , Silecekler tamamen kapalı iken 1. kademe yani fasılaya alıp 1-2 sn sonra kapatıyorum , aç kapa aç kapa bir kaç defa yapıyorum ama , sileceklerim yine 10-15 sn aralığında çalışıyor.bizim araçlarda bu ayar yokmu yoksa benmi yapamadım. Bu ayarı bilenler detaylıca anlatırda sevinirim. Teşkkürler.

Engin bey merhaba forumda şöyle bir konu var belli yardımcı olur size 

Yorum bağlantısı
Engin Ünal
On 08.03.2018 at 23:39, Ali Ünal yazdı:

Engin bey merhaba forumda şöyle bir konu var belli yardımcı olur size 

Teşekkür ederim Ali bey ama konuyu 6 yıl önce açmışım :) focusu zaten 5 yıl önce satmıştım ama yinede teşekkürler..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...