İçeriğe Yönlendir

Yeni Aveo Mu - Fiesta Mı?

Yener Yıldırım

Recommended Posts

Doğu Kemik
(düzenlendi)

Netice de amaç işimizi görmek bir noktadan diğerine ulaşımı sağlamak ise her araç sahibine güzeldir. Bence de marka fanatikliği bu dönemde biraz gereksiz artık. Şu an iş nedeniyle Yozgat' tayım kuş serisi ve Röno 12 lerden geçilmiyor; sahiplerinin işini görüyor mu hem de fazlasıyla. Ayrıca bu dönemde piyasada ben kötü diyebileceğimiz araba olduğuna inanmıyorum. Her aracın artıları eksileri var. Aveo nun güvenlik donanımı açısından fiestadan üstün olduğu hatta fiestanın bu anlamda 'eksik' kaldığını söylemek gerekir.

tarihinde Doğu Kemik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Önü güzel, arka ı ıhh ama Murat, gerçi fiesta nında arkası daldan düşmüş olgun incir gibi ya neyse :)

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Bu arada deli gibi beyaz sedan Aveo görmeye başladım filo plakalar başlamış...

bende onu diyecektim neden sadece beyaza standart istiyorlar ki çok saçma heryer beyaz aveo :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

İnsignia ya bir bin, fiesta bile daha rahat geliyor, en azından bana öyle geldi, o gıcık ön konsol adamın üstüne üstüne geliyor, arkaya binerken kafanı üst köşeye çarpmaman zor, inerken de dert, ayrıca binerkende ayakların eşiğe ve ön koltuğun arka kısmına çarpıyor, ergonomi hatalı araba, kısaca darlık olayında haklı sayılır, aveo daha ferah hissi veriyor gerçekten, üstüne gelen birşey yok.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

En geniş bizim eski fiestalardı, şimdiki kasanın arkası ve bagajı daha dar, buna rağmen hala ferah sayılır, ama bu sınıf arbalarda fark az olur.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

orta sınıf araba öyle oluyor, yol arabası biraz basık olabilir, yayılıp sürüyorsun zaten :)

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Sınıfının en güvenli otomobili, sınıfının en sağlam şasi yapısı. Servet Abi'ye ben burada böyle yol tutan otomobil kullanmadım, İlteber Abi'ye valla mıknatıs, Mustafa Abi'ye hacıyatmaz mübarek dedirtecek kadar yol tutan bir otomobil. Euro Ncap bile Focus'tan iyi bulmuş ESP'sini biz test etsek bile boş. Korhan Abi binlerce kilometrenin ortalama tüketiminin resmini koydu 3 litre küsürlerde... Benden az yaktığını söyleyen Megane sahibi arkadaşım bizde kaldı dün, benim her zaman yaptığım gibi Bağdat Caddesi'ne indik çıktık bütün uzun yolda sıfırlanmamış yol bilgisayarı 4.1 litreden 5.0 litreye çıktı benim kullanımımla 20km yaptı diye. Yüzlerce kilometrenin ortalaması buralarda dolaşınca 20km'de 1 litre fırladı. Performans konusunda ise Gökhan Abi buna 70lik Fiesta yetmiyor 90lık ile denemek lazım dedi 75lik için, 95lik yerinde durmaz bunun diyor. Hem vergisi de az.

Kullanmadım detaylı bir test düşünüyorum. Ön yargıları kırmak şart, bu sınıf için dacia dahil bir çok firmayı gezicem. Fiyatlar aşşağı yukarı aynı, zaten alınıcak araç 5 sene kullanma sebebiyle alınıcak. 95'lik vers. performans tüketim hakkında yorum yapabilicek var mı ? Daha doğrusu forumda 95 aveo kulalnmış varmı? Bir de kullananlardan merak ettiğim için soruyorum, en donanımlı vers. LTZ'de cam düğmelerinde aydınlatma, torpido da ve bagaj da aydınlatma varmı? Clio'da olmadığı için eksikliğini çok yaşadım o yüzden sorayım dedim.

Yorum bağlantısı
Necati Dur

Ya önyargı diyoruz ya tam burada işte. 2006 model fiesta'm vardı. Orjinal kauçuk paspas sormuştum serviste. sadece ön paspaslara 90 lira istemişlerdi. polo aldıktan sonra servisten orjinal kauçuk paspas aldım 45 liraya. Aracım en baz modeli 29900 lira. Ben aracımı alırken Aveo'nun en baz modelide aynı fiyattaydı. Fiesta 1250 lira daha pahallıydı. Halen fiesta polo'dan daha pahallı. İç hacim olarak Polo'nun içi daha sade Fiesta'dan. Bagaj hacmi eski kasa fiestayla aynı. Bebek arabasından biliyorum. Arka koltuk daha ferah. Ben Polo yada Fiesta'dan yana kullanırdım tercihimi. Hatta Yaris'i de düşünebilirdim.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Dacia ile aynı cümle içinde kullanmak ayıp olur Aveo'yu.

Ayıp başka bir yerde olur derler. :)

Marka fanatikliğini bırakıp tüm B sınıflarını incelemeyi planlıyorum. Tabi şu yeni naylonlar bir gelsin, sandero, stepway, logan bir de makyajlı fiesta sahalara insin ondan sonra değerlendirmeye alırız.

Necati hocam hepsini inceleyip bir tanesini seçmeyi planlıyorum, büyük konuşmaya gerek yok. İllaki aveo vs. almam demiyorum, beğenirsem neden olmasın. Ancak clio 4 almam çünkü benim için değişen birşey yok. :)

Aslında aklımı karıştıran tek durum var, kıyaslamak ne kadar doğru bilmem ancak 105lik active plus donanım dizel bravo 43 bin olduğundan üst sınıf almak var. B sınıfı parasına C sınıfı almak daha mantıklı gözüküyor.

tarihinde Burak Erdin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Yorumunuza tamamen katılıyorum. Ön yargıları kırmak, marka takıntılarını aşmak hep zordur. En iyi araç sahibi olduğun anahtarı cebinde olandır, mantığı kesinlikle doğru. Aveo için en full donanımını satın alacağımızı düşünürsek, rakiplerinden + ları nedir? Eksileri nedir? Fiyatlar full donanım b sınıfında ortalama aynı gözüküyor. Neden bu aracı almalıyım, ciddi şekilde soruyorum. Bunu sebebleriyle birlikte kıyaslamalı olarak açıklarsanız araç sahibi olarak memnun olurum. ;)

Burak bey, 36.500 TL'ye Dizel, sedan, büyük bagajlı, güvenli!!, esp'li, strat-stop'lu, az yakan, 0 km, tipi de hoşuma bir araç aradım. 190 Tork 1750 d/d de bu gücü vermesi de çok yeterli benim için. CC uzun yolda çok ekonomik sürüş sağlıyor. Tey direksiyondan kumandalı ve bluetooth özelliğne sahip. Küçük torpidoda usb giriş var. 16" çelik jantlarda yakışıyor. Bu fiyata muadili şuan için yok.

Yorum bağlantısı

Aveo için şöyle bi ilanda resim gördüm bu ekran orj. midir? Sonradan takılma mıdır bilmiyorum ama şık durduğu kesin ?

aveo.jpg

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan
(düzenlendi)

orjinalinde var chavrolet sitesine göz atarsanız detaylı görebilirsiniz. Telefondaki ekran direk oraya yansıtılıyor blututla

tarihinde Feti Ercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Feti, ikinci el arayacağına bunlara baksana. ;)

bakıyorum abi bugün test sürüşüm var hatta :) ama eşimi ikna etmem gerekiyor. o illa focus diyor bunun arka kısmını beğenmiyor. Bugün gidecez görecez aracı baya inceledim internetten. fiyatı çok uygun. 40 bin tl en fulü.

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar
(düzenlendi)

bakıyorum abi bugün test sürüşüm var hatta :) ama eşimi ikna etmem gerekiyor. o illa focus diyor bunun arka kısmını beğenmiyor. Bugün gidecez görecez aracı baya inceledim internetten. fiyatı çok uygun. 40 bin tl en fulü.

Feti temmuzda aynı dertten muzdariptim, bir hata yaptım eşimle mersin chevrolet bayisine gittim ama hesap etmediğim şey opelinde aynı yerde yanyana satılyor olmasıydı bizimki cosmo opel astra gördü güzel araba ama benimde gönlüm yeni aveodaydı test sürüşü yaptık beğendim de içide hoşumda gitti hanımıda zorda olsa ikna ettim fakat bir yerlerden aracın fiyatı 3-5 bin düşecek diye bir duyum aldım(böyle bişey olmadı hala) beklemeye aldık öylece kaldı bizim iş,sanırım yaza kadar araba almam artık.Ayrıca aracı incelerken bagaj kapağı mekanizması bana çok basit ve işlevini yitirmeye müsait gibi geldi inceleyen oldumu? Aveo kullanan arkadaşlar bu konuda sıkıntı yaşamadılar umarım,aracın kapıları kapanırken ve bagajı açıp kapatırken sorun yaşayan oldumu acaba,bu benim kafamı çok kurcaladı açıkçası...

tarihinde Mehmet Artar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Feti temmuzda aynı dertten muzdariptim, bir hata yaptım eşimle mersin chevrolet bayisine gittim ama hesap etmediğim şey opelinde aynı yerde yanyana satılyor olmasıydı bizimki cosmo opel astra gördü güzel araba ama benimde gönlüm yeni aveodaydı test sürüşü yaptık beğendim de içide hoşumda gitti hanımıda zorda olsa ikna ettim fakat bir yerlerden aracın fiyatı 3-5 bin düşecek diye bir duyum aldım(böyle bişey olmadı hala) beklemeye aldık öylece kaldı bizim iş,sanırım yaza kadar araba almam artık.Ayrıca aracı incelerken bagaj kapağı mekanizması bana çok basit ve işlevini yitirmeye müsait gibi geldi inceleyen oldumu? Aveo kullanan arkadaşlar bu konuda sıkıntı yaşamadılar umarım,aracın kapıları kapanırken ve bagajı açıp kapatırken sorun yaşayan oldumu acaba,bu benim kafamı çok kurcaladı açıkçası...

Eski aracım olan focusu eşimin rızası olmadan sattım. O çok severdi focusu. Büyük araba istiyor. Yeni mondeo filan istiyorda park sorunu var diyorum focusa ikna ediyorum. Şu an için dizel titanyum focuslara bakıyorum. 35 37 milyar arası 2008 2009 model arası epeyce var. Eğer chavrolet beni çok etkilerse fikrim değişebilir. Bir de yeni çıkacak olan skoda rapit var onu merak ediyorum açıkçası ama şu an için yüzde 80 dizel focus diyorum. ( eşimnde etkisi ile )

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

Merkezi kilitli olmadığı sürece plaka lambasının oraya elini attığınızda kilit motoru çak ederek açılıyor, Sedan'ın anahtarında ayrıca bagaj açma tuşu var, HB'de yok.

Malzeme kalitesini inceleyebilirsiniz:

murat senin mesajda ''Al şuna bakta sus'' der gibi olmuş :biggrin: Malzemesine bişey demiyorum arabaya bindim tokluk hissi var gerçekten fakat sedanın bagaj mekanizması bana biraz basit geldi kullanan arkadaşlar memnunlarmı onu merak ettim

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

Sedanda kapak kolay açılsın diye açılmasına yardımcı kaldırıcılar koymuşlar hafif geliyor. Yeni arabaların çoğunda öyle.

olabilir aslında bende diğer sedan araçlara pek bakmadım bagaj mekanizması açısından,bu araçta dikkatimi çekmişti alıcı gözüyle bakınca

Yorum bağlantısı
Necati Dur

Fiesta ve Polo bu segmentte geçmişi olan modellerden. Aveo bu segmentte kendine yer edinmeye çalışan bir model bence. Özellikle son kasa ile rekabeti bayağı bir kızıştırdığını düşünüyorum. Ama bence hâla fiyatı yüksek.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

ama bu videodaki sonic miş. ne farkı varki. Arkası çok çirkin geliyor ama önden çok güzel. Videoyu izleyince vallahi beğendim. Baya kaliteli duruyor. Ben o göstergedeki delikler neye yarar oyuncak gibi bişey diye düşünmüştüm. Ama güzelmiş gerçekten.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Yalnız mylink 3 gün önce baktığımda 1.3 ltz modeline dahildi. Hediye diyordu. Şimdi baktığımda ise mylink paketli olarak ayırmışlar ve 600 tl fark koymuşlar. En full olan pakete bana telefonda direk 41 bin tl dedi. internette 44.200 tl umarım bir değişiklik söz konusu değildir. Yarın bakacaz nasipse.

http://www.chevrolet.com.tr/firsatlar/fiyat-listesi/,

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Düz LTZ ile LTZ Mylink ayrımı sadece sedan dizelde var?

eminmisiniz? cümlenizin sonunda noktamı soru işareti mi var moralim bozuldu bak şimdi :)

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Tamam aveo güzelde ya 4-5 sene sonra satarken ?

4-5 sene yaşayacağımızın garantisi olsa keşke :) bu araç tutar ama bence...

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Bir de fuardaki araç çok güzel simli beyazdı, bu renk önceden yoktu dedim yoo vardı dedi adam. Şu an "Metalik inci beyazı" ve "Opak summit beyaz" var sitede renkler kısmında, metalik olanı o sanırım. Ben daha önce böyle bir şey hatırlamıyorum.

siz aracı peşinmi almıştınız?

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

vade olayları nasıl oluyor diye soracaktım yarın öğrenirim artık ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...