İçeriğe Yönlendir

Yeni Aveo Mu - Fiesta Mı?

Yener Yıldırım

Recommended Posts

Necati Dur

Tarih boyunca Amerika'da üretilen ilk ve tek subcompact otomobil.

Subcompact "B" segmenti değil mi. Bende Aynen Feti Beyin düşüncelerine katılıyorum. Amerikayla ülkemizi kıyaslamak pek mümkün değil. Onların bunu sıfır alacağı fiyata ülkemizde 2000 model europa alabiliyorsun malesef. Aveo'nun Amerikada geçmişi olabilir. Ülkemiz piyasasında yeni. Birde bu araç Daewoo Kalos'un devamı. Safkan Amerikan gibi gelmiyor bana

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Çağlar Bayur

Tamam aveo güzelde ya 4-5 sene sonra satarken ?

bakıyorum şimdiden yapıyorsun suyun yoluunu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Amerika'da eski Kore mühendisliği Aveo ile bağlantısı olmadığı için Sonic ismini kullanıyorlar. Aslında bu araç "Chevrolet Sonic" , Avrupa'da "Yeni Aveo" dediler.

seninki eskidi, rengi bile yok artık üretilmiyor, ekranı hatalı navi ile sat ama :seytan:

Yorum bağlantısı
Necati Dur

20bin dolara Europa mı var Türkiye'de? :s

14200 USD. Aveo'nun fiyatı. 15000-19000 Tl'ye Europa (alize) satlıyor hâla. Yakın zamanda 14000'e Babama aldık. Alize bile değil. Burda Aveo'yu küçümsemek için söylemedim. Gerçek bu. Kendi aracımın fiyatı da o kadar. Kendi aracımın bedeli.18000 Tl. Ötv falan-filanla 30'a geliyor.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

aveo güzel ama bende satarken sıkıntı olcağını düşünüyorum değer kaybı çok olcaktır tahminim , şuan sıfır araç alcak olsam bu segmentte direk poloya bakarım 1.6 dizel tadından yenmez bence ;) ha sonrada poloya 41 verceğime yeni golf alırım 2 bin daha verip ama en mantıklısı 2 bin daha verip jetta almak olur sanki ;):D

sonuçta gerek kalite verdiğin parayı satarken de hakettiğini gösteren bi piyasa ve marka olarak vw yi tek geçerim :D

2 2 2 nereye kadar gideceksin? Ancak o fiyatlara polonun full olanını alabilirmiyiz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

aveo güzel ama bende satarken sıkıntı olcağını düşünüyorum değer kaybı çok olcaktır tahminim , şuan sıfır araç alcak olsam bu segmentte direk poloya bakarım 1.6 dizel tadından yenmez bence ;) ha sonrada poloya 41 verceğime yeni golf alırım 2 bin daha verip ama en mantıklısı 2 bin daha verip jetta almak olur sanki ;):D

sonuçta gerek kalite verdiğin parayı satarken de hakettiğini gösteren bi piyasa ve marka olarak vw yi tek geçerim :D

Tarık senin yolun yol değil :shok: 2 2 2 nereye kadar :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bunu mu?

dscf7141b.jpg

eveeet zurnanın zortttttt dediği yer.

5 yaşındaki chevrolet lere bakalım fiyatları ne durumda

2011 model sıfır focus aldım o zaman 36 bin liraya cruzelarda 35-36 binliraydı

şimdi 2011 model focus 36 bin lira cruze 28 bin lira

ammmma motorları artık multijet 1.3

Yorum bağlantısı

Yeni model şans işidir. Eğer amaç ikinci elinde prim yapan aracı bulmaksa, o aracın alışı da genelde pahalı olur. Ancak yeni Aveo'da şöyle bir şans var ki; donanımına göre uygun fiyatla geliyor ve piyasadaki muadillerine göre fiyatı normal seviyede. Burada yapılacak hareket bence şu;

Eldeki kapital kredi ile düşünüldüğünde bir şekilde bu araca yetiyorsa, alınır ve keyifle binilir. Eğer ltz fiyatı kadar kapital elde varsa ve üzerine kredi çekilme ihtimali varsa diğer alternatiflere geçilebilir.

Bu araç tercih edildiğinde, Güvenlik unsurları ve konfor donanımları ile sürücüsünü üzeceğini sanmıyorum. Aracın kullanımı esnasında eğer elde bir miktar birikim daha oluşmuşsa, ikinci el piyasası burada önem kazanır. O zaman araç değiştirme fikri benimsenir ve araç prim yapmışsa, daha üst markaya (ama büyük ihtimal daha eksik donanıma) geçiş yapılır. Eğer aracın ikinci el piyasası istenen seviyede oluşmadıysa minumum 3 sene garantisi bitene kadar binilir ve edilecek zararın araçların %70'inde de zaten olacağı için, bu da bir tecrübedir, bir daha chevrolet almam dersiniz, yeni arac bu tecrübelere binaen seçilir.

Yeni Aveo'nun eski Aveo ile ilgisi yok. Hedef kitlesi de piyasadaki en ucuz araca talip kesim değil şu anda. Chevrolet'in u modelinin ismi Aveo olmasaydı algı farklı olurdu. Mesela Murat bu aracı tanıtana kadar bu sayfalarda, birkaç kere gördüğüm Yeni Aveo'nun donanımı nasıldır diye bakmak aklıma bile gelmemiştiü çünki, eski donanımda bırakın esp'yi, hız sabitleyiciyi; temel donanımları opsiyonlarla satılıyordu.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Necati Dur
(düzenlendi)

İtirazım yok bu görüşe. Fiesta'mı Aveo'mu başlığı Aveo'nun başarısını kanıtlamak için yeterli bence.

tarihinde Necati Dur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

İtirazım yok bu görüşe. Fiesta'mı Aveo'mu başlığı Aveo'nun başarısını kanıtlamak için yeterli bence.

eveeet zurnanın zortttttt dediği yer.

5 yaşındaki chevrolet lere bakalım fiyatları ne durumda

2011 model sıfır focus aldım o zaman 36 bin liraya cruzelarda 35-36 binliraydı

şimdi 2011 model focus 36 bin lira cruze 28 bin lira

o kadar ince ayrıntıya girerseniz eğer Focusu sıfır alırsınız Allah göstermesin bir kaza olur kaput değişir bişey olur. Eee 5 yıl önce çok ince ayar çekip plan yapmıştık ama olmaaaaaz düş bakalım aşşağa kazalı bu araç. Çok fazla detaycı olmamak lazım. Çok ince plan yapmamak lazım. 5 seneye kim öle kim kala. 5 sene ağzının tadıyla bin bakalım gerisi kolay.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Gecenin sorusu:

240 beygirlik Honda S2000 de 2008 e kadar ESP yoktu da bizler 90-95 beygirlik araçlarımızda neden ihtiyaç duyuyoruz ya da firmalar neden ihtiyaç duyuyor :nargile:

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Gecenin sorusu:

240 beygirlik Honda S2000 de 2008 e kadar ESP yoktu da bizler 90-95 beygirlik araçlarımızda neden ihtiyaç duyuyoruz ya da firmalar neden ihtiyaç duyuyor :nargile:

hondanın pintiliği.

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Gecenin sorusu:

Yanlış anlaşılmasın hepimiz bu özelliklere ihtiyaç duyuyoruz ama forumdaki kaç üyenin aracında ESP ya da çok çok sayıda hava yastığı var?

Daha birkaç sene öncesine kadar bu özellikler firmaların çoğunda yoktu bizim de haberimiz belki yoktu; ne oldu da bu kadar ihtiyaç duyar hale geldik?

Güvenlik donanaımlarını fazla olması sürücülerin araçlarına daha fazla güven dumasını ve buna bağlı limitleri zorlamasına mı neden oluyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Misal ben kendi aracımı daha temkinli kullanırken diğer araç olan C-Max i limitlerini zorlayarak kullanıyorum; çünkü arabaya daha fazla güveniyorum

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan
(düzenlendi)

Yanlış anlaşılmasın hepimiz bu özelliklere ihtiyaç duyuyoruz ama forumdaki kaç üyenin aracında ESP ya da çok çok sayıda hava yastığı var?

Daha birkaç sene öncesine kadar bu özellikler firmaların çoğunda yoktu bizim de haberimiz belki yoktu; ne oldu da bu kadar ihtiyaç duyar hale geldik?

Güvenlik donanaımlarını fazla olması sürücülerin araçlarına daha fazla güven dumasını ve buna bağlı limitleri zorlamasına mı neden oluyor?

ilerleyen teknoloji, trafik kazalarındaki can kayıplarını önlemek, çağa ayak uydurmak, yerimizde saymamak vs vs. Eskiden cüzamlı hastalarda yaşıyordu ama artık çaresi bulundu. E eskiden nasıl yaşıyormuş insanlar?

Yada çok eskiden at vermiş efendim şimdi motor filan çıktı? Neden bu kadar ihtiyaç var ki? At vardı... Şimdi sadece yarıştırıp para kazanıyorlar :)

Forumdaki hava yastığı konusu ise şöyle efendim: Siz bize bakmayın efendim bizde para yok ondan öyle paramız olsa istemezmiyiz koca koca motorlu bol hava yastık fulll donanımlı araçları. paramız o kadarına yetiyor

tarihinde Feti Ercan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Bizim meslekte öncelikle bize öğretilen koruyucu hekimliktir. İnsanlara devlet tarafından sunulması gereken temel sağlık hizmetleri (aşı vb) vardır. Öncelikle hastalıkları önleyeceksin. Önleyemediğin noktada daha ileri yöntemler devreye girecek. Temel hizmetleri sağladığın sürece hastanelerdeki gereksiz kuyruklardan tutun da devletin sağlık giderlerini ciddi anlamda azaltırsınız. gerçek anlamda ihtiyacı olan insanlara daha kaliteli hizmet verirsiniz.

Trafikte de aynı şekilde. Önüne gelene ehliyet verilmezse trafik kurallarına uyulduğu sürece ve kişiler altlarındaki araçları yol ve hava durumuna göre kullandığı sürece kazalar azaltılır. Arabasının emniyet kemerine toka takan bir milletiz ister ESP olsun ister 20 hava yastığı olsun neye yarar. Kaç kişi kış latiği takıyor? Kış lastiğinin sadece kar olduğunda takıldığını düşünen bir millete teknoloji ne yapsın? Amaç arabalardaki güvenlik donanımını arttırmaktan çok kişilerin kaza yapma oranlarını düşürmeye yönelik girişimlerde bulunmaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Bizim meslekte öncelikle bize öğretilen koruyucu hekimliktir. İnsanlara devlet tarafından sunulması gereken temel sağlık hizmetleri (aşı vb) vardır. Öncelikle hastalıkları önleyeceksin. Önleyemediğin noktada daha ileri yöntemler devreye girecek. Temel hizmetleri sağladığın sürece hastanelerdeki gereksiz kuyruklardan tutun da devletin sağlık giderlerini ciddi anlamda azaltırsınız. gerçek anlamda ihtiyacı olan insanlara daha kaliteli hizmet verirsiniz.

Trafikte de aynı şekilde. Önüne gelene ehliyet verilmezse trafik kurallarına uyulduğu sürece ve kişiler altlarındaki araçları yol ve hava durumuna göre kullandığı sürece kazalar azaltılır. Arabasının emniyet kemerine toka takan bir milletiz ister ESP olsun ister 20 hava yastığı olsun neye yarar. Kaç kişi kış latiği takıyor? Kış lastiğinin sadece kar olduğunda takıldığını düşünen bir millete teknoloji ne yapsın? Amaç arabalardaki güvenlik donanımını arttırmaktan çok kişilerin kaza yapma oranlarını düşürmeye yönelik girişimlerde bulunmaktır.

2 sene önce 24 kasım da Kırıkkale de 5300 km deki dizel focusla takla attım. Arabada 6 hava yastığı vs vs vardı. Beni o kazadan çiziksiz kurtaran hava yastıkları değildi. Emniyet kemerinin takılı olmasıydı. Hava yastıkları açıldı ama emniyet kemerim olmasa şu an ya ölmüştüm ya da süpermen gibi boynumdan aşağısı felç yatağa bağımlı haldeydim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Esp donanımı ilk çıktığı zamanlarda her zaman olduğu gibi üst sınıf araçlarda olan bir güvenlik önlemiydi. Diğer elektronik aksamlar gibi maliyeti ucuzladıkça sırayla alt kademe araçlara uygulandı. Spor araçlarda esp bilerek tercih edilmeyebilir. O araçların karakteristikleri gereği sürücüyü sınırlandıracak elektronik oyuncaklar talep görmüyor. Zamanında da Honda hem maliyet hem kullanıcı şikayetlerini önlemek için eklememiş olabilir.

Şu an bildiğim kadarı ile Avrupadaki tüm araçlarda esp bir standart haline geldi ya da gelmek zorunda. Şu an üreticinin de mekanik olarak yol tutuş için ypacağı ar-ge, yatırım masraflarını düşüren bir opsiyon gibi gözüküyor. Birçok detayın obiraraya getirilmesinin akabinde ortaya çıkan yol tutuş başarısını sağlayamayan firmalar için kurtuluş oldu bu. Özellikle en küçük sınıf için detaylı mühendisliklere de belki gerek kalmadı esp sayesinde.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

2 sene önce 24 kasım da Kırıkkale de 5300 km deki dizel focusla takla attım. Arabada 6 hava yastığı vs vs vardı. Beni o kazadan çiziksiz kurtaran hava yastıkları değildi. Emniyet kemerinin takılı olmasıydı. Hava yastıkları açıldı ama emniyet kemerim olmasa şu an ya ölmüştüm ya da süpermen gibi boynumdan aşağısı felç yatağa bağımlı haldeydim

6 taklayı emniyet kemeri takılı şahinle atsanız da pek sağ kalacağınızı sanıyorum Allah göstermesin. Gönül ister ne kaza olsun nede bunlara gerek olsun. Biz toplum bilinçlenmesin demiyoruz ki? Ama bu olacak mecbur teknoloji ilerliyor. Daha neler çıkacak neler haa hayvan yine hayvan kalacak teknolojik hayvan olacak hocam orası ayrı :) tabiki önce toplum bilinçlenmeli ama bu sistemler kazalar için uygulanıyor. Adı üstünde kaza. Sizi belki hava yastığı kurtarmadı ama bir başkasını kurtarabilir. Hem unutmayınız ki emniyet kemeride teknolojinin bir eseridir toka takılması ise teknolojiye verilen bilinçsiz savaştır :)

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Önceki sayfalarda da yazmıştım. Nedir bu önyargı anlamak mümkün değil. Marka fanatiği bir kaç arkadaşı es geçiyorum ama hala dayvuu, tırt, zort dediği yerlerden bahsediliyor. Aracı beğenmemiş olabilirsiniz. Ama bilip bilmeden abidik kubidik yorumlar yapmanın alemi de yok. Aracın motorunu biliyoruz Mjet. İç aksamda kullanılan detaylar yeni astra, insignia ile birebir aynı. Kasası 1 yılda paslanmazsa!, Yolda giderken 2'ye bölünmezse! (yeni corsa'da aynı şasede bu arada) ne sorun çıkarabilir ki? Klimayı opsiyon listesine katan, arka koltuklara kafalık takmayan markalara değilde, sığdırabildiği her türlü güvenlik önlemini araca koyan firmaya karşı olan bu önyargı nedendir anlamam mümkün değil!...

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Önceki sayfalarda da yazmıştım. Nedir bu önyargı anlamak mümkün değil. Marka fanatiği bir kaç arkadaşı es geçiyorum ama hala dayvuu, tırt, zort dediği yerlerden bahsediliyor. Aracı beğenmemiş olabilirsiniz. Ama bilip bilmeden abidik kubidik yorumlar yapmanın alemi de yok. Aracın motorunu biliyoruz Mjet. İç aksamda kullanılan detaylar yeni astra, insignia ile birebir aynı. Kasası 1 yılda paslanmazsa!, Yolda giderken 2'ye bölünmezse! (yeni corsa'da aynı şasede bu arada) ne sorun çıkarabilir ki? Klimayı opsiyon listesine katan, arka koltuklara kafalık takmayan markalara değilde, sığdırabildiği her türlü güvenlik önlemini araca koyan firmaya karşı olan bu önyargı nedendir anlamam mümkün değil!...

katılıyorum. dün nette poloya baktım en baz modeli aldım kendi aracını kendin yap seçeneği ile ilerledim. Park sensörü koydum, hız sabitleme koydum, kararan dikiz, çelik jant koydum. Fiyat oldu 45 bintl. Daha da ilerlemedim zaten daha bir çok özelliği yoktu sadece 1 kaç parça donanım koydum fiyat uçtu gitti. Aveo arka tasarım dışında güzel araç yapmış bence. Ama bir alt segment işte.

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun
(düzenlendi)

Ben seçimlere saygı duyuyorum. A - segmentide olsa aveo alırdım. Fiyat Fayda açısından. Ama marka fanatikliği yapıldığı sürece neden bu fyatlar bu kadar arttı demeye de mahkumuz.

VT1rg.jpg

tarihinde Korhan Orkun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Orkun
(düzenlendi)

Hayır hayır Yunus bey senden bahsetmemiştim. Dediğim gibi seçimlere saygım sonsuz. Parayı veren memnun olduğu sürece..

Yeni aveo'nun hikayesi

Yeni aveonun yol testleri

tarihinde Korhan Orkun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...