İçeriğe Yönlendir

Ford Focus 2006 Kaput Anahtarı Dönüyor Kaput Açılmıyor.

Fatih Susuz

Recommended Posts

Adem Üzüm

Çok teşekkür ederim Alaattin bey,içimi rahatlattınız ancak ben Kıbrıs'tayım umarım buradaki anahtarcılar da aynı işlemi yapabiliyordur...

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Alaaddin hocamız reçeteyi yazmış..Başka bir çarede yok...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Doğan Ümit Birtuncer
(düzenlendi)

15 cm'lik plastik parça var o yerinden çıktı diyen var bu problemi kendi başına tamir eden var mı eğer varsa işlem basakmakları nedir teşekkürler.

Kaput önden hafif darbe aldı onu söylemeyi unuttum bir servisle konuştum ön mazgalı kırıyoruz ordan kilide ulaşıyoruz maliyet 700 tl diyende var.

Ustam hemen yaptı plastik parça çıkmış ücret almadı diyende var nedir bunun doğrusu biz bu hasarı kendimiz tamir edebilirmiyiz.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
İmla kurallarına uyunuz.
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Doğan bey öncelikle geçmiş olsun.Mesajlarımızı yazarken mümkün olduğunca anlaşılır şekilde ve imla kurallarına uyarak yazarsak okuyan arkadaşlar muhakkak bir şekilde yardımcı olmaya çalışacaklardır.Bu yüzden mesajınız düzenlendi.

Bir ara aynı sorunu ben yaşadım ama ben,anahtarla kilit arasındaki parçayı panjuru temizlemek için kendim sökmüştüm.Kaputu kapatırken aklıma parçanın sökük olduğu gelmişti ve kaputu tam kilitlenmeden yakalamıştım.(kilit 1. kademede kalmıştı)Panjur sökük olduğu için elimi zorla araya sokup söktüğüm parçayı takmış öyle açmıştım.Bunu biraz el becerisi olan bir usta da sizde yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Doğan Ümit Birtuncer
(düzenlendi)

Kaput kilit sisteminin şeması mevcutmudur acaba anahtar hangi parçayı harakete geçiriyor o plastik parça nerede duruyor ve kilit sistemi nasıl açılıyor.

İmla kurallarına UYUNUZ!
Yorum bağlantısı
Kamil Özyurt

ön ızgara kırılmadan kaput açılır.

Izgaranın alt kısmından el sokulacak ve anahtarın çevirdiği göbek el ile çevrilecek sadece alışkın birisi gerekiyor, yapması zor sayılır panjur kırılabilir.

Anahtarın arkasında plastik bir çubuk var. O çubuk daha geride duran bir göbeği çeviriyor ve kaput açılıyor. sadece çubuk kırlıdıysa 30-40 tlye yan sanayisini bulabilirsiniz. Çubuğun gireceği göbek falanda kırıldıysa komple ön kilit almak lazım, orjinalini 100tl gibi bir fiyata bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Serkan Dalgıç

Benimde geçen yaz tatili için yola çıkmaya hazırlandığım akşam başıma geldi.Yağına suyuna bakayım dedim.anahtar boşa dönüyor.Kalacağımız yere geldik ertesigün Kuşadası Davutlar mevkindeki Ford servisine gittim,bir aparat yardımıyla ön panjuru kırmadan açmayı başardılar.Şaşırdım gerçekten dahada şaşırdığım olay sağ olsun ustalar beşkuruş almadılar. :)

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

bizede aynı şekilde ön taraftan carpmıslardı ve kaput açılmıyordu usta alt tarafa altta koruma gibi olan şeyi söktü elinle yere düşürdü o parçayı sonra Allahta ki kırılmamış parça yerine taktı kaputu düzeltti 50 tl aldı 700 falan çok fazla.Birde orda eğer düzelmeseydi bu kaput anahtarı 150 tl demişlerdi orjinali tabii bu olay geçen seneydi.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bir başka formül daha var ama aracınızın ne olduğunu anlamadım

Focus 1 mi 2 mi ? benzinli mi tdci mi ?

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

en berbat durum,ön ızgara kırılmadan yapabilmek büyük meziyet ister çünkü ızgaradan doğru uzanıyor o yerine takılmamış olan çubuk..

Yorum bağlantısı
Doğan Ümit Birtuncer
(düzenlendi)

Altta deflektör diye bölüm var plastikten 4 veya 5 vida ile açılıyor oradan açıp sizin dediğiniz kilidin 10 ,15 cm uzunluğundaki anahtarla kilidi birbirine bağlayan plastik bölüme ulaşmaya çalışacağım.

İmla
Yorum bağlantısı
Kamil Özyurt

Serviste lift imkanı varsa sorun olmaz da, otoparkta zor iş

liftteki aracın o kısmına ulaşmak çok zor. panjurun arasından el giriyor.

Çubugun girdiği yuva kırılmışsa o zaman daha kolay. Uzuuun bir düz tornavida panjurun arasından uzatılıp yuvaya sokulur anahtarla yapıldıgı gibi bir sola bir sağa çevirilince kaput açılıyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Atıl Yazıcıoğlu

Benimde kaput ve sağ arka kapı1 haftadır açılmıyordu. Bugün servise gittim kaput kilidini değiştirdiler, anahtara göre dizilimini yaptılar toplam 175 tl ödedim,

Arka kapı için, kapı içi mekanizmanın komple değişmesi gerekiyormuş 360 tl tutuyor, onu şimdilik yaptırmadım, internetten araştırdım ama bulamadım bu konuda bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Adem Üzüm

Selamlar;

Benim arabanın kaput kilit sorunu hala devam ediyor.Anahtarı sola çevirince hiç bir ses veya hareket yok ama sağa he çevirdiğimde klik sesini duyuyorum.Şire takımı dağiştirildi.Bir süre kolay açılıp kapandı ma sonuna kadar iyice bastırınca açılıyodu. Ben aradaki plastik aparattan şüpheleniyorum. Ancak nette baktım aynısını göremedim.Daha önce değişmiş olabilirmi.Aracım 2006 sedan 1.6 benzin ghia. Kilit tertbatı bisikler fren teli gibi halatlı.Nette bu parçayıbuldum olurmu http://www.yedekparcaford.com/?urun-6478-FOCUS-KAPUT-KiLiT-ARA-CUBUGU-2006-2008-iTHAL.html . yada bulabileğim bir yer biliyormusunuz...

Yorum bağlantısı
Uğur Demirci

1 hafta önce aracımla ufak bir kaza yaptım öndeki kamyona vurdum tam olarak ford yazsının oldugu kaputun açıldıgı yerden vurdum büyük bir hasar yok ancak şuan kaput açılmıyor... nedeni nedir acaba.. az önce kaput kilit fiyatlarına baktım 120 lira civarı diyor komple değiştirmem gerekir mi yoksa sadece kırılan yer mi değişcek bir de Ankarada ford ustası arıyorum her şeyiyle arabamı güvenle kontrol ettirebilcek yardımcı olursanız çok sevinirim...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kaporta ustası halleder çoğunlukla, parça değişimiz olur genelde kırık yoksa

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kaporta ustası yeterli olmaz Çağlar abi kilit değişirse eğer, anahtarcı da arabanın anahtarına göre kilit şifresi dizmeli...Ömer ustaya baktırabilirsiniz aracınızı..Bizim forumu iyi bilir ve kendisi de üyedir..

278 05 69

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mustafa Ergüden
(düzenlendi)

ön ızgara kırılmadan kaput açılır.

Izgaranın alt kısmından el sokulacak ve anahtarın çevirdiği göbek el ile çevrilecek sadece alışkın birisi gerekiyor, yapması zor sayılır panjur kırılabilir.

Anahtarın arkasında plastik bir çubuk var. O çubuk daha geride duran bir göbeği çeviriyor ve kaput açılıyor. sadece çubuk kırlıdıysa 30-40 tlye yan sanayisini bulabilirsiniz. Çubuğun gireceği göbek falanda kırıldıysa komple ön kilit almak lazım, orjinalini 100tl gibi bir fiyata bulabilirsiniz.

bugün benim de kaput açılmadı. sağolsun arkadaşlar burada değişik önerilerde bulunmuşlar. öncelikle forumda araştırma yaptım. kamil abinin dediği gibi kendim denedim. aradaki çubuk yerinden çıkmış. elimi ızgaranın altından sokup zor da olsa çubuğu yerine geçirip çevirdim ve açıldı. foruma tekrar teşekkürler. bu sayede az da olsa bazı şeyleri kendimiz yapıp tasarruf yapmış oluyoruz.

tarihinde Mustafa Ergüden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Enes Ayan

Merhabalar geçen gün st logo taktırmak için ön panjuru söktürmüştüm. Takıldıktan sonra bu gün kaputu açayım dedim anahtarı soktum sağ sol hiç tepki yok. Sanırım söken eleman arka bağlantıyı yapmamış  :(  Daha önce böyle bir durumla karşılaşan varmı ?  Nasıl çözerim bu durumu ?

Yorum bağlantısı
Enes Ayan

Sorunu hallettim sanayide kiliçiye gittim panjur arasından tornavida ile kilide ulaşıp kaputu açtı ama panjur ile kilit arası parça takılmadığı için düşmüş parçayı aldım. 

Söz konusu parça http://www.yedekparcaford.com/?urun-6478-focus-kaput-kilit-ara-cubugu-2006-2008-ithal  

parçaya 20 lira verdim 15 lirada kilitçi aldı  35 liraya halletmiş olduk. Ama parça çok dandirik duruyordu pek içime sinmedi ya hayırlısı bakalım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...