İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Yardımcı Isıtıcı (Ptc)

Abdurrahman Balaban

Recommended Posts

Abdurrahman Balaban
(düzenlendi)

Yardımcı ısıtıcı

(Dizel motorlu araçlar - ülkeye bağlı olarak)

Dizel yardımcı ısıtıcı (PTC elektrikli ısıtıcı), dizel motorlu araçlarda motorun ve iç mekanın ısıtılmasında

yardımcı olur. Dış havanin sıcaklığına motor sogutma sıvısı sıcaklığına ve alternatör yüküne bağlı olarak otomatik olarak açılır veya kapanır.

Arkadaşlar yukarıdaki araç kitapçığındaki tanımlama ifadesine göre bu sisteme sahip olan ,yada sonradan aracına

taktıran varmı merak ediyorum ?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Reno grubunun bir çok aracında var. Eski starex'imde de vardı. Isınıca omajı artan 1000w civarında kalorifer peteği şeklinde direnç grubu. Hatta bunların 220 v ile çalışanları kilma şeklindeki sıcak hava üfleyicilerinde de var.

Ne olduğunu bir ara foto ile gösteririm.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Reno grubunun bir çok aracında var. Eski starex'imde de vardı. Isınıca omajı artan 1000w civarında kalorifer peteği şeklinde direnç grubu. Hatta bunların 220 v ile çalışanları kilma şeklindeki sıcak hava üfleyicilerinde de var.

Benim merak ettiğim Ford bunu opsiyonel olarak sunmuş fakat buna rağmen Türkiyeye hiç bu donanımla araç girmiş mi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

7 derece ve altında ılık ılık üflüyor, içerideki soğuğu kırıyor. Motor ısındıktan sonra çorum kaloriferi mübarek :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sani tüm naylonlarda varmı bu ? Bizimkinde olup olmadığını nasıl anlarız?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Symbol'leri bilmiyorum ama geri kalanların tümünde var.

7 derece ve altında motor soğukken aç kaloriferi, sol alttan 2 kere "çıt" sesi duyacaksın ve devir 950'ye çıkacak. Motor ısınana kadarda öyle kalıyor.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Kullanım klavuzunda yazan zamanlayıcı olan programlanabilen dizel yakıt ile çalışan bir sistem.Bu kamyonlardaki vebasto gibi yani..Anlaşılan Ford bu sistemi olan araçlardan Türkiyeye yollamamış.Ne duyan var ne gören

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kullanım klavuzunda yazan zamanlayıcı olan programlanabilen dizel yakıt ile çalışan bir sistem.Bu kamyonlardaki vebasto gibi yani..Anlaşılan Ford bu sistemi olan araçlardan Türkiyeye yollamamış.Ne duyan var ne gören

Rusya dan gelen Focuslardan bahsediliyordu bir ara acaba onlarda olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Rusya dan gelen Focuslardan bahsediliyordu bir ara acaba onlarda olabilir mi?

Belki de soğuk memleket sonuçta..Erzurumda falan yaşıyor olsam kesin PTC sistemini isterdim otosandan

Yorum bağlantısı
Fikret Karaca

Yardımcı ısıtıcı

(Dizel motorlu araçlar - ülkeye bağlı olarak)

Dizel yardımcı ısıtıcı (PTC elektrikli ısıtıcı), dizel motorlu araçlarda motorun ve iç mekanın ısıtılmasında

yardımcı olur. Dış havanin sıcaklığına motor sogutma sıvısı sıcaklığına ve alternatör yüküne bağlı olarak otomatik olarak açılır veya kapanır.

Arkadaşlar yukarıdaki araç kitapçığındaki tanımlama ifadesine göre bu sisteme sahip olan ,yada sonradan aracına

taktıran varmı merak ediyorum ?

Satmış olduğum 2004 model Trend c-max de vardı. Yol bilgisayarında ( sinyal kolundan döndürmeli olarak çevrilen) haftanın belirli günlerinde yada hergün istediğiniz saate ayarlayabiliyorsunuz.. ve ayarlamış olduğunuz saatte çalışmaya başlıyor ve motoru ve kabini ısıtıyor. Ancak yakıttan beslendiği için yakıt tüketimini artırıyor.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Satmış olduğum 2004 model Trend c-max de vardı. Yol bilgisayarında ( sinyal kolundan döndürmeli olarak çevrilen) haftanın belirli günlerinde yada hergün istediğiniz saate ayarlayabiliyorsunuz.. ve ayarlamış olduğunuz saatte çalışmaya başlıyor ve motoru ve kabini ısıtıyor. Ancak yakıttan beslendiği için yakıt tüketimini artırıyor.

Araç hangi ülke montajı idi..Şase no,dan anlaşılır

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

forumumuz yurt dışından üye olan birinde focus ta vardı

Belliki ford maliyet kısma adına bu konudan uzak durmuş.Araç kitapçığında sayfalarca yer almasına rağmen .

Yorum bağlantısı
Fikret Karaca

Araç hangi ülke montajı idi..Şase no,dan anlaşılır

Almanya üretimiydi. Zaten C-max ların sadece Almanyada üretildiğini biliyorum ben. wfo ile başlıyor şase numarası.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ersen araca bin, 10 saniye geçmeden sıcak hava vermeye başlıyorsa vardır.

Bunun gibi birşey Isıtıcı

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Jikle koluyla bunun bir bağlantısı var mı? Yani buna benzer bir sistemle mi devreye giriyor.

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ersen araca bin, 10 saniye geçmeden sıcak hava vermeye başlıyorsa vardır.

Bunun gibi birşey Isıtıcı

Yok abi buz gibi estiriyor maşallah :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Jikle koluyla bunun bir bağlantısı var mı? Yani buna benzer bir sistemle mi devreye giriyor.

eğer var ise kalorifer motoru çalışmadan devreye girmez ( devrede olursa sağı solu eritecek kadar ısınır )

Yok abi buz gibi estiriyor maşallah :D

Hımmm demekki özel süperötesi soğutma senin araçta :biggrin:

Bir ara aldım iki adet 12 volt 300 watt ısıtıcı ama takacak araç bulamadım. Yer sorunuda yok sigara paketi büyüklüğünde..

Kangoo zaten elektrikli, honda 3 dakkada fırın..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Hımmm demekki özel süperötesi soğutma senin araçta :biggrin:

Benim değil Serap ın araba .. Benimkinin ihtiyacı yok naylon değil :p

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aslında süper olur Ankara'da. Koltuk ısıtma olduğu için Honda'da biz sıkıntı yaşamıyoruz. Ama çocuklar için iyi olur.

Bu arada abi yazın bizi rahatlatacak ürün bekliyoruz.

Crv kilması iyidir.

Arka koltuk içlerine 12 volt ısıtıcı koydurabilirsin.

Benim değil Serap ın araba .. Benimkinin ihtiyacı yok naylon değil :p

Dikkatini çekerim Ersen, evlerde alüminyum doğrama yerine daha iyi izalasyon yaptığı için naylon kullanılıyor ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

izalasyon malzemesinden araba yapmak ; nekadar sağlıklı olabilirki :p:fiuw:

Höööyt, naylona laf yok.

Seninkinde de olmalı, açtığında ÇIT sesini duydun mu? Devir yükseldi mi? 7 dereceden aşağıda mıydı?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Daha detaylı incelemedim ; sadece önceleri hava ve motor sağukken denemiştim sıcak hava gelmemişti; belkide sigortası falan atmıştır..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...