İçeriğe Yönlendir

Yeni Aveo Mu - Fiesta Mı?

Yener Yıldırım

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Full F3 ile en az Audi A4 ün full ü falan dersen tamam, opel dışında bmw-merso yuda katma diğerlerinden ilerde bence, az da olda ve fark hızla kapansada hala durum bu, fiyat olarak uçuk o ayrı, biraz uygun yapsalar almanlar hariç Ford dan başka (vw-opel e de bakmam) diğerlerine bakmam bile.

Yorum bağlantısı
Murat Arslan 2

Daha sağlam ve güvenilirdir, daha uzun ömürlüdür, daha iyi yol tutar, bu kadar fark ta yeter sanırım, yalnız tekrar yazayım asla kötü demiyorum, güzel araba ama fiesta kadar değil.

kesinlikle tartışma olarak algılamayın ama yine aynı şeyi yaptınız.önyargı. önyargı. bu söylediklerinizi hangi verilere veya iki aracıda ne kadar kullanarak yapabiliyorsunuz.

daha yeni kasasını 6-7 ay önce satışa sunmuş bir aracın ömrü nasıl ölçülebildi. bayiye gidip dokunarak mı?

daha iyi yol tutuşu nasıl test edildi? ikisinide bizzat kullanıp zor şartlarda test mi edildi? Ki esp ve tcs olmayan bir araçtan bahsederken.

daha sağlam ve günilir olduğu nasıl anlaşıldı? ben ncap videolarını izliyorum ama aksini görüyorum.

lütfen lütfen lütfen. önyargılar yüzünden belki birisi değeri diğerinden daha düşük bir araca daha fazla para ödeyecek.

Full F3 ile en az Audi A4 ün full ü falan dersen tamam, opel dışında bmw-merso yuda katma diğerlerinden ilerde bence, az da olda ve fark hızla kapansada hala durum bu, fiyat olarak uçuk o ayrı, biraz uygun yapsalar almanlar hariç Ford dan başka (vw-opel e de bakmam) diğerlerine bakmam bile.

focus 3 ten indikten sonra birde octavia ya binmenizi öneririm.

saygılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Yener Bey aveonun kaput daha uzun sanırım.Fiestada yaşadığınız sorun bunda daha belirgin olur sanırım

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

focus 3 ten indikten sonra birde octavia ya binmenizi öneririm.

saygılar.

Aaa octavia yı zaten eskiden beri öven birisiyim, hatta passat alacağına süperb al diyenlerdenim, yani onuda biliyorum, konuya gelirsek, donanım olması önemlidir ama herşey değildir, süslü çinli arabalardada donanım var ama gerisi yok, neyse dikkat edersen zaten güzel araba f/p olarak uygun fiyorum, sadece az farkla Ford un gerisinde, ayrıca deneme sürüşüde yaptım, Fiesta kadar tatmin olamadım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Şu an ortada hiç araba olmasa, bu rakam farkına, yeni Aveo gidip sürülüp değerlendirmeye alınabilir derim, ama fiesta alınmış, keyfini sürün, bu kadar zarara değecek bir değişim değil

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Kesinlikle ortak fikir bu saatten sonra gereksiz olur değmez.

Yorum bağlantısı
Murat Arslan 2

Bu hafta sonu alıyoruz sedanını.

Benzinli 1,4 alıp düp çakacaz :)

Araba çok dolu çoook .

hayırlı olsun. imkanınız varsa ltz modelini alın. artıları fiyat farkından daha fazla.

Yorum bağlantısı
Yener Yıldırım

Fiesta aldığıma maalesef çok pişman oldum. ayrıca yanlış anlaşılmasın fiestanın var olan donanımında hata falan görmedim yada bir sorunum da yok sadece eksiklerinden bahsettim ve aveo ile fiyat olarak karşılaştırılmasını istedim. Eğer kredi miktarım çok olmasaydı satıp değiştirirdim ama şu durumda gerçekten 2 kat zararım olur. Yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Allah kazasız belasız günler nasibeylesin hepimize...

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

her ikisinide kullanan biri olarak kesinlikle aveo derim full modeline dizel 36.500 tl gibi bir rakama veriyorlar daha ne olsun

Yorum bağlantısı
Yener Yıldırım

her ikisinide kullanan biri olarak kesinlikle aveo derim full modeline dizel 36.500 tl gibi bir rakama veriyorlar daha ne olsun

internette 42000 gibi bi rakam yazıyor :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Guest Feti Ercan

bu resimdeki araç en boş olanı mı? Birde şu anda 2. el aveo dizel yok denecek kadar az nedendir acaba. Forumda bir çok kişi aveo demiş ama yollar fiesta kaynıyor!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bu boş olanı ama, en boş donanımda; cc, 8 airbag, esp, hillholder standart. İkinci el dizelinin satışta olmamaı iki nedenden olabilir:ya herkes çok memnun ya da, çok satmadı. Ben alanların memnun olduğunu düşünüyorum. 68bg'lik albea 1.3mjetten gayet memnunken aynı motorun redbull içmiş hali olan 95bg'liği keyif verecektir.

Neyse birazdan Murat gelir, tüm detayları aktarır.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğu Kemik
(düzenlendi)

En iyi araba sahibi olduğun arabadır ;)

tarihinde Doğu Kemik tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Murat resimlere bakıyorum da, fiesta nın malzeme kalitesi daha iyi. O plastikler çok ucuz duruyor. Vites koluna dikkat. :) Ama ESP ve hava yastıkları için değer.

Yorum bağlantısı
Necati Dur
(düzenlendi)

Ben aynı dönemden yakın zamanda geçtim. Seçeneklerim arasında Fiesta, Aveo ve Polo vardı. Aveo'nun en dolusuna baktım. Fiesta ve Polo'nun en düzüne. Aveo önden çok şık geldi bana. Göstergeler hiç tarzım değil. Sonuçta Polo aldım. Pişmanmıyım, biraz. Keşke Polo'nun 1.6 TDI olanını alsaydım diyorum. Aracım 1.2 Benzinli trendline

tarihinde Necati Dur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Murat resimlere bakıyorum da, fiesta nın malzeme kalitesi daha iyi. O plastikler çok ucuz duruyor. Vites koluna dikkat. :) Ama ESP ve hava yastıkları için değer.

yani ben de öyle düşünüyorum. Sinyal kolu filan vasat duruyor biraz. 0 km araç için iyi ama 3 4 sene sonra nasıl olur o konu aklımda soru işareti. Fiyatı filan çok iyi donanımı dopdolu ama sonrası için ??

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Ben aynı dönemden yakın zamanda geçtim. Seçeneklerim arasında Fiesta, Aveo ve Polo vardı. Aveo'nun en dolusuna baktım. Fiesta ve Polo'nun en düzüne. Aveo önden çok şık geldi bana. Göstergeler hiç tarzım değil. Sonuçta Polo aldım. Pişmanmıyım, biraz. Keşke Polo'nun 1.6 TDI olanını alsaydım diyorum. Aracım 1.2 Benzinli trendline

poloda çok küçük :) size yetiyorsa o ayrı tabi. Ha bir de çook pahalı

Baz donanım bu. Vites kolu çok yumuşak. Üretim kalitesi Fiesta'dan çok daha yüksek. Fiesta'ya binince ucuz bir arabaya binmiş gibi hissediyorum kapıları falan çok hafif, hissiyat kalitesiz geliyor. Aveo C segmenti gibi. Ayrıca 1.4 TDCi Fiesta'ya tokat üstüne tokat basıyor 1248cc motor hacmi ve vergisiyle :D 5. viteste çıkmadığı rampa yok.

Sinyal kolu Insignia ve Camaro ile aynı. Onların ki de vasat o zaman :)

ya ben tam bilmiyorum sadece bana öyle geldi. Fiestanın arka tarafı çok basık geldi aveo o konuda daha iyi sedan kutu gibi güzel ama 3 4 sene sonra bu kalitesini elektronik aksamlarını koruyabilecek mi o ben de soru işareti ama şu şöyle bu böyle diyemem. fiesta görsel olarak daha kaliteli duruyor ama yakıtından çok şikayetçi olan fiestanında forumlara baktığım kadarı ile

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Murat o gri plastikler ne öyle pazarda satılan laylonlar gibi. :D

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun
(düzenlendi)

Ön yargıyı yıkmak atomu parçalamaktan daha zordur. O yüzden, herkes beğendiği aracı alsın. Ben çok memnunum, fiyatının yanında ekonomik, seri, Güvenli bir araca sahibim. Sandero aynı parametreleri sağlasa onu da alabilirdim. Marka saplantısı maaşlı çalışanlar için çook zararlıdır!.

FsvNk.jpg

tarihinde Korhan Orkun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ben de Aveo alabilirim, ESP ve hava yastıkları almak için yeterli aslında. Ama malzeme kalitesi epey zayıf duruyor. Her şeyi dörtdörtlük olamaz zaten, artılar eksiler var.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Ön yargıyı yıkmak atomu parçalamaktan daha zordur. O yüzden, herkes beğendiği aracı alsın. Ben çok memnunum, fiyatının yanında ekonomik, seri, Güvenli bir araca sahibim. Sandero aynı parametreleri sağlasa onu da alabilirdim. Marka saplantısı maaşlı çalışanlar için çook zararlıdır!.

FsvNk.jpg

aracınız çok güzel maşallah kutu gibi ne büyük ne küçük tam çekirdek aile aracı. Araçda yok yok ama içi biraz hoşuma gitmedi benimde. Fiyatı ise gerçekten müthiş. Ha ona bakarsanız 80 milyarlık arabanın içini yada dışını beğenmeyen insanlarda var göreceli kavramlardır. Ama şunu objektif söyleyebilirim 4 5 sene sonra aynı kaliteyi koruyabilecek mi onu merak ediyorum? tek çekincem o

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Elbetteki, araç alırken ihtiyaçlar ön planda tutuluyor. Söylemek istediğim de o. Paramın alabileceği max faydayı bulduğum araç benim için ideal olandır. Sınırsız param olsa 2. aveomu almazdım elbette. 4-5 sene sonra arabanın aynı kaliteyi koruyacağı konusunda şüphem yok. Kasa hariç GM yeni corsa'nın şasesi aynı olacak. Murat bahsetmiş, içi ideal büyüklükte, sinyal kolları vs Insignia ile aynı. Motor bilinen Mjet. Düşündüm ne sorun çıkabilir ki?

Yorum bağlantısı

Elbetteki, araç alırken ihtiyaçlar ön planda tutuluyor. Söylemek istediğim de o. Paramın alabileceği max faydayı bulduğum araç benim için ideal olandır. Sınırsız param olsa 2. aveomu almazdım elbette. 4-5 sene sonra arabanın aynı kaliteyi koruyacağı konusunda şüphem yok. Kasa hariç GM yeni corsa'nın şasesi aynı olacak. Murat bahsetmiş, içi ideal büyüklükte, sinyal kolları vs Insignia ile aynı. Motor bilinen Mjet. Düşündüm ne sorun çıkabilir ki?

Yorumunuza tamamen katılıyorum. Ön yargıları kırmak, marka takıntılarını aşmak hep zordur. En iyi araç sahibi olduğun anahtarı cebinde olandır, mantığı kesinlikle doğru. Aveo için en full donanımını satın alacağımızı düşünürsek, rakiplerinden + ları nedir? Eksileri nedir? Fiyatlar full donanım b sınıfında ortalama aynı gözüküyor. Neden bu aracı almalıyım, ciddi şekilde soruyorum. Bunu sebebleriyle birlikte kıyaslamalı olarak açıklarsanız araç sahibi olarak memnun olurum. ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...